Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekorder so sat.tunerom z Rakuska

karinuska73 (6)|25.4.2010 22:56
Dobry den

Planujem kupit v Rakusku novy DVD recorder s 2 DVB S2 satelitnymi tunermi od Panasonicu U nas ho Panasonic este neplanuje dat do obehu, tak to chcem riesit takto.
Avsak neviem, ci s tym nebudem mat nejaky problem, co sa tyka prijmu cez Skylink.
Zo skylinku mam info, ze je potrebne aby pristroj podporoval cryptoworks TM modul.

Moze mi este nieco ine robit problem pri prijme? Poradi mi niekto?

Musim to riesit takto, lebo aj ked byvam v BA par km od Kamzika, mame problem s chytanim DVBT.
Satelitny prijimac nechcem kupovat, lebo sa chcem vyvarovat dalsej krabice a dalsej ovladacky navyse. Takto by som vybavila aspon dve veci naraz a usetrila miesto v 1-izbovom byte.

Za odpovede vopred dakujem
jarino1978 (8045)|26.4.2010 09:06
kontaktuj nick "Dunaj"
Dagy2 (3153)|27.4.2010 00:28
Karinuska, zásadný problém tohto inak pekného prístroja za ešte krajšie prachy je, že dokáže naraz súčasne spracovať len jeden kódovaný program. To v praxi znamená, že síce máš dva tunery DVB-S2 ale s jedným môžeš nahrávať program zo SkyLinku (napr. STV, Markíza, Nova a pod.) a s druhým už len nekódovaný program čo je vlastne len TA3 alebo Óčko.
Inak by bol fajn lebo má BR mechaniku.

Tak ti odporúčam twin-tuner sat prijímač, ktorý to zvládne a na prehrávanie DVD (ak ich máš) sólo prehrávač.
Nemožnosť naraz použiť dva kódované programy je asi dôvod, prečo sa tento prístroj neobjaví na SK trhu.
karinuska73 (6)|28.4.2010 08:29
Dakujem Vam obom za info. Kazda informacia mi pomoze. O tom nahravani som nevedela, ale to by nebol problem. Hlavne pre mna je, ze by mi nahral program v mojej nepritomnosti a nemusel by byt zapnuty TV ako to obcas robim teraz pri videorekorderi.

Tento rekorder nema BR mechaniku ale to by mi neprekazalo, lebo si chcem zakupit domace kino s BR mechanikou.
Chcem to takto hlavne riesit preto, ze DVD prehravac sa mi pokazil a doma mam kopec VHSiek z ktorych niektore veci si chcem uchovat na DVDcko. A najhlavnejsie je, ze namiesto dvoch skatul a dvoch ovladaciek budem mat jednu a to aj menej kablov.

Este raz dakujem za info
dunaj (1030)|28.4.2010 10:25
[quote=Dagy2;279122]Karinuska, zásadný problém tohto inak pekného prístroja za ešte krajšie prachy je, že dokáže naraz súčasne spracovať len jeden kódovaný program. To v praxi znamená, že síce máš dva tunery DVB-S2 ale s jedným môžeš nahrávať program zo SkyLinku (napr. STV, Markíza, Nova a pod.) a s druhým už len nekódovaný program čo je vlastne len TA3 alebo Óčko.
Inak by bol fajn lebo má BR mechaniku.

Tak ti odporúčam twin-tuner sat prijímač, ktorý to zvládne a na prehrávanie DVD (ak ich máš) sólo prehrávač.
Nemožnosť naraz použiť dva kódované programy je asi dôvod, prečo sa tento prístroj neobjaví na SK trhu.[/quote]

Ale objavi. Ale ucite nie tento rok. Buduci rok bude udajne aj vylepseny model. Problem ktory popisujes je riesitelny iba jedinym sposobom, a to je Panasonic TV s DVB-S. Potom mas 2 nezavisle tunery a zostava funguje s jednym ovladacom. Samozrejme stale nemozes nahravat 2 kodovane programy, ale aspon jeden nahravat a jeden pozerat, co povazujem za dostatocne.
Pitomec (10211)|28.4.2010 15:27
[quote=karinuska73;278977]Dobry den

Planujem kupit v Rakusku novy DVD recorder s 2 DVB S2 satelitnymi tunermi od Panasonicu U nas ho Panasonic este neplanuje dat do obehu, tak to chcem riesit takto.
Avsak neviem, ci s tym nebudem mat nejaky problem, co sa tyka prijmu cez Skylink.
Zo skylinku mam info, ze je potrebne aby pristroj podporoval cryptoworks TM modul.

