Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung DVD-HR757 - extrakcia dat z vybrateho HDD

ace960 (394)|1.10.2010 19:44
Nazdar, rad by som vas poziadal o pomoc pri rieseni mojho problemu.

Pokazil sa mi rekorder Samsung DVD-HR757, po zapnuti sa neda ovladat ani cez predny panel ani cez dialkovy ovladac. Autorizovany servis Pollux v BB zistil, ze je vadna zakladna doska. Zial Samsung ju uz nedodava, takze je to neopravitelne. Upresnili, ze po odpojeni HDD pristroj dokaze este akotak prehravat DVD media (nahravat nie).

Mam tam na HDD dost nahravok, ktore by som rad odtial dostal.
Zatial som vyskusal pripojit HDD vybraty z modelu 757:
- do modelu DVD-HR753, model 753 s tymto diskom nevie nabehnut (displej ukazuje LOAD HDD)
- do PC na IDE konektor, PC mi zamrzne pri POST-e, disk predtym zdetekuje ako ST 3320820ACE 3.ACD
- do PC cez USB adapter, disk je prijaty ok ale hned odporuca formatovat, Windows Disk management na nom najde 128 GB RAW partition (disk je 320 GB)

Este ma napadlo vyskusat prehodit docasne zakladnu dosku z modelu 753 do 757. Maju to iste part number aj reviziu, na 753 akurat na prvy pohlad chyba USB. Idealne by bolo keby bol niekde u niekoho zapadnuty aj pouzity mainboard zo 757.

Nemate niekto skusenost ako dostat nahravky z HDD z rekordera?
Co si myslite o prehodeni tych zakladncyh dosiek?
Neviete, kde by som mohol popatrat, kde sa da zohnat samotna zakladna doska alebo rozbity cely rekorder za babku aby som z neho vybral zakladnu dosku?

Inak iny servis mi po konzultacii povedal, ze je odideny skor disk a zas inde som dostal info, ze to moze byt aj zdroj... no neviem presne ako to v tom autorizovanom servise zistili, ze je to mainboard tak sa mi tazko posudzuje.
ace960 (394)|2.10.2010 21:00
Tak zakladna doska z 753-ky v 757-ke nepomohla. System nenabehol podobne ako ked som do 753-ky dal disk zo 757-ky.

Skusil som dat zdroj zo 753-ky do 757-ky ale tiez to nepomohlo. Vyzera to na vadnu zakladnu dosku.

Dalej som disk z 757-ky pripojil cez USB adapter do USB portu na 757-ke ale vobec disk nenabehol. Skusil som do USB pripojit USB flash-ku co predtym chodila ale ani ta nenabehla takze asi okrem moznosti mat pripojeny HDD a nahravata na DVD odislo aj USB.

Skusil este pripojit s tym istym USB adapterom disk zo 757-ky k mojmu PC (OS Windows XP) a spravanie bolo ine ako predtym (to bolo cez iny USB adapter a na inom PC, na Windows 7). Objavila sa mi struktura adresarov a suborov. Nasiel som samotne nahravky ale nejdu kopirovat. Ked dam kopirovat tak hlasi, ze ich nevie najst. DivX-y co tam mam a nemaju v nazve diakritiku kopirovat idu OK.

Nejaka idea ako vydolovat tie nahravky?
ace960 (394)|3.10.2010 12:54
Tak sa to nakoniec podarilo.

Nabootoval som z Hiren 11.1 CD, nastartoval z neho taky maly Linux, na-mount-oval disk z 757-ky pripojeny cez USB adapter a interny systemovy disk a prekopiroval nahravky na systemovy disk.

Subory idu prehrat bez problem cez KMP.