Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASTRA 3B ladeni cs link

Warik (28)|21.7.2010 11:59
Zdravim, jiz pres tyden se snazim chytit Astru 3B...
chytam ji v anglii kde ma velke pokryti ale mam 100 cm na 90 cm parabolu LNB 0,1 db, asi 10 m kabelu novy prijimac Topfield 6000CR...
podle tehle stranky http://www.satlex.net/sk/azel_calc-params.html?satlo=23.5&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=51.45%2C-2.58&la=51.03&lo=-2.28&country_code=uk&diam_w=90&diam_h=100
jsem si nasadil elevacni uhel a pri rucnim zadavani frekvenci programu chytam 99 % hruby a 99 % jemny signal akorat kdyz dam vyhledat tak mi ty programy nenajde a najde jine...proste nevim jak mam vedet jestli jsem na tom satelitu nebo ne ... kdyz dam automaticke vyhledavani tak mi to najde snad 2000 programu tusim i hotbird astra 1g ..proste programy polske ktere jsou na hotbirdu a jen jednou se mi podarilo najit Z1 nebo Ocko ktere mi i tak neslo .... najit CT 24 nebo TA3, ci jiny volny program je nemozne a nevim jak to mam ladit kdyz nastavim rucne frekvenci napr 11992 mhz H 27500 ...tak trosu potocim parabolou a hned mam jemny signal ale pri vyhledani mi ty programy nenajde, u tohoto prijimace jeste nevim kde nastavit FEC 3/4 ci 5/6 nikde v nabidce neni a frekvenci LNB zkousim vzdy vsechny, pac se nemuzu docist jaka ma byt spravne 10750 ???
ze serveru parabola.cz jsem si vytiskl snad vsechy programy co na tom satelitu maji byt podle frekvenci kdyz to zadam rucne tak ten jemny signal mam vzdyt ale ty programy najit to uz jaksi nejde...
uz nevim tyden v tom tapu a ne to chytnout...jeste doplnim karta cs link mi kazdou chvili prijde cili ji nemam v prijimaci ale i tak si myslim ,ze predem to naladit musim aspon jeden volne vysilajici program ....dik za kazdou radu
losos (2977)|21.7.2010 15:49
Jak najít tu správnou družici ?
=====================
Poznáte to podle frekvence ČT 24, která je u :
A3 (23,5°E/Skylink) .........12.525 V 27.500
A1 (19,2°E/UPC Direct) ....12.382 H 27.500
Thor (1°W/DigiTV) ............12.687 V 27.500
Thor (1°W/UPC Direct) .....12.073 V 28.000
Takže stačí se podívat na obrazovku na tu frekvenci a máte to !
Warik (28)|25.7.2010 13:33
kdyz zadam pri vyhledavani toto: A3 (23,5°E/Skylink) .........12.525 V 27.500 tak mam signaly 99 % oba.... ale najde pouze nejake 3 kanaly Slo-TV3 nebo tak neco...
kdyz zadam toto :A1 (19,2°E/UPC Direct) ....12.382 H 27.500 tak jemny signal zmizi ..
cili jsem asi na spravne poloze 23.5E jenze jak najit Astra 3B ? stale nevim zkousim programy postupne ty co jsou FTA public,noe, ct24 signal i jemny mi vyskoci pri manual zadani ale pri vyhledani nic takoveho nenajde...
uz nevim jak 3B chytit ? to je topfield tak blby na ladeni,ze clovek z toho nepozna na jakem satelitu vlastne je ?
nastaveni LNB 9750/10600 je hadam spravne ? nebo ma nekdo jine ? LNB mam universal Titanium 0,1 db tak uz vazne nevim :-(
losos (2977)|25.7.2010 14:44
Vidím, že jsi nepochopil, co máš udělat, tak znovu :
Nalaď si na sat. přijímači program (kanál) ČT 24 (12.525 V 27.500) a otáčej parabolou tak dlouho, až se ti objeví obraz z ČT 24...budeš potom na družici Astra 3 na 23,5°E, atd...podobně i u dalších družic...
Warik (28)|4.8.2010 13:34
zkousim zadavat vsechny frekvence ruznych programu a otacet parabolou kdy naskoci kvalita.... vetsinou naskoci kvalita na 26 % tak zkusim dat vyhledat a najde mi nejake slovinske programy....tak tocim dal a porad se k tomu nemuzu dobrat ...
nevim kolik mhz ma mit LNB ? 9750-10600 ??? nebo jinou frekvenci ?
pri 12525 mhz H ci V mi kvalita skoci i na 90 % jenze pri vyhledani to nenajde ani jeden cesky program. ani ct , public , ocko nic :-(
nechapu ze predtim jsem mel astru 19,2E s mensi parabolou a v pohode, ted s 1 m parabolou nemuzu najit astru 3B 23,5E ...vetsinou se mi podari najit polske programy....
firmu volat nechci protoze ta minule u kolegy nemohla Astru 3B najit s 80 cm parabolou ale podarilo se jim najit thor 6 ktery s touto parabolou by skoro ani nesel chytnout...

