Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Play station 3 vs 3D Blu ray prehrávač

demolition (26)|2.11.2010 16:29
Play station 3 vs 3D Blu ray prehrávač panasonic BDT 100
Cena porovnateľná, PS má aj HDD.Ide mi o blu ray a 3D obraz, netrpí PS3 nejakými neduhmi?
Predavač mi povedal, že 3D prehrávače sú normálne, len s upgradom firmwaru pre 3D, kt. je u bežných blokované.
Mám Panasonic 50VT20e. HDMI 1.4 MONSTER cable 1200x
jarino1978 (8045)|2.11.2010 20:09
keď budeš schopný akceptovať hluk PS3, tak ju zober. Spôsob prezentácie 3D na PS3 je odlišný od klasických 3D BD prehrávačoch, ale kvalita obrazu 2D je možno bez konkurencie. 3D obraz na PS3 je trošku off, čo je ale spôsobené limitom HDMI v PS3. PS3 zasa ťaží s konverzie 2D do 3D. tento spôsob je podľa mojich očí najkvalitnejší, ak to mám popísať správne, najviac sa blíži k realite. Je taký nemastný, neslaný a to je na tom to pekné. Je skrátka taký light.

Druhá vec je, že kúpa 3D TV a 3D BD sú len vyhodené peniaze von oknom. Aj podľa ohlasov predajcov je to totálny prepadák. Takže ten, kto bol v strese a už kúpil 3D TV spravil chybu....
demolition (26)|3.11.2010 18:28
[quote=jarino1978;304593]keď budeš schopný akceptovať hluk PS3, tak ju zober. Spôsob prezentácie 3D na PS3 je odlišný od klasických 3D BD prehrávačoch, ale kvalita obrazu 2D je možno bez konkurencie. 3D obraz na PS3 je trošku off, čo je ale spôsobené limitom HDMI v PS3. PS3 zasa ťaží s konverzie 2D do 3D. tento spôsob je podľa mojich očí najkvalitnejší, ak to mám popísať správne, najviac sa blíži k realite. Je taký nemastný, neslaný a to je na tom to pekné. Je skrátka taký light.

Druhá vec je, že kúpa 3D TV a 3D BD sú len vyhodené peniaze von oknom. Aj podľa ohlasov predajcov je to totálny prepadák. Takže ten, kto bol v strese a už kúpil 3D TV spravil chybu....[/quote]


Takže, jednoznačne pre 3D brať normal player? Aký limit ma PS3 ohľadom HDMI?
jarino1978 (8045)|3.11.2010 19:18
PS3 HDMI :
- 3D pri hrách = OK
- 3D filmy z BD = orezáva detaily, ostrosť, pravdepodobne robí HW PS3 nejaký down , je to vidno pri rovnakom 3D filme na rovnakom 3D TV
demolition (26)|3.11.2010 20:49
V porovnani s cenou som sa tesil, ze mimo prehravaca to bude aj konzola, ale ked mne ide hlavne o filmy a 3D filmy, takze sa obzriem po nejakom prehravaci aj ked predavaci hovorili, ze je to to iste.
ale tie 3D playere su este moc drahe
jarino1978 (8045)|3.11.2010 21:12
3D filmy fakt pusti z hlavy. Dodnes ich je 3-4 filmy, do konca roka 2011 ich bude tak 10 ks. 3D nerieš !!!!!
Naviac celé 3D ťa prestane baviť hneď po prvom možno úspešnom zhliadnutí 3D filmu. Tie debilné okuliare a nereálny obraz ti pôjdu krkom.
Možno sa naučia tvorcovia snímať reálne 3D filmy a nie tie filmy so sloganom : čím viac vybehneš z TV, tým viac si 3D....:-k
demolition (26)|3.11.2010 21:24
[quote=jarino1978;304874]3D filmy fakt pusti z hlavy. Dodnes ich je 3-4 filmy, do konca roka 2011 ich bude tak 10 ks. 3D nerieš !!!!!
Naviac celé 3D ťa prestane baviť hneď po prvom možno úspešnom zhliadnutí 3D filmu. Tie debilné okuliare a nereálny obraz ti pôjdu krkom.
Možno sa naučia tvorcovia snímať reálne 3D filmy a nie tie filmy so sloganom : čím viac vybehneš z TV, tým viac si 3D....:-k[/quote]