Moze mi este nieco ine robit problem pri prijme? Poradi mi niekto?

Musim to riesit takto, lebo aj ked byvam v BA par km od Kamzika, mame problem s chytanim DVBT.
Satelitny prijimac nechcem kupovat, lebo sa chcem vyvarovat dalsej krabice a dalsej ovladacky navyse. Takto by som vybavila aspon dve veci naraz a usetrila miesto v 1-izbovom byte.

Za odpovede vopred dakujem[/quote]Úplně vyhozený prachy, mnohem lepší je PVR s externím HDD - a pokud jde o přehrávání DVD, tak to zvládne i BR přehrávač (který chceš stejně kupovat).
dunaj (1030)|28.4.2010 16:15
[quote=Pitomec;279326]Úplně vyhozený prachy, mnohem lepší je PVR s externím HDD - a pokud jde o přehrávání DVD, tak to zvládne i BR přehrávač (který chceš stejně kupovat).[/quote]

Islo o nahravanie DVD (DVD recorder).
Dagy2 (3153)|28.4.2010 16:31
Nechcel som byť negatívny hnedˇ na začiatku.
Ale nahrávanie na DVD bolo snáď v kurze keď ešte HDD neboli za pár korún.
TV DVB-S2 + DVD/HDD DVB-S2 = vždy 2 SkyLink karty. Ak chceš napr. SkyLink + iného operátora, tak by to znamenalo 4 karty (:

Karinuška chcela použiť DVD/HDD ako satreceiver pre TV a zároveň mať možnosť občas niečo nahrať na HDD. (Ja som pozeral najdrahší prístroj s BR mechanikou, ktorý by mal výhodu v možnosti prehrávať aj BR disky. Ona však chce extra kino s BR mechanikou, takže toto odpadá).

Pochopil som teda, že potrebuje niečo, čo je presne twin SAT receiver s možnosťou nahrávať na pevný alebo externý disk.
Tu bude mať zjavne niekoľko výhod:
1/ jedno diaľkové pre nahrávanie, prehrávanie, pozeranie. (TV bude len monitor a dá sa ovládať často z iných diaľkových ovládačov, pretože má najjednoduchšie ovládanie)
2/ jedna dekodovacia karta pre obe pozeranie aj nahrávanie
3/ možnosť nahrávať dva programy naraz
4/ možnosť mať dve karty pre pozeranie a nahrávanie pre dvoch poskytovateľov (napr.SkyLink a UPC)

Ak nechce nahrávať niečo iné než pozerá, dokonca stačí SAT prijímač s jedným tunerom a USB pripojením HDD. A takýto je za desatinu ceny toho DVD/HDD.
dunaj (1030)|28.4.2010 16:41
[quote=Dagy2;279341]Nechcel som byť negatívny hnedˇ na začiatku.
Ale nahrávanie na DVD bolo snáď v kurze keď ešte HDD neboli za pár korún.
TV DVB-S2 + DVD/HDD DVB-S2 = vždy 2 SkyLink karty. Ak chceš napr. SkyLink + iného operátora, tak by to znamenalo 4 karty (:

Karinuška chcela použiť DVD/HDD ako satreceiver pre TV a zároveň mať možnosť občas niečo nahrať na HDD. (Ja som pozeral najdrahší prístroj s BR mechanikou, ktorý by mal výhodu v možnosti prehrávať aj BR disky. Ona však chce extra kino s BR mechanikou, takže toto odpadá).