prosim o radu cokoliv jak kdo postupoval pri ladeni sveho satelitu LNB frekvenci apod... diky

to losos: jo diky ale nechapu jak udelat to ze nastavim ct 24 frekvenci a ladim dokud nenaskoci obraz vzdyt preci prvne musim chytnou kvalitu v menu pristroje a vyhledat ten program a az potom kdyz uz mi ho pri vyhledani najde tak potom muzu prepnout kanal na CT 24 a hledat co nej signal podle obrazu ne ? jenze ja ho prave pri vyhledavani nemuzu vubec najit...zitra to zkusim s Homecast s3000cr tak uvidim ,uz mam i kartu cs link doma a porad nic :-(
jo i ty odkazy jsem prosel a tyhle frekvence Astra 23,5°E DVB-S2/8PSK 11,836 GHz, pol. H SR 22000, FEC 3/4 Astra2Connect 70 -
Astra 23,5°E DVB-S 11,973 GHz, pol. V SR 27500, FEC 5/6 ČT HD 70 zkousel a nic ....taoceni lnb posouvanim , elevaci menil otacek parabolu vse pomalinku a nic nechytnul
Pitomec (10211)|4.8.2010 13:43
Čím větší parabola, tím hůř to laik nastaví a bez nějakého alespoň základního měřáku je to laborování k ničemu, protože ukazatele v receiverech si v naprosté většině případů vymýšlí a ukazují co chtějí.
Warik (28)|4.8.2010 13:50
ano mel jsem takovy ten obycejny merak ktery ukazuje na stupnici silu signalu nic vic ... sem tam jsem neco chytnul pripojil prijimac a zase nejake blbosti to byly jako slovinske programy ci iracke...

jeste me jedna vec napada vysila cs link skutecne na panevropean beam (panevropský svazek) nebo vysila na evropean beam (evropský svazek) ???
Pitomec (10211)|4.8.2010 13:59
Satfiender právě není ani základní měřák, protože mu chybí to hlavní - identifikace té měřené (správné) družice. Pokud chceš nastavit Astru 23,5E na metrové parabole (ani dost dobře nechápu k čemu tak velká), tak je dobrý vybrat frekvenci a parametry, jenž se na dalších družicích nevyskytují (i když je to mnohdy dost problém). Zkus nastavit 12.525, polarizace V, 27.500 a 3/4 (je to ČT, Prima, Noe) a pak už si můžeš jenom hrát, až ten ukazatel v STB něco zobrazí.
Warik (28)|4.8.2010 14:10
velkou parabolu kvuli tomu, ze kdybych nekdy chtel prejit na UPC ktery je na thoru a ma pokryti i v anglii kde zkousim ladit satelit tak abych pak nemusel zase kupovat dalsi parabolu...
ano ty frekvence jsem zkousel i tech 12525 jenze ja najdu 90 % kvalitu a 99 % hruby behem par minut pak dam vyhledat programy a najde programy ktere jsou na jinem satelitu tak prave podle toho nevim ceho se mam pri hledani chytnout..kdyz vlastne porad najdu to same...
Warik (28)|4.8.2010 14:12
jeste prosim te , nevis jaka ma byt ta spravna frekvence LNB ? dost by to hledani ulehcilo...protoze i prepinanim frekvenci LNB mi pak naskakuje kvalita..
Dagy2 (3153)|4.8.2010 14:20
Podľa tejto stránky idú všetky beamy z 3B ako EUROPE http://en.kingofsat.net/sat-astra3b.php
bohužiaľ po kliknutí na beam sa zobrazí mapka ale sú na nej - na rozdiel napr. od 3A beamu - len dva údaje o veľkosti paraboly.

Skús iný systém ladenia -> vyžaduje možno trochu viac práce ale najmä omnoho viac precíznosti než si doteraz použil - neber to osobne ani v zlom.
Ja som takto naladil 85cm so štyrmi LNB keď som začínal:
A/
- nastav SKEW LNB na hodnotu ktorú si vyčítal pre tvoju zemepisnú polohu
- nastav sklon paraboly
- nastav zhruba azimut tak, aby si získal čo najlepšiu intenzitu signálu. Na kvalitu nehľaď.
Teraz daj preskenovať satelit (dúfam že Topfield to dokáže)
Prijímač nájde nejaké stanice. Napíš si - ale PRESNE !!! - čo je to za stanica a jej frekvenciu, polarizáciu
Teraz na vyššie uvedenej WEB stránke nájdi na ktorej družici je takýto transpondér s uvedenou polarizáciou. Nájdi či tam je program, ktorý si zachytil.
Ak áno (to bude v 99% prípadoch) tak vieš, na ktorej si pozícii.
Poznač si na trubku ryskou polohu paraboly a otoč na stranu k 23.5E. cca 8cm na obvode LNB bude zodpovedať 4°.

