Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVBViewer + ffdshow začalo náhle trhat (i SD)

blahusf (7)|11.4.2010 15:31
Ahoj,
donedávna jsem neměl problém, používal jsem pro sledování DVB-S DVBViewer Pro 4.2.1 + ffdshow (nějaký starší build z roku 2009), vše fungovalo OK.
Postupem času jsem různě aktualizoval ATI catalyst, aktualizace windows, ffdshow apod... Jednoho dne jsem zaregistroval, že obraz nějak trhá, není úplně plynulý a čas odčasu ca jednou za 5 minut se sekne (kostičky + přeskočí zvuk). Přikládal jsem to vichřici a domnělému pootočení paraboly. Dokonce jsem zavolal odborníky, aby mi to zaměřili pořádně, prý to ale bylo celkem OK ale ještě to poladili. Ve výsledku ale ani toto nepomohlo.

Vyzkoušel jsem:
- všechny možné verze ffdshow
- všechno možné nastavení ve fddshow (vč. fronta snímků, barevné prostory,...)
- všechny možné renderery
- všechny možné verze CCC (ATI Catalyst) - včetně poslední 10.3
- přeinstalování Windows (Vista)
- všechny možné verze ovladačů SAT karty

Zaregistroval jsem, že v "DVB source" (nebo jak se jmenuje), se každé trhnutí projeví v "Discontinuities", zároveň v "Video buffers" se pohybuju kolem 60, někdy ke 100, tam to většinou zubuchne (cukne).

CPU je na ca 30%.

Očividně to tedy ffdshow stíhá "počítat", ale prostě se to nějak nedostane včas na výstup.

Moje poslední nadějě je ještě vyzkoušet úplně původní ATI driver, se kterým to jelo. Snad se k tomu ještě namotivuju. Taky chci vyzkoušet na delší dobu další kodeky - krátkodobě to s PowerDVD 8 a 9 (DXVA) vypadá OK. Nicméně preferuju ffdshow...

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Moc díky.

--------------------
AMD 4850e, Gigabyte 780g (MA78GM-S2H), onboard Radeon HD3200, 2GB, Technisat Skystar HD2, Vista, DVBViwer 4.2.1.0, ffdshow 3346, ReClock, FullHD TV (HDMI).
vivid.sk (11472)|11.4.2010 16:34
Ak je to sklbnutie aj v nahravke, problem moze byt aj inde ...
blahusf (7)|11.4.2010 21:44
Zkoušel jsem to, v nahrávce to škubnutí pak není. Resp. při přehrávání se to cuká taky, ale jinde, tzn. není to tak, že by se to cuknutí nahrálo.
vivid.sk (11472)|11.4.2010 22:01
Potom to vyzera tak, ze problem bude inde a nie v HW. A kedze pises ze s powerDVD to nesklbe skus pouzivat na SD ten.
Ja osobne som nezaznamenal ziadny viditelny obrazovy rozdiel (aspon pri letmom porovnani) medzi HW dekodovanim (Nvidia DXVA) a ffdshow (+YADIF + Frame doubler), a osobne preferujem DXVA (ci uz pri SD alebo HD). Neviem ako su na tom karty ATI, pisem vlastne skusenosti s mojou kartou.
blahusf (7)|11.4.2010 22:18
Díky. Je to samozřejmě nejjednodušší řešení použít PowerDVD, to si ale nechávám na konec :-). Jsem prostě zvyklý na ffdshow, mám různé profily (SD file, SD stream, ....), vyhovuje mi ta variabilita. Taky mám problém, že moje graf. karta (HD3200) přes DXVA neutáhne pořádný deinterlacing (vector adaptive), takže oproti yadifu s double FR to je dost poznat. A zase kvůli nějaké chybě typu "v tom posledním ovladači tohle prostě nejede, použij verzi XY" se mi nechce pořizovat novou grafiku. Jen na to prostě přijít...

Mimochodem, když jsem se pokusil nainstalovat oficiální graf. ovladače od Gigabyte (nikoliv přímo od ATI) z 09/2010 (ano to jsou nejaktuálnější), tak mi přestaly fungovat všechny USB porty, a to i v safe modu. Celkem zajímavě se to opravuje - záchrana byla stará redukce USB/ PS2, přes kterou jsem připojil USB klávesnici (myš nejela vůbec) :-).
blahusf (7)|12.4.2010 15:51
Tak po dalších pokusech to vypadá, že funfuje přehrávání nahrávek (i HD) přes ffdshow. Nicméně se streamem DVB-S je pořád problém.
mirekv (7169)|12.4.2010 19:24
Zkontroluj si, co Ti běží na pozadí ve Správci úloh, já to řešil před týdnem, ačkoli procesy běžely asi na 2% procesoru, zelená křivka lítala kolem 10% a vystřelovala až na 30% a krátkodobě určitě i výš, což ovšem graf už nezachytí! Projel jsem jsem systém Spybotem, našel asi 20 brouků a od té doby klid.
blahusf (7)|13.4.2010 11:00
Vidíš, takovou samozřejmost, jako že by to mohlo být zavirované, jsem nějak opomněl. Díky zy tip. I když přeci jen jsem přeinstalovával Visty, ale kdo ví...
artam (1147)|13.4.2010 15:02
[quote=blahusf;277036]Vidíš, takovou samozřejmost, jako že by to mohlo být zavirované, jsem nějak opomněl. Díky zy tip. I když přeci jen jsem přeinstalovával Visty, ale kdo ví...[/quote]

Na HD3200 som problemy s trhanim cez ffdshow nikdy nezaznamenal. Pravda, nepouzivam Vistu. :) Ja si totiz doteraz myslim, ze Vista je virus... :D :D :D
blahusf (7)|13.4.2010 15:05
Aha, zkusím smazat Visty, třeba to přestane trhat :-).

Ale vaážně, kdyby to cukalo odjakživa, tak to asi ani neřeším, ale prostě vím, že to fungovalo, a teď to blbne. To mě štve a nutí na to přijít. Uvidíme, jak dlouho vydržím hledat...
blahusf (7)|16.4.2010 14:02
Update:
Stále se nepodařilo vyřešit, vyzkoušel jsem ještě následující (co jiným pomohlo):
- nastavit nižší latency DVB karty
- vypnout řízení spotřeby procesoru (u AMD Cool'n'Quiet)

Ještě někomu pomohlo fyzické přehození karty do jiného slotu, pravděpodobně tedy pomohlo nové IRQ... ještě zkusím...