Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skilink vs. CSlink - kvalita obrazu

Teruyo (58)|31.8.2010 19:21
Caf, je nejaký rozdiel medzi Skilink a CSlink v kvalite obrazu? Rozdiel v dátovom toku? Lebo napríklad Digi TV je strašné s kvalitou obrazu, tak ma zaújma čo teras zobrať či Skilink alebo CSlink?
Viem, že u oboch bude obraz kvalitnejší ale pítam sa ktorý z nich je lepší?

Ďakujem. :-)
vivid.sk (11472)|31.8.2010 19:39
Zrejme myslis Skylink.

A co sa tyka kvality, vacsinu programov, ktore su free su zdielane, takze kvalita je totozna.
V pripade ostatnych programov je to podobne (a individualne).

Ak ta zaujima bitrate konkretneho programu, pozri si datove toky jednotlivych kanalov (po registracii).
http://www.linowsat.com/cgi-bin/lsat.cgi?0235-0-x-0-0-0
jarod72pm (841)|31.8.2010 20:18
Protože jsem jel obě platformy delší dobu (a nakonec jsem zůstal pro mě zajímavější programové nabídky u CSlink ) mohu potvrdit že stabilnější datový tok mají Slováci a jejich kvalita je nějaké procento lepší jak naše programy -jinak mezi poskytovateli CSlink a Skylink je rozdíl téměř nulový a je to vlastně nejlepší dostupný obraz pro ČR v češtině/slovenštině .
Pro HDready je vcelku slušný a HD nova,čt1 je plně dostačující i pro FullHD TV .
jinak jeden postřeh :
FullHD na kabelu UPC má horší kvalitu obrazu jako FullHD na satelitu obou společností .
Jedinou větší nevýhodu vidím pokud dost hustě prší nebo je větší bouřka tak vypadává satelit což u pozemního nebo podzemního signálu nehrozí.

závěr: kvalita obrazu je +- stejná a spíš záleží na programové nabídce.
Pitomec (10211)|31.8.2010 22:19
[quote=jarod72pm;294852]Protože jsem jel obě platformy delší dobu (a nakonec jsem zůstal pro mě zajímavější programové nabídky u CSlink ) mohu potvrdit že stabilnější datový tok mají Slováci a jejich kvalita je nějaké procento lepší jak naše programy -jinak mezi poskytovateli CSlink a Skylink je rozdíl téměř nulový a je to vlastně nejlepší dostupný obraz pro ČR v češtině/slovenštině .
Pro HDready je vcelku slušný a HD nova,čt1 je plně dostačující i pro FullHD TV .
jinak jeden postřeh :
FullHD na kabelu UPC má horší kvalitu obrazu jako FullHD na satelitu obou společností .
[COLOR=red]Jedinou větší nevýhodu vidím pokud dost hustě prší nebo je větší bouřka tak vypadává satelit což u pozemního nebo podzemního signálu nehrozí.[/COLOR]

závěr: kvalita obrazu je +- stejná a spíš záleží na programové nabídce.[/quote]Ale samozřejmě hrozí, povětrnostní vlivy se podepíší i na pozemním příjmu (třeba námraza na anténě dokáže příjem spolehlivě odstřelit) a pokud jde o kabelovku, tak ta obvykle přijímá programy ze satelitu, takže když nejede ten, nejede ani kabelovka.
jarod72pm (841)|1.9.2010 09:01
[quote=Pitomec;294873]Ale samozřejmě hrozí, povětrnostní vlivy se podepíší i na pozemním příjmu (třeba námraza na anténě dokáže příjem spolehlivě odstřelit) a pokud jde o kabelovku, tak ta obvykle přijímá programy ze satelitu, takže když nejede ten, nejede ani kabelovka.[/quote]

