Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV Samsung + 5.1 Repro

TomasElvis (14)|14.9.2010 16:18
Zdravim lidi..Mam docela velky problem..Vlastnim LCD TV samsung (3 roky stary R model) a k nemu si koupil 5.1 repro drevene Genius.Repro mam propojene s TV pres L + R audio a to same v repru.Tudiz mi zvuk jede "pouze" ve stereu ,ale me to nevadi.Ted k problemu..Dnes jsem si koupil novou LCD TV samsung rady 6 oznaceni LE46C550..Problem je,ze nema 2 audio vystupy ( bily a cerveny) ale ma komponenty tzn. tri videa+ L a R..Vsak urcite vite.Dale ma TV opticky vstup..A zde je ten problem.Existuje nejaka redukce,aby mi jeli tyhle starsi Repra ktere nemaji opticky vstup?Nebo musim koupit uplne nove repra co maji optiku abych mohl mit pusteny zvuk pres bedny?Jeste dodam ze vlastnim Xbox 360 a Playstation 3..Ty mam zapojene pres HDMI..kdyz si koupim ty nove repra ,propojim je pres optiku tak mi zvuk pojede zase jen stereo?Pomocte mi prosim najit nejakou alternativu nebo jestli existuje nejaky zpusob jiny..Moc diky za kazdou odpoved
vivid.sk (11472)|14.9.2010 19:14
Nebo musim koupit uplne nove repra co maji optiku abych mohl mit pusteny zvuk pres bedny
Ano, to bude asi to nejlepsie riesenie. Kup si nieco s HDMI a mas vyriesene aj herne konzoly.V tomto pripade nebude nutne pouzivat SPDIF.
TomasElvis (14)|14.9.2010 19:45
SPDIF je co prosimte?Ja tady v tomhle se fakt moc nevyznam..Ale jde mi o to ,ze bych nechtel koupit domaci kino jako celek s prehravacem ale pouze repro vis ..Diky
vivid.sk (11472)|14.9.2010 22:40
SPDIF je co prosimte?
Sony Philips / Digital InterFace. Inak povedane - digitalny vstup/vystup.

Jasne, urcite je lepsie riesenie solo repro + AVR, pripadne nejake riesenie typu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(aj to bude hrat 3x lepsie ako tvoje doterajsie Geniusy).

Vyhoda je hlavne HDMI (vstupy/vystup) a moznost korekcie input lagu (i ked starsie modely ho nemali az tak vysoky, takze to cislo moze byt zanedbatelne).


Dale ma TV opticky vstup.

pozor! Tato TV ma opticky vystup, nie vstup.
TomasElvis (14)|15.9.2010 07:57
A co kdybych koupil tuhle zvukovku..LCD TV ma USB porty takze by se napajela z USB..Tzn. zvukovku bych propojil s TV pres optickej kabel a do zvukovky bych dal z beden L a P..Slo by to ?Nebo se to musi instalovat v PC ta karta...Jedna se mi o tuhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokud to nepujde tak opravdu budu muset zainvestovat do Repra co maji optiku..To se mi ale vubec nechce..TY Geniusy mi opravdu staci bohate
vivid.sk (11472)|15.9.2010 10:44
Na tu zvukovku zabudni. USB je v TV urcene na uplne ine ucely.

P.S. kupuj repro primarne s HDMI, pretoze optika ti von neposle multinakal, ak bude zdroj vstupu HDMI.
TomasElvis (14)|15.9.2010 11:18
Aha takze je zvukovka k nicemu..TAkze tuhle moznost muzu vyloucit..Jinak mas nekay odkaz nebo neco pokud mozno co nejlevnejsiho s HDMI?Jenomze ja nechci mit domaco kino s DVD nebo blu ray prehravacem..Samy Repra nebudou mit prece HDMI nebo jo?No odpo jdu do Datartu se zeptat co a jak
vivid.sk (11472)|15.9.2010 11:41
Uz som ti napisal slusny tip v predch. prispevku. Nejde o AIO s DVD playerom.
https://www.svethardware.cz/recenze-onkyo-htx-22hd-digitalni-herni-sen/28621

Neviem v akej foreme posielaju konzoly von multikanalovy zvuk (hraci snad upresnia), ale ak je to 6xPCM, tak potom jedine prepojenie s HDMI. (ak by von siel DD alebo DTS zvuk, ten posles von aj cez SPDIF).

Takisto podciarkujem, ze tieto TV nevedia posielat multikanal cez optiku, pokial je zdroj signalu HDMI. Jedina vynimka je interny media player, pripadne interny HD tuner, ak zdroj vysiela v Dolby Digital.


Z toho vyplyva, ze mozem odporucit jedine prepojenie Konzola->[HDMI]->AVR* ->[HDMI]-> TV.
Namiesto AVR moze byt pouzite uz aj spominane Onkyo.
TomasElvis (14)|15.9.2010 12:40
No jo ale za 8000-9000??To vubec..Rikam,ze nepotrebuju mit 5.1 ale aby mi to proste jelo do tech beden i ve stereu..Prece musi existovat nejakej zpusob jak to zprovoznit..To prece neni mozny nejsou 2 banany L a P a jsem v riti?mam vyhodit z placu 9000??To snad ne..Ale moc diky za odpoved :)
vivid.sk (11472)|15.9.2010 13:55
Rikam,ze nepotrebuju mit 5.1
Dany vystup konfiguracia je 2.1 :) ak chces 5.1, este si musis ostatne dokupit.

Neviem preco sa rozculujes, ak chces ako tak pocuvatelny zvuk (urcite o dost lepsi ako dane geniusy), treba zaplatit, alebo pocuvaj integrovane chrchlaky v TV. Ved aj novy TV nieco stal (a bol to nasobok ceny repra), ci nie ?

Pisal som o moznosti 5.1, a nejakom univerzalnom rieseni do buducna (urcite existuje aj nieco lacnejsie, treba pohladat).

Ak potrebujes analogovy 2.0 vystup z TV, skus pouzit obycajny prevodnik SCART-> cinch (vid obrazok).

Opat vsak neviem zarucit, ci TV posiela analogove audio aj v pripade HDMI zdrojov. Vystup by vsak mal byt pritomny v pripade internych zdrojov signalu.

http://www.satelectronic.sk/obchod/action/productdetail/oc/304504.xhtml
TomasElvis (14)|15.9.2010 16:51
Diky moc :) ..Vyreseno.Koupil jsem L+R tohle strcil do subwooferu a konec 1 3.5 mm jack strcil do vstupu na sluchatka v TV a faka to :)