B/
dolaď najlepšiu intenzitu a znova skenuj satelit.
Zapíš čo si chytil a vidíš či si moc ďaleko alebo moc málo otočil. poznač druhú značku a už máš vedomosť o tom kde presne treba točiť.

Keby si dôsledne opísal tie slovinské stanice ktoré si chytil tak sme ti už povedali kde robíš chybu.

Frekvenciu na LNB máš napísanú na krabičke od LNB. Pokiaľ je to uni LNB (to asi je) tak mám pocit že low je 9750 a high 10700. Spamäti to neviem, môžem pozrieť večer.
Dagy2 (3153)|4.8.2010 14:27
Prepínaním frekvencií na LNB samozrejme sa mení kvalita. Pretože zadaním inej frekvencie do LNB sa potom výsledná frekvencia do prijímača zmení.
Frekvencia do prijímača = frekvencia transpondéra (nastavená v prijímači) - medzifrekvencia (low alebo high pre LNB)

Zmenou medzifrekvencie o 100M teda pri nastavení napr. 12525 získaš 12425 alebo 12625 takže si potom niekde mimo.
Pitomec (10211)|4.8.2010 14:30
UNI konvertor má 9750 a 10600, ale každý přijímač má tu volbu UNI, takže se to nastaví samo. A pokud už to nejde jinak, tak jedině v menu přijímače dát rozšířené nastavení (nebo obdobu) a navolit nějaký program i s konkrétními PIDs, kde pak záměna možná není. Ale i tak se divím, že ta Astra nejde chytit, resp. pokud to chytne jinou družci, tak se dá zjistit o jakou jde a podle toho nastavovat dál. Samozřejmě pokud není zádrhel jinde, např. v tom, že je výhled zastíněný apod.
Dagy2 (3153)|4.8.2010 15:38
Ak KingOfTheSat hovorí pravdu, tak zlez zo strechy a daj si radšej Guiness - SkyLink a CSLink v británii nehrozí, maximálne tak okolo Doveru na 120cm lavor.
Viď European beam: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Super je, že tam kde by človek hľadal aktuálne info, t.j. na http://www.ses-astra.com tak tam ešte stále vysielajú z 3A.
Warik (28)|5.8.2010 01:13
diky za rady... uz se spis priklanim k nazoru ze na parabola.cz to je spatne uvedeno o panaevropskem beamu ale cs link asi vyuziva europa beam :-( nikde na netu takove info nemuzu najit zkusim jeste zavolat do cs linku co mi reknou ,jestli se to potvrdi tak je to uzavrene tema sakra ...
tak mi nezbyva nez chytat thor 6 a upc...
Pitomec (10211)|5.8.2010 08:44
Jelikož při aktivaci karty prohlašuješ, že ji budeš používat výhradně na území ČR (resp. SK), tak asi nic pěkného to nebude...
Warik (28)|5.8.2010 10:00
ani mi nic nerekli , ze to nevi a mam se obratit na montazni firmy...
a po obvolani asi deseti firem nikdo nevi ... (nekteri ani nevi, ze uz se vysila na 3B :-)

jinak frekvence toho slovinkseho programu SLO-TV1 je 12525mhz 27500 V
Pitomec (10211)|5.8.2010 21:19
To bude nejspíš Hotbird 13E
Dagy2 (3153)|6.8.2010 16:07
Priložil som ti link v predchádzajúcich odpovediach na kingofthesat -> tam máš Beam: Europe. Doteraz čo som tam našiel, vždy to sedelo.
Pre iistotu by som ti doporučil mejlík na http://www.ses-astra.com, kde tiež o Astre3B nie je nič, ale na mejl by ftáci mohli odpovedať.

SLO-TV1 sa pripájam k Pitomcovi že je to 13E. Nalaď to ešte raz a urob si značku na tyči, kde máš parabolu otočenú
Nalaď potom nejaký program z 28.2E - je tam free hromada filmových kanálov, BBC a pod., naznač si značku na anténe.
Potom rozdel miesto medzi značkami 13E a 28.2/28.5E na 3 časti a tým získaš rysky na 18E a 23E.
Skús otočiť na značku ktorú si získal pre 23E a uvidíš či tam je nejaký signál.
Warik (28)|8.8.2010 17:01
ano tak jsem to udelal ....zrejme je to podle kingofsat pravda maji beam europa ktery do uk temer nesaha :-(
tak chci prejit na Thor 6 a UPC ...jenze mi to 0,8W miri presne na strom ktery je vyssi nez barak mozna by pomohlo antenu posunout doleva cca 2 m , uvidim anebo se budu divat na upc jen pul roku kdyz opada listi :-)

diky vsem za rady aspon jsem pochopil jak poradneji ladit satelit i kdyz ted mam jen hotbird ...
Warik (28)|8.8.2010 17:03
jo jinak hodne dobra stranka kde jsem hledal i ty programy abych vedel na jakem satelitu jsem ci beam satelitu nebo zmacknu na mapu a vypocita mi to elevaci apod. mozna ji znate....

