Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pro a proti pri srovnani dvou titanu: Xtreamer vs Asus O!Play HDP-R1

jelwa (12)|21.9.2010 21:37
Prochazim milion diskuzi a recenzi a stale mi chybi rozhodnuti.

Majitele nebo ti, co taky dlouho hledali a nakonec se rozhodnuli, napiste sem ve zkratce, pro ktery prehravac se rozhodnout?

Xtreamer (resp. Xtreamer SW) nebo Asus O!Play HDP-R1?
Wifi neni potreba, nicmene jestli jsem to aspon castecne pochopil, tak s wifi je tu Xtreamer Pro nebo Asus O!Play HDP-R3.

Dik za kazdou vasi informaci, co bylo pro vas tim rozhodujicim.

Stale netusim.
Lada
jelwa (12)|21.9.2010 22:06
A jeste se k tomu muze pridat i WD TV Live HD Media Player, kdo vi, cesty pane jsou nevyzpytatelne...

Tak zajimaji me hlavne minusy, prip. i plusy a vase rozhodovani pred koupi nebo ted zpetne, kdyz uz neco mate doma...
peatro (1054)|21.9.2010 23:49
[quote=;][/quote]
si kup oba a poznas, potom sem nam muzes napsat sva moudra :-)
jarod72pm (841)|22.9.2010 14:07
Jsou to velice podobné přístroje co do použití kodeků a možnosti přehrání formátů, jiný je vzhled a u mého Asusu rozhodovali dvě USB a tím pádem jsem mohl připojit USB HDD s napájením USB +data USB
což rozhodlo.
Ono stačí se podívat po netu na parametry a hned poznáš rozdíly .

ps: u Asus mají docela solidní podporu a nový firmware pak počeštil menu+titulky jdou nastavit jak potřebuju což se někdy hodí.

pss: u WD live HD player se mi zdá o něco horší podpora formátů a rozlišení ale to je možná můj dojem.
wssk (23)|22.9.2010 19:48
tak mezi temito tremi kandidaty se taky rozhoduju, xcu nejaky levny reseni + externi disk. cim jednodussi, tim lepsi
tak az neco vyberes tak napis :)
jelwa (12)|23.9.2010 20:55
Dik Jarod,

hmmm, USBcka je dobry postreh.
Jinak s tim srovnavanim parametru je to prave tak, ze tady nejsou prilis velke rozdily, takze me spis zajimalo to, co novi nebo i stari majitele. Tusim, ze i vy ste si tim prosli.

Pro Asus mi hraje ti to, ze mam router Asus RT N16, takze tak nejak predpokladam, ze by to mohlo jit pekne dohromady .-)

Ale jinak dalsi padne dukazy me nenapadaji :-)

Nejake dalsi postrehy?
luban.s (11)|23.9.2010 22:18
Taky se rozhoduji mezi dvěma, teda spíše třemi. Tím třetím je Xtreamer PRO.
matusco (376)|24.9.2010 00:25
Ako majitel Xtreamer-a (Mk1 = prva verzia) pridam zopar postrehov:

1. Nerozumiem, akych "titanov" si myslel... Aj pred jednym ci druhym tu uz boli MM prehravace, tieto 2 podla mna nicim nevybocuju z radu ani si podla mna taketo oznacenie nicim nezasluhuju... :-)

2. DVD menu - Xtreamer aj Asus ho zvladaju, WDTV nie. Pre mna jedna z podstatnych veci, kedze kopec filmov (a hlavne rozpravok) mam vo FULL DVD (s menu a bonusmi). WDTV preto v ziadnom pripade.

3. Folder.jpg - dalsia pre mna "must be" vec. Mam doma 2 male deti a ked prechadzam po nazvoch jednotlivych rozpravok, tak na obrazovke mi ukazuje okamzite nahlad na obal danej rozpravky. V telke v podstate listujem ako v DVD obaloch. Pre niekoho nepodstatna vec, pri malych detoch, ktore nevedia citat vec neocenitelna. V case ked som kupoval Xtreamer (marec 2010) toto Asus nevedel, neviem ako je to teraz.

4. Xtreamer ma tiez 2 USB porty, pohodlne prehrava z USB kluca ci externeho HDD.

5. Wifi som mal cez USB pripojene tiez, ale nakoniec som dal kabel. Rozdiel som nepocitil ziaden

6. Dost casto vyuzivam internetove sluzby Xtreamer-a: Youtube, Picassa, internetove TV a hlavne si pustam videa z ceskych webov - vdaka uzivatelovi Mart-in

7. Movie Jukebox kvitujem, ale nevyuzivam, lebo mam len 55 CRT TV.

8. Som zvedavy na slubovanu podporu prehliadania netu pomocou Opery a tiez vraj bude Flash... Ale pri velkosti mojej TV to vsak nebude pouzitelne.

9. Jedine vyrazne negativum u mojho Xtreamer-a je vseobecne znama hlucnost vetracika. Ked som este nemal interny disk, tak som ho uplne vypol. Ked som vsak pridal WD 320GB BEVT, tak sa hlucnost diskom znasobila a Xtreamer siel na chodbu. Bez problemov ho ovladam na 5-6 metrov aj cez polosklene dvere a v obyvacke mam ticho... :-)

10. Ak by som mal este raz kupovat, tak si kupim Xtreamer Sidewinder + eTrayz. XPRO je podla mna "mackopes", ktory by som ja osobne v obyvacke kvoli hluku a vzhladu nenechal. Ani ten Sidewinder nie je extra krasavec, ale co uz...

