Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield vs. Ferguson vs. OptiBox

Baldion (17)|3.9.2010 18:40
Poraďte prosím při výběru přijímače. Rozhoduju se mezi Topfield SBI-2050 USB PVR Ready, Ferguson Ariva 200HD a Optibox HD Koala PVR Ready.
U Topfieldu jsem nenašel LAN, ale líbí se mi grafika menu a EPG.
Optibox Koala mi přijde celkem komplexní, nenašel jsem na něj ale nikde recenze. Je z nich zase nejdražší. Pokud bude ale kvalita odpovídající, proč ne. Rozdíl není nijak propastný.
Pro Ferguson by mluvila cena, je k němu příjemný ovladač (což není to nejpodstatnější), jen jsem se na fórech dočetl, že je poměrně poruchový.

Napadnou vás i jiné důvody a argumenty, které by mohly rozhodnout?

Je pro mě podstatná možnost nahrávání na externí disk. Chtěl bych, aby přístroj uměl jeden program nahrávat a jiný pouštět do TV. Nejsem si jistý, jestli by mi chyběl LAN, nemám to vyzkoušeno. Využívám Skylink, který už mám na jedné TV, tenhle přijímač chci na druhou televizi, kde mám zatím jen DVB-T.

Můžete prosím dát k lepšímu svůj názor, případně nasměrovat i na jiné přijímače?

Díky moc.
jarino1978 (8045)|3.9.2010 18:49
Dreambox, Vantage HD, Technisat. Iné by som nebral nič.
Dagy2 (3153)|3.9.2010 19:06
[quote=jarino1978;295236]Dreambox, Vantage HD, Technisat. Iné by som nebral nič.[/quote]
Argumenty k Jarinovému konštatovaniu sú v troch vláknach v tejto sekcii: "problémy sTopfieldom", Ariva se kouše" a "Optibox problémy".
Ale je dosť užívateľov, ktorým nevadí napríklad raz za hodinu vstať a vytiahnuť kartu s prijímača a zresetovať ho. Máš trochu pohybu a každé prerušenie sledovania TV šetrí oči.
Baldion (17)|3.9.2010 19:26
No jo, něco na tom bude. Bohužel se tím dostaneme do celkem jiné cenové kategorie. Chtěl jsem se v každém případě vejít do 4500 Kč.
Dagy2 (3153)|3.9.2010 20:20
[quote=Baldion;295235]Je pro mě podstatná možnost nahrávání na externí disk. Chtěl bych, aby přístroj uměl jeden program nahrávat a jiný pouštět do TV. Nejsem si jistý, jestli by mi chyběl LAN, nemám to vyzkoušeno. Využívám Skylink, který už mám na jedné TV, tenhle přijímač chci na druhou televizi, kde mám zatím jen DVB-T
[/quote]

Ešte jedna zlá správa, ani jeden z tých čo si si vybral nedokáže jeden program nahrávať a iný pozerať (možno na jednom transpondéri).
To si totiž už cenou ale úplne niekde inde + samozrejme twin LNB-čka
Baldion (17)|3.9.2010 20:30
Díky za reakci. Takže mě čeká vystřízlivění a postupné slevování z požadavků :-)
jarod72pm (841)|3.9.2010 21:02
Taky blázním na parabola.cz kde mám podobný dotaz na SATreceiver HD do 3500.-
nakonec jsem si hodil korunou - za ty prachy prostě nevybereš ,
asi si vezmu Ferguson ariva 200 HD (nejbližší obchod ho má pro případnou reklamaci)
a existuje stále víc lidí kteří jsou s ním spokojeni (průměrná poruchovost je prej 2% někde to psali takže si nevybereš)
Ještě kdosi tam nabízel kvalitu v podobě HOMECAST HS2100 CIUSB tak nevím mno.....
Baldion (17)|3.9.2010 21:28
Já zkouším prohledat web, ale moc mě to neuspokojuje. I když přihodím dva tisíce, tak se u Vantage a Technisatu nedostanu na funkce, které mají původně uvažované přístroje. Rozdíl v kvalitě tam jistě bude. Otázka, jestli ty původně zmíněné značky jsou skutečně až tak tragické.
jarino1978 (8045)|3.9.2010 21:38
napr. Vantage HD1100 spĺňa tvoje požiadavky
jarod72pm (841)|3.9.2010 22:36
[quote=Baldion;295253]Já zkouším prohledat web, ale moc mě to neuspokojuje. I když přihodím dva tisíce, tak se u Vantage a Technisatu nedostanu na funkce, které mají původně uvažované přístroje. Rozdíl v kvalitě tam jistě bude. Otázka, jestli ty původně zmíněné značky jsou skutečně až tak tragické.[/quote]