http://www.satbeams.com/footprints?beam=6252
Dagy2 (3153)|8.8.2010 23:19
No Warik, neviem či nezostaneš u toho Guinessu.
UPC je na Thor6 K2beam -> podľa mapy to vyzerá že Anglicko pokryté (škoda že nepíšu priemer paraboly na tom footprinte) tak na 100-120cm lavor.
Ale otázka ako to chceš prijímať - na zmluvu? Predplatené karty zatiaľ nie sú v predaji.
Warik (28)|8.8.2010 23:45
thor v Uk na jihu anglie chytnu s 80 cm parabolou na 40 % kvality a upc bezi na predplacene karty ,ony opet nejsou v prodeji ale pokud mam stavajici kartu a pro prevodu penez na ucet upc prodlouzi kartu...znamy ma 80 cm parabolu a ma predplacenou kartu vse bezi ... s moji 100 cm parabolou by nemel byt problem jen mam zase blby strom no ...
asi nejde satelit resp. LNB nejak pootocit aby se vyhnul stromu ze ? to uz je asi blbost ... strom je tak 30 m daleko
rudlus (539)|9.8.2010 11:47
[quote=Warik;292045]ano tak jsem to udelal ....zrejme je to podle kingofsat pravda maji beam europa ktery do uk temer nesaha :-(
tak chci prejit na Thor 6 a UPC ...jenze mi to 0,8W miri presne na strom ktery je vyssi nez barak mozna by pomohlo antenu posunout doleva cca 2 m , uvidim anebo se budu divat na upc jen pul roku kdyz opada listi :-)

diky vsem za rady aspon jsem pochopil jak poradneji ladit satelit i kdyz ted mam jen hotbird ...[/quote]

k2 z astry 3B je len tak tak vychodne anglicko pokryte aj to z 120.cm a viacej.a thor 6 z k2taktiez len spodok-JV a J anglie...tazke....podmienky..tiez 120 a viacej
Dagy2 (3153)|9.8.2010 21:19
[quote=Warik;292103]thor v Uk na jihu anglie chytnu s 80 cm parabolou na 40 % kvality a upc bezi na predplacene karty ,ony opet nejsou v prodeji ale pokud mam stavajici kartu a pro prevodu penez na ucet upc prodlouzi kartu...znamy ma 80 cm parabolu a ma predplacenou kartu vse bezi ... s moji 100 cm parabolou by nemel byt problem jen mam zase blby strom no ...
asi nejde satelit resp. LNB nejak pootocit aby se vyhnul stromu ze ? to uz je asi blbost ... strom je tak 30 m daleko[/quote]

A nefičí náhodou ten tvoj známy UPC ešte stále na 19.2E ? Tam bolo asi pokrytie ok.
rudlus (539)|9.8.2010 22:19
[quote=Dagy2292242]A nefičí náhodou ten tvoj známy UPC ešte stále na 19.2E ? Tam bolo asi pokrytie ok.[/quote]

samozrejme ze upc direct z 19,2 Astra 1KR ide na 80cm aj menej..
10920.75 H
11670.75 H
a zbytok je na Astra 1M.....tiez od 60 cm...
na thore si nesprngnes
Warik (28)|10.8.2010 09:33
Thor 6 K2 - s 80 cm parabolou (i podle satbeams.com) se da chytat na jihu anglie a s 90 cm pres pulku anglie. I podle parabola.cz UPC vyuziva K2...thor6 k2 nasla montazni firma takze na 0,8W by meli byt spravne...
jiroch82 (37)|28.11.2011 11:10
Ahoj mam otazky a prosim o Vas nazor.

Mam parabolu 80cm, konvertor Inverto monoblock 4.3° twin. Jsem z Brna, kousek od centra. Satelit mam na strese na origo drzaku zabudovanem do strechy. Na první natoceni – podle kompasu, zkusmo azimut cca 173°, elevace cca 33.5°, natoceni monoblocku (zkousel jsem 0 i mirne proti smeru hodin rucicek (doleva z pohledu na parabolu)). Pokazde jsem chytil to same: ASTRU 19,2° a ASTRU 23,5°. Nedari se mi ovsem chytit zadne ceske programy. Z Obou ASTER chytam pomerne dost nekodovanych kanalu, kodovane se mi tez zobrazi, ale zadne ceske. Zkousel jsem si hrat s nastavenim DVB-T/S Ariva 120 Combo a nechytam predevsim na ASTRE 3A/B nektere transpondery, nicmene zmenou frekvence LNB a nastavenim konvertoru se mi podarilo mit slusny signal napr na transponderu vysilajicim CT24, ktera je volne chytnutelna: 12525,27500,V. Tento transponder chytnu, ale po pokus naladit jen programy vysilane z tohoto transponderu chytnu jine cizi placene i neplacene, ovsem ne CT24. To same jsem zkousel i u Ocka (12168,27500,V)a TV Noe (12525,27500,V) na ASTRE 3B/A. taktez nebylo nalezeno. V pristroji je multimedialni ctecka karet, ktera by mela podporovat IRDETO. momentalne nemam vlozenou zadnou kartu. Ale pujdu do CS linku, nebot chci mit predevsim PRIMU HD.
Zajimalo by me, proc nechytam ceske kanaly, kdyz jsem schopen cerpat kanaly z obou druzic (ASTRA 1H a 3B) ?

