Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr a zapojení satelitu (HD)

RGbiker (7)|8.6.2010 17:20
Ahoj, v ramci digitalizace potrebuju v rodinnem domku poresit satelit a digitalni pozemni vysilani. Mam to ale malinko slozitejsi. V soucasne dobe je to cele zapojene v analogu takto: analog. satelitni signal je veden z paraboly pres jedno patro dolu do obyvaku, kde je umisten prijimac (dnes jiz nefunkcni), ten ma interni modulator a vystup z nej se tedy namoduloval na nejaky volny kanal, signal byl veden zpet na pudu, kde je sloucen se signalem z bezne tv anteny a takto slouceny signal nasledne rozveden po dome do tv zasuvek ve 2 vetvich (leva a prava strana domu). Princip tohoto reseni (prislouceni sat. signalu k pozemnimu vysilani) bych velmi rad zachoval, pokud to bude mozne. Chci to ale trosku rozsirit, takze dotazy:
1. kdyz uz, tak chci sat v HD a jde mi tedy o ceske kanaly (kde lze, tak v HD), a dale bezpodminecne nutne o: Eurosport HD, Eurosport 2 (zde bych rad nejen CZ Bundesligu, ale i normalni anglicky), Nova Sport HD, zde asi bude problem ruzny typ kodovani (cryptoworks/nagravision)
2. lze potom vystup ze sat. prijimace zase namodulovat v HD na nejaky volny kanal v digitalni podobe a prisloucit k dvb-t? jakym zpusobem to lze?
3. v pripade, ze bod 2 pujde a jednalo by se o dvoutunerovy prijimac, slo by totez udelat pro oba tunery zvlast a poslat to na pudu zas po jednom kabelu jakoby na 2 ruznych kanalech? Pripadne 2 single prijimace.
4. idealne by sat. prijimac mel jeste mit moznost nahravani na interni nebo USB disk, pokud mozno v nekodovanem a napr. na PC rozumne prehratelnem formatu (bez konverzi apod.)
5. jaka bude asi predpokladana cena celeho reseni (predpokladejme parabolu(y) a souvisejici prislusenstvi, par metru kabelu, prijimac(e), dalsi nutna zarizeni (modulator?, slucovace?)

Nejsem odbornik a prilis do toho nevidim, ale takhle nejak bych si to predstavoval. Na kazde TV kdekoliv v dome si pak mohu naladit vsechny kanaly z pozemniho vysilani + ten jeden nebo dva nastavene na satelitu - to je to, oc mi jde. Snad to je z toho jasne a bude to technicky realizovatelne. Predem diky vsem za rady/odpovedi.
Pytkin (7947)|8.6.2010 18:19
Signal zo satelitu by som radsej tahal cez HDMI ako modulovat ho na daky kanal ..
rudlus (539)|8.6.2010 19:07
[quote=Pytkin;285115]Signal zo satelitu by som radsej tahal cez HDMI ako modulovat ho na daky kanal ..[/quote]

ak budes tahat signal zo satelitu do tv cez hdmi-a to aj na vacsiu vzdialenost,signal s dvb-t budes mat takisto ako si aj mal.
2xAriva 200 hd.. cca.200e
2xhd skylink 170e
1x80cm parabola 30e
1x monoblock 2 nvystupy 0,2db konvertor 15e
xm kabla ........ podla potreby
2xhdmi kabel ..........podla potreby
4xF konektor..........par centov
konzola na uchytenie paraboly.max.15e

do 500e by si to mal mat v pohode...plus potom platit mesacne ak chces to vsetko co si napisal
losos (2977)|8.6.2010 20:42
to RGbiker
Pokud to má být vtip, tak to dej do sekce pro vtipy... :D
RGbiker (7)|9.6.2010 15:22
no problem je v tom, ze nemuzu/nechci/nebudu tahat od prijimace dalsi kabely po celem dome do 3 ruznych mistnosti a ve 2 patrech. Proto potrebuji vyuzit ten stavajici rozvod, ale zas samozrejme to nechci kvalitou degradovat na uroven analogu, proto se ptam zejmena na tu variantu, zda jde nejakym zpusobem vzit ten dig. vystup ze sat. prijimace a prevest ho jakoby na "dvb-t".