Tak to ho rovno mozem vratit a kupit klasiku.
jarino1978 (8045)|3.11.2010 21:25
[quote=demolition;304887]Tak to ho rovno mozem vratit a kupit klasiku.[/quote]

to by bolo to najlepšie, čo by si mohol spraviť a za ušetrené prachy si kúpte nejaký slušný mediaplayer, alebo BD player a ešte Vám ostane na DK :)
demolition (26)|3.11.2010 21:32
ja som to povodne ani nechcel, ale nebol som ani proti.
Horsie je, ze to nemam sancu zbalit ako to bolo povodne :)
drdar (44)|7.11.2010 16:50
taky chci na vánoce koupit ps3 slim 320 mám ted Blueray p1600 od samsungu ten teda je taky slyset dost

jak je na tom hluk u ps3??
SPAWN (744)|7.11.2010 18:03
[quote=jarino1978;304874]3D filmy fakt pusti z hlavy. Dodnes ich je 3-4 filmy, do konca roka 2011 ich bude tak 10 ks. 3D nerieš !!!!!
Naviac celé 3D ťa prestane baviť hneď po prvom možno úspešnom zhliadnutí 3D filmu. Tie debilné okuliare a nereálny obraz ti pôjdu krkom.
Možno sa naučia tvorcovia snímať reálne 3D filmy a nie tie filmy so sloganom : čím viac vybehneš z TV, tým viac si 3D....:-k[/quote]

Tech filmu neni 3-4 ale vice. A rekneme ze kazdym dnem pribivaj nove. A do konce roku 2011 jich bude po manii ''AVATAR'' radove vice nez 10. :D Tak ze majitel 3D TV to oceni.
jarino1978 (8045)|7.11.2010 20:10
[quote=SPAWN;305728]Tech filmu neni 3-4 ale vice. A rekneme ze kazdym dnem pribivaj nove. A do konce roku 2011 jich bude po manii ''AVATAR'' radove vice nez 10. :D Tak ze majitel 3D TV to oceni.[/quote]

no daj mi zoznam 3D BD filmov, ktoré sa dajú kúpiť na CZ+Sk trhu....:eek:
David32 (55)|8.11.2010 08:42
[quote=drdar;305715]taky chci na vánoce koupit ps3 slim 320 mám ted Blueray p1600 od samsungu ten teda je taky slyset dost

jak je na tom hluk u ps3??[/quote]

no hluk je podlě mě ok oproti xboxu je fakt tichý myslím že je tak na stejno s xtreamer pro
drdar (44)|8.11.2010 14:52
Když to porovnáš s BD přehrávačem?

CO v noci když mám málo puštěný zvuk nerušíto??
jarino1978 (8045)|8.11.2010 16:49
[quote=David32;305851]no hluk je podlě mě ok oproti xboxu je fakt tichý myslím že je tak na stejno s xtreamer pro[/quote]

PS3 hučí už po týždni aspoň 10x viac, ako XTR PRO. Čím väčšia teplota v byte, tým väčší rachot. Cez leto si môžeš dať lavór so studenou vodou pod nohy a na čelo kusy ľadu, cez zimu naopak vypínaš radiátory.
harmon3k (207)|9.11.2010 09:00
[quote=David32;305851]no hluk je podlě mě ok oproti xboxu je fakt tichý myslím že je tak na stejno s xtreamer pro[/quote]


tak to si zjevne neslysel xbox slim jinak by si tohle rozhodne nenapsal
SPAWN (744)|9.11.2010 09:59
[quote=jarino1978;305766]no daj mi zoznam 3D BD filmov, ktoré sa dajú kúpiť na CZ+Sk trhu....:eek:[/quote]

Ukaz mi kde jsem psal ze se jedna o CZ/SK blu-ray verze?

