Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DVD S 511

marcelko_v (9)|27.6.2010 18:17
Prosím o radu. Som zacinajuci a neviem si rady. Mam DVD prehravac Panasonic S511.
Napalil som na dvdcko nejake Divx,mpg,avi a nechce mi to vobec prehrat nic. Vypise ked vyberiem akykolvek subor error.Ked som pozeral manual k dvd prehravacu docital som sa ze mam zaregistrovat prehravac na divx.com/vob atd... neviem ci to nieje tým preco to nechce prehtat. Tie subory su vetsinou 1920x1080i rozlisenia. Da sa to prehrat na dvd prehravaci bez straty kvality rozlisenia?
geronimoh (2327)|27.6.2010 19:45
Tvůj DVD přehrávač podporuje u DivX souborů rozlišení do maximální hodnoty 720x576(PAL) nebo 720x480(NTSC). Máš to uvedeno v návodu na použití - manuálu. Videosoubory s vyšším rozlišením tvůj přehrávač nepřehraje. B-)B-)B-)

Manuál : http://diplodocs.cz/uzivatelska-prirucka-navod-k-obsluze/PANASONIC/DVDS511-_E
marcelko_v (9)|27.6.2010 20:12
[quote=geronimoh;287398]Tvůj DVD přehrávač podporuje u DivX souborů rozlišení do maximální hodnoty 720x576(PAL) nebo 720x480(NTSC). Máš to uvedeno v návodu na použití - manuálu. Videosoubory s vyšším rozlišením tvůj přehrávač nepřehraje. B-)B-)B-)

Manuál : http://diplodocs.cz/uzivatelska-prirucka-navod-k-obsluze/PANASONIC/DVDS511-_E[/quote]

mmmm tak dakujem za odpoved. Keby som to bol pred rokom vedel ani ho nekupim co uz
Peter_KE (190)|27.6.2010 20:22
1920x1080i rozlisenie pri DivX podporuju prehravace, ktore maju podporu pre DivX HD a konkretne Panasonic ma tie loga na prednom panely takze da sa podla toho usudit, aky DivX to prehra
michalkoo (2)|4.11.2011 08:32
Zdravim vas, mam prehravac Panasonic DVD-S 511, problem je v tom, ze ked pustim nejaky film s titulkami, tak titulky mi nechce zobrazit, ani sa nedaju zapnut na ovladaci a pritom ked skusim zapnut film na inom prehravaci tak vsetko ide. To sa deje len pri niektorych filmoch resp. tituloch. Ked pustim iny film s titulkami, tak titulky pojdu a zase ked pustim iny film tak uz nemusia ist. Neviem v com je chyba. Skusal som davat aj ine titulky ale aj tak neidu.
Stretol sa s tym niekto??? Uvital by som vasu pomoc, dik
golfLC (1941)|4.11.2011 09:09
Typ súborov s textom titulkov, ktorý je možné zobraziť
Na tomto zariadení môžete prehrať titulky, ktoré vyhovujú nasledujúcim požiadavkám:
• Formát súboru: MicroDVD, SubRip alebo TMPlayer
• Prípona súboru: .SRT, .srt, .SUB, .sub, .TXT alebo .txt
• Názov súboru: Maximálne 44 znakov okrem prípony súboru
• Súbor s videozáznamom vo formáte DivX a súbor s textom titulkov sa nachádzajú v rovnakej zložke a
názvy súborov sú rovnaké okrem prípon súborov.
• Ak sa v rovnakej zložke nachádza viacero súborov s textom titulkov, zobrazia sa v nasledujúcom poradí
priority: .srt, .sub, .txt.


Obmedzenia
V nasledujúcich prípadoch nie je možné titulky zobraziť tak, ako boli zaznamenané.
Okrem toho, v závislosti od spôsobu vytvorenia súboru alebo stavu záznamu sa môže stať, že sa zobrazí
len časť titulkov alebo sa titulky nemusia zobraziť vôbec.
– Ak sa v texte titulkov nachádza zvláštny text alebo znaky.
– Ak je veľkosť súboru väčšia než 256 kB.
– Ak sa v texte titulkov nachádzajú formátovacie atribúty.
Kódy, ktoré určujú štýl znakov v rámci súborov, sa zobrazia ako znaky titulkov.
– Ak sa v titulkoch nachádzajú údaje s odlišným formátom.
• Ak sa názov súboru s videozáznamom vo formáte DivX nezobrazí správne na obrazovke s menu (názov
súboru sa zobrazí ako „_“), text titulkov sa nemusí zobraziť správne.
• Text titulkov nie je možné zobraziť, keď sa vykonávajú úkony ako vyhľadávanie ( strana 9) a iné.
• Text titulkov nie je možné zobraziť, keď sa zobrazí obrazovka menu Quick OSD ( strana 13) a iné.


Inak máš to všetko aj v návode na používanie :-)-
michalkoo (2)|4.11.2011 09:22
lenze toto viem davno a teraz si mi velmi nepomohol, nazov titulkov davam vzdy rovnaky, ako nazov filmu + za titulkami je pozadovana koncovka(.srt, .sub...) problem ale je, ze pri niektorych filmoch mi titulky idu a pri niektorych nie
napr. Harry Potter
Harry Potter.srt
pri kazdom filme mam presne tak napisane ale nie pri kazdom filme idu titulky a pritom stale skusam viacero verzii titulkov
golfLC (1941)|4.11.2011 09:30
[quote=michalkoo;375778]lenze toto viem davno a teraz si mi velmi nepomohol, nazov titulkov davam vzdy rovnaky, ako nazov filmu + za titulkami je pozadovana koncovka(.srt, .sub...) problem ale je, ze pri niektorych filmoch mi titulky idu a pri niektorych nie
napr. Harry Potter
Harry Potter.srt
pri kazdom filme mam presne tak napisane ale nie pri kazdom filme idu titulky a pritom stale skusam viacero verzii titulkov[/quote]

Taketo zariadenia nikdy nebudu plnohodnotne multimedialne zariadenia, nakolko niektoré znakové sady robia problemy, hlavne naše, kde máme ˇ a ´, čo iné jazyky nepoznajú....
Preto sa výrobcovia kryjú v návodoch touto formulkou "– Ak sa v texte titulkov nachádza zvláštny text alebo znaky. "

Ja mam MMC WD TV Live a HUB, pri prvych fw si naše a české titulky mal za diakr. nečitateľné, až následnými úpravami fw boli tieto nedostatky opravené, neverím, že taká malá komunita užívateľov ako CZ a SK región by Panasonic dotlačil k náprave...