Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C670 - internet + CI slot

ph156 (14)|22.4.2010 14:26
Včera jsem si koupil LCD Samsung LE40C670 a zjistil jsem, že pro připojení k bezdrátové síti je potřeba ještě externí zařízení a sice adaptér Samsung WIS09ABGN ... bohužel ten jsem nikde na internetu v ČR nesehnal, takže se chci zeptat, zda je možné připojení řešit jiným adaptérem a popř. kterým aby to bylo funkční?

A druhý dotaz je ohledně CI slotu a připojení na UPC / Skylink ... nyní mám UPC kartu a budu mít ještě cca 1 měsíc a pak bych rád přešel na Skylink ... doporučíte mi nějaký adaptér na CI, aby byl kompatibilní jak s kartou UPC tak potom pro Skylink? (možná hloupý dotaz, ale nerad bych kupoval něco co nebude funkční) ... samozřejmě chci podporu HDTV.

Jinak je TV perfektní, jsem moc spokojen!

Díky moc za rady.
zelva72 (15)|22.4.2010 18:08
[quote=ph156;278551]Včera jsem si koupil LCD Samsung LE40C670 a zjistil jsem, že pro připojení k bezdrátové síti je potřeba ještě externí zařízení a sice adaptér Samsung WIS09ABGN ... bohužel ten jsem nikde na internetu v ČR nesehnal, takže se chci zeptat, zda je možné připojení řešit jiným adaptérem a popř. kterým aby to bylo funkční?

A druhý dotaz je ohledně CI slotu a připojení na UPC / Skylink ... nyní mám UPC kartu a budu mít ještě cca 1 měsíc a pak bych rád přešel na Skylink ... doporučíte mi nějaký adaptér na CI, aby byl kompatibilní jak s kartou UPC tak potom pro Skylink? (možná hloupý dotaz, ale nerad bych kupoval něco co nebude funkční) ... samozřejmě chci podporu HDTV.

Jinak je TV perfektní, jsem moc spokojen!

Díky moc za rady.[/quote]

Na kabelovku UPC objednáš přes http://www.lica.cz spárovanou, jestli za měsíc přecházíš na Skylink, tak bych to neřešil a nevyhazoval peníze. Jestli UPC Direct tak netuším.
vivid.sk (11472)|22.4.2010 21:12
1) oficialne to funguje len so samsung wifi adapterom, takze ak chces mat 100% istotu, kup original (odporucil by som ti aj nieco ine, ale pokial viem, este tu nikto nepotvdzoval funkcnost s modelmi "C").
2) Adapter na UPC a Skylink je odlisny, preto UPC neries (ako uz napisal jis), ale kup si CW adapter. Presny typ najdes vo vlakne o C650, kde som na neho daval linku (a myslim, ze aj jeden majitel tohto modelu potvrdil jeho funkcnost)
Klfree (34)|23.4.2010 06:24
[quote=ph156;278551]Včera jsem si koupil LCD Samsung LE40C670 a zjistil jsem, že pro připojení k bezdrátové síti je potřeba ještě externí zařízení a sice adaptér Samsung WIS09ABGN ... bohužel ten jsem nikde na internetu v ČR nesehnal, takže se chci zeptat, zda je možné připojení řešit jiným adaptérem a popř. kterým aby to bylo funkční?

A druhý dotaz je ohledně CI slotu a připojení na UPC / Skylink ... nyní mám UPC kartu a budu mít ještě cca 1 měsíc a pak bych rád přešel na Skylink ... doporučíte mi nějaký adaptér na CI, aby byl kompatibilní jak s kartou UPC tak potom pro Skylink? (možná hloupý dotaz, ale nerad bych kupoval něco co nebude funkční) ... samozřejmě chci podporu HDTV.

Jinak je TV perfektní, jsem moc spokojen!

Díky moc za rady.[/quote]

Ahoj.

