Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte mi prosím se satelitním kompletem pro 2 TV

vezir.komar (2)|11.10.2010 11:10
Dobrý den,
Doma v součastnosti přijimáme DVB-T signál a chceme přejít na satelit. V elektronice a alektrotechnice se snad celkem dobře vyznám, ale se satelitem jsem se zatím moc nesetkal.

Procházel jsem různé nabídky na internetu i v obchodě a jako nejlepší varianta se mi jeví si sestavu nakonfigurovat podle vlastních představ. Nemám s tím ale prakticky žádné zkušenosti a tedy doufám, že byste mi zde mohli pomoct s odpovědí na některé mé otázky,pomohli výběrem součástí,poradili dobré obchody a taky se samotnou technickou realizací projektu.

Představa:
Parabola by se umístila nejspíš na štít domu a přes zeď kabel protáhl do podkroví. Zde je možnost 230V a tudíž signál nějak zpracovat, je to pod střechou a v suchu ale teploty tady byvají během roku klidně -25 až 40 stupňů. Odtud je trasa domovním rozvodem celkem dlouhá, k první televizi cca 15-20m a k druhé cca 20-30m a společná trasa kabelu je tak prvních 5metrů.Nechci parabolu u obyvakového okna nebo tak nějak, navíc stejně to pořád bude od jedné TV k druhé daleko.

Televize máme obyčejné CRT takže HD varianta by byla zbytečná. V horizontu cca 2 roky by se nějaká televize FullHD mohla objevit,snad i s integrovaným DVB-S tunerem ale to bych řešil potom.

Pořizovací naklady se vším všudy 8 až 10 tisíc

Měl bych nějaké otázky:
Je možnost nějak použít stavajicí domovní rozvod pomocí koaxialu (kabely poměrně kvalitní, 2x stíněné)?

Dekodovací kartu uvažuji nejspíše skylink. Jak je to s placenými programy, když bych je chtěl tak je musím pro obě televize platit 2x?

Jaký matré nazor na televize s integrovaným DVB-S oproti klasické konfiguraci televize+přijímač. Osobně mi to přijde asi lepší vše v jednom,ale otázka jaké to má možnosti.

Děkuji za pomoc a případně přidám další otázky
vivid.sk (11472)|11.10.2010 13:32
Jak je to s placenými programy, když bych je chtěl tak je musím pro obě televize platit 2x?

Ak budu 2X STB, musis mat 2 karty a samozrejme 2X predplatne. Pri beznom setupe.

Je ale moznost "zdielania karty", takze pred vyberom STB sa ubezpec, ze model ktory si si vybral (budes ho zrejme kupovat 2x) tuto funkcionalitu podporuje. V tomto pripade ti postaci 1x karta a budes platit 1x predplatne.
(viac najdes na www.cssf.cz)

Jaký matré nazor na televize s integrovaným DVB-S oproti klasické konfiguraci televize+přijímač.

Pozri si, co teraz riesi panasonic pri navyseni frekvencie TP a sprav si vlastny nazor. moj osobny nazor, je ze od AIO (a to nielen pri TV, ale pri celej skale roznej techniky) ruky prec.
Dagy2 (3153)|11.10.2010 15:09
Doplním k vividovi tú základnú minimálnu konfiguráciu:
- parabola 85cm na štít domu
- na parabole minimálne twinLNB = 2 nezávislé vývody pre 2 prijímače pre jednu družicu
- 2 koax káble z twinLNB do tvojich jestvujúcich koax rozvodov
- 2ks SAT prijímač, každý u "svojho" TV

Pre dve a viac družíc:
- parabola 85cm na štít domu
- na parabole "x" twinLNB pre "x" družíc = 2 nezávislé vývody pre 2 prijímače
- 2x Diseq prepínač na držiaku antény (nepotrebuje žiadne extra napájanie)
- 2 koax káble z Diseq prepínačov do tvojich jestvujúcich koax rozvodov
- 2ks SAT prijímač, každý u "svojho" TV


Poznámka: HD možno nevyužiješ na CRT TV ale HD znamená aj MPEG4 a keď chceš napr. paket CS od SkyLinku potrebuješ MPEG4 aj keď sú to SD programy.
Poznámka2: K TV s DVB-S/S2 by som bol tiež rezervovaný, snáď okrem TechniSatu s multi twin tunermi a HDD :)
Pytkin (7947)|11.10.2010 18:24
Dagy : ktore SD programy v skylinku , idu v MPEG4 ?
Dagy2 (3153)|11.10.2010 21:11
DVB-S2 transpondér, programy SD s MPEG4:
Kino CS, Doku CS, Muzika CS
vezir.komar (2)|13.10.2010 09:52
Děkuji za všechhny rady, rád bych utvořil konkrétní sestavu která by se dala realizovat. Můj plán byl na 2TV 2 družice (Astry)

- 85cm parabola nejspíše Al,to asi není z čeho vybírat
- 2x TwinLNB
- 2x Diseq (To přepíná signál z jednotlivých družic?)
- 2x SAT přijímač nejlepe s podporou sdílení karet
- 2x koax káble

Zatím mám jen drobnou zkušenost s technikou Technisat, je osvědčená i zde ale vejdu se do mojeho limitu cca 8 tis?

Kabely musím natáhnout nové nebo lze použít ty stávajicí a pouze upravit koncovky?

Zvládnu případně satelit naladit sám a vyplatí se například ten Satelite Finder nebo je to jen nějaký šunt?
interfernet422 (1575)|13.10.2010 10:26
Pokud máš ze střechy svod koaxem, tak není nutno tahat nové za podmínky, že máš účastnické krabice v pokojích se sat výstupem - na F konektor, pak jen připojíš koax z Diseq přepínače přes slučovač k tomuto svodu s průchozím napájemím pro LNB - hledej např. TV/SAT slučovač, IN:5-860MHz/950-2250MHz, OUT:5-2250MHz, 3xF-female ,nebo FC-COMB-SAT.
Pro naladění satelitu opět počti na cssf.cz dá se to.
Apropo - na parabole je článek o parabolách, zdá se, že železná je lepší než hliník. Ten má výhodu pro rotátory - je lehčí. Zvaž to.
Ele-kutil (3)|28.10.2010 23:21
Škoda, pane Mašku, že jste moji relativně důležitou informaci pro uživatele DVB-S smazal...
Názvy přístrojů byly pouze informativní, důležitá byla fakta pro výběr správného přístroje.
Pokud však byl hlavní problém v odkazem na moje stránky, pak ten, kdo si je dobře prohlédne,
snad pochopí, že se prodejem nezabývám.

Jiné fórum snahu pomoci snad ocení, sem už se mi to znovu psát nechce...
Mod I.M.: Propagovat v "podpisu" své webové stránky zde není povoleno. Chápu, že je to nejjednodušší a nejlacinější způsob, ale na profesionálním magazínu s fórem to opravdu nelze (povolené to tu opravdu není). Dejte si odkaz do svého profilu (já mám 3 weby, a také je nepropaguji).