11. Podla mna je "sum a fuk", aky mas doma router. Router sa stara o to, aby ta pripojil do tvojej siete a na net (+ pripadne dalsie funkcie). Na funkciu prehravaca nema ziaden vplyv. Ja mam doma Belkin s USB portom pre HDD - otestoval som to, Xtreamer z neho prehrava rovnako ako z interneho disku. Stavim sa, ze rovnako by to bolo pri lubovolnej inej znacke routra...

12. Oficialna podpora a komunita mi v case kupi prisla najlepsia pri Xtreamer-i. Doteraz som velmi spokojny. Zdrojov na pripad. riesenie problemov alebo zistenia informacii je vela

13. Xtreamer obsahuje aj web, ftp server. Kedze od provider-a mam dynamicku verejnu IP, tak FTP server pouzivam casto, WEB server zatial len na ohurenie kolegov v praci :-)

14. torrent downloader som otestoval - ide, ale tak ci tak to nepouzivam. Ucet na rapidshare nemam - stahovanie z rapidshare som ani neskusal. Nestahujem odtial ani z PC

15. negativum je pre niekoho iba 2.5 palcovy disk. Ja by som kvoli absolutnemu tichu nedaval ziaden. Radsej externy NAS na chodbe alebo v pivnici. Teraz tam disk mam, avsak len kvoli doplnkovym aplikaciam, ktore nejdu inac len na interny disk.

16. Okrem 2x USB host je tam aj 1xUSB slave! Casto precasto vyuzivam.

17. Xtreamer mam pripojeny k CRT TV pomocou analogoveho vystupu - bez problemov.
ai (2993)|24.9.2010 02:52
[quote=matusco;298004]2. DVD menu - Xtreamer aj Asus ho zvladaju, WDTV nie. Pre mna jedna z podstatnych veci, kedze kopec filmov (a hlavne rozpravok) mam vo FULL DVD (s menu a bonusmi). WDTV preto v ziadnom pripade.[/quote]
Uz je venku peknou chvili WDTV Live PLUS a ten ma DVD navigaci, ja prehravam hlavne DVD, a bez problemu . WDTV Live (non plus) uz ma v poslednim firmware take DVD navigaci, ovsem toto fw je celkem nepovedene. Nerikam, ze WDTV je nejaka moje preference, ani nemuzu nic porovnat nezkousel jsem ty druhe prehravace, jen koriguju to tvrzeni.
matusco (376)|24.9.2010 08:56
[quote=ai;298005]Uz je venku peknou chvili WDTV Live PLUS a ten ma DVD navigaci, ja prehravam hlavne DVD, a bez problemu . WDTV Live (non plus) uz ma v poslednim firmware take DVD navigaci, ovsem toto fw je celkem nepovedene. Nerikam, ze WDTV je nejaka moje preference, ani nemuzu nic porovnat nezkousel jsem ty druhe prehravace, jen koriguju to tvrzeni.[/quote]

OK, beriem. Ked som sa mylil, treba ma opravit.

O MM prehravac som sa zacal zaujimat este pred nastupom WDTV live (cca rok dozadu) a v tej dobe WDTV DVD menu nevedelo a bola to jedna z najviac pozadovanych feature na WDTV fore. Pockal som na WDTV live a ani ten to nevedel, tak som sa nan vyprdol. Odvtedy som WDTV neriesil.

Ak to teda uz konecne zvlada - tak beriem minusovy bod pren. Plusovy nedavam, lebo to povazujem za zakladnu vec MM prehravaca a nie cosi navyse.
jelwa (12)|24.9.2010 17:29
Matusco,

dik za podrobne info.
Titanove to jsou proto, protoze pokud se podivas po ceskem webu, najdes na ne nejvic diskuzi a recenci :-) Ale i tak, myslim, ze to jsou opravdu dva stroje, kdy je pekne v harmonii cena vs vykon a spolehlivost. Jinak ale netvrdim, ze maji nejake featury, co ty ostatni ne.

Dival jsem se samozrejme na Xtreamer SW, protoze cenovy rozdil je minimalni a vetracek je vetracek :-) eTrayz neni treba, na routeru mam napichnute dva 2.5" disky nasdilene v domaci siti, takze dalsi ulozne prostory nejsou ani potreba. Pro pripadne fotky nebo filmy na flashkach bude prave to usbcko na prehravaci.

Nechybi vam treba moznost nahravani z TV? Jeste tohle rozmyslim, ale s tim, jak porad nestiham ani sledovat filmy, co mam na disku.... asi to ozelim

Podpora internetovych sluzeb je opravdu luxusni vec, s tim se neda nez souhlasit. Mrknu na to, co Mart-in udelal...

Diky za info... nejaky protiuder pro Asus? Nebo jeste nekdo dalsi ma uzitecne info, jak se rozhodoval a jestli je stale spokojeny s volbou? Tohle je vyzivne. Dik.
jelwa (12)|25.9.2010 23:00
Dostal jsem nuz na krk... zitra nejpozdeji se musim rozhodnout.

Krucis, je to nejaky zastance Asusu? Ze by pridal sve zhave polinko do ohne?
Nebo dalsi zastance Xtreameru?