Pochopil som teda, že potrebuje niečo, čo je presne twin SAT receiver s možnosťou nahrávať na pevný alebo externý disk.
Tu bude mať zjavne niekoľko výhod:
1/ jedno diaľkové pre nahrávanie, prehrávanie, pozeranie. (TV bude len monitor a dá sa ovládať často z iných diaľkových ovládačov, pretože má najjednoduchšie ovládanie)
2/ jedna dekodovacia karta pre obe pozeranie aj nahrávanie
3/ možnosť nahrávať dva programy naraz
4/ možnosť mať dve karty pre pozeranie a nahrávanie pre dvoch poskytovateľov (napr.SkyLink a UPC)

Ak nechce nahrávať niečo iné než pozerá, dokonca stačí SAT prijímač s jedným tunerom a USB pripojením HDD. A takýto je za desatinu ceny toho DVD/HDD.[/quote]

Opticke media by som este nezatracoval. Najlacnejsi HDD je 70€/TB a to potrebujes elektrinu a neprehras to hocikde, nehovoriac o distribuci rodine, znamym, diverzifikacii rizika straty dat a pod.
Dagy2 (3153)|28.4.2010 17:18
[quote=dunaj;279343]Opticke media by som este nezatracoval. Najlacnejsi HDD je 70€/TB a to potrebujes elektrinu a neprehras to hocikde, nehovoriac o distribuci rodine, znamym, diverzifikacii rizika straty dat a pod.[/quote]
To nie je o zatracovaní optických médií. DVD alebo BR môžeš potom napáliť aj v PC keď to chceš napr. posunúť rodine.
Za dva roky, čo mám twinsat s HDD som nepotreboval napáliť nič. Po naplnení 500GB disku som časť vecí posunul cez LAN na iný počítač a hotovo. Filmy, ktoré som chcel dať kolegom som skopíroval na USB kľúč a hotovo.
dunaj (1030)|28.4.2010 17:25
[quote=Dagy2;279346]To nie je o zatracovaní optických médií. DVD alebo BR môžeš potom napáliť aj v PC keď to chceš napr. posunúť rodine.
Za dva roky, čo mám twinsat s HDD som nepotreboval napáliť nič. Po naplnení 500GB disku som časť vecí posunul cez LAN na iný počítač a hotovo. Filmy, ktoré som chcel dať kolegom som skopíroval na USB kľúč a hotovo.[/quote]

V podstate suhlasim, lebo som vzdy postupoval podobne, ale predsa ti budem trosku oponovat v segmente BD:
-HDTV obsahuje kvantum dat a je velmi prijemne, ked to mozes na pozadi vypalit na BD alebo BD-RE zvlast, ked vacsina dnesnych NB ma max. combo mechaniku, ktora BD iba cita.
-ceny BD medii budu coskoro padat ako hrusky a netreba zabudat, ze na jeden DL BD vlezie 50GB, pricom USB kluce s takymito kapacitami su mierne povedane: "financne narocne".
-a netreba zabudat, ze BD nema ani TOC (hlavicku, patu), cize sa sprava rovnako ako kluc a data sa iba kopiruju, co slovo "vypalovanie" posuva do inej dimenzie.
Dagy2 (3153)|28.4.2010 17:45
[quote=dunaj;279348]V podstate suhlasim, lebo som vzdy postupoval podobne, ale predsa ti budem trosku oponovat v segmente BD:
-HDTV obsahuje kvantum dat a je velmi prijemne, ked to mozes na pozadi vypalit na BD alebo BD-RE zvlast, ked vacsina dnesnych NB ma max. combo mechaniku, ktora BD iba cita.
-ceny BD medii budu coskoro padat ako hrusky a netreba zabudat, ze na jeden DL BD vlezie 50GB, pricom USB kluce s takymito kapacitami su mierne povedane: "financne narocne".
-a netreba zabudat, ze BD nema ani TOC (hlavicku, patu), cize sa sprava rovnako ako kluc a data sa iba kopiruju, co slovo "vypalovanie" posuva do inej dimenzie.[/quote]
Najdlhší film, ktorý som doteraz v HD nahral zo SAT mal 15GB z AnixeHD, bežné nahrávky sú 3÷5GB u SD (výnimkou bol Krstný otec na Markíze s 10GB) a 8÷11GB u HD. Takže 16GB kľúč by bol v pohode.
Než príde potreba 50GB media, tak možno budú "SD"-karty alebo USB kľúče ďaleko za touto hranicou.
Ale teraz už sme v inej rovine debaty než bola pôvodná otázka.
dunaj (1030)|28.4.2010 18:00
[quote=Dagy2;279350]Najdlhší film, ktorý som doteraz v HD nahral zo SAT mal 15GB z AnixeHD, bežné nahrávky sú 3÷5GB u SD (výnimkou bol Krstný otec na Markíze s 10GB) a 8÷11GB u HD. Takže 16GB kľúč by bol v pohode.
Než príde potreba 50GB media, tak možno budú "SD"-karty alebo USB kľúče ďaleko za touto hranicou.
Ale teraz už sme v inej rovine debaty než bola pôvodná otázka.[/quote]