Dale zvazuji prejit na jine druzice, dival jsem se na kombinaci Eurobird1 a Astra 3B/A, coz je sice trosku vetsi rozptyl nez ma muj konvertor (4,3°) --> Eurobird1(28,2°) / ASTRA 3B (23,5°) rozdil je 4,7°, ale nekde jsem cetl, ze to udajne take funguje. Prioritou jsou pro me anglicke programy, kterym davam prednost pred vetsim poctem tech nemeckych.
Muzu to takto resit ?

Posunul bych satelit jeste o 4,5°doleva pri pohledu za satelitem. Predpokladam ze v tomto pripade nemusim menit uchyceni monoblocku. Akorat se vymeni pozice na ktere byla chytatelna ASTRA 3A, ktera se posune mimo uchycovaci packu, protoze na ni bude 28,2° Eurobird1.
Z pohledu zpoza satelitu to tedy bude takto - (koukam primo na konvertor) vlevo ASTRA 3B/A(volny konec) vpravo EUROBIRD1 (ukotveny konec). Ted jsem to mel takto: pri soucasnem natoceni (koukam primo na konvertor) vlevo ASTRA 1H-19,2° (volny konec) vpravo ASTRA 3B/A (ukotveny konec).

Dekuji za veskere rady.
KamilZ (10277)|28.11.2011 20:35
Víš na 100%, že jsi na Astře 23.5? Které konkrétní kanály Ti to na 12525V,27500 naladí? Zkus si to zkontrolovat, např. zde: http://cz.kingofsat.net/index.php
CSLink bych primárně kvůli PrimaHD nepořizoval: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/24562-prima-hd-a-hd-obsah
PS: Čtečka karet není multimediální, neplést s univerzální :-).
VlaDamorava (466)|28.11.2011 20:57
Přijem Eurobirdu 1 a ASTRA 3B/A je reálný. Nutno nastavit spravně Diseqc:
Eurobird = diseqc A
ASTRA 3B/A = diseqc B, ta bude "šilhat".
Nasměřování paraboly na Eurobird 1 zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dagy2 (3153)|28.11.2011 22:30
Jiroch,
1/ tvoj problém je v tom, že si na úplne inej družici než si myslíš tak ako píše KamilZ.
To, že si si v Arive niekde nastavil Astru 23.5 je fikcia. Prijímač spracováva signál ktorý dopadá na anténu z družice na ktorú to máš natočené. to že ty si ho pomenoval Astra 3B nemá žiadny význam. Myslím, že sme to tu už riešili x-krát

2/ zdá sa mi, že si začiatočník. Monoblok je síce najlacnejšie ale zároveň najnešťastnejšie riešenie pre naladenie a v konečnom dôsledku aj pre kvalitu signálu. Ak sa ti to nedarí naladiť tam, kde je to najľahšie z hľadiska signálu o to horšie pochodíš s 23.5+28.5E. Tu budeš musieť ešte voliť kompromis, nakoľko ti nebude sedieť uhol. Navyše kotrmelce ktoré plánuješ ti nedajú spoľahlivý obraz HD staníc na 23.5E.
ZÁSADNE sa anténa nastavuje na družicu, o ktorú mám hlavný záujem. Predpokladám že to je 23.5E. Šilhanie potom na ostatné družice. Pokiaľ je navyše monoblok, tak jeho nastavenie na vedľajšiu družicu je kompromis a nedá sa s ním nič moc urobiť (SKEW).

3/ prosím nerozdrbávaj nastavenie frekvencií LNB. Pokiaľ si toto pozmenil, prijímaš už úplne iné programy než máš nastavené na TP. Ty vôbec nemáš 12525 pre ČT24 ak si zmenil LNB frekvencie.
Pokiaľ si sa vydal touto cestou, musíš presne vedieť, čo znamenajú jednotlivé nastavenia LOF u LNB.

4/ voliť CSlink kvôli upscalovanej PrimeHD, t.j. rovnakému efektu ako urobí HD prijímač priamo z SD vysielania Primy je už totálny nezmysel.
Ak sleduješ správy okolo prebrania CSlunku a Skylinku skupinou M77 tak si mal postrehnúť, že CSlink bude pre nenáročných zákazníkov bez HD vysielania. Dobre si to premysli aby si nemal drahú škrabku.
bastlir (3245)|28.11.2011 23:07
[quote=jiroch82;380840]Ahoj mam otazky a prosim o Vas nazor.........[/quote]