to losos: ne, neni to vtip, nevim proc by mel....
losos (2977)|9.6.2010 15:37
[quote=RGbiker;285210]... ale zas samozrejme to nechci kvalitou degradovat na uroven analogu, proto se ptam zejmena na tu variantu, zda jde nejakym zpusobem vzit ten dig. vystup ze sat. prijimace a prevest ho jakoby na "dvb-t".....[/quote]

Jinak to prostě nejde, při namodulování na analog je z toho (i z HD) zase jen a jen analog - nic jiného.
Republika přechází na digitální vysílání a dokonce na HD, a ty přecházíš z HD na analog..., no není to vtip ? :D
rudlus (539)|9.6.2010 17:30
[quote=RGbiker;285210]no problem je v tom, ze nemuzu/nechci/nebudu tahat od prijimace dalsi kabely po celem dome do 3 ruznych mistnosti a ve 2 patrech. Proto potrebuji vyuzit ten stavajici rozvod, ale zas samozrejme to nechci kvalitou degradovat na uroven analogu, proto se ptam zejmena na tu variantu, zda jde nejakym zpusobem vzit ten dig. vystup ze sat. prijimace a prevest ho jakoby na "dvb-t".

to losos: ne, neni to vtip, nevim proc by mel....[/quote]

ten stavajuci rozvod ved predsa mozes vyuzit ako kabel s paraboly nie???a potom ake kable????ziadne...prijimac sat.budes mat pri telke...
a absolutne nechapem na co by ti potom boli hd sat.a programy ked to potom chces prevadzat na nejaky ten sialeny analog...co si myslis ze ti hd ostane po modulacii??
Dagy2 (3153)|9.6.2010 18:08
To losos, to rudlus:
neviem prečo si myslíte, že by to nešlo tak ako to má vymyslené.
Veď aj UPC ponúka v digitálnej káblovke HD programy. Takže taký prijímač, čo z DVB-S urobí napr. DVB-C určite je, môže tam osadiť niekoľko prijímačov a mať tak niekoľko staníc v rozvode naraz, plus napríklad by mohol zakódovať niektoré programy, aby napríklad tchýne nemohla pozerať LEO bez prístupovej karty.
A také zariadenie určite nemôže byť drahšie než 300÷400tisíc. Ja by som tiež neťahal ďalšie káble po baráku.
rudlus (539)|9.6.2010 18:58
[quote=Dagy2;285216]To losos, to rudlus:
neviem prečo si myslíte, že by to nešlo tak ako to má vymyslené.
Veď aj UPC ponúka v digitálnej káblovke HD programy. Takže taký prijímač, čo z DVB-S urobí napr. DVB-C určite je, môže tam osadiť niekoľko prijímačov a mať tak niekoľko staníc v rozvode naraz, plus napríklad by mohol zakódovať niektoré programy, aby napríklad tchýne nemohla pozerať LEO bez prístupovej karty.
A také zariadenie určite nemôže byť drahšie než 300÷400tisíc. Ja by som tiež neťahal ďalšie káble po baráku.[/quote]

