Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Podsvícení Edge LED

Ladys (1829)|11.8.2011 15:14
Kdybych si poustel dvouhodinovy film o cernem uhli, asi by me to mozna stvalo, ale takhle s tim problem nemam :)
Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 15:21
Demagogie. Na té fotce není nic rušivějšího než ty odlesky.


To je věc, kterou výrobci zatím dost bez úspěchu řeší. Třeba VT30 je na tom vcelku dobře, ale ani ona a ani matné panely to prostě neřeší zcela. Defacto jsou pak nevěrohodné testy v recenzích, kde při měření kontrastu a úrovně černé odlesk díky metodice měření nehraje roli.
Ladys (1829)|11.8.2011 15:25
Nesnaz se mi podsouvat neco co tak nevnimam.To neni demagogie, to je o tom, ze mi to fakt nevadi, bo se ve dne na TV moc nedivam.
Vazne si myslis ze bych mel doma neco co mi rusi si vychutnat nejaky film ?

To je jako kdyby si kazdy stezoval na klasickou CRT, kazdy ji mel/ma doma a ze ale bylo demonstraci ohledne leskle obrazovky :)
Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 15:36
Já nepíšu o tobě a co tobě vadí, ale o panelech a jejich vlastnostech obecně a o tom, že tu lidi řeší barevný gamut Plasma vs LCD vs OLED a já nevím co všechno a pak když mrknu na rozdíl jasu tak ten odlesk mi černou posouvá o 15% k bílé. Návaznost na tvou větu ... "Rozhodne si nemyslim, ze by tahle vlastnost obrazovek byla horsi nez treba spatne podsviceni nebo spatne barevne podani." Já si to myslím a přidávám důkaz. :) Teď od tebe čekám důkaz těch výrazných barevných rozdílů.
aaaaaaaaa.jpg
vivid.sk (11472)|11.8.2011 15:39
Jarda.Bar> ale to predovsetkym zavisi od pouzitia (resp. pouzivania) TV.
Je totiz jasne, ze ked da niekto oproti oknu TV tam tam tie odlesky budu extremne rusive, ci to niekomu paci, alebo nie (samozrejme cez den).

Ale pokial pozera TV v noci a rozumne ju umiestni, nevidim v tom problem (sam mam leskly panel, ale toto naozaj skutocne neriesim).
Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 15:42
No jasně, to je samozřejmý, pokud má člověk v místnosti tmu a jediným zdrojem světla je TV. Jen doplním, aby mě nějací chytáci za slovo hned neřekli, že chválím matné panely :). U nich bude odraz světla v podobné úrovni, jen se holt díky jeho rozprostření více "ztratí" v obraze.
vivid.sk (11472)|11.8.2011 15:44
[quote=Jarda.Bar;361710]... jediným zdrojem světla je TV.[/quote]

To nikdy nieje. Oci mam len jedny a nikdy nepozeram v absolutnej tme. Vyuzivam stmievac a pri zapnutej TV je v obyvaku vzdy zapnute nejake ambientne svetlo.
Pupak2 (328)|11.8.2011 16:28
Některé TV mají opravdu hrozný odraz. Je sice pravda,že lesklý povrch dává živější barvy,ale taková TV se může provozovat snad jen v polovině tunelu. Vlastním již letitou 50" plasmu od Pioneera, která má sice také lesklý povrch, ale má na něm nějakou vrstvu, která výrazně snížuje nežádoucí reflexi. Nicméně když jsem ji zkusil dát proti oknu, tak i se závěsem to bylo naprosto o ničem. Pořád nechápu,proč se výrobci snaží o kvalitní černou a pak to zazdí zrcadlovým povrchem.
Ladys (1829)|11.8.2011 16:40
[quote=Jarda.Bar;361708]Já nepíšu o tobě a co tobě vadí, ale o panelech a jejich vlastnostech obecně a o tom, že tu lidi řeší barevný gamut Plasma vs LCD vs OLED a já nevím co všechno a pak když mrknu na rozdíl jasu tak ten odlesk mi černou posouvá o 15% k bílé. Návaznost na tvou větu ... "Rozhodne si nemyslim, ze by tahle vlastnost obrazovek byla horsi nez treba spatne podsviceni nebo spatne barevne podani." Já si to myslím a přidávám důkaz. :) Teď od tebe čekám důkaz těch výrazných barevných rozdílů.[/quote]

Ale snad se tady bavime ve srovnani za idealnich podminek a to jak TV s lesklou obrazovkou, tak dejme tomu nejakou s horsim barevnym podani nebo hroznym cloudingem.Cili lesklou asi tezko za dne, tu s tim horsim barevnym podani nenastavim tak, aby to bylo neprirozene a tu co trpi cloudingem, tak te nebudu nastavovat podsviceni na plnej kotel.Vse ma sve pro a proti a kazdy se musi podle toho zaridit.

