Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BD přehrávač do 20 000

dalizije (641)|11.7.2010 22:05
Zdravím,
Nějaké tipy (zkušenosti), v této cenové relaci?
Pitomec (10211)|11.7.2010 22:20
Nic ve zlým, ale vypláznout dneska 20t. za BD přehrávač, to je fakt mazec... Za ty prachy mám celý mediální centrum 8-)
vivid.sk (11472)|11.7.2010 22:25
Neviem za kolko sa u nas predava, ale asi toto:
http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-83SE/
pripadne lacnejsiu alternativu BDP-83.

predpokladam, ze hladas spickove riesenie, s kvalitnym analogovym vystupom pre zdroje SACD & DVD-Audio.

Tieto playere so svojim pomerom cena vykon naozaj stoja za pozornost.

Samozrejme, zavisi od poziadaviek. Ak potrebujes len BD player s digitalnym vystupom (HDMI), staci ti podstatne lacnejsi player.
dalizije (641)|11.7.2010 22:37
Pitomec: 20 je horní hranice :-) Domácí kino mě stálo asi 4x tolik ... Teď chci kvůli nové telce přejít na BD.
vivid.sk: Díky za tip :-) Osobně jem koukal po značkách Marantz a Pioneer. Tak koukám ten OPPO je u nás tak 28 - 30 t ...:-(
vivid.sk (11472)|11.7.2010 22:44
Za malo.

Ten tip som daj aj vdaka porovnaiu s Lexicon-om BD-30 za $3000 :)
http://www.audioholics.com/reviews/transports/high-definition-dvd-players-hd-dvd-blu-ray/lexicon-bd-30-blu-ray-oppo-clone/oppo-inside-lexicon-outside-1


Ale aj highendove firmy musia z niecoho zit :)
tjurny (496)|11.7.2010 22:50
ja bych bral toto Cambridge Audio Azur 650BD

edit : Beru zpet vypada ze vychazi z oppo BDP-80 ktere je sakra levnejsi

Cambridge audio Azur 650BD : http://www.cambridgeaudio.com/content.php?PID=492&COID=219&Title=The+Inside+Story
OPPO BDP-80 : http://laaudiofile.com/oppo_bdp80.html

Bych rekl pouze nejake drobnosti a jina mechanika, coz muze byt podstatne . Mam rad ticho, jinak PASIVNI chlazeni.

Azur 650BD cca 20 000 Kc
oppo BDP-80 cca 11 000 Kc
vivid.sk (11472)|12.7.2010 11:00
Má porovnateľný obraz s PS3, konkurencia bohužiaľ zaostáva.

Kupovat si BD player za 2500€ len koli obrazu moze fakt asi len snob.

Pekny priklad je kupovanie si "obycajneho" ethernet kabla za 500$ (na digitalny prenos). Denon si zrejme mysli, ze vsetci ludia su hlupaci :)

http://www.usa.denon.com/productdetails/3429.asp


dalizije (641)|12.7.2010 15:02
jarino1978: To Onkyo a Marantz "vypadá" slibně :-) Jak je to s tím PS3, četl jsem na to dost protichůdné názory ... Jinak ten Pioneer je mazel, ale to už je ranec :-)
jarino1978 (8045)|12.7.2010 15:09
PS3 :
+ obrazovo TOP , špičkové možnosti , podpora
- hlučnosť , spotreba ( cez zimu nie je problém si vykúriť obývačku , cez leto nohy v lavóre , mokrý uterák na čele )