pocuvaj kamarat..ked o tom nemas ani sajnu...tak nevrav ze to ide.a kde vravis ze to ide naco sa pytas na rady???
to ti tu mame vysvetlovat ako funguje klasicka digitalna kablovka???ze to nie je analogovy signal ale ze su to data a funguje to prakticky ako satelitny prijimac ze kukas len jeden a mozes popri tom nahravat???a ze na tie prevodniky nebudes nikdy mat peniaze?
zoadny taky prijimac neexistuje..uz ked sa nad tym logicky zamyslis...naco by si niekto kupoval satelit a potom chcel z toho kablovku???
z analogovym signalom islo urobit vselico ale biolo to jeho jednoduchostou.
digitalny signal sa neda sirit na taku vzdialenost..max15-20m cez hdmi co mam odskusane bez strat.
tak este raz
ak chces do toho investovat 300-400tis.ako si pisal...a to bude viacej...tak s podme bavit o tom aj ked toto riesenie je totalne smiesne
takze este raz..
ak chces mat 3-4alebo aj 8 tv...existuje aj taky lnb s 8 vystupmi...k tomu 8 satelitov s kartami...a to bude radovo desiatky tisic naco sa trepat do statisicov...a aj tak na vsetkych kukat hd nebudes..takze na tom ktorom si aktivujes hd a kde nie tak tam nie..a vyjde to do 2000e na tych 8 prijimacov...naco to takto komplikujes???kable sa daju vyuzit ako kabes z konvertoru cize zaidne dalsie nebudes potrebovat a vyuzijes stavajuci rozvod..
a budes mat to cosi aj chcel..aby si kazdy prepol co chcel-to by si musel aj pri tom tvojom navrhovanom rieseni...
a ak sa nahodou mylim ...nepomoze ti tu asi uz nikto...
a naco by ti asi tak este bolo aby si mal aj dvbt aj satelit??to chces mat vsetko dvakrat??nechapem...
Zigáč (231)|9.6.2010 21:24
Já tomu RGBikerovi rozumím, co chce on by chtěl nikoliv analog modulaci, ale set-top-box, kterej by uměl digi modulaci.
Nebo něco, jako mají udělaný v hotelech, kde máš na pokoji pouze televizi bez DVB-S, ale kanály jsou chytaný satelitem nebo kabelovkou a rozvedeny do každého pokoje a v každém pokoji můžeš koukat na libovolnej kanál. Kolik, ale takováhle "sranda" stojí vůbec netuším...
geronimoh (2327)|9.6.2010 21:40
Já mu rozumím taky a pokud to lze udělat, tak by ho to stálo strašný peníze. Napadá mě, že nejlevnější a nejschůdnější cesta je satelitní přijímač ke každé televizi a sdílení karty, ale se sdílením nemám zkušenosti.
rudlus (539)|9.6.2010 21:42
[quote=geronimoh;285228]Já mu rozumím taky a pokud to lze udělat, tak by ho to stálo strašný peníze. Napadá mě, že nejlevnější a nejschůdnější cesta je satelitní přijímač ke každé televizi a sdílení karty, ale se sdílením nemám zkušenosti.[/quote]

to som mu povedal ze to sa neoplati ze je to drahe a to zdielanie na ten pocet tv..mno nevem..
geronimoh (2327)|9.6.2010 22:05
[quote=rudlus;285229]to som mu povedal ze to sa neoplati ze je to drahe a to zdielanie na ten pocet tv..mno nevem..[/quote]

Já nemám se sdílením zkušenosti. Sdílení karty po internetu funguje pro více karet, tak by to možná šlo i doma po domácí síti.
Dagy2 (3153)|9.6.2010 22:25
Ty Rudlus, ale toto ber fakt bez urážky, pretože v tomto prípade ide fakt o srandu. Ja nie som ten, čo chce tú nezmyselnú kombináciu HD programov cez dvojtunerový prijímač modulovať do koaxu. A nechápem že si sa dal chytiť na 400 tisícovú investíciu :)) To som myslel že ťa fakt trtne aj keď nie je zrovna 1.apríl.

A teraz vážne - hotelov som pochodil zopár a nielen v česku a slovensku. Všetky rozvody ktoré som doteraz videl sú urobené presne systémom ako to chce urobiť RGbiker:
- na streche je jedna parabola
- je osadený rám v ktorom je napr. 20 DVB-S prijímačov s pevne nastavenými parametrami a s modulátorom PAL na výstupe
- zlučovač z 20 programov do jedného koaxu
a máš vlastne káblovku kde na 21kanáli beží ARD, na 23 ZDF, 25 STV1 atd. Takže síce na hotelovej izbe je LCD DVB-T ale chytá z kábla len normálny analog. HD alebo aspoň digitálny obraz je utópia.
Mená hotelov, kde to takto funguje môžem poslať v prípade záujmu cez SZ.

Takže priateľu RG máš možnosť si vybrať:
- analogový šit modulovaný cez koax - potom ti je úplne k ničomu HD SAT prijímač. Kúp si jeden alebo viac obyčajných lacných SD prijímačov so zdieľaním SkyLink karty (napr. cez CARD splitter) a modulátory
- normálny slušný SAT a HD SAT príjem. Kúp si taký počet prijímačov aký máš počet TV (alebo TV s DVB-S2 tunerom).
Použi už naťahané koaxy -ako ti tu už radili- na rozvod SAT signálu z LNB k jednotlivým SAT prijímačom. Tu je viacero možností ako cez jeden kábel dostať signál do všetkých prijímačov (unicable, TechniRouter a pod.). Ale ani jeden nie je lacný a určite lacnejšie bude predsa len natiahnuť nové káble.