Televizi máme týden, CI modul jsem zkoušel tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Chodí se Skylink bez problémů, HD samozřejmě také.
Mě by spíše zajímalo využití s Diablo WiFi na sdílení karty v síti. Na to jsem se ptal v jiném vlákně, ale zatím žádná odpověď.
Telka je ale jinak super.
ph156 (14)|23.4.2010 09:03
Díky moc za info ... myslel jsem, že UPC a UPC Direct je to samé, takže asi není ... každopádně ten satelit bych chtěl co nejdříve, ale bohužel mám trochu problém s instalací ... bydlím v přízemí a balkón máme v úrovni terému, takže nevím jak to vyřešit ... něvíte někdo, zda jde použít plochou parabolu pro příjem z obou družic ASTRA? ... jde konkrétně o tuto http://www.starsat.cz/product/maximum-flat1-143/ ... ta by se mi mohla i vejít přímo na balkón (připevnil bych ji k fasádě uvnitř balkónu a jelikož máme na balkónu mříže, tak přes mříže bych dal nějaký plast, aby ji někdo nemohl přes mříže ukrást ... jinou možnost nevidím :-(
zelva72 (15)|23.4.2010 09:10
[quote=ph156;278620]Díky moc za info ... myslel jsem, že UPC a UPC Direct je to samé, takže asi není ... každopádně ten satelit bych chtěl co nejdříve, ale bohužel mám trochu problém s instalací ... bydlím v přízemí a balkón máme v úrovni terému, takže nevím jak to vyřešit ... něvíte někdo, zda jde použít plochou parabolu pro příjem z obou družic ASTRA? ... jde konkrétně o tuto http://www.starsat.cz/product/maximum-flat1-143/ ... ta by se mi mohla i vejít přímo na balkón (připevnil bych ji k fasádě uvnitř balkónu a jelikož máme na balkónu mříže, tak přes mříže bych dal nějaký plast, aby ji někdo nemohl přes mříže ukrást ... jinou možnost nevidím :-([/quote]

Já mám kabelovku UPC (karta objednaná přes Licu) na stejném TV jak máš ty, funguje bez problémů. U nás se chystá rekonstrukce společné antény a satelit bude na střeše. Pak si naladím volné programy. Když jsi v přízemí, zkus se domluvit s někým nad tebou, kde již ručky šmátralky nedosáhnou.
lkfreak (46)|23.4.2010 10:10
[quote=ph156;278620]Díky moc za info ... myslel jsem, že UPC a UPC Direct je to samé, takže asi není ... každopádně ten satelit bych chtěl co nejdříve, ale bohužel mám trochu problém s instalací ... bydlím v přízemí a balkón máme v úrovni terému, takže nevím jak to vyřešit ... něvíte někdo, zda jde použít plochou parabolu pro příjem z obou družic ASTRA? ... jde konkrétně o tuto http://www.starsat.cz/product/maximum-flat1-143/ ... ta by se mi mohla i vejít přímo na balkón (připevnil bych ji k fasádě uvnitř balkónu a jelikož máme na balkónu mříže, tak přes mříže bych dal nějaký plast, aby ji někdo nemohl přes mříže ukrást ... jinou možnost nevidím :-([/quote]

5200,- za parabolu s konvertorem, a ještě přes mříže ? - to bych napřed zkusil s normální parabolou za 300,- + konvertorem za 200,- , jestli přes ty mříže požadovaný signál proleze, a pak už bych to tak nechal...

třeba tady http://www.satelitni-komplety-shop.cz/60cm-set-parabola-lnb-koax-2xfkonektor-p-114.html je sestava na jednu televizi, akorát že je 10x levnější (a k tomu zdarma 10m koaxu a dvě F-ka).

Na dvě astry(19 a 23) potřebuješ ovšem 80-tku parabolu s dvěma konvertory, nebo monoblokem.
ph156 (14)|25.4.2010 10:56
Tu parabolu mohu mít za 3.800 Kč, což je samozřejmě stále skoro 4x více jak 80cm AL parabola s monoblokem ... jenže 80cm parabolu na balkón dát nechci a s těmi sousedy "nad" námi se bohužel domluvit nelze :-( ... zkusím se ještě v jiné sekci tohoto fóra a sice o DVB-S.

Každopádně moc díky všem.