Tak ta námraza(a že jsme ji měli občas pěknou) to je pro mě novinka to se nám ještě nestalo(možná na horách) a když vypadne satelit skrz hustý déšť nebo bouřku přepínáme na UPC kde vše jede v bouřce bez problémů tak ti nevím kde je problém .
Pitomec (10211)|1.9.2010 09:18
[quote=jarod72pm;294892]Tak ta námraza(a že jsme ji měli občas pěknou) to je pro mě novinka to se nám ještě nestalo(možná na horách) a když vypadne satelit skrz hustý déšť nebo bouřku přepínáme na UPC kde vše jede v bouřce bez problémů tak ti nevím kde je problém .[/quote]Kvůli námraze na anténě už jsem musel mockrát použít smeták na oklepání a zdaleka to nebylo jenom na horách a pokud jde o UPC, tak to není tak dávno, co ze všech 41 analogových programů jela jenom Nova a UPC Express. U ostatních tma nebo nápisy satelitních receiverů a žádném signálu.
rudlus (539)|1.9.2010 10:23
[quote=Pitomec;294894]Kvůli námraze na anténě už jsem musel mockrát použít smeták na oklepání a zdaleka to nebylo jenom na horách a pokud jde o UPC, tak to není tak dávno, co ze všech 41 analogových programů jela jenom Nova a UPC Express. U ostatních tma nebo nápisy satelitních receiverů a žádném signálu.[/quote]

co a tyka astry a upc..mohlo byt na parabole co len chcelo a isslo vzdy vsetko...bez jedineho vypadku...nikdy...na thore je to ale uz ina pesnicka...chvalabohu pri 1000percentnom nastaveni paraboly...a hustom dazdi a velke mrraky....len hd out...ale to uz musi byt poriadna liapanica..xixi
Teruyo (58)|11.9.2010 16:17
Toto tu píšem pre všetkých ako výstrahu pred Skylinkom.

Máme teda Skylink.
Na televízor Panasonic TX-P42G20E je pripojený satelit v ktorom je karta Skylink cez Scart kábel.
Zistil som, že to robí toto pri väčšine programov(asi 1 zo 4 ide normálne na celú obrazovku- Markíza, Nova, MTV):
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pretože sa na to nedá normálne pozerať, chcem sa opítať aké máte skúsenosti s CS link?
Túto kartu z Skylink by som pužil do TV 4:3 na ktorom to ide OK.

Orezáva takto obraz aj CS link?
Aby som nepozeral na novej telke s uhlopriečkou 42" HBO ešte v menšom obraje ako na starom CRT. To platí aj pre ostatné kanály.

Dikes.
Pitomec (10211)|11.9.2010 16:38
To není problém Skylinku (se kterým mimochodem CS Link sdílí i ten Filmbox a pokud jde o Óčko, tak s ním nemá nic společného ani Skylink a ani CS Link) ,ale nastavení TV!
Teruyo (58)|11.9.2010 16:51
A čo tam mám nastaviť prosím ťa?

Obraz je nastavený na televízore 16:9 aj na satelite 16:9, keď nastavím na satelite 4:3 tak je to roztiahnuté.
Pitomec (10211)|11.9.2010 17:11
Nevím co máš za sat. přijímač, ale někde je tam chyba - buď v TV nebo v tom přijímači. Navíc vůbec nechápu proč nemáš satelitní HD přijímač propojený s TV přes HDMI, ale cosi přes SCART?!
Teruyo (58)|11.9.2010 17:20
Satelit máme Openbox X-800, ktorý nemá HDMI ale iba Scart.

Na satelite je nastavený pomer strán 16:9. Na televízore 16:9.

Prečo byto malo byť ale zle nastavené, keď maprklad Markíza ide úplne normálne aj MTV a pár nejakých ďalších ale je ich málo. Väčšina ide s bočnými pásmi, niekde iba bočné ale niekde aj vertikálne spolu s horizontálnymi, ako je vidieť aj na fotkách. Tých programov čo takto blbnú je podstatne viac.
Pitomec (10211)|11.9.2010 18:29
Normální satelitní přijímač umí detekovat vstupní signál dle WSS a podle toho i upraví obraz na výstupu. Levný sra*ky to samozřejmě umět nemusí. A to nemluvě o UNI čtečce apod., kde zase můžou být další problémy. Být tebou, tak koupím něco normálního s HDMI výstupem a když nic, tak alespoň budeš mít ČT v HD a občas i Novu (pokud si nepředplatíš rovnou HD balík).
geronimoh (2327)|11.9.2010 18:36
[quote=Pitomec;296306] Být tebou, tak koupím něco normálního s HDMI výstupem a když nic, tak alespoň budeš mít ČT v HD a občas i Novu (pokud si nepředplatíš rovnou HD balík).[/quote]