Jinak mas pravdu a je jasne ze leskla obrazovka za dne vyrazne snizuje jeji hodnoty, byt to muze byt sebelepsi TV.Je to proste dan za dle meho lepsi konstrast a cernou pri idealnich podminkach.

Kazda TV ma odraz, at uz s lesklou nebo matnou obrazovkou, vetsi ci mensi.
Dobre to vystihnul vivid.sk, ze tohle opravdu neresi a ten kdo to resi, tak tezko muze mit doma TV s lesklou obrazovkou.

Ale snad je kazdemu jasne, ze ten kdo ma lesklou obrazovku, tak se na ni nekouka ve dne a nesmejdi ocima kde se co odrazi atd.Taky ti muzu poslat fotku kdyz je TV vypnuta, ale to ji pouzivame misto zrcadla :)
Pupak2 (328)|11.8.2011 17:19
[quote=Ladys;361719]

Ale snad je kazdemu jasne, ze ten kdo ma lesklou obrazovku, tak se na ni nekouka ve dne a nesmejdi ocima kde se co odrazi atd. :)[/quote]


Pokud aplikuješ tenhle princip na všechny nedostatky televizí, tak je zbytečné kupovat nějakou kvalitní a vystačíš si s tou nejlevnější, neboť když se budeš soustředit jen na film a nebudeš nedostaky vnímat, jako by ani nebyly.
Myslím,že spousta lidí se tady dověděla, jaký fatální vady, o kterých nic netušili, mají jejich televize.
Ladys (1829)|11.8.2011 17:38
[quote=Pupak2;361722]Pokud aplikuješ tenhle princip na všechny nedostatky televizí, tak je zbytečné kupovat nějakou kvalitní a vystačíš si s tou nejlevnější, neboť když se budeš soustředit jen na film a nebudeš nedostaky vnímat, jako by ani nebyly.
Myslím,že spousta lidí se tady dověděla, jaký fatální vady, o kterých nic netušili, mají jejich televize.[/quote]

S tim nemohu souhlasit, bo kdyz se chci divat na film, tak se snazim pro TV vytvorit idealni podminky a mezi ne rozhodne nepatri denni svetlo, ktere by mi diky odleskum kazilo vysledny dojem.

Takze to, ze nevnimam nedostatek v podobe leskle obrazovky, tak to jeste neznamena, za ozelim spoustu dalsich veci.

Existuje takova vymozenost, rika se tomu zaluzie, pripadne staci pockat az se setmi a pak tento pro me nedulezity nedostatek alias lesklost obrazovky je naprosto pryc :)

To je snad nejake spiknuti, jak se mi tady snazite "vnutit", ze moje TV je leskla, ja o tom samozrejme vim a nevadi mi to :)
erik555 (776)|11.8.2011 18:02
[quote=Ladys;361725]
Existuje takova vymozenost, rika se tomu zaluzie, pripadne staci pockat az se setmi a pak tento pro me nedulezity nedostatek alias lesklost obrazovky je naprosto pryc :)
[/quote]
Mal si na mysli skor plastove rolety, ci nie? Zaluzie dobre nedosadaju a to na obrazovke vidno v podobe svetelnych pasikov.
Pupak2 (328)|11.8.2011 18:46
To, co jsem napsal, je myšleno s nadsázkou. Pochopitelně nikdo nechce mít špatnou TV. Jen si polož otázku, zdali není lepší TV, na kterou se můžu dívat kdy chci a nemusím čekat na zatmění slunce.
Ladys (1829)|11.8.2011 19:05
[quote=erik555;361729]Mal si na mysli skor plastove rolety, ci nie? Zaluzie dobre nedosadaju a to na obrazovke vidno v podobe svetelnych pasikov.[/quote]

Pokud nemas TV hnedka u okna, tak s tim problem neni.Rozlisuj zrcadleni a svetelne odlesky, to jsou dva uplne jine pojmy.
Ladys (1829)|11.8.2011 19:08
[quote=Pupak2;361734]To, co jsem napsal, je myšleno s nadsázkou. Pochopitelně nikdo nechce mít špatnou TV. Jen si polož otázku, zdali není lepší TV, na kterou se můžu dívat kdy chci a nemusím čekat na zatmění slunce.[/quote]