Ešte existuje možnosť z jedeného SAT prijímača dostať SD signál do viacerých TV (ale všetky TV budú zobrazovať jeden program) cez WiFi pripojenie. Ale o spoľahlivosti tohto pripojenia možno viesť dlhé debaty.
rudlus (539)|9.6.2010 22:45
[quote=Dagy2;285233]Ty Rudlus, ale toto ber fakt bez urážky, pretože v tomto prípade ide fakt o srandu. Ja nie som ten, čo chce tú nezmyselnú kombináciu HD programov cez dvojtunerový prijímač modulovať do koaxu. A nechápem že si sa dal chytiť na 400 tisícovú investíciu :)) To som myslel že ťa fakt trtne aj keď nie je zrovna 1.apríl.

A teraz vážne - hotelov som pochodil zopár a nielen v česku a slovensku. Všetky rozvody ktoré som doteraz videl sú urobené presne systémom ako to chce urobiť RGbiker:
- na streche je jedna parabola
- je osadený rám v ktorom je napr. 20 DVB-S prijímačov s pevne nastavenými parametrami a s modulátorom PAL na výstupe
- zlučovač z 20 programov do jedného koaxu
a máš vlastne káblovku kde na 21kanáli beží ARD, na 23 ZDF, 25 STV1 atd. Takže síce na hotelovej izbe je LCD DVB-T ale chytá z kábla len normálny analog. HD alebo aspoň digitálny obraz je utópia.
Mená hotelov, kde to takto funguje môžem poslať v prípade záujmu cez SZ.

Takže priateľu RG máš možnosť si vybrať:
- analogový šit modulovaný cez koax - potom ti je úplne k ničomu HD SAT prijímač. Kúp si jeden alebo viac obyčajných lacných SD prijímačov so zdieľaním SkyLink karty (napr. cez CARD splitter) a modulátory
- normálny slušný SAT a HD SAT príjem. Kúp si taký počet prijímačov aký máš počet TV (alebo TV s DVB-S2 tunerom).
Použi už naťahané koaxy -ako ti tu už radili- na rozvod SAT signálu z LNB k jednotlivým SAT prijímačom. Tu je viacero možností ako cez jeden kábel dostať signál do všetkých prijímačov (unicable, TechniRouter a pod.). Ale ani jeden nie je lacný a určite lacnejšie bude predsa len natiahnuť nové káble.

Ešte existuje možnosť z jedeného SAT prijímača dostať SD signál do viacerých TV (ale všetky TV budú zobrazovať jeden program) cez WiFi pripojenie. Ale o spoľahlivosti tohto pripojenia možno viesť dlhé debaty.[/quote]

ved fajn ..ja to berrem zo srandy..ale...ked to takto spravi..aka bude kvalita???ja velmi dobre rozumiem..ale on nebude mat 100tv ale mozno 3-4...a prijimace musi kupit tak ci tak...akurat ked bude chciet mat 30 programov musi kupit 30 prijimacov...a toto nie je nieco nove.aj klasicke kablovky ked zacinali boli robene presne takto...to ja vsetko chapem...
ale nechapem preco nechce mat pri kazdej telke jeden prijimac a kartou...to by boli 4 prijimace so styrmi kartami-teda ak by nesiel cestou zdielania...o to mi ide...
a to ze chce mat aj dvbt---tak to uz na co???naco si bude platit hd programy aj ceske a este sa bude zaujimat o ten ich multiplex??az to budu mat tak funkcne ako to planuju tak to uz mozno nebudeme..xixi
ono totiz skombinovat toto a aj s hd...to je nemozne...argumentuje kablovkou upc ale to je uplne mimo...
RGbiker (7)|10.6.2010 11:13
OK, diky vsem za odpovedi, ale jeste to upresnim, neb jsem to napsal zrejme spatne a polovina z vas vubec nepochopila, co vlastne chci. Takze: vubec nechci degradovat signal ze satelitu na analog, zde jsem mozna spatne pouzil slovo modulace. Stejne tak nechci mit v kazde TV moznost vyberu vsech kanalu ze satu - chci tam mit pouze klasicke dvb-t + jeden dalsi, ktery bude vybran na tom sat. prijimaci a ktery by jinak normalne byl veden do TV pres HDMI. Kdyz to napisu uplne blbe a laicky, potreboval bych neco jako redukci, ktera vezme signal z HDMI nebo jineho dig. vystupu na sat. prijimaci a "prevede ho" na digitalni formu jako v dvb-t, kterou potom koaxem zase hezky poslu na pudu a tam prisloucim k signalu z anteny pro pozemni vysilani. To je to, oc mi jde. Potom bych si na kazde TV mohl naladit vsechny bezne programy z pozemniho vysilani + k tomu ten jeden ze satelitu, ktery by se pro TV ovsem taky tvaril jako ze je to jeden z programu v dvb-t. Pokud si na satu prepnu na eurosport, vsude po dome bude na tomto programu bezet eurosport, pokud si na satu nastavim treba nova sport, bude tam vsude nova sport... snad je to jasnejsi.

