Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stanice vysÍlanÁ s pomĚrem stran 16:9 nejde na celou obrazovku

JENR (1)|17.6.2010 19:23
Řeším problém se sledováním stanic vysílaných s poměrem stran 16:9, které ovšem nejdou při full screenu roztáhnout na celou obrazovku . Používám ProgDVB 4.56.2 a Skystar 1 v HW modu (pokud ale přepnu na softwarový mod, tak se obraz roztáhne po celé ploše) . Obraz 16:9 je stale vměstnaný do formátu 4:3, takže je oříznutý ze všech stran. Monitor mám 16:9 a rozlišení nastavený na 1920x1080.Věděl by někdo co s tím?
vivid.sk (11472)|17.6.2010 21:49
Aky mas zdroj signalu?
pri zobrazeni "v okne" sa ti to zobrazuje ako?
Agent Tomáš (8)|20.6.2010 13:24
[quote=JENR;286241]Řeším problém se sledováním stanic vysílaných s poměrem stran 16:9, které ovšem nejdou při full screenu roztáhnout na celou obrazovku . Používám ProgDVB 4.56.2 a Skystar 1 v HW modu (pokud ale přepnu na softwarový mod, tak se obraz roztáhne po celé ploše) . Obraz 16:9 je stale vměstnaný do formátu 4:3, takže je oříznutý ze všech stran. Monitor mám 16:9 a rozlišení nastavený na 1920x1080.Věděl by někdo co s tím?[/quote]

No právě protože máš nastavené rozlišení na FULL, zobrazí se ti vše, co je v menším rozlišení také v menším obrázku, protože je to prostě méně pixelů.

Mě to dělá taky, to je samozřejmý, všechno to zoomuju ale obraz podle toho vypadá.

Nejlépe je takovou stanici nesledovat. Kdyby to udělali všichni, časem jim to docvakne, že vysílaj kanální kanál a buď to přepracují, nebo zaniknou