Tak předně, plně se ztotožňuji s Dagy2. A mimochodem ... karta nemá vliv na naladění kanálů, ty naladíš i tak (objeví se ti v přehledu), jenže je budeš mít zatím bez karty jen nerozkódované. Dále ... vždycky (!) dodržuji předepsané frekvence konvertorů, protože pak opravdu nepoznáš, kde jsi. Pokud se chceš učit laborovat s pozicema, přidělej si raději parabolu na balkón, nebo se jinak naběháš, pokud tedy nemáš měřák či TV s STB na střeše. :D A skutečně opusť monobloky a dej se do multifokusu. Jeeenže, chce to zkušenosti a kvalitní parabolu s přihlédnutím, že na některých družicích jsou kanály, které chytneš se specifickým minimálním průměrem paraboly. Jako schůdnější řešení bych pro tebe viděl použití motoru, kdy ale musíš mít téměř absolutně kolmý a stabilní stožár.
A také, nezapomeň, že kvalitní kabel a montáž F-konektorů je základem úspěchu.
jiroch82 (37)|29.11.2011 14:42
Dobre dekuji. Pokusim se napred nastavit alespon to CT24 naprimo na hodnotach, ktere vysila jen ASTRA 23,5E, tedy 12525 V 27500 se zakazanym diseqc (rady od lososa vcera vecer, za coz mu moc dekuji).

Vcera odzkouseno nastaveni diseqc=OFF v kombinaci s jednou druzici 23.5E. S takovymto nastavenim nema transpoder 12525 V 27500 zadny prijem. Tedy jsem na spatne druzici. Uz to vim. Diky vsem za odpovedi.
jiroch82 (37)|29.11.2011 15:01
diky Dagy2 a bastlir. Ano, to jsem nevedel. opravdu jsem v satelitni technice uplne zacatecnik. Nikdy drive jsem satelit nemel ani neprovozoval. Nepotreboval jsem to. Nicmene jsem dost tvrdohlavy na to, abych to nakonec nejak zvladnul sam (mysleno bez pomoci montazni firmy). Vasi pomoci si pochopitelne cenim.

Odpovim Vam jeste na nektere vase otazky:

Kabel mam doufam kvalitni, koupeno v KARS na metraz, venkovni, 75 Ohmu, cerny, s UV ochranou, stineny, cca 15,- za metr. Byl nejlepsi pro tyto ucely, co tam meli. (abych se dostal ze strechy do mista s TV potreboval jsem 53m) - tazeno uhlopricne pres strechu a jeste pres 4 patra (je tam jeste pudni patro se strojovnou vytahu).

Ano Monoblok jiz mam bohuzel koupeny. Kdyz mi nebude dostatecne fungovat varianta Eurobird1/ASTRA 3B pujdu do varianty ASTRA 3B/ASTRA 1H. Monoblok twin od iverta je pro tuto kombinaci navrzen, tak snad aspon takto to bude OK. Uvidime.

Co mi tedy do Arivy 120 Combo doporucujete za kartu ? --> pujdu jen do neomezene CS link nebo SK link. Ano je tam slot pro univerzalni kartu (NE multimedialni = sorry, preklep). Predpokladam, ze to IRDETO vezme, fw mam taktez od lososa V2.14B2patch (setting). No CS link me prisel vhodnejsi reseni a to ne jen kvuli te FullHD Prime, ale i kvuli SK stanicim. Nechytam do ted zadne slovaky. tak ze bych timto ziskal i jejich kanaly. Jinak Novu HD a CT HD chytam pres Terestrial na 64K.
Slo mi predevsim o Primu, ovsem o tom, ze vysila pouze SD jsem zatim neslysel. Tak diky za info...
bastlir (3245)|29.11.2011 15:11
Sakra 53m je i na kvalitní kabel hodně, obzvlášť, když se dost válí po střeše! Tam bych asi volil nějaký sat-zesilovač. Mám obě karty, ale na CSlink už kašlu a objednal jsem si ke stávající kartě Skylink i kartu NEXT. A mimochodem, teď ti už stejně asi jinou kartu jak Irdeto neprodají.
interfernet422 (1575)|29.11.2011 15:21
Hoď na kabel kousek od LNB zesilovač, třeba tenhle nebo podobný: STV-832LA
jiroch82 (37)|29.11.2011 15:26
No snad to to IRDETO sezere, ta moje trosku nedotazena Ariva po strance rozsireni (pres karty), ale to uz jsem take cetl proc koupit radeji radu 2XX. Ja ji kupoval prvotne kvuli PVR a na prijem a nahravani via DVB-T s MPEG-2/4. DVB-S byl pro mne prijemny bonus za minimalni navyseni financi. Ten nakup arivy 120 combo me vlastne donutil koupit satelit. Nicmene na te strese to jde diagobalne vetsinu cesty vzduchem. Zakotvene do zelezne spiraly a dolu spadem na rohu baraku podel okapu. Zdalo se mi to jako nejvhodnejsi reseni. Nikde nic neni videt ;-)
bastlir (3245)|29.11.2011 16:52
[quote=jiroch82;381068]No snad to to IRDETO sezere, ta moje trosku nedotazena Ariva po strance rozsireni (pres karty), ale to uz jsem take cetl proc koupit radeji radu 2XX. Ja ji kupoval prvotne kvuli PVR a na prijem a nahravani via DVB-T s MPEG-2/4. DVB-S byl pro mne prijemny bonus za minimalni navyseni financi. Ten nakup arivy 120 combo me vlastne donutil koupit satelit. Nicmene na te strese to jde diagobalne vetsinu cesty vzduchem. Zakotvene do zelezne spiraly a dolu spadem na rohu baraku podel okapu. Zdalo se mi to jako nejvhodnejsi reseni. Nikde nic neni videt ;-)[/quote]