Tragické rozdíly tam nebudou a většinou jsou i tyto přístroje bezproblémové jen jsou prostě někdy víc vidět protože hodně rozhoduje cena a hodně se kupují , Vantage HD1100 je cenově už jinde a dávat minimálně 5500.- do přístroje na sledování TV se mi zdá osobně už trochu moc to raději risknu reklamačku na Ferguson Ariva 200 HD.
Ono každý přístroj se může pokazit a to i přístroj za 10 papírů/tisíc .

ps: příkladem -mám teď TechniSat Digit MF4-S CC který topí neskutečně a občas se v létě stávalo že i sám vypínal nebo vytuhnul jinak šlape jak hodinky(taky se o něm říkalo že odchází na něm trafa ale u mě jede dobře už rok) hold všechno je o tom na jaký kus narazíš a to platí u všeho.
jarod72pm (841)|4.9.2010 08:44
Možná jsem našel řešení,
nabídka je zajímavá a hlavně zatím žádná negativa na práci tohoto přístroje
vypadá nadějně :
http://jo-sat.webnode.cz/hd-argus-satelitni-receivery/

umí i nové ICE karty SKYlinku (později i CSlinku)
Baldion (17)|4.9.2010 10:05
Nevypadá to nejhůř. Ještě jsem trochu přehodnotil situaci doma a nespíš vyměním TV v místnostech a budu potřebovat přijímač na Panasonic TX-L26X10Y. Takže zřejmě nebude potřeba HD přijímač. Nebo je vhodný HD přijímač i k téhle TV? Má to rozlišení 1366 x 768.
jarod72pm (841)|4.9.2010 12:33
No je vhodný můžeš to pouštět v 720p rozlišení a obraz bude i tak lepší klasické TV
Taky mám zatím TV HDready ale z multimediálního přehrávače Asus O!Play si pouštím přes HDMI filmy do TV ve FullHD a ten Samsung si ho umí převzorkovat na potřebnou velikost s tím že obraz je perfektní s velkou ostrostí,dobré barvy a bez duchů a jiných deformací obrazu.
Prostě pohoda
Baldion (17)|4.9.2010 13:20
Takže asi zůstanu u původního záměru a pořídím HD přijímač. Teď jen jde o to, jestli stojí za to výrazněji přidat a koupit značkový kus, nebo se vybrat z původně jmenovaných typů. :-)
On ten Vantage HD1100 taky nevypadá zle. :-)
jarino1978 (8045)|4.9.2010 15:29
Ono to označenie "značkový kus " sa už dnes nenosí. Ak dám možno trošku bokom Technisat, všetky značky patria aj tak do Číny. Značné rozdiely sú práve v kvalite samotného prevedenia ( skriňa, použitý materiál, použitý HW ) a z toho sa odvodzuje práve cena.
Ak sa nekamarátiš s Linuxom, Dreambox HD je možno zbytočný.
Takže ostáva Technisat a Vantage HD. A tu stačí málo : ísť do predajne a vyskúšať oboch výrobcov. Osobne mám 2 ks Vantage HD už viac, ako 2 roky a bežia 12h denne. Bez akýchkoľvek problémov. Ale ako najväčší benefit Vantage HD pokladám kvalitu obrazu SD/HD. Je jednoducho bezkonkurenčná, ten Technisat by som dal veľmi tesne za ním.
Ovládanie, stabilita, PVR je OK . Akurát neoficiálna podpora je už slabá ( to môže niekomu naopak vadiť ). Paradoxne dnes má najlepšiu neoficiálnu podporu práve Ariva HD 100/200. Ale aj tá už skončila. Momentálne nie je naozaj už čo....Tá Ariva má napr. výhodu sharingu....
Baldion (17)|5.9.2010 08:54
Takže když se vrátím zpátky na začátek, a zkusím to zrekapitulovat?

