Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni dom. kina a TV

dave_no (100)|2.10.2010 22:21
Vlastním LCD TV LE55C650 a domácí kino staršího rázu (možná 10 let) Panasonic SA-HT170. Je to klasika 5.1, subwoofer a přehrávač DVD (který je napájen přes subwoofer, veškerý dráty vedou do něj). Propojení s TV je pak přes přehrávač přes SCART.

Vše jede, ale problém je s obrazem, kde je jakási "maska šumu", zrnění nebo tak něco a pak je kvalita dost degradována a ke kvalitě DVD to má dost daleko.

Napadá vás, čím to je?
vivid.sk (11472)|2.10.2010 22:35
Ano. Prepojit niecim normalnym, nie SCARTOM.
DVD zdroj pre tak velku TV tiez nieje optimalny zdroj signalu (aj ked neviem z akej dialky sa na nu divas).

viac:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=298886&postcount=2
dave_no (100)|2.10.2010 22:49
Jde mi ciste o pousteni DVD. TV signal bude ze STB, pripadne pres CA modul.

Bohuzel, prehravac jiny vystup nez SCART nema, pak jen nejaky cinchce... Nezda se mi ze by byla vina ciste na scartce. U stare TV to delalo taky, ale nejakym zpusobem, mozna pri jinym zapojeni byl obraz krasnej i pres scart. Jenze tady moc moznosti neni, vlastne dve - a ani pres jednu to pekny neni. HDMI v dobe kdy byl koupen prehravac ani neexistovalo.
vivid.sk (11472)|2.10.2010 22:51
Nemas tam solo (samostatne) YPbPr cinche?
V scarte moze byt namodulovane este kadeco ine, co nepotrebujes, tomuto prepojeniu sa treba pri modernych TV vyhnut.

Viem, ze sa to nebude pocuvat dobre, ale AIO riesenia su vzdy najhorsie, co moze byt. Prave preto, ze ked DVD player dosluzi (alebo uz nevyhovuje), je ti to luto vyhodit koli reprakom (a podobne). Takisto moznosti prepojenia nie su vzdy idealne (a casto, hlavne pri starsich AIO dost mizerne)

Treba kino z komponentov a hotovo.
dave_no (100)|2.10.2010 23:10
No presne tak, je mi lito vyhodit repraky a subwoofer, ktery se mi zdaj slusny a jako externi zvuk pro TV mi staci. DVD si stejne nepoustim moc casto, spis vyjimecne. Ale s tim zrnenim je to nepouzitelny.

Ten komponent tam asi je, cili se mam radovat?:-)
2010-10-02 23.02.22.jpg
vivid.sk (11472)|2.10.2010 23:16
[quote=dave_no;299243]
Ten komponent tam asi je, cili se mam radovat?:-)[/quote]

vyborne :)

kup kvalitne kable (vid linka vyssie) a prepoj to s TV. (ak chces v TV aj zvuk, co asi nechces :D, budes potrebovat prepojit cinchami aj LINE-OUT-->TV, vid zadna strana TV, alebo manual).

Odskusaj a napis, ci to pomohlo.
dave_no (100)|4.10.2010 00:11
Tak hlasim ze zmena k lepsimu. Sice to porad neni buhvijaka kvalita, ale da se na to divat. Dekuji tedy za rady.