Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký eGreat EG?

albi9 (17)|8.10.2010 16:18
Zdravím, po pročtení fóra jsem se rozhodl pro HD přehrávač značky eGreat. Vychází nejlépe v poměru cena/výkon ( chtěl jsem něco do 2500-3000 Kč) . Jenže po shlédnutí stránek umaxu jsem zjistil, že je více typů, asi nových. Tady je diskutováno jen o R1, max.R2. Já vybírám mezi R1, R1B, R6A a R4A. Můžete mi někdo říct jaký je v nich rozdíl a který by byl ten nej? Jestli vzít starší osvědčený R1, nebo nějaký novější?
Ještě k externímu disku co budu kupovat. Chtěl bych 1-1,5 TB, má mít rozhraní eSATA? Využiju to, když mám notebook jen s USB?
J.aa (1)|11.10.2010 18:15
Ahoj.
Já ještě uvažuji o: eGreat EG-R4A
Ale ještě hledám recenze.
Petr Langer (6)|15.10.2010 22:57
R4A má výhodu pouze USB 3.0 slave a R6A zase 7.1 zvuku u digitálu. Jinak se prakticky liší ve výstupech.
Osobně mám R1B, ale slot na interní 2,5 disk už moc za výhodu nepovažuju, jelikož přehrávač se s HDD silně zahřívá, bez něj OK, proto používám jen externí disky. Osobně kdybych teď měl kupovat znova asi bych zvolil R1 (ne B tj. bez slotu na HDD, ale s eSATA portem který R1B nemá), jelikož je na něj vyvíjen velmi zdařilý neoficální FW od Rumunů a také je zde možnost s oficiálním FW dělat neof. úpravy přes telnet a instalovat pak různé linux. balíčky pro rozšíření (např. stahování z rapidshare, SSH přístup...).
albi9 (17)|16.10.2010 09:48
Díky moc za odpověď. V posledních dnech jsem R4 vyřadil z hledáčku a už se rozhodoval mezi R1 a R6. Nakonec jsem se taky rozhodl pro R1, i když už ho skoro nikde nemají. Takže o víkendu objednávám.
Na jaké stránce se dají sehnat ty FW? Nějaký jsem našel na egreat.cz, to je ono?
Petr Langer (6)|16.10.2010 16:18
[quote=albi9;301667]Díky moc za odpověď. V posledních dnech jsem R4 vyřadil z hledáčku a už se rozhodoval mezi R1 a R6. Nakonec jsem se taky rozhodl pro R1, i když už ho skoro nikde nemají. Takže o víkendu objednávám.
Na jaké stránce se dají sehnat ty FW? Nějaký jsem našel na egreat.cz, to je ono?[/quote]


ano je to na egreat.cz je tam odkaz v sekci egreat R1/R1B v příspěvku zajímavý firmware, kde najdeš pak odkaz na http://ims-update.appspot.com/ kde je firmware ke stažení(použitelné na modely R1, R1B, R2A).

Pak tam taky najdeš úpravy pomocí doinstalace linuxových balíčků (příspěvek instalace dalších programů...), ale to zase je použitelné pouze pro oficiální FW, kvůli jednomu sdílenému adresáři ve vnitřní paměti.

tady máš odkazy, které můžeš pročíst pro více informací

http://www.egreat.cz/viewtopic.php?f=28&t=513
http://www.egreat.cz/viewtopic.php?f=28&t=198
albi9 (17)|22.10.2010 09:36
Tak info pro všechny, R1 už se bohužel nedodává, jako náhrada má být R6A. Musel jsem tedy objednat R1B:(
marasnik (12)|8.12.2010 19:19
Právě se rozhoduji mezi eGreat R4A a Xstreamerem, můžete mi poradit, který je lepší. Taky by mě zajímalo, proč byl vyřezen R4A z hledáčku. Strop mám cca 3000 Kč. Díky za tipy