Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EX78 a zaznam 16:9

Gouranga (1)|20.4.2010 13:53
Ahoj, mam takovej mensi problem s nahravanim v 16:9. V nastaveni je nastaveno nahravani 4:3 a je poznamenano, ze porady s pomerem stran 16:9 budou nahravany v pomeru stran 4:3 jen kdyz se nahrava na DVD+ nebo na DVD- pri nastaveni zaznamu EP a FR. Z tohoto jsem usoudil, ze kdyz nahravam na disk (HDD), budou sirokouhly porady nahrany v pomeru stran 16:9 i pres nastaveni 4:3. U kopirovani je poznamenany, ze kdyz se kopiruje na DVD+, tak bude 16:9 video prevedeny do 4:3, tak jsem si teda koupil DVD-RW, abych to vyzkousel - pokus o prenos do pocitace. Problem nastal pri zjisteni, ze video je stale v pomeru stran 4:3 a jsou k nemu prihozeny cerny ramy nahore a dole (to je presne to, cemu jsem se snazil predejit).
Z tohoto plynou otazky:
1) je pro zaznam v 16:9 nutny nastavit zaznam v 16:9, nebo staci 4:3 (viz text vyse)
2) v pripade ze ano, jakej vliv ma nastaveni formatu nahravani 16:9 na porady v pomeru stran 4:3?
2) v pripade, ze ne (otazka 1), co presne urcuje, v jakym formatu se bude nahravat? precijen u delsiho zaznamu bez vsemocneho VPS obvykle bejvaj reklamy na zacatku a na konci, urcuje se teda pomer stran v ten okamzik, kdy se zacne nahravat?
3) nejake dalsi rady a nazory ohledne nahravani v 16:9?
predem dekuji za odpovedi.

EDIT:
tak jsem zkousel a testoval vsechny kombinace nastaveni pomeru stran, rychleho kopirovani a vysilaneho formatu (celkem 8) - jediny nastaveni - 16:9 a rychle kopirovani zapnuto - ma vliv na vysledek - obraz se zdeformuje, ale celkove zadny z tech nastaveni neovlivnuje ramy, kazdej 16:9 zaznam ma prekrasnej cernej pruh nahore a dole..