Tedy jeste jednou, jde mi o to, zda existuje nejake rozumne zarizeni nebo redukce, v prijatelne cenove hladine, ktere vezme digitalni signal z vystupu satu (HDMI) a je schopne ho nejakym zpusobem prevest na koax tak, aby se to tvarilo jako tv program na nejakem kanalu v dvb-t.
Pitomec (10211)|10.6.2010 13:55
Tvoje požadavky jsou zcela utopistické, protože na to nemáš ani tolik peněz a i kdybys měl, tak je naprostá kravina je vyhazovat tímto způsobem. Nejsnažší způsob je SAT přijímač ke každé TV a bud udělat sdílení jedné karty nebo si dát do každého přijímače samostatnou kartu. U sdílení připadá v tvém případě do úvahy pouze Skylink, u samostatných karet by ses mohl orientovat i na UPC Direct.
rudlus (539)|10.6.2010 14:11
[quote=Pitomec;285278]Tvoje požadavky jsou zcela utopistické, protože na to nemáš ani tolik peněz a i kdybys měl, tak je naprostá kravina je vyhazovat tímto způsobem. Nejsnažší způsob je SAT přijímač ke každé TV a bud udělat sdílení jedné karty nebo si dát do každého přijímače samostatnou kartu. U sdílení připadá v tvém případě do úvahy pouze Skylink, u samostatných karet by ses mohl orientovat i na UPC Direct.[/quote]

ja viem presne co chces...ale...nerealne ci po stranke technickej alebo fonancnej...no po technickej aj hej..ale...no proste nezmysel...a ano upc predava aj karty zvlast...
RGbiker (7)|10.6.2010 16:11
[quote=Pitomec;285278]Tvoje požadavky jsou zcela utopistické, protože na to nemáš ani tolik peněz a i kdybys měl, tak je naprostá kravina je vyhazovat tímto způsobem. Nejsnažší způsob je SAT přijímač ke každé TV a bud udělat sdílení jedné karty nebo si dát do každého přijímače samostatnou kartu. U sdílení připadá v tvém případě do úvahy pouze Skylink, u samostatných karet by ses mohl orientovat i na UPC Direct.[/quote]

No jenze to znamena natahovani novych rozvodu po celem dome (cemuz se chci prave vyhnout) + nakup reknem 3 HD prijimacu..... trosku jsem hledat a jeste jsem objevil treba toto zarizeni:
http://www.antech.cz/cz/pdf/man-cz-mti900.pdf
ktere by castecne resilo muj pozadavek, pokud by do se do toho pustily treba ty eurosporty a nova sport. Sice to stoji cca 28 000,- ale kdyz si koupim 3 lepsi HD receivery + zaplatim instalaci novych rozvodu, tak se na tu cenu dostanu hrave taky... no ale je to teda asi dost zbytecnost no...
rudlus (539)|10.6.2010 16:21
[quote=RGbiker;285299]... no ale je to teda asi dost zbytecnost no...[/quote]

konecne si si to priznal...a nemyslime si to tu len mi dvaja...inak zariadenie je to zaujimave...len k tomu treba este ten programator a uz ta vidim ako to nastavujes...xixix,,nic v zlom,....je to fak ze pokial nie si hotel tak sa to proste neoplati...
Dagy2 (3153)|10.6.2010 16:56
Biker, ty aj fakt čítaš, čo ti tu ľudia píšu alebo si len meleš svoje:
1/ to zariadenie čo si si našiel, je presne to, čo používajú káblovky -> prevod z DVB-S na nejaký signál (analog alebo v tvojom linku DVB-T) ktorý dokáže spracovať bežný TV.
Na to, aby si mal niekoľko programov (chcel si aspoň 3 -> Eurosport HD, Eurosport2, Nova Sport) musíš mať tri takéto krabičky.
Ostatné programy zo SkyLinku si vyhodil von oknom (napr ČT HD, kde bude napr. futbal) a budeš ich pozerať v šitovom DVB-T vydaní ak ich vôbec máš v muxe ktorý prijímaš.
Alebo budeš liezť zakaždým na strechu a prelaďovať tento "menič signálu?" to ťa chcem vidieť.
Takže cena ktorú som v "aprílovom vydaní" strelil na 300k pre celé zariadenie je tak akurát ak chceš mať ďalšie programy zo satu v tvojom koaxe.