Datova narocnost je priblizne 0,1GB/min.
Ja som si chcel nahrat na jeden 25 GB BD dve relacie DSDS a nevosli! (musel som z nich vystrihnut reklamy, potom to bolo akurat)
Pitomec (10211)|28.4.2010 19:08
Navíc DVD rekordér vůbec nenahrává přímo stream vysílání, ale převádí to přes D/A+A/D převodník (z MPEGu do RGB a pak opět z RGB do MPEG-2/DVD-Video)!
Dagy2 (3153)|28.4.2010 19:37
[quote=Pitomec;279358]Navíc DVD rekordér vůbec nenahrává přímo stream vysílání, ale převádí to přes D/A+A/D převodník (z MPEGu do RGB a pak opět z RGB do MPEG-2/DVD-Video)![/quote]
To Pitomec: prevod D/A->A/D bol vždy aj môj argument proti DVD/HDD. Klasické DVD/HDD ako ich poznáme z našich obchodov ani HD nevedia, takže navyše musia nahrať cez SCART PAL rozlíšenie a potom ho "fantasticky" upscalujú do HD kvality.
U tohto nového typu s 2xDVB-S2 prijímačom si nie som celkom istý čo so signálom ten rekordér vykoná. Je tam teraz zavedený nový "typ" záznamu (predtým bol XP, SP, LP, FR apod) pre HD. Čo ten s tým robí, nie je nikde jasne napísané.

Isté ale je, že SAT receiver to všetko rieši spoľahlivo a bez dohadov -> nahrávanie 1:1, v zázname všetky zvukové stopy a titulky, EPG popis.
Navyše spotreba v stand-by u toho rekordéru nejakých 10W, dobré SAT receivre menej ako 1W.
Babka-k-babce...
dunaj (1030)|28.4.2010 19:52
[quote=Pitomec;279358]Navíc DVD rekordér vůbec nenahrává přímo stream vysílání, ale převádí to přes D/A+A/D převodník (z MPEGu do RGB a pak opět z RGB do MPEG-2/DVD-Video)![/quote]

Upokojte sa. Tieto Panasonic rekordery zaznamenavaju priamo TS stream 1:1 s DD zvukom aj DVB titulkami. Po prekopirovani na BD sa ulozia aj viacjazycne zvukove stopy, takze pri prehravani si mozes volit zvuk presne ako pri pozerani originalu.

@Pitomec: Uz ti to pisali v inom vlakne, takze repetitio est mater studiorum.
Pitomec (10211)|28.4.2010 20:20
[quote=dunaj;279368]Upokojte sa. Tieto Panasonic rekordery zaznamenavaju priamo TS stream 1:1 s DD zvukom aj DVB titulkami. Po prekopirovani na BD sa ulozia aj viacjazycne zvukove stopy, takze pri prehravani si mozes volit zvuk presne ako pri pozerani originalu.

@Pitomec: Uz ti to pisali v inom vlakne, takze repetitio est mater studiorum.[/quote]
Jenomže milá matko - tady je řeč o DVD rekordéru a nikoliv BR, a to už tady taky zaznělo snad tisíckrát, že se žádný stream vysílání nezaznamenává 9-)
jarino1978 (8045)|28.4.2010 20:21
to je síce pekné, akurát s takýmto vysmaženým BD si môžeš akurát zvolávať rodinu k sebe domov, pretože si ten bd disk vysmažený na tom hybride ala panasonic nikto nikde neprehrá... :-E
jarino1978 (8045)|28.4.2010 20:24
kupovať si na záznam vysielania v dnešnej dobe dvd rekordéry a tobôž nejaké pokusné prototipy Bd rekordérov v podaní Panasonic je hanebné. Stačí obyčajné STB s PVR, ktorý je za babku a všetko zvládne do nemoty. Kupovať si X násobne predražený bd rekordér, ktorý vie veľké ho.... v porovnaní s obyčajným PVR STB za pár grošov je bohová rada... 9-)
dunaj (1030)|28.4.2010 20:25
[quote=Pitomec;279370]Jenomže milá matko - tady je řeč o DVD rekordéru a nikoliv BR, a to už tady taky zaznělo snad tisíckrát, že se žádný stream vysílání nezaznamenává 9-)[/quote]

