Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fantec r 2750

BLerik (6)|1.9.2010 14:11
Ahoj,
chcel by som Vás poprosit o radu. Mám zálusk na FANTEC R 2750 http://www.fantec.de/html/en/0/article.html .
Domam mám Fiber tv od Orange. Set top box Sagem IAD 84 :
2x Scart (Euro-AV) konektor, jeden na pripojenie TV, druhý pre DVD prehrávač, rekordér, resp. iné audio-video zariadenie. Trojica cinch konektorov obsluhuje stereo audio výstup a digitálny (SPDIF) audio výstup. Samozrejmosťou pri oboch je ethernetový vstup RJ-45. HDMI výstupom a troma cinch konektormi pre komponentový video výstup (Y, Pb, Pr). ( dúfam, že je to správne)

TV zatiaľ mám CRT, ale v blizkej budúcnosti plánujem LED SAMSUNG (asi na vianoce)


A teraz otázky:
1. Bude možné nahrávať tv program? (som si vedomí, že len ten, čo je nastavený na set tope)
2. Stačí kúpiť do toho klasický 3,5" SATA disk?
3.Analógový signál bude možné chytať?
4. Nejaké skúsenosti a rady navyše potešia.
vivid.sk (11472)|1.9.2010 14:17
1) chces kupit dual DVB-T tuner s moznostou priameho nahravania ale nahravat chces z AV vstupu boxu? Je to na nieco dobre? (okrem toho, ze kvalita bude mizerna? Na CRT to bude este pozeratelne)

3)Pozri specifikaciu. Kedze ide o dualny digitalny tuner, tak analog zrejme nechytis (naco je komu analog v dnesnej dobe?)


Celkovo masinka vyzera byt pouzitelna, ale nie primarne na ucely, ktore pozadujes.
scottbiker (1)|3.9.2010 12:38
aj ja ho idem asi kupit, takze ak chces na neho nahravat cez digitalny prijem, tak ok, ale analogovy tuner toto nema, cize mozes jedine zo setopboxu(ak ma analogovy vystup/cinche) do fantecu a potom to nahrava do mpeg2, co nie je digi kvalita ktoru ti ponuka setobox od orange. ale v zasade to ide. alternativou u mna je este a.c.ryan playon!dvr (su dva typy: analog+digi tuner a 2xdigi tuner). Ten existuje aj vo forme bez disku aj s diskom. Acryana na forach dost okidavaju, ale mne fungoval, kym neodisiel disk :), cize u acryanu z for sa vies pripravit na eventuelne, co mozu blbnut a ako ich riesit, u fantecu sa neviem doklikat na poriadne fora a aj s firmwarmi je to slabe, tak len dufam ze sa obaja nepopalime, ze ak na nom cosik blbne, nebude moznost stiahnut problemy riesiaci firmware...
ja mam upc a tam je hra jasna, primam digitalne, ale setopbox mam len analogovy, cize z neho uz ide slabsia kvalita, ja nemam co riesit...Podotykam, ze nahravka z analogoveho zdroja(tuner/avin) je podstatne horsia, ako ked si nahras zo zabudovaneho dvbt tunera, sak sam uvidis...
pripadne otazky na acryan posli, mal som ho par mesiacov a predtym emtec s800(nie s800h).
+ano, ide tam sata+nema problem cistat ani ntfs externe disky a podobne