2/ krabička z tvojho linku - aspoň to tam nepíšu - aj tak nevie HD. Takže ti zostane rovnaký obraz ako z DVB-T (sice je zmienka o DVB-S2, ale o výstupnom signále nikde nie je písané o HD)

3/ aspoň traja sme ti tu písali, že nemusíš ťahať žiadne ďalšie koaxy a s tými čo máš môžeš dostať DVB-S/S2 signál ku každej telke a tam ho spracovať SAT prijímačom.
RGbiker (7)|10.6.2010 17:04
[quote=Dagy2;285301]Biker, ty aj fakt čítaš, čo ti tu ľudia píšu alebo si len meleš svoje:
1/ to zariadenie čo si si našiel, je presne to, čo používajú káblovky -> prevod z DVB-S na nejaký signál (analog alebo v tvojom linku DVB-T) ktorý dokáže spracovať bežný TV.
Na to, aby si mal niekoľko programov (chcel si aspoň 3 -> Eurosport HD, Eurosport2, Nova Sport) musíš mať tri takéto krabičky.
Ostatné programy zo SkyLinku si vyhodil von oknom (napr ČT HD, kde bude napr. futbal) a budeš ich pozerať v šitovom DVB-T vydaní ak ich vôbec máš v muxe ktorý prijímaš.
Alebo budeš liezť zakaždým na strechu a prelaďovať tento "menič signálu?" to ťa chcem vidieť.
Takže cena ktorú som v "aprílovom vydaní" strelil na 300k pre celé zariadenie je tak akurát ak chceš mať ďalšie programy zo satu v tvojom koaxe.

2/ krabička z tvojho linku - aspoň to tam nepíšu - aj tak nevie HD. Takže ti zostane rovnaký obraz ako z DVB-T (sice je zmienka o DVB-S2, ale o výstupnom signále nikde nie je písané o HD)

3/ aspoň traja sme ti tu písali, že nemusíš ťahať žiadne ďalšie koaxy a s tými čo máš môžeš dostať DVB-S/S2 signál ku každej telke a tam ho spracovať SAT prijímačom.[/quote]

add 1/ a 2/
jo, v tom mas pravdu... nicmene jsem jeste hledal, co treba tohle? http://store.hivionics.com/ProductDetails.asp?ProductCode=DVR-HDMI-T-MOD neni to nahodou presne to, co potrebuju? HDMI -> DVB-T .... akorat to stoji 10.500 € :-) tak neco min profi...

3/ ano, pouze ale za predpokadu, ze se vykaslu na dvb-t, ktere by ale potom stejne uz nemelo smysl, dalsi vec je ta, ze do kazde mistnosti a zasuvky nevede primy kabel, ale jsou prave v tech zasuvkach napojovany a vedeny dale... coz nevim, zda neva....

Jinak sorry, ze si porad melu svou, ale nez opustim tu myslenku, tak potrebuji zjistit, ze to tak opravdu udelat NEJDE. Rady, ze nejjednodussi je koupit vice receiveru, jsou fajn a jsou jasny, ale tam muj dotaz nesmeroval a bude to taky samozrejme posledni varianta, kdyby to jinak proste neslo.
Dagy2 (3153)|10.6.2010 17:16
[quote=RGbiker;285302]add 1/ a 2/
jo, v tom mas pravdu... nicmene jsem jeste hledal, co treba tohle? http://store.hivionics.com/ProductDetails.asp?ProductCode=DVR-HDMI-T-MOD neni to nahodou presne to, co potrebuju? HDMI -> DVB-T

3/ ano, pouze ale za predpokadu, ze se vykaslu na dvb-t, ktere by ale potom stejne uz nemelo smysl, dalsi vec je ta, ze do kazde mistnosti a zasuvky nevede primy kabel, ale jsou prave v tech zasuvkach napojovany a vedeny dale... coz nevim, zda neva....