Mily synu: NA HDD sa zaznamenava aj pri DVD rekorderi 1:1 a nasledne sa da posielat cez siet do PC cez RTSP protokol.
Pitomec (10211)|28.4.2010 20:26
[quote=dunaj;279373]Mily synu: NA HDD sa zaznamenava aj pri DVD rekorderi 1:1 a nasledne sa da posielat cez siet do PC cez RTSP protokol.[/quote]
Tak to je sice kec, ale i kdyby tomu tak bylo, tak co je ti to platný? Budeš to mít na HDD a v momentě, kdy to šoupneš na DVD, tak se to přepočítá - to je skutečně geniální :eek:

Jinak kec je to proto, že DVD rekordér s DVB-S (i DVB-T) tunerem jsou jenom dva přístroje splácnuté dohromady, čili hybrid na ho*no...
dunaj (1030)|28.4.2010 20:28
[quote=Pitomec;279374]Tak to je sice kec, ale i kdyby tomu tak bylo, tak co je ti to platný? Budeš to mít na HDD a v momentě, kdy to šoupneš na DVD, tak se to přepočítá - to je skutečně geniální :eek:[/quote]

Kec? Nesud prosim inych podla seba. Ja to na DVD nedavam, kedze mi je milsi BD.
jarino1978 (8045)|28.4.2010 20:28
[quote=dunaj;279373]Mily synu: NA HDD sa zaznamenava aj pri DVD rekorderi 1:1 a nasledne sa da posielat cez siet do PC cez RTSP protokol.[/quote]

to je tiež krásna rada, alebo čo to je ? 99% ľudí si nahráva vysielanie preto, aby si to pozrelo vtedy, keď má čas a nie kvôli nejakému posielaniu cez LAN do PC. Alebo používa timeshift, lebo ide na WC, pretiahnuť ženu a pod. :-E
čiže pozrieť, zmazať a šmitec. Nejaké smaženie sa dnes už nepraktizuje.
Pitomec (10211)|28.4.2010 20:29
[quote=dunaj;279376]Kec? Nesud prosim inych podla seba. Ja to na DVD nedavam, kedze mi je milsi BD.[/quote]
Ano - na DVD rekordéru běžně vypaluješ BD. Tak to už vysvětluje vše :D
dunaj (1030)|28.4.2010 20:30
[quote=Pitomec;279378]Ano - na DVD rekordéru běžně vypaluješ BD. Tak to už vysvětluje vše :D[/quote]

Prepac, ale Ty ten nick tusim fakt nemas nahodou:-)
jarino1978 (8045)|28.4.2010 20:32
[quote=dunaj;279376]Kec? Nesud prosim inych podla seba. Ja to na DVD nedavam, kedze mi je milsi BD.[/quote]

a kúpil si aj celej rodine ten BD hybrid ? Čo máš z toho, ak si ten bd disc môžeš prehrať len v tom konkrétnom jednom modely ? Šupneš ho inde a .... NIČ... :-k


A ja blbec som jej poradil, aby sa ti ozvala cez PM a ty jej radíš nejaký bd paškvil... Aspoň jej poraď, aký CW modul si má kúpiť. Toto som myslel, že jej poradíš...
Pitomec (10211)|28.4.2010 20:41
[quote=dunaj;279379]Prepac, ale Ty ten nick tusim fakt nemas nahodou:-)[/quote]
Já mám takový nickname, ale ty seš pitomec doopravdy, protože si představuješ, že na DVD rekordéru můžeš nahrát BD :D:D:D
dunaj (1030)|28.4.2010 20:46
[quote=Pitomec;279382]Já mám takový nickname, ale ty seš pitomec doopravdy, protože si představuješ, že na DVD rekordéru můžeš nahrát BD :D:D:D[/quote]

Ty si nielen Pitomec, ale zrejme aj jasnovidec:-), ale tentokrat si vedla. Ja si to totiz nepredstavujem.
Pitomec (10211)|28.4.2010 20:47
[quote=dunaj;279383]Ty si nielen Pitomec, ale zrejme aj jasnovidec:-), ale tentokrat si vedla. Ja si to totiz nepredstavujem.[/quote]
Jistě, je to skutečnost, že? Z tebe bude mít pan doktor na psychiatrii opravdu radost, až se vrátíš z vycházky :D
dunaj (1030)|28.4.2010 20:49
[quote=Pitomec;279384]Jistě, je to skutečnost, že? Z tebe bude mít pan doktor na psychiatrii opravdu radost, až se vrátíš z vycházky :D[/quote]