Už jen ČT HD, NOVA HD a pár free programů v HD fakt stojí za pořízení HD satelitního přijímače s HDMI výstupem. Dnes už to není taková položka.
Teruyo (58)|11.9.2010 18:49
Dobre, ale na čo mi bude HD satelit, keď ten obraz bude taký malí???

Či to je tým prímačom? Al prečo by teda niektoré programy išli správne?
Pitomec (10211)|11.9.2010 19:07
Normální přijímač posílá obraz do TV korektně a žádné tebou uváděné problémy nejsou. Prostě co je 16/9, to je na televizoru na celé ploše a co je 4/3, to je takto i zobrazeno.
geronimoh (2327)|11.9.2010 19:31
[quote=Teruyo;296309]Dobre, ale na čo mi bude HD satelit, keď ten obraz bude taký malí???

Či to je tým prímačom? Al prečo by teda niektoré programy išli správne?[/quote]

Óčko na Astře 3 vysílá ve formátu 4:3, Filmbox si neplatím, takže nevím. Jestliže máš nastavení obrazu 16:9 Letterbox, tak se ti to zobrazí tak, jak to máš na fotkách i s HD satelitním přijímačem s HDMI výstupem. Nevím jaké možnosti má tvůj televizor, můj umí zmáčknutím jednoho tlačítka na D.O. roztáhnot obraz přes celou obrazovku. Roztáhnout obraz umí i sat.přijímač nastavením obrazového výstupu na 16:9 FULL. Vyzkoušej všechny možnosti, co tam máš : PAN SCAN, FULL, Letterbox, smíšený a uvidíš. Mě vyhovuje nejvíc "Letterbox".
Teruyo (58)|11.9.2010 19:46
Trocha som skúšal nastavenia na satelite, na televízore je nastavená automatika.
Na satelite, keď je nastavené 16:9 a letterbox nastavené na on, ta kto vyzerá ako na fotkách vyžšie, s tým, že niektoré stanice sú na celú obrazovku (Markíza, JOJka, MTV..) a ostatné sú zmenšené ale nie deformované.
Keď vypnem letterbox a nechám pomer zobrazenia 16:9 tak sa Markíza, JOJ a tie čo išli vpohode tak sú nezmenené, ale ostatné programy sú roztianuté bez pásov.
Keď zapnem letterbox a nastavím na satelite 4:3 tak sa Markíza a tie čo išli vpohode na celú obrazovku, tak na tých programoch sa zobrazí pás hore aj dolu. Ostatné programy zostanú natiahnuté.

Tak čo teraz??
geronimoh (2327)|11.9.2010 20:01
[quote=Teruyo;296319]Trocha som skúšal nastavenia na satelite, na televízore je nastavená automatika.
Na satelite, keď je nastavené 16:9 a letterbox nastavené na on, ta kto vyzerá ako na fotkách vyžšie, s tým, že niektoré stanice sú na celú obrazovku (Markíza, JOJka, MTV..) a ostatné sú zmenšené ale nie deformované.
Keď vypnem letterbox a nechám pomer zobrazenia 16:9 tak sa Markíza, JOJ a tie čo išli vpohode tak sú nezmenené, ale ostatné programy sú roztianuté bez pásov.
Keď zapnem letterbox a nastavím na satelite 4:3 tak sa Markíza a tie čo išli vpohode na celú obrazovku, tak na tých programoch sa zobrazí pás hore aj dolu. Ostatné programy zostanú natiahnuté.