Jinak sorry, ze si porad melu svou, ale nez opustim tu myslenku, tak potrebuji zjistit, ze to tak opravdu udelat NEJDE. Rady, ze nejjednodussi je koupit vice receiveru, jsou fajn a jsou jasny, ale tam muj dotaz nesmeroval a bude to taky samozrejme posledni varianta, kdyby to jinak proste neslo.[/quote]
1+2/ tak táto posledná krabička HDMI->DVB-T by mohla byť tvoja vytúžená.
Takže teraz potrebuješ už len:
3xHD SAT prijímač + 3x vytúžená krabička + zlučovač 3-och výstupov s DVB-T.
Tak to podtrhni a spočítaj. A to budeš stále mať len 3 sat programy.

3/ čítaj čo tu píšeme -> koax sériový čo máš zo zásuvky do zásuvky možno použiť pre nezávislé pripojenie až 8 SAT prijímačov. Sú na to viaceré systémy.
losos (2977)|10.6.2010 17:24
jj, jen bádej, i když si myslím (a nejen já), že už nic nového nevybádáš...
Přestože jsme spolu mluvili přes Skype, znovu připomínám, že ti zcela postačí Arivy 100 za pár korun (možná + DM500 (SD) pro použití jako server), a i kdybys měl tahat kabely znovu, to je tak levné, že to ani nestojí za řeč...
A můžeš si bez problémů zařídit příjem z mnoha družic v každém přijímači - a u každého televizoru bude potom zcela samostatně, bez ohledu na ostatní přijímače, možné naladit jakýkoliv program z přijímaných družic.
Nic lepšího neexistuje.
Jak to zrealizuješ,
1. zda použitím nových kabelů (pro každý přijímač samostatný koax. kabel, což je jednoduché řešení, vhodné i pro začátečníky, jako jsem já),
2. nebo použitím stávajícího koaxiálního rozvodu a pomocí multiswitch přepínačů (což je trochu složitější a já to neumím), je jen na tobě.
Pokud bys chtěl použít tu variantu č. 2, doporučuji zavolat firmu. která to dovede..., nebo rady někoho, kdo s tím má zkušenosti, což já nejsem...
RGbiker (7)|11.6.2010 11:52
[quote=Dagy2;285304]1+2/ tak táto posledná krabička HDMI->DVB-T by mohla byť tvoja vytúžená.
Takže teraz potrebuješ už len:
3xHD SAT prijímač + 3x vytúžená krabička + zlučovač 3-och výstupov s DVB-T.
Tak to podtrhni a spočítaj. A to budeš stále mať len 3 sat programy.

3/ čítaj čo tu píšeme -> koax sériový čo máš zo zásuvky do zásuvky možno použiť pre nezávislé pripojenie až 8 SAT prijímačov. Sú na to viaceré systémy.[/quote]

1/ a 2/ Tak to by mi prave stacila jedna tato krabicka a jeden receiver a budu mit z neho vystup po celem dome, coz je presne to, co chci a co mam ted v analogu... samozrejme pouze jeden na receiveru aktualne zvoleny program, ale to mi nijak nevadi.

3/ jinak ano, souhlas... kdyz nenajdu nejake home zarizeni v dostupne cene, tak to tak dopadne.

Diky vsem za odpovedi.
Pitomec (10211)|11.6.2010 12:02
Žádné home zařízení neexistuje, protože převod z DVB-S do DVB-T je celkem složitá věc a hlavně to u běžného usera nemá naprosto žádné využití.

http://www.allcnet.cz/product_info.php?products_id=9612
RGbiker (7)|11.6.2010 12:11
to Pitomec: jasny, ale ja nepotrebuji prevod z DVB-S na DVB-T, ale z HDMI na DVB-T, nicmene chapu, ze i tam je to slozite/drahe...
Pitomec (10211)|11.6.2010 12:16
Pokud to vůbec existuje...
f (117)|19.6.2010 18:52
[quote=RGbiker;285362]to Pitomec: jasny, ale ja nepotrebuji prevod z DVB-S na DVB-T, ale z HDMI na DVB-T, nicmene chapu, ze i tam je to slozite/drahe...[/quote]

Koukám, že hodláte implementovat dost podstatnou část vysílacího řětězce :)
Ale vážně: toto je ještě mnohem víc mimo mísu, než ten konvertor DVB-S na DVB-T.