To bych opravdu jen hádal. Já jsem koupil v akci dvě Arivy stovky, na jedné Irdeto jde,na druhé ne, nevím proč a kašlu na to. :D

Ona délka kabelu není jen věcí el. odporu, do útlumu se počítá i to, že v té délce sám kabel působí jako anténa, zejména jako přijímač různých rušení. Pak je tu i tzv. vf těsnost, to je když signál v té délce vyzařuje vně kabelu, a tedy jakoby zkratuje se proti zemi. Lidi, kteří vf studovali a čtou to, jistě se chytají za hlavu :-), snažil jsem se to ale popsat nějak stravitelně. :-)
jiroch82 (37)|29.11.2011 19:00
ted jsem testoval: ASTRA 1 port 2 a ASTRA 3 port 1 mam sice na obou konvertorech signal, ale CT24 nechytnu.

Najde mi to na ASTRE 3 pouze dva kanaly, ktere zaroven funguji. Je to: RBC-TV a SLO-TV3.


Hledam jen pres seznam transponderu a to konkretnt pres 26. = 12525 V 27500.
Tyto dva programy normalne funguji. Hledal jsem pouze nekodované. 87% intenzita, 78% kvalita signalu dle Arivy.

Ukazuje to, ze jsem na jine druzici, otazkou je na ktere...
golfLC (1941)|29.11.2011 19:30
Si na 13,0°E Hot Bird 6/8/9, musíš ísť viac do ľava !!! Hľadaj podľa STV1 12,565/H, taký TP v okolí nemáš, tým pádom máš istotu. Samozrejme na stred. Podľa toho, ako si písal, že máš konvertor namontovaný Ti potom Astra 19,2 nabehne automaticky :-)-
jiroch82 (37)|29.11.2011 19:32
[quote=jiroch82;381113]ted jsem testoval: ASTRA 1 port 2 a ASTRA 3 port 1 mam sice na obou konvertorech signal, ale CT24 nechytnu.

Najde mi to na ASTRE 3 pouze dva kanaly, ktere zaroven funguji. Je to: RBC-TV a SLO-TV3.


Hledam jen pres seznam transponderu a to konkretnt pres 26. = 12525 V 27500.
Tyto dva programy normalne funguji. Hledal jsem pouze nekodované. 87% intenzita, 78% kvalita signalu dle Arivy.

Ukazuje to, ze jsem na jine druzici, otazkou je na ktere...[/quote]

dva zminene kanaly jsou kanaly z HotBirdu 13,0E, nicmene po vyhledani presneho transponderu 12520 V 27500 mi to opet naslo jen tyto dva kanaly.
jiroch82 (37)|29.11.2011 19:33
[quote=golfLC;381121]Si na 13,0°E Hot Bird 6/8/9, musíš ísť viac do ľava !!! Hľadaj podľa STV1 12,565/H, taký TP v okolí nemáš, tým pádom máš istotu. Samozrejme na stred. Podľa toho, ako si písal, že máš konvertor namontovaný Ti potom Astra 19,2 nabehne automaticky :-)-[/quote]

diky ;-)
jiroch82 (37)|29.11.2011 19:40
[quote=golfLC;381121]Si na 13,0°E Hot Bird 6/8/9, musíš ísť viac do ľava !!! Hľadaj podľa STV1 12,565/H, taký TP v okolí nemáš, tým pádom máš istotu. Samozrejme na stred. Podľa toho, ako si písal, že máš konvertor namontovaný Ti potom Astra 19,2 nabehne automaticky :-)-[/quote]

Jenze STV1 je kodovane, tudiz se nedozvim, zda je signal dostacujici, nebot neuvidim obraz. Asi zkusim preci jen hledat podle toho CT24, ale HotBird je jasny.
Dagy2 (3153)|29.11.2011 20:04
jiroch
1/ veď máš hľadať podľa teplomerov a nie obrazu!!!!!!!!!!!!
Takže to že je kodovaná STV je úplne jedno. Urob ako ti radí golf, pretože inak budeš neustále bádať.
Keď budeš mať silu a kvalitu na 12565 potom to zafixuj a skús naladiť CT24 alebo TA3.

2/ a čo SkyLink nemá slovenské programy?
Nechcem byť zlý, ale rád by som vedel, kde si doteraz čerpal informácie (myslím tým o slovenských programoch alebo PrimeHD a pod) - od nejakého predajcu alebo susedov?