Mám TV Panasonic TX-P42V10 (se zabudovaným sat. přijímačem), na které přijímám Skylink. Na druhé - TV Panasonic TX-L26X10Y mám zatím kabelovku, ale chci na ni dostat také sat. vysílání. Podle toho, co jsem zatím vyčetl, by šlo pořídit například dva přijímače Ferguson Ariva 200, jedním nahradit přijímač v TX-P42V10 a druhý postavit ke druhé TV. Pokud by šel zprovoznit sharing, tak by to mělo snad fungovat. Jde mi o to, jestli je tohle řešení možné a jestli se tím, že zabudovaný přijímač v TV nahradím Arivou nezhorší kvalita obrazu. To znamená, jestli se Ariva kvalitou obrazu vyrovná přijímači v TV Panasonic TX-P42V10.

Pokud by bylo lepší jiné řešení, budu rád, když mi poradíte.
jarod72pm (841)|4.1.2011 20:26
[quote=Baldion;295391]Takže když se vrátím zpátky na začátek, a zkusím to zrekapitulovat?

Mám TV Panasonic TX-P42V10 (se zabudovaným sat. přijímačem), na které přijímám Skylink. Na druhé - TV Panasonic TX-L26X10Y mám zatím kabelovku, ale chci na ni dostat také sat. vysílání. Podle toho, co jsem zatím vyčetl, by šlo pořídit například dva přijímače Ferguson Ariva 200, jedním nahradit přijímač v TX-P42V10 a druhý postavit ke druhé TV. Pokud by šel zprovoznit sharing, tak by to mělo snad fungovat. Jde mi o to, jestli je tohle řešení možné a jestli se tím, že zabudovaný přijímač v TV nahradím Arivou nezhorší kvalita obrazu. To znamená, jestli se Ariva kvalitou obrazu vyrovná přijímači v TV Panasonic TX-P42V10.

Pokud by bylo lepší jiné řešení, budu rád, když mi poradíte.[/quote]

Ariva patří do segmentu lowend a nečekej lepší obraz jak na zabudovaném sat.receiveru na TV rozdíl tam je krom obrazu a zvuku jen ve funkcích kdy ariva jakožto samostatná krabička nabízí víc funkcí a možností přístroje ,navíc Ariva nepatří zrovna ke spolehlivým přístrojům takže pokud se chceš vyhnou nepříjemným překvapením ale stále hledáš za rozumnou cenu satelitní receiver s možností HD pak tu je Německá kvalita Argus Edision mini IP cena lehce přes 3 tisíce + možnost alternativních softů na vylepšení obrazu a podpora klíčů na další providiery o čem se může Arivě jen zdát! Solidní podporu najdeš i na AB forum.cz ten sharing je už téměř všude samozřejmostí.
Pitomec (10211)|4.1.2011 20:37
juurosik (117)|5.1.2011 14:08
[quote=jarod72pm;319975]Ariva patří do segmentu lowend a nečekej lepší obraz jak na zabudovaném sat.receiveru na TV rozdíl tam je krom obrazu a zvuku jen ve funkcích kdy ariva jakožto samostatná krabička nabízí víc funkcí a možností přístroje ,navíc Ariva nepatří zrovna ke spolehlivým přístrojům takže pokud se chceš vyhnou nepříjemným překvapením ale stále hledáš za rozumnou cenu satelitní receiver s možností HD pak tu je Německá kvalita Argus Edision mini IP cena lehce přes 3 tisíce + možnost alternativních softů na vylepšení obrazu a podpora klíčů na další providiery o čem se může Arivě jen zdát! Solidní podporu najdeš i na AB forum.cz ten sharing je už téměř všude samozřejmostí.[/quote]
Ariva patří do segmentu lowend.
Daj se jeden fundovaný odkaz o zaradení Argus Edision mini IP do kategórie high end

Německá kvalita Argus Edision mini IP cena lehce přes 3 tisíce.
Keď ho otvoríš, tak črevá sú z Číny, osobná skúsenosť s niektorými značkovými TV, DRSL a pod.
jarod72pm (841)|6.1.2011 12:22
No otevřel jsem ho ale střeva nejsou z Číny(je to komplet EU i výroba je Německá společně s Řeckem) a Argus není low end jako Ariva (která je pájená v Polsku z Čínských komponent)ale o třídu výš je to standartní kvalitní receiver u kterého se nemusím bát že se mi pokazí po týdnu fungování!
Už teď je cítit jak zuříš za ten šmejd co máš doma. Ale ať už napíšeš cokoli já ti to nežeru.