Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG RH266, zvuková norma

Big Muscle (2)|26.4.2010 15:40
Zdravím,

dostal se mi do rukou DVD/HDD rekordér LG RH266, zřejmě vyrobený pro francouzský trh (výchozí nastavení jazyka je francouzština). Problém je ten, že to vypadá, že nepodporuje normu PAL-D/K, resp. v manuálu je uvedeno pouze PAL I, B/G, I/I; SECAM D/K, K1, SECAM L. Takže pro kanály ČT1, ČT2, Nova a Prima tuner nenaladí zvuk (Prima vysílá ve 2 normách, takže ta by byla ještě ok).

Moje otázka zní, zda je nějak možné dodat podporu pro normu PAL-D/K, abych mohl chytat na jmenovaných kanálech zvuk.

Našel jsem pouze toto, ale tomu prd rozumím - http://www.sapro.cz/sorti/kvazi.html (sám nikam nic pájkovat nebudu). Takže spíš mě zajímá, jestli neexistuje nějaký externí dekodér či by to nebyli schopni udělat v obyčejném TV servisu. Slyšel jsem, že dřív když se vozily TV z Německa, tak bylo nutné do nich něco dodat, aby šel v ČR zvuk. Popřípadě budu rád za jiné rady a nápady (snad kromě výměny, vyhození nebo koupě jiného rekordéru).

Připojení mám přes RF konektor (kabelovka UPC analog). Do televize to pak jde přes SCART.

Předem děkuji.
Big Muscle (2)|30.4.2010 10:09
To fakt nikdo neví? :(