Tak čo teraz??[/quote]

Já mám na Vantage HD 8000S ještě možnost nastavení obrazu na 16:9 PAN SCAN a 16:9 smíšený a obě tato nastavení fungují tak, že obraz roztáhnou na šířku i na výšku, čili svislé černé pruhy jsou tenčí a chybí část obrazu v horní a dolní části obrazovky. Úplný 16:9 nepoužívám právě proto, že vysílání 4:3 roztahuje do šířky a deformuje obraz, což bych musel upravovat na D.O. televizoru. Při nastavení 16:9 Letterbox nemusím brát D.O. od TV vůbec doruky a ani vysílání 4:3 není deformované. Pokud jsou některé programy vysílají z důvodu úspory datového toku ve formátu 4:3 a navíc s černými pruhy nahoře a dole, tak se s tím buď musím smířit, nebo roztáhnout stisknutím jednoho tlačítka na D.O. na celou obrazovku. Je to stejné přes SCART i přes HDMI. Ovšem stále platí, že ČT HD a NOVA HD stojí za pořízení HD sat.přijímače.
Pytkin (7947)|11.9.2010 20:04
[quote=Teruyo;296291]
Pretože sa na to nedá normálne pozerať, chcem sa opítať aké máte skúsenosti s CS link?
Túto kartu z Skylink by som pužil do TV 4:3 na ktorom to ide OK.

Orezáva takto obraz aj CS link?
Aby som nepozeral na novej telke s uhlopriečkou 42" HBO ešte v menšom obraje ako na starom CRT. To platí aj pre ostatné kanály.

Dikes.[/quote]

Takto .. Skylink a CSlink maju vacsinu programov uplne rovnakych .. Dalej to ako kto vysiela , nie je v rezii skylinku ale samotneho vysielatela .. skylink to len siri .. places sice dobre , ale na spatnym hrobe .. a stale mas moznost si nastavit zoom , ci uz v satelite (ak nie , tak hura treba kupit nieco normalne), alebo v telke ..
jarino1978 (8045)|11.9.2010 20:19
Čo s tým ? No v prvom rade musíš najskôr plakať na sebou, pretože Openbox nie je zárukou kvality. Pravdepodobne si ho používal na EMU DIGI TV, po odchode na N3 si prešiel na Skylink. Nebudeš mať iné možnosti, len tie , čo si popisoval. Inak dobre odladený STB si to spraví sám. Pokiaľ si aktivuješ Pan@Scan ( 4:3 ), tak ti to obraz síce roztiahne, ale degraduješ kvalitu. Proste je to len ZOOM, nič viac.
Dagy2 (3153)|11.9.2010 20:20
[quote=Teruyo;296319]Trocha som skúšal nastavenia na satelite, na televízore je nastavená automatika.
Na satelite, keď je nastavené 16:9 a letterbox nastavené na on, ta kto vyzerá ako na fotkách vyžšie, s tým, že niektoré stanice sú na celú obrazovku (Markíza, JOJka, MTV..) a ostatné sú zmenšené ale nie deformované.
Keď vypnem letterbox a nechám pomer zobrazenia 16:9 tak sa Markíza, JOJ a tie čo išli vpohode tak sú nezmenené, ale ostatné programy sú roztianuté bez pásov.
Keď zapnem letterbox a nastavím na satelite 4:3 tak sa Markíza a tie čo išli vpohode na celú obrazovku, tak na tých programoch sa zobrazí pás hore aj dolu. Ostatné programy zostanú natiahnuté.

Tak čo teraz??[/quote]

Teruyo chyba je medzi sedačkou a diaľkovým ovládačom. SkyLinku sa môžeš kľudne na tomto mieste ospravedlniť.
Otázka - píšeš Skilink - je to len pravopisná chyba alebo si to naozaj kúpil u Skilinku?

Minulý týždeň som rovnaký problém tiež riešil s nejakým Optiboxom. Užívateľ presvedčený, že SkyLink je naprd. 5min hľadania a bolo všetko v poriadku.
Zistím ti ako to bolo treba nastaviť - na optiboxe bol rozmer obrazu 16:9 ale k tomu blbé nastavenie PAN + auto nastavenie v TV robili spolu psie kusy.
vivid.sk (11472)|11.9.2010 21:10
Keď vypnem letterbox a nechám pomer zobrazenia 16:9 tak sa Markíza, JOJ a tie čo išli vpohode tak sú nezmenené, ale ostatné programy sú roztianuté bez pásov.
Keď zapnem letterbox a nastavím na satelite 4:3 tak sa Markíza a tie čo išli vpohode na celú obrazovku, tak na tých programoch sa zobrazí pás hore aj dolu. Ostatné programy zostanú natiahnuté.