Budem k Tebe milostivy: Nezavid uz tolko:-)
Pitomec (10211)|28.4.2010 21:01
[quote=dunaj;279386]Budem k Tebe milostivy: Nezavid uz tolko:-)[/quote]
To klecový lůžko a studenou sprchu ti opravdu nezávidím :D:D:D
dunaj (1030)|28.4.2010 21:02
[quote=Pitomec;279388]To klecový lůžko a studenou sprchu ti opravdu nezávidím :D:D:D[/quote]

Vidim, ze to tam uz dobre poznas...:-)
Pitomec (10211)|28.4.2010 21:06
[quote=dunaj;279389]Vidim, ze to tam uz dobre poznas...:-)[/quote]
Jo - už jsem tě tam zahlídl, když tě pacifikovali :-D
dunaj (1030)|28.4.2010 21:07
[quote=Pitomec;279392]Jo - už jsem tě tam zahlídl, když tě pacifikovali :-D[/quote]

Zaujimave. Takze aj halucinacie? To je mi luto.:-(
Pitomec (10211)|28.4.2010 21:11
[quote=dunaj;279393]Zaujimave. Takze aj halucinacie? To je mi luto.:-([/quote]
Ne, realita. Odchyt pitomců, kteří si myslí, že na DVD rekordéru mohou vypalovat BD 9-):D
dunaj (1030)|28.4.2010 21:12
[quote=Pitomec;279394]Ne, realita. Odchyt pitomců, kteří si myslí, že na DVD rekordéru mohou vypalovat BD 9-):D[/quote]

Ono si vas to mysli viac?
Pitomec (10211)|28.4.2010 21:28
[quote=dunaj;279395]Ono si vas to mysli viac?[/quote]
No že seš pitomec, když tvrdíš že na DVD rekordéru lze vypalovat BD, si nepochybně myslí každý :D:D:D
dunaj (1030)|28.4.2010 21:30
[quote=Pitomec;279402]No že seš pitomec, když tvrdíš že na DVD rekordéru lze vypalovat BD, si nepochybně myslí každý :D:D:D[/quote]

A uz si sa tam u Vas niekoho pytal?
Prepac, ale ja sa volam Pitomec, alebo ty?:-)
Pitomec (10211)|28.4.2010 21:32
[quote=dunaj;279406]A uz si sa tam u Vas niekoho pytal?
Prepac, ale ja sa volam Pitomec, alebo ty?:-)[/quote]
Založ si nový vlákno a dej o sobě hlasovat :D A jak se jmenuješ to netuším, ale že seš pitomec, to vím zcela bezpečně :D:D:D
karinuska73 (6)|29.4.2010 12:59
Kedze niektori preferuju dvojtunerovy prijimac viac ako DVD rekorder s tunerom, tak mi poradte nejaky, ktory by priblizne splnal moje poziadavky. Sice viac sa priklanam k DVD rekorderu ale mozno po porovnani funkcii zmenim nazor. Podotykam, ze u mna je este dolezite zbavit sa starych VHSiek a niektore veci z nich by som chcela uchovat na DVDckach.
Videorekorder co mam, je od Panasonicu a po 15 rokoch stale funguje a to po vysokej zatazi, co som kazdy den nieco nahravala. Som milo prekvapena a samozrejme velmi rada, lebo nie vela vyrobkov sa moze pochvalit takou dlhou zivotnostou v tejto dobe.

Takze budem rada, ked mi odporucite nejaky digitalny prijimac s dvoma tunermi aby som zo mohla porovnat s Panasonicom.

Za odpovede dakujem
MONYS (460)|29.4.2010 19:29
[quote=karinuska73;279472]Kedze niektori preferuju dvojtunerovy prijimac viac ako DVD rekorder s tunerom, tak mi poradte nejaky, ktory by priblizne splnal moje poziadavky. Sice viac sa priklanam k DVD rekorderu ale mozno po porovnani funkcii zmenim nazor. Podotykam, ze u mna je este dolezite zbavit sa starych VHSiek a niektore veci z nich by som chcela uchovat na DVDckach.
Videorekorder co mam, je od Panasonicu a po 15 rokoch stale funguje a to po vysokej zatazi, co som kazdy den nieco nahravala. Som milo prekvapena a samozrejme velmi rada, lebo nie vela vyrobkov sa moze pochvalit takou dlhou zivotnostou v tejto dobe.