Bohužiaľ, zrovnateľný obraz som videl len na tej premrštenej LX91.
KOCOUR65 (653)|12.7.2010 17:02
ps3 mam - koupeno jen kvuli klukovi - bohuzel uz ani toho kluka to nezajima - uz vyrostl z puberty - takze tuto hracku doporucuji opravdu jen pubertakum
dalizije (641)|12.7.2010 17:42
[quote=KOCOUR65;288899]ps3 mam - koupeno jen kvuli klukovi - bohuzel uz ani toho kluka to nezajima - uz vyrostl z puberty - takze tuto hracku doporucuji opravdu jen pubertakum[/quote]
No tak, kvůli hraní jsem se na PS3 samozřejmě neptal ...
ai (2993)|12.7.2010 17:54
co treba Dune Prime 3.0, o tom se tu jeste nikdo nezminil, mozna BD tam neni high end, ale jestli mas doma nejaky router a sit, tak dostanes na TV cokoliv co mas tak kolem ....
Pitomec (10211)|12.7.2010 19:04
[quote=dalizije;288826]Pitomec: 20 je horní hranice :-) Domácí kino mě stálo asi 4x tolik ... Teď chci kvůli nové telce přejít na BD.
vivid.sk: Díky za tip :-) Osobně jem koukal po značkách Marantz a Pioneer. Tak koukám ten OPPO je u nás tak 28 - 30 t ...:-([/quote]Pokud ti z BD přehrávače leze obraz+zvuk digitálně po HDMI ven a jenom zvuk taktéž digitálně přes jiné rozhraní, tak je otázka samotného přehrávače čistě v rovině spolehlivosti a možná obsluhy, ale toť vše a je úplně jedno jestli to bude model za 3t. nebo 20t.
slart (65)|12.7.2010 21:56
[quote=dalizije;288818]Zdravím,
Nějaké tipy (zkušenosti), v této cenové relaci?[/quote]

Do tvého limitu se přesně vejde Oppo BDP-83 a myslím, že jeho kvalita je výborná. Všechny recenze, co jsem pročítal, ho chválily a také si všichni majitelé tohoto přehrávače pochvalovali úroveň podpory. Ten dražší typ Oppo BDP-83SE má cenu kupovat jen v případě, že vyžaduješ "audiofilsky kvalitní" analogové audiovýstupy - viz závěrečná část recenze na http://www.laaudiofile.com/oppo_bdp83se.html

Pokud počítáš se 3D, tak se docela dobře jeví Panasonic DMP-BDT300EG (zhruba 11000 Kč) - http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/DMP-BDT300/overview/4929794/index.html
dalizije (641)|13.7.2010 06:50
[quote=Pitomec;288912]Pokud ti z BD přehrávače leze obraz+zvuk digitálně po HDMI ven a jenom zvuk taktéž digitálně přes jiné rozhraní, tak je otázka samotného přehrávače čistě v rovině spolehlivosti a možná obsluhy, ale toť vše a je úplně jedno jestli to bude model za 3t. nebo 20t.[/quote]

S tím bohužel nemohu souhlasit. Za 3 nebo za 20, je ve výsledku sakra poznat, a ne jen na ceně.
vivid.sk (11472)|13.7.2010 10:18
[quote=dalizije;288952]S tím bohužel nemohu souhlasit. Za 3 nebo za 20, je ve výsledku sakra poznat, a ne jen na ceně.[/quote]

V tomto treba s Pitomcom (vynimocne :D) suhlasit.

Pokial je implementacia dekodera a rozhrania spravna, filmy z BD (teda take, ktore neprechadzaju upscalingom), by naozaj teoreticky mali vyzerat rovnako (bavime sa o prepojeni digitalnym HDMI. Neriesim teraz kvalitu analogovych vystupov).

Samozrejme, aj rozdiel v implementovanych dekoderoch moze byt rozdielny, no nepredpokladam, ze cipov, ktore vedia dekodovat H264 je na trhu az take vela.

Ale v casoch, ked playere upravuju snimky kadejakymi algoritmami, ktore sa hraju za "zlepsovace obrazu" sa niet comu cudovat, ze kazdy player ma iny vystup.

Casto len jednoduche doostrenie spravi dost velky rozdiel vo vystupnom obraze, alebo rozne "dynamicke kontrasty" ci dalsie funkcie.

Podla mojej predstavy by BD player obraz upravovat nemal, ale mal by ho posielat "AS IS" - teda bez akychkolvek uprav. Nasledne upravy su vecou TV - kedze TV robi dalsi processing pred zobrazenim.