Ja to napsal take s nadsazkou, snad si nemyslis, ze cekam na zatmeni slunce a pak si zapnu TV ? :)

To vy tady z toho delate kovbojku, ze se na lesklou TV neda divat, nehlede na to, ze ji evidentne nemate doma.Ja a spousty dalsich spokojenych uzivatelu s tim problem nema.
erik555 (776)|11.8.2011 19:17
[quote=Ladys;361736]Pokud nemas TV hnedka u okna, tak s tim problem neni.Rozlisuj zrcadleni a svetelne odlesky, to jsou dva uplne jine pojmy.[/quote]
Mal som na mysli, ze tie zaluzie vidis na obrazovke pri urcitom uhle. Takze ako v zrkadle. Taketo zrkadla som neznasal pri CRTckach. Ale ma to aj vyhodu - ucesat sa mozes na vypnutej obrazovke, resp. si urobit mono modnu prehliadku :D
Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 19:32
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pupak2 (328)|11.8.2011 19:54
[quote=Ladys;361738]To vy tady z toho delate kovbojku, ze se na lesklou TV neda divat, nehlede na to, ze ji evidentne nemate doma.Ja a spousty dalsich spokojenych uzivatelu s tim problem nema.[/quote]

Nikdo přece netvrdí, že se na to nedá dívat. Jen je škoda, že tak kvalitni TV nemá povrch proti reflexi lépe vyřešen. Já mám taky TV s lesklým povrchem, a tak vím, o čem mluvím.
vivid.sk (11472)|11.8.2011 20:05
[quote=Jarda.Bar;361746][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

LG este nevyriesila problem so zvukom v DTS vo svojom mediaplayeri? Samsung to ma poriesene uz v minulorocnej generacii. Sice LG nesledujem, ale som trosku prekvapeny, ze tuto funkcionalitu nepridali.
Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 20:21
Ani řada LV/LW DTS neumí.
eldorado09 (1441)|11.8.2011 21:50
Áno, je to tak, LG ešte stále nepodporuje DTS zvuk vo svojom mediaplayeri.
zatty (1215)|11.8.2011 22:43
což je velké mínus...to LG pro letošek zadřela..čekal sem že to dotáhnou letos
Ladys (1829)|12.8.2011 06:45
Kdo chce naplno vyuzit vsech dostupnych kodeku a formatu, tak pouzije stejne MMC + receiver.

Jinak oproti konkurenci je to samozrejme ostuda jako barak.

Jeste k te recenzi dotycneho.Vadi mu tam spoustu veci, ktere preci vedel predem, tak pak nechapu proc si takovou TV kupuje.Hlavne pokud chtel TV na net, proc nevolil spise nejaky smart Samsung.
exekutor11 (19)|14.8.2011 13:40
[quote=jarino1978;360277]ja si to nenahováram, ja si za tým stojím. keby som videl niečo lepšie, mám to doma. všetko závisí od toho, čo človek dokáže z niečoho vytlačiť. :D
čo prišlo na trh od tej doby, išlo kvalitou prevedenia a obrazu dole. skús ma presvedčiť o opaku :)
Ostrosť pohybu je na úrovni vyše 800 riadkov, čo je hodnota, o ktorej snívajú dnešné LCD a PDP TV, takže kľud. Na to, že sa jedná o 50 Hz model, slušný výsledok.
A to, že za tú telku sa hanbiť nemusím, za tým si teda stojím. Ja som z nej vytiahol možno maximum, čomu ďakujem komplet servisnému prístupu a servisnému FW , profi kalibrácií.[/quote]

Este raz, bol som majitelom tejto tv vyse 1 roka, viem aky mala obraz. Na tu dobu spicka, ale teraz hlboky podpriemer. Ta TV je pouzitelna tak akurat do pivnice kde si pozhasinas a budes mat pri podsvieteni 3 peknu ciernu a aj nieco uvidis. Cez den pri nakalibrovani slabota...slaba svietivost Nativny kontrast 1200:1 tak s tym v dnesnej dobe uz moc neoslnis nikoho. Ale neboj tu na fore je este dost ludi co ti tie tvoje dristy spapaju, ja urcite nie lebo som tuto tv davno uz predal.
jarino1978 (8045)|14.8.2011 14:21
[quote=exekutor11;362160]Este raz, bol som majitelom tejto tv vyse 1 roka, viem aky mala obraz. Na tu dobu spicka, ale teraz hlboky podpriemer. [/quote]

v čom je ten obraz podpriemer ? konkrétne to pomenuj.