Tak čo teraz??

Tento sajrajt, co vysielaju nenastavis nijako tak, aby to bolo zobrazovane korektne vzdy.

Ak niekto v 4/3 vysiela obraz 16/9 (= natvrdo pasy), tak sice mozes nastavit zoom (= Pan&Scan), ale co ak pustia o par minut iny program korektne? Riesi to tlacitko na DO STB (ak vobec), ale nie kazdeho bavi pri kazdom kanale (a programe) prepinat a zoomovat.

P.S. niektore TV (Philips a ine) maju peknu ficuriu "autozoom". Ten detekuje taketo pasy hore a pri vysielani 4:3 sa obraz automaticky "zoom"-ne.
Pytkin (7947)|11.9.2010 21:15
vivid : ale funguje to na tych telkach aj vtedy , ked je v tom ciernom pase logo ? tak vysiela napriklad ten filmbox ..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
geronimoh (2327)|11.9.2010 21:24
Já mám na Toshibě docela dobře fungují autodetekci a přepínání vysílání v poměru 4:3 a 16:9, ale např. v případě Filmboxu mi přepne na 4:3 a vypadá to jako na fotce od Pytkina. Roztáhnout na celou obrazovku (logo pryč) to můžu jen tlačítkem na D.O.
jarino1978 (8045)|11.9.2010 21:35
napr. na Vantage je na tom pôvodnom debilnom DO tlačítko V.Format a to keď stláčam, tak mi nabiehajú postupne všetky režimy. Nemusím vstupovať do menu a prepínať...
vivid.sk (11472)|11.9.2010 21:36
[quote=Pytkin;296354]vivid : ale funguje to na tych telkach aj vtedy , ked je v tom ciernom pase logo ? tak vysiela napriklad ten filmbox ..
[/quote]

Dobra otazka, to netusim, ale mozem sa spytat kolegu philipsaka.
Ked si ale uvedomim reality takehoto vysielania, vzdy je v ciernej ploche nejake logo stanice. Ak by to neodstranovalo korektne, asi by takato funkcia bola prakticky na nic (maximalne na letterbove 4:3 DVDcka, ktore som ale naposledy videl mozno pred 5 rokmi).
vivid.sk (11472)|11.9.2010 21:40
[quote=jarino1978;296358]napr. na Vantage je na tom pôvodnom debilnom DO tlačítko V.Format a to keď stláčam, tak mi nabiehajú postupne všetky režimy. Nemusím vstupovať do menu a prepínať...[/quote]

Jasne, ja mam tiez na DO jedno tlacitko, ktore spravi zoom (uplne customizovatelny do roznych presetov). Ak si pamatas, este pred par mesiacmi, ked JOJ vysielala 4:3, tak prvy riadok bol taky biely prerusovany pas. Tak som ho odstranoval takto (zoom o 2px).

Idealne je ale, aby to TV mali do tej miery zvladnute, aby to odstranovali same. Aspon co sa tyka internych digitalnych tunerov, by to mali (mohli) zvladnut.
Peter_KE (190)|11.9.2010 22:43
philips tie cierne pruhy odreze aj s logom a obraz je na celej obrazovke bez loga.... teda aspon na discovery channel
Pytkin (7947)|12.9.2010 02:29
[quote=jarino1978;296358]napr. na Vantage je na tom pôvodnom debilnom DO tlačítko V.Format a to keď stláčam, tak mi nabiehajú postupne všetky režimy. Nemusím vstupovať do menu a prepínať...[/quote]

na dreamboxe sa toto tiez da nastavit ..
igi76 (24)|13.9.2010 12:05
Ja mam napr.TV samsung a všetko Ok,skus dať na tV nastavenie Auto nie 16:9.Kamarat ma tiež Panasonica a tiež mu obraz prepina ako sa mu chce.