Tady mas ten mensi seznam:
Clash of the Titans / Souboj Titánů (2010) 3D
How to Train Your Dragon / Jak vycvičit draka (2010) 3D
Cloudy with a Chance of Meatballs (2009) 3D
Shrek (2001) 3D
Shrek 2 (2004) 3D
Zobraz nejnovější příspěvky Shrek the Third / Shrek Třetí (2007) 3D
Coraline / Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009) 3D
Bolt / Bolt - pes pro každý případ (2008) 3D
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009) 3D
AVATAR 3D
StreetDance 3D
Christmas Carol, A / Vánoční koleda (2009) 3D
Space Station 3D (2002) 3D
atd.
jarino1978 (8045)|9.11.2010 12:05
[quote=SPAWN;306142]Ukaz mi kde jsem psal ze se jedna o CZ/SK blu-ray verze?
[/quote]

nie nepísal, ale musel by si vedieť rozmýšľať.
1. veľká väčšina tých BD sa nedá kúpiť samostatne, dostaneš ju v USA k novému TV, napr. Samsung
2. keďže sa nedajú kúpiť samostatne, čo to je teda za argument ?
3. kedže sa nedajú kúpiť samostatne, to znamená , že sa neponúkajú a nekúpiš si ich
4. keďže sa komplet tvoja vygooglená zbierka týka len regiónov USA, tvoj argument padol, ako hruška zo stromu
5. ani jeden 3D BD disk z toho zoznamu, vrátane tých, čo u nás ponúkajú k TV nemá CZ/Sk dabing a ani CZ/Sk titulky.
6. čiže koľko 3D BD diskov si kúpi ten dotyčný, alebo má možnosť si ich kúpiť ? Odpovedz...

http://www.blu-ray.com/movies/Shrek-Collection-3D-Blu-ray/10433/
SPAWN (744)|10.11.2010 12:17
[quote=jarino1978;306162]nie nepísal, ale musel by si vedieť rozmýšľať.
1. veľká väčšina tých BD sa nedá kúpiť samostatne, dostaneš ju v USA k novému TV, napr. Samsung
2. keďže sa nedajú kúpiť samostatne, čo to je teda za argument ?
3. kedže sa nedajú kúpiť samostatne, to znamená , že sa neponúkajú a nekúpiš si ich
4. keďže sa komplet tvoja vygooglená zbierka týka len regiónov USA, tvoj argument padol, ako hruška zo stromu
5. ani jeden 3D BD disk z toho zoznamu, vrátane tých, čo u nás ponúkajú k TV nemá CZ/Sk dabing a ani CZ/Sk titulky.
6. čiže koľko 3D BD diskov si kúpi ten dotyčný, alebo má možnosť si ich kúpiť ? Odpovedz...

http://www.blu-ray.com/movies/Shrek-Collection-3D-Blu-ray/10433/[/quote]

a) ano/ne kdo pouziva mozek nebo googel ten najde
b) googel
c) googel
d) nee.. jsou mezi nema cee verze googel!!
e) potrebujes CZ/SK nauc se AJ,DE,PL Protoze nase vlada nam CZ dabing zrusi a pak co? :D
f) kolko origo disku(legal) myslene (dvix,xvid, mkv, dvd) mas napr. Ty v umaxu? Radeji nehadam :D

Mimichodem psoudo 3D mam na haku(asi jako ty) protze to neni nic noveho jiz od 90 let se tato technologie doladuje. Kdyz pripomenu ''stereoskopicke'' dalekohledy tam mne tato technologie odrazuje.
jarino1978 (8045)|10.11.2010 13:10
[quote=SPAWN;306386]a) ano/ne kdo pouziva mozek nebo googel ten najde
b) googel
c) googel
d) nee.. jsou mezi nema cee verze googel!!
e) potrebujes CZ/SK nauc se AJ,DE,PL Protoze nase vlada nam CZ dabing zrusi a pak co? :D
f) kolko origo disku(legal) myslene (dvix,xvid, mkv, dvd) mas napr. Ty v umaxu? Radeji nehadam :D