Toto sa samozrejme netyka zobrazenia ineho ako fullHD materialu, kde prichadza k upscalingu, pretoze tam budu rozdiely obrovske - o tom niet pochyb (o tom vsak teraz pisat nechcem).

Prirovnam to k sw v pocitaci. Ked si das zobrazit jpg obrazok 1:1, tiez cakas, ze bude vyzerat rovnako, bez ohladu na to, aky software pouzijes. A tiez necakas "upraveny - krajsi" obraz.
Pitomec (10211)|13.7.2010 19:15
[quote=dalizije;288952]S tím bohužel nemohu souhlasit. Za 3 nebo za 20, je ve výsledku sakra poznat, a ne jen na ceně.[/quote]Bohužel poznat není nic (jenom ta cena), ale já rozhodně nebudu nikoho odrazovat od nákupu předražených nesmyslů - kdysi sem taky dělal podobné chyby, ale časem se z toho člověk dostane 8-)
dalizije (641)|13.7.2010 19:58
Je to tak 10 let, co jsem ve stejné cenové relaci koupil DVD Přehrávač. Ani jedna porucha, obraz i zvuk v porovnání s o 1/2 levnějšímy modely o poznání lepší, nemluvě o možnostech vstupů a výstupů.. To samé u resiveru. O bednách nemluvě. Ty mě mimochodem stály nejvíc (60 tis.). Vše jsem si nechal předvést v Hi-Fi studiu, a rozdíly jsou nemalé. Takže tvrzení, že přístroj, za dejme tomu 3 udělá stejnou práci jako stroj za 20 mě pobavilo :-) Ale tohle jsem zde řešit nechtěl, a ani nechci. Jde mi o konkrétní zkušenosti lidí, co pořizovali něco v této ceně.
tjurny (496)|13.7.2010 21:11
Neverim tomu ze v prehravaci za 3k nobo 30k bude stejnej obrazovej dekoder, ale zaroven verim ze mezi nima nebude velkej rozdil v kvalite obrazu, obzvlate na beznych TV. Mozna na nejakych spickovych projektorech z obrim platnem. Dokazu pochopit to ze se nekomu nechce polozit plastovej vylisek k zesaku za 30 K kc.
dalizije (641)|13.7.2010 21:22
Pouštět se to bude na tomto - SONY Bravia KDL-46Z5800
tjurny (496)|13.7.2010 21:30
dalizije (641)|13.7.2010 21:35
[quote=tjurny;289035]Treba ti v necom pomuze tato tabulecka

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tFTCy2Z_NIgCgux4QNnu0fw&single=true&gid=0&output=html[/quote]

Dík :-)
vivid.sk (11472)|13.7.2010 22:23
[quote=dalizije;289031]Je to tak 10 let, co jsem ve stejné cenové relaci koupil DVD Přehrávač. Ani jedna porucha, obraz i zvuk v porovnání s o 1/2 levnějšímy modely o poznání lepší, nemluvě o možnostech vstupů a výstupů.. To samé u resiveru. O bednách nemluvě. Ty mě mimochodem stály nejvíc (60 tis.). Vše jsem si nechal předvést v Hi-Fi studiu, a rozdíly jsou nemalé. Takže tvrzení, že přístroj, za dejme tomu 3 udělá stejnou práci jako stroj za 20 mě pobavilo :-) Ale tohle jsem zde řešit nechtěl, a ani nechci. Jde mi o konkrétní zkušenosti lidí, co pořizovali něco v této ceně.[/quote]


Pozor! DVD player je nieco ine. Z toho ti predsa siel von analogovy vystup (pred 10 rokmi HDMI nebolo) a tam sakra zaviselo na kvalite prevodniku. Ten fakt predsa nikto neberie.

AVR detto. Low end a nejaky vyssi model s kvalitmejsimi DA prevodnikmi urcite poznat.

A bedne su kapitola sama o sebe (podla mojich prispevkov na fore vies, ze na kvalitne audio nedam dopustit).

Ibaze ja sa bavim o digitalnych vystupoch (treba trosku rozumiet principom prenosu a dekodovania videa a nemiesat analogove prenosy s digitalnymi, pretoze pri prevodoch vznikaju najvacsie straty).