Takze budem rada, ked mi odporucite nejaky digitalny prijimac s dvoma tunermi aby som zo mohla porovnat s Panasonicom.

Za odpovede dakujem[/quote]Tak je potřeba si nejprve ujasnit co vlastně chcete ,pokud chcete digit. přij. sb 2ma tun. tak se jedná o satelitní přijímač ,existují 2 typy jeden co obsahuje i zabudovaný HDD(HARDDISC)který má pvr funkci tzn. že lze nahrávat až 2 prog. zároven a v porovnání s vašim videorec.Panasonic nahrává beze ztráty kvality obrazu. 2 typ přij.nemá zabudovaný hdd ale lze k němu připojit ext. hdd. Ktomu ovšem potřebujete i přístupovou kartu která vám umožní příjem kodovaných sl./cz programů a to i ve vysokém rozl. pokud zakoupíte hdtv přij.Kobou typům lze ovšem připojit i videorecorder.Samozřejmě k příjmu sat. prog. potřebujete i parabolickou anténu vč. lnb(konventoru) v prodejnách sat techniky lze zakoupit přímo kompletní sadu která tyto komponenty již obsahuje.
losos (2977)|29.4.2010 19:29
To karinuska73
Tohle jsi četla ?
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722
karinuska73 (6)|29.4.2010 20:52
Este necitala.

Dakujem za tip.
Precitam si to. To pomoze.
geronimoh (2327)|29.4.2010 21:14
Pro digitalizaci - převod VHS videokazet na DVD bude ideální DVD rekordér. Jinak je vhodnější satelní přijímač s funkcí záznamu na pevný disk (vestavěný nebo externí). Dva tunery umožňují jeden program nahrávat a jakýkoliv jiný sledovat či také nahrávat.
huffyk (12)|1.2.2011 15:49
Tak ozivim este tuto temu :). Ja osobne hladam DVD rekorder s DVB-S2 kvoli moznosti vypalovat SD material z HD kamery. Mam kameru ktora nahrava HD na pasku. Pasky pouzivam ako backup, ale rad by som robil kopie na DVD aby si to mohla pozerat rodinka (v ratane vsetkych babiek). DVD vidim ako najschodnejsie medium, kedze nie kazdy ma moznost prehravat material s HDD pripadne z BD. Kedze v mojej dedine je kablova TV v nedohladne, tak potrebujem DVB-S2 receiver. Robenie DVD na PC neberiem ako moznost, lebo som to skusil a je to nepouzitelne. Potrebujem fast and easy solution co mi DVD rekorder prinasa.

Mam 2 moznosti: kupit DVD rekorder + HD SAT receiver alebo DVD rekorder s DVB-S2 tunerom.

Samozrejme 2ha moznost je lepsia uz aj z hladiska toho, ze manzelka bude menej komentovat co jej to zase pribudlo v obyvacke, kedze namiesto 2 ciernych krabic to bude len 1 :)

Nasiel som iba jednu jedinu moznost a to Panasonic DMR-XS350EG co ma az prekvapuje, ze to nikto nerobi. Recenzie dostal celkom dobre. Problem ktory som vygooglil je ale so SkyLink a Panasonic firmware: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :(. Skylink menil parametre vysielania a nejak to panasonic firmware nezvladol: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Panasonic aj vydal firmware fixes na toto issue ale len pre TVs, nie pre DVD rekorder :(. Preto som pisal do CZ panasonicu a dostal som tuto odpoved:

"děkujeme za Váš dotaz.
V situaci kdy tento výrobek není určen pro náš trh, tak Vám ani nemůžu
sdělit, zda je v přípravě nějaký firmware. Nicméně bych doporučil počkat
na březen tohoto roku, kdy uvedeme nové výrobky na trh. Tyto nové výrobky,
které budou uvedeny na náš trh by již měly být vybaveny potřebným
firmwarem. Ovšem v tuto chvíli nemáme informace zda vůbec bude tento
výrobek uveden na náš trh.
"