Mimichodem psoudo 3D mam na haku(asi jako ty) protze to neni nic noveho jiz od 90 let se tato technologie doladuje. Kdyz pripomenu ''stereoskopicke'' dalekohledy tam mne tato technologie odrazuje.[/quote]

a. ) na SK/CZ trhu si nekúpiš ani jeden 3D BD disk, ešte raz slovom, ani JEDEN ! Ak si kúpiš 3D TV Panasonic, dostaneš demo disk s pár ukážkami, to je všetko. Ak si kúpiš 3D TV Samsung, dostaneš 3D BD Monštrá vs. Votrelci bez CZ titulkov ( čo by ešte šlo, nakoľko sú to 2D titulky, na ktoré sa dá dívať len vtedy, ak si dáš dole okuliare, ale zasa sa bez nich nedá dívať na film ) a bez CZ dabingu. Takže disky totálne o ničom, naviac v mizernej kvalite !
b. ) odpoveď je v bode a. )
c. ) 3D BD, ktoré sa dajú objednať v USA sú pre ich región, ktoré u nás neprehráš ! Opäť odpoveď je v bode a. )
d. ) ja nepotrebujem google.. ktoré sú to z toho zoznamu ?
e. ) ja CZ/Sk podporu nepotrebujem, pretože ovládam ENG,NEJ,RUS jazyk. Ale čo ten dotyčný, ktorý sa na to pýtal ( myslím, že konkrétne jeho otec ) ???
f. ) mám dodnes niečo viac, ako 200 BD diskov s filmami, zálohy mám na HDD a asi 400-500 filmov na DVD, taktiež mám zálohy na HDD. Zbytok sú vlastné nahrávky z DVB-S, napr. HBO HD, seriály tipu Susedia, more rozprávok na DVD a z DVB-S, dcéra je momentálne učarená z Youtube ( rozprávky ) a čo je pre mňa najväčšie zlato, sú nahrávky z kamery, tzv. home video. Takže ja osobne mám legal a práve XTR PRO som kupoval kvôli tomu, aby som ho využil na prehrávanie z HDD. Moje diskové pole má momentálne veľkosť asi 8 TB....

Ja mám celé 3D na háku a ak si myslel analgryph, tak ten používam sporadicky asi 6 rokov. A môžem povedať, že je to určite výhodnejšia cesta, ako momentálny boom na peňaženky v podobe 3D TV, 3D BD a pod.
A treba si veľmi dobre spočítať, či dám za shit 60 000 Kč len preto, že je to 3D TV a minimálne 3 roky budem na ňom pozerať len 2D. A za ten čas tento TV morálne, technicky skape...
Alebo si kúpim za 10 Kč obyčajné analgryph okuliare, nemusím obmeniť techniku a zážitok je úplne rovnaký, teda na ho.....

A to, čo si ľudia nevedia uvedomiť je fakt, že celé 3D TV je prepadák , výrobcovia to už priznali, a čo je hlavné, filmové štúdia majú celé 3D totálne v riti, pretože to stojí veľké prachy, scanovanie 2D filmov do 3D trvá 6 mesiacov a stojí to hnusné prachy, ktoré nemá kto zaplatiť. Takže toho 3D obsahu bude neskutočne málo....

