Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Karta Skylink restartuje prijimac

Prelude74 (25)|31.8.2010 11:40
Obraciam sa na Vas s prosbou o radu pri rieseni problemu s kartou Skylink. Kartu som zakupil pred cca 1 mesiacom, po vlozeni do prijimaca vsetko fungovalo, ako ma. Kartu som zaregistroval a dalej fungovala, az do okamihu jej vytiahnutia z prijimaca. Po opatovnom vlozeni prijimac kartu najde, nasledne sa vsak zrestartuje a vsetko sa opakuje. Prijimac je Ferguson FK 6900 CR. S inou kartou prijimac funguje. Skusal som nefunkcnu kartu v inom prijimaci rovnakeho typu, vysledok bol rovnaky.
Myslite, ze jednym vytiahnutim a opatovnim zasunutim sa mohla karta poskodit? Prijimac bol vtedy vypnuty. Nepomohlo by skusit kartu v inom type prijimaca? Chlapik, od ktoreho som kartu kupil, momentalne dovolenkuje, takze neviem, na koho sa obratit.
Vopred dakujem za vase rady.
Pitomec (10211)|31.8.2010 13:33
Vyreklamovat
Prelude74 (25)|13.9.2010 20:03
Tak nakoniec je problem v prijimaci, nie v karte (v inom type ide bez problemov). Posledny firmware 121 by mal problem s kartami odstranit, avsak pri pokuse o aktualizaciu som na pripojenom USB kluci vybral posledny firmware a po vybere "USB>Receiver" sa zobrazila sprava "Aktualizovat SW pouzitim Rs232 suboru?". Potvrdil som OK a nasledne mi v predoslom okne nad nazvom firmweru zacalo vypisovat "Wrong software version".
Nevie mi niekto poradit, v com moze byt problem? Ta hlaska o aktualizacii pouzitim Rs232 suboru mi je nejaka podozriva, kedze prijimac ma iba USB vstup a firmware ma tiez priponu usb.
Aktualne je v prijimaci firmware ver. 604...
Dagy2 (3153)|13.9.2010 20:20
Prelude ja chápem že to je nepríjemná situácia.
Ale to si dostal zadarmo ten prijímač alebo nebodaj ho niekde ukradol? V tom prípade by som chápal, že sa snažíš oživiť ten šmejd za každú cenu, pretože darovanému koňovi sa na zuby a čítačky kariet nepozerá.

Ja si ale myslím, že si ho normálne kúpil u nejakého predajcu za prachy, na ktoré si asi musel máknuť.
Takže ber vážne radu, ktorú ti dal Pitomec už 31.8.2010. Mohol si už 14 dní pozerať.
Prelude74 (25)|13.9.2010 20:28
[quote=Dagy2;296690]Prelude ja chápem že to je nepríjemná situácia.
Ale to si dostal zadarmo ten prijímač alebo nebodaj ho niekde ukradol? V tom prípade by som chápal, že sa snažíš oživiť ten šmejd za každú cenu, pretože darovanému koňovi sa na zuby a čítačky kariet nepozerá.

Ja si ale myslím, že si ho normálne kúpil u nejakého predajcu za prachy, na ktoré si asi musel máknuť.
Takže ber vážne radu, ktorú ti dal Pitomec už 31.8.2010. Mohol si už 14 dní pozerať.[/quote]

Asi som nespravne pochopil jeho odpoved. Myslel som, ze mi poradil reklamovat kartu a to som az do dnes kvoli dovolenkujucemu predajcovi nemohol. Az dnes som prisiel na to, ze problem je v prijimaci...
Takze reklamacia prijimaca bude nasledovat, ale predtym som chcel skusit, ci ho predsalen nerozchodim, viem totiz ze tieto prijimace mali az do vydania posledneho firmware problemy s CryptoWorks s ICE Skylink kartami.
Dagy2 (3153)|13.9.2010 20:41
[quote=Prelude74;296692]Asi som nespravne pochopil jeho odpoved. Myslel som, ze mi poradil reklamovat kartu a to som az do dnes kvoli dovolenkujucemu predajcovi nemohol. Az dnes som prisiel na to, ze problem je v prijimaci...
Takze reklamacia prijimaca bude nasledovat, ale predtym som chcel skusit, ci ho predsalen nerozchodim, viem totiz ze tieto prijimace mali az do vydania posledneho firmware problemy s CryptoWorks s ICE Skylink kartami.[/quote]
Aha. Nepíšeš, či si kúpil oboje u jednoho predajcu. Ale v každom prípade zober vždy kartu aj prijímač nech ti ukáže v predajni že to funguje spolu.
A ak to vymení za nejaký iný kus tak to tiež vyskúšaj hneď v predajni, ušetríš si cestu.

Snáď je to len jeden šmejdový kus.