3/ ku koaxu - hlavne ho dobre ukotvi aby vietor nešúchal niekde izoláciu o hranu strechy alebo domu, kde by sa mohol kabel poškodiť.
Pozor na ohyby - robiť len veľké oblúky, nie ostré hrany.
jiroch82 (37)|29.11.2011 20:09
tak uz je to vice nez jasne:

podle nalezenych programu na transponderech a seznamu programu z paraboly.cz jsem posunuty o cca 4 az 5 stupnu doprava oproti toho co chci (pohled za parabolou). Tak ze staci posunout o tech cca 4-5 stupnu doleva a bude to. Tedy kombinace astra 3 a astra 1. Coz tedy zatim zkusim.
Popripade o cca 10 stupnu doleva a bude kombinace eurobird1 a astra 3.
ScreenHunter_01 Nov. 29 20.01.jpg
jiroch82 (37)|29.11.2011 20:14
[quote=Dagy2;381135]jiroch
1/ veď máš hľadať podľa teplomerov a nie obrazu!!!!!!!!!!!!
Takže to že je kodovaná STV je úplne jedno. Urob ako ti radí golf, pretože inak budeš neustále bádať.
Keď budeš mať silu a kvalitu na 12565 potom to zafixuj a skús naladiť CT24 alebo TA3.

2/ a čo SkyLink nemá slovenské programy?
Nechcem byť zlý, ale rád by som vedel, kde si doteraz čerpal informácie (myslím tým o slovenských programoch alebo PrimeHD a pod) - od nejakého predajcu alebo susedov?

3/ ku koaxu - hlavne ho dobre ukotvi aby vietor nešúchal niekde izoláciu o hranu strechy alebo domu, kde by sa mohol kabel poškodiť.
Pozor na ohyby - robiť len veľké oblúky, nie ostré hrany.[/quote]

1) vyreseno, posunu o 5 stupnu doleva a bude CT24 nebo TA3 (az budu mit sparing partnera)
2) skylink mel drazsi kartu (bez omezeni) o nejakou tu kacku a nemel tu Primu HD, presvedcilo me tohle: http://www.iprima.cz/novinky/prima-hd-na-satelitu
3)davam si bacha, ukotveny je, vede podel okapu (za okapem pri stene), jinak je vsude primontovany eskapaskama kde to jen slo ;-)

jinak diky.
Dagy2 (3153)|29.11.2011 20:30
2/ len či ten CS bol naozaj lacnejší???
Napr. u Omka
CS link 1 mesiac total + 2mesiace HBO a cinemax 1619 Kč
Skylink ICE standard za 1571 Kč je 2mesiace HBO a Cinemax, 2mesaice CSTV a 2mesiace MULTI. Tak to si fakt ušetril !
jiroch82 (37)|29.11.2011 20:46
to Dagy2: Dival jsem se na ceny primo na strankach cs link a skylink. A jak rikam stale a porad, vyhledavacim kriteriem pro me bylo co nejvic HD programu, idelane Prima HD (na cs linku byla na skylinku nebyla) SIMPLY . Ale uz jsi se zminil, jak je to s tou Primou v HD, coz jsem pochopitelne netusil, kdyz to nemam jak otestovat, ze... Nicmene ptal jsi se jak jsem na to prisel, tak ze takto..

Nicmene s tim STV1 to nebude uplne jak rikas nebo rikate. Protoze ten transponder pri nastaveni ktere chci mit (astra3 port1 / astra1 port2), mi uz ted ukazuje na 12565 H 27500 intenzitu a signal jako u cehokoliv jineho co chytam, tzn. 85/75. A pritom jsem na HotBirdu/astra1.
Ovsem po vyhledani to nenajde nic !

Tak proto potrebuji testovat i pres ten obraz, resp. realne vyhledane kanaly a ne jen pres velice zkreslene SW meraky intenzity a kvality signalu.
jiroch82 (37)|29.11.2011 20:49
[quote=Dagy2;381144]2/ len či ten CS bol naozaj lacnejší???
Napr. u Omka
CS link 1 mesiac total + 2mesiace HBO a cinemax 1619 Kč
Skylink ICE standard za 1571 Kč je 2mesiace HBO a Cinemax, 2mesaice CSTV a 2mesiace MULTI. Tak to si fakt ušetril ![/quote]

jeste jsem nic nekoupil. porad laboruji... ;-)
VlaDamorava (466)|29.11.2011 21:57
Prosím tě, takhle budeš laborovat ještě týden !!! Vem přijímač k známemu, který má již nastavenou parabolu, nalaď u něho Astru 3, a pak nastav svoji parabolu. Pak je to otázka chvilky.

OT: Klasická hamletovská otázka "Co bylo dřív? Kuře nebo vejce?"

Na nastaveni paraboly potřebuješ naladěný přijímač. A přijímač neladíš pokud nemaš nastavenou parabolu!