Ja tu teraz nechcem polemizovat o tom ze ten alebo onen player hra lepsie.
Skor som chcel zdoraznit princip cinnosti, ako taky.

2 metrovy HDMI kabel za 300 korun a "znackovy" za 6000 korun moze spravit rovnaku sluzbu a viacero nezavislych testov to dokazalo. Preto pozor. Netreba sa nechat ojebavat a bezhlavo tvrdit, ze vsetko drahe musi byt zarucene lepsie. (osobne som bol pritomny, ked mi nemonovany predajca Hifi shopu tvrdil, ze ten "jeho" opticky kabel za necele 2 tisicky vtedajsich SK, je urcite lepsi ako noname za par stoviek a rozdiel urcite poznam. A bolo poznat velke H.)


[quote=tjurny;289033]Neverim tomu ze v prehravaci za 3k nobo 30k bude stejnej obrazovej dekoder[/quote]

preco by nemohol byt ? Pokial dokaze vyrobca predat svoj tovar, kludne tam moze byt dekoder za 5 korun. Vid moju linku vyssie na porovnanie playera Oppo s Lexiconom.

Dnes dokazu HD video dekodovat rozne "krabice" za 100e. Je to len nejaky specificky CPU a software, nic viac.

Predpokladam, ze pri playeroch za 30k a budu prave kvality niekde inde (kvalitny analog pri CD/SACD/DVD-A; perfektny upscaler, a podobne) a nie v nejakom tupom dekoderi HD videa, ktore budu o par rokov dekodovat aj mobily.
tjurny (496)|13.7.2010 23:05
No ja bych to tak nezlehcoval. Prirovnavat bd player ke kabelu.
dalizije (641)|14.7.2010 07:21
vivid.sk: Právě že mi jde i o SACD DVD-A atd. No a z toho důvodu - OPPO BDP-83SE, to u mne vyhrálo :-)
vivid.sk (11472)|14.7.2010 11:31
[quote=dalizije;289060]vivid.sk: Právě že mi jde i o SACD DVD-A atd. No a z toho důvodu - OPPO BDP-83SE, to u mne vyhrálo :-)[/quote]


jj, v tom pripade je to jasna vec.


No ja bych to tak nezlehcoval. Prirovnavat bd player ke kabelu.

Samozrejme. To bol len demonstracny priklad. Opat opakujem: netvrdim, ze video out bude totozne.
To je ale v drvivej vacsine dane processingom obrazu.
Pitomec (10211)|14.7.2010 12:37
[quote=dalizije;289031]Je to tak 10 let, co jsem ve stejné cenové relaci koupil DVD Přehrávač. Ani jedna porucha, obraz i zvuk v porovnání s o 1/2 levnějšímy modely o poznání lepší, nemluvě o možnostech vstupů a výstupů.. To samé u resiveru. O bednách nemluvě. Ty mě mimochodem stály nejvíc (60 tis.). Vše jsem si nechal předvést v Hi-Fi studiu, a rozdíly jsou nemalé. Takže tvrzení, že přístroj, za dejme tomu 3 udělá stejnou práci jako stroj za 20 mě pobavilo :-) Ale tohle jsem zde řešit nechtěl, a ani nechci. Jde mi o konkrétní zkušenosti lidí, co pořizovali něco v této ceně.[/quote]
To se ovšem bavíš o analogových výstupech, kde do jisté doby ten rozdíl skutečně byl (pak už ne, protože se čipy dávaly všude stejný). Ovšem u digitálního výstupu v dnešní době nenajdeš rozdíl vůbec žádný.
dalizije (641)|14.7.2010 18:10
[quote=Pitomec;289087]To se ovšem bavíš o analogových výstupech, kde do jisté doby ten rozdíl skutečně byl (pak už ne, protože se čipy dávaly všude stejný). Ovšem u digitálního výstupu v dnešní době nenajdeš rozdíl vůbec žádný.[/quote]

Tak nějaké rozdíly jsou, už třeba zmiňovaný PS3. Ale jak jsem řek, jde mi u něj i o jiné věci :-)