Neviem konkretne o co ide, ale predpokladam, ze o novy DVD rekorder ktory hadam bude released aj pre CZ/SK ? (t.j. hadam bude mat paralelne pozeranie/nahravanie 2och kodovanych programov). Toto inak niekto overil, ze na XS350 modeli naozaj nefunguje? Ak nedokaze sharovat skylink kartu, tak stale je asi moznost kupit 2hu skylink kartu a dat ju do druheho portu? Co je sice drahsie riesenie, ale aspon je, alebo?
huffyk (12)|1.2.2011 16:02
[quote=huffyk;327750]
"děkujeme za Váš dotaz.
V situaci kdy tento výrobek není určen pro náš trh, tak Vám ani nemůžu
sdělit, zda je v přípravě nějaký firmware. Nicméně bych doporučil počkat
na březen tohoto roku, kdy uvedeme nové výrobky na trh. Tyto nové výrobky,
které budou uvedeny na náš trh by již měly být vybaveny potřebným
firmwarem. Ovšem v tuto chvíli nemáme informace zda vůbec bude tento
výrobek uveden na náš trh.
"


Neviem konkretne o co ide, ale predpokladam, ze o novy DVD rekorder ktory hadam bude released aj pre CZ/SK ? [/quote]

tak odpoved prisla a rychlo :(. Este sa aj pomylili v DVB-T2 a S2...

naše předešlá odpověd byla špatně podána. Bohužel v tuto chvíli nevíme
jaké, či zda nějaké výrobky s integrovaným DVB-T2 tunerem uvedeme na náš
trh. Model výrobku, který píšete nebude mít dostupnou softwarovou úpravu od
SKYLNKU, jelikož výrobek není učený pro český ano slovenský trh a
záležitost Skylinku je pouze lokálního charakteru.
panasonic650 (1124)|1.2.2011 16:09
Kup HD SAT receiver (nahravanie na HDD) + DVD Recorder a schovaj ho z dohladu manzelky :)

Druha moznost je lakava a ja som o nej premyslal hodne, plus cital tu v jednom vlakne dost... ale dnes... ked vezmem do uvahy zmeny ci uz SkyLinku alebo ine.... nehovoriac o tom ze ked sa das na Satelitne vysielanie tak je velka sanca ze skor ci neskor budes chciet riesit viac a viac (zdielanie medzi 2-3xTV napr) tak je vacsia sanca na prekazku pri druhej moznosti...
Dagy2 (3153)|1.2.2011 20:42
Huffyk, existuje vlákno v sekcii rekordery a prehrávače o Panasonic blue-ray DVB-S2 prístroji.
Je hodne dlhé a dozvieš sa z neho, že 2 programy (jeden nahrávať a jeden sledovať) z neho technicky nie je možné dostať ani s dvoma kartami. Je proste skonštruovaný veľmi nešťastným spôsobom.

Ľudia z Krompách ktorí tam píšu (neviem prečo si dal dotaz na Pana CZ keď sa robia v SK) potvrdili, že verzia ktorú by si potreboval sa ani nechystá.
Na druhej strane prečo? Veď klasické DVD/HDD mali svoj tuner a TV tiež - takže rovnako to funguje u Pana aj teraz - kup si TV-DVB-S2 a DVD/HDD-DVB-S2. Úplne identické riešenie, len dnes to ľudia akosi nechcú akceptovať a stále sa pýtajú prečože nejde nahrávať a sledovať niečo iné v TV z jednoho SAT prijímača.

Takže jedine dobré riešenie je STB DVB-S2 pre sledovanie a nahrávanie zo satelitu a sólo prístroj pre tvoje nahrávky z kamery.
Alebo vymeniť HD kameru za takú, ktorá nahráva v digitálnej forme na kartu. Tú potom môžeš zastrčiť do SAT prijímača a prehrať alebo skopírovať na USB HDD alebo napáliť v PC na DVD.
panasonic650 (1124)|1.2.2011 21:01
[quote=Dagy2;327803]Alebo vymeniť HD kameru za takú, ktorá nahráva v digitálnej forme na kartu. ....alebo napáliť v PC na DVD.[/quote]Elegantne riesenie... to co by si dal za rekorder usetris. A na stare nahravky si pozicias od niekoho.