Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

otazocka ohladom Digitv dualbox a PC

MirQoo (16)|17.5.2010 19:38
Zdravim, chcem sa opytat ci bude fungovat, ak si dam zriadit DIGI TV s dualboxom.

Bude tam 1 TV pripojena, cez ten dualbox co je vystup koaxialny kabel, pichnem ho do TV karty, v PC naladim ten signal z dualboxu a pomocou toho ich ovladaca (ktory je spojeny telefonnym kablom s dualboxom) by som mohol na pc nezavisle sledovat vsetky programy, tak ako na TV?

je to vobec teoreticky mozne? mam v laptope v xpress card slote TV tuner Winfast exdtv 2300 H.

lebo momentalne mam tu nasu miestnu kablovku, co nieje ziadna slava, kvalita este horsia ako digi (ovela horsia) a za tych 10 eur na mesiac je tam len 20 programov, z toho pozeratelnych len 7, preto rozmyslam nad digi.

diky za odpovede, snad ste to teda pochopili ako som to myslel :)
Pitomec (10211)|18.5.2010 19:57
Cigi - nikdy! To si radši pořiď CS Link nebo Skylink a nasdílej kartu...
geronimoh (2327)|18.5.2010 23:26
[quote=MirQoo;282151]Zdravim, chcem sa opytat ci bude fungovat, ak si dam zriadit DIGI TV s dualboxom.

Bude tam 1 TV pripojena, cez ten dualbox co je vystup koaxialny kabel, pichnem ho do TV karty, v PC naladim ten signal z dualboxu a pomocou toho ich ovladaca (ktory je spojeny telefonnym kablom s dualboxom) by som mohol na pc nezavisle sledovat vsetky programy, tak ako na TV?

je to vobec teoreticky mozne? mam v laptope v xpress card slote TV tuner Winfast exdtv 2300 H.
[/quote]

Náhodou jsem byl o víkendu u souseda, co ten dualbox od DIGI má a podle mě není důvod, proč by to nemělo jít. Ten dualbox má pro "místnost 1" výstupy 2xSCART a pro "místnost 2" pouze signál z RF modulátoru přes zásuvku "RF OUT". Zkoušeli jsme to na CRT TV 21" a podle mě byl obraz z RF modulátoru znatelně horší než přes SCART zásuvku, ale sousedovi to nevadí. Funguje to, tak jak píšeš. Programy budeš přepínat jejich dálk.ovladačem přes přídavné čidlo. Já jsem to nezkoušel, ale soused miříkal, že zapnout a vypnout dualbox přes přídavné čidlo nejde. Zapnout a vypnout ho musíš v "místnosti 1".
Pitomec (10211)|19.5.2010 19:16
Dual-šrot má cca 30% poruchovost a firma Digi je to nejhorší, co lze v TV službách najít. Pryč od nich a ideálně k nim ani nikdy nelézt!
geronimoh (2327)|19.5.2010 19:48
[quote=Pitomec;282464] firma Digi je to nejhorší, co lze v TV službách najít. Pryč od nich a ideálně k nim ani nikdy nelézt![/quote]

S tím souhlasím. Kvalita obrazu a zvuku je nízká. Hlavně pro majitele TV s většími úhlopříčkami je to nevhodná služba.
MirQoo (16)|20.5.2010 13:43
a kebyze chcem trebars UPC Direct, da sa to mat na 2 televizoroch? Resp. 1 televizor normalne napojeny cez scart, a druhy cez hdmi. Teda ci sa daju vziat 2x set top boxy? alebo ako to je ?

pripadne aj satelitne magio by pripadalo do uvahy, tam som si 100% isty ze sa daju dokupit 2 boxy