Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

grabovani videa a TView

jardat (11)|15.2.2005 19:55
Mam kartu Asus Magic Tview pch063 lg.
Video spoustim prez Dscaler.
Potrebuju vedet cim nahravat video na hardisk /nejlepe mpeg2 atd/.
Nevite o necem co s tim muze fachat?

A nejde tato karta propojit s VirtualDubem a tam rovnou grabovat ?
me to nejak hazi chybu.....
nejake nastaveni
diky vsem o kazdou zkusenost s touto kartou a XP
czh7 (22)|15.2.2005 22:10
Tuhle kartu jsem měl a výborně si rozuměla s ATV2000. Kdyby byly problémy, tak trochu experimentuj s nastavením a nebo dej drivery od uskova (google:iulabs).

Co se týče MPEG-2, jistě poradí jiní. IMHO je nahrávání do tohodle formátu dost diskutabilní, ale jestli víš co děláš...

Teď jsem se dočetl, že ti ATV2000 nefunguje: hlavně nepoužívej ty originální drivery od Tview, ty snad ani nikomu nefungovaly. Zkus toho Uskova jaxem psal a pak jsou ještě jedny "conexant universal něco něco" , ale ty od IUlabs by měly fungovat dobře...

Karta propojit s VD jde, ale WDMcapture je ve VD poměrně nová věc, ještě se vyvíjí a tak je sem tam nějaká chybka :) . ATV2000 a IUVCR (taky na iulabs) mají tak 100x přijemnější rozhraní + hodně užitečných funkcí navíc (plánované zachytávání, profily nastavení atd...)

PS: post stačí napsat do jedný diskuse, většina lidí čte oboje.
jardat (11)|16.2.2005 02:45
nevim jak nastavit na atv2000 a jinych zvuk
mam to kabelem propojene se zvukarnou

dava mi to na vyber: zarizeni wave
softwarovy syntezator
mono in
microfon
zvukovy disk cd
zarizeni aux
vztup vnejsiho zdroje

nikde mi to nedava LINE IN jako v navodech co s tim???

dik moc
czh7 (22)|16.2.2005 10:11
Podivej se do vlastnosti nahravani ve windows, tam bys mel mit zaskrtly ten svuj zdroj. Podle toho, co tam mas, bych to tipnul na ten "vstup vnejsiho zdroje". A nebo to udelej jako ja : propoj kabelem vevnitr PC tuner se zvukovou kartou a to do CD-in . Pak je to celkem jednoznacny.

Az to budes zkouset, taxi nech "nastaveni hlasitosti pro nahravani" otevreni a kontroluj ho. TV programy do toho totiz taky pristupujou a muze se ti stat, ze si nastavis hlasity vstup z CD-in, zapnes program, ten CD-in umlci, zavres program,ten pri zavreni zase nastavi CD-in zpet na max a pak se divis, ze to nehraje :).

Jo a v Dscaleru ti to vsechno funguje ?? Jestli jo, tak zadny kabely nemen, podivej se, jakej zdroj je nastavenej v DS a ten pak nastavis v ATV2k
jardat (11)|19.2.2005 21:58
vsechno mi konecne facha
perfektni..zvuk obraz
ale kdyz chci zachytavat video tak to nahraje avi bez zvuku
proooooc

diky vsem
Milosbb (889)|19.2.2005 23:31
Line-in = vstup vnejsiho zdroje
czh7 (22)|20.2.2005 01:20
Musíš nastavit správný zdroj nahrávání a to v ATV2000 i ve Windows. V ATV na to bude asi nějaký "drop-down-list", kde zvolíš Line-in nebo ten český patvar. Ve Win 2x klikneš na ovládání hlasitosti (vpravo dole)->options->properties->Adjust volume for Recording->OK. Zobrazí se ti sloupečky s různými zdroji, kde zaškrtneš ten svůj (vstup vnějšího zdroje asi).
jardat (11)|20.2.2005 13:00
nevite nekdo presne jakbych to ve win a atv ten zvuk aby mi sel REC se zvukem nastavit ??

nebo minejde ani zvuk ve virtual dubu ale tam mi nejde ani kdyz prehravam video
pritom to mam nastaveny stejne jak v Dscaler a samozrejme nejde ani v zachytavani videa
jardat (11)|20.2.2005 17:33
Takze to ze mi nesel pri zachytvani zvuk bylo nastaveni ve Woknech.
Uz to jde
ale sumi mi to a jde to potichu /nahravam v ATV200/ co s tim ?
jen kdyz to prehravam..kdyz to nahravam zvuk je ok !!????

prosim v jakych kodekach je nejlepsi zachytavani ?
jak zvuk tak obraz? /mam tam no compres/ vychazi mi 1mb na 1 min


Diky vsem jste moc hodni ze mi radite
czh7 (22)|20.2.2005 17:38
Nastav maximální kvalitu zachytávání zvuku : 16bit, 44100 (nebo 48000) Hz a maximální hlasitost RECORDING (ne playback) , nebo s tim zkus experimentovat. Ostatní info je v odkazech na začátku fóra
jardat (11)|20.2.2005 18:16
hmmm jeste to malinko sumi
jde ten sum nejak odstranit pak treba ve virtual dubu nebo v necem
nebo to mam jeste zkouset ladit
jardat (11)|20.2.2005 18:21
jeste please mi poradte nejakej video a audio kodek a kde to ztahnout
Milosbb (889)|20.2.2005 20:54
Na TV Freak najdes vsetko,co potrebujes,len musis byt ochotny čítať.