Konverzia na TV z 2D do 3D je taký humus, ako je virtuálny surround oproti 5.1.... Veľa ľudí si myslí, že to im stačí a že budú mať z toho taký istý zážitok, ako z nejakej demo 3D ukážky. Hmmm. Hlboký omyl !
matusco (376)|10.11.2010 14:22
[quote=jarino1978;305953]PS3 hučí už po týždni aspoň 10x viac, ako XTR PRO. Čím väčšia teplota v byte, tým väčší rachot. Cez leto si môžeš dať lavór so studenou vodou pod nohy a na čelo kusy ľadu, cez zimu naopak vypínaš radiátory.[/quote]

Lepsie by som to nenapisal. Hukot PS3 je neospravedlnitelny...
jarino1978 (8045)|10.11.2010 14:42
[quote=matusco;306412]Lepsie by som to nenapisal. Hukot PS3 je neospravedlnitelny...[/quote]

Ale zasa je PS3 o 50% tichšia, ako XBOX...
demolition (26)|10.11.2010 17:27
Titulky na diskoch su, okrem promo diskov.
Napr. avatar ma aj na promo....je to predrazene ta 3D, vzdy to tak bolo aj bude s novinkami v audio videu. Philips to robi dobre, ze na 3D sa da dokupit balicek. TV panasonic stal 2000 e(lepsie by bolo teraz kupit za 1000 a potom znova za 1000 3D, ale uz to neriesim) napr ten panasonic 3D nie je ani moc drahsi od Vckovej rady(ale pochybujem ze ta V rada stoji za tie peniaze oproti G)

Kedze uz musim kupit ten prehravac tak rozmyslam
nad tymito panasonic BDT 100(stereo vystup) + Onkyo HTX-22HDX(moznost pripojit neskor aj PS3) alebo pan. BDT 300(7.1 vystup) + HARMAN/KARDON HKTS 7 alebo kino od panasonica SC-BTT755, Panasonic SC-BFT800EBK(ak by som vesal na stenu)...vsetko to vyjde priblizne za rovnaku cenu +- 100e
jarino1978 (8045)|10.11.2010 21:54
[quote=demolition;306457]Titulky na diskoch su, okrem promo diskov.
Napr. avatar ma aj na promo....[/quote]

ja fakt neviem, odkiaľ čerpáš tie údaje o CZ/Sk podpore. Veď napíš, na ktorých 3D BD diskoch je CZ dabing a CZ titulky...

Situácia v Nemecku : " S nezájmem o 3D televizi se potýkají i Němci "
Podle Wredeho je problém především v tom, že na německém trhu je v současné době dostupných pouze šest 3D Blu-ray titulů a od března do konce června bylo prodáno pouze třicet tisíc 3D televizorů.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

http://hdmag.cz/bleskovka/sovi-strazci-zmodraji-ve-2d-i-3d
http://hdmag.cz/bleskovka/avatar-na-3d-blu-ray-potvrzen
http://hdmag.cz/bleskovka/sedmy-harry-potter-bude-bez-3d
demolition (26)|10.11.2010 22:05
Avatar bude s podporou CZ SK titulkov, potvrdil mi to panasonic.
jarino1978 (8045)|10.11.2010 22:14
[quote=demolition;306527]Avatar bude s podporou CZ SK titulkov, potvrdil mi to panasonic.[/quote]

Panasonic toho už nakecal... :)
- Ale aj keby, už si videl v reále 2D titulky spolu s 3D filmom ? Dokonalý zážitok, hlavne nadľudská schopnosť dokázať prečítať text titulkov...
- Ale aj keby... A vieš, že ten disk sa nebude dať samostatne kúpiť ?

Kdokoliv, kdo si od 1. prosince koupí 3D televizor Panasonic, dostane v rámci bonusového programu zdarma dvoje 3D brýle s aktivní clonou a 3D Blu-ray téhle namodralé fantasy pecky.

3D disk „od Panasonicu“ stejně nebude samostatně prodejný (spolehnout se můžete krom výrobce elektroniky už jen na uživatele eBay), takže můžete být zase v klidu. Samostatně prodejné 3D disky Avatara jsou totiž hudbou velmi vzdálené budoucnosti (Ježíška budou zatěžovat nejdříve příští Vánoce).

viď môj predchádzajúci odkaz...
demolition (26)|10.11.2010 22:20
Co uz :)
Mám to doma a zbaviť sa toho nehodlám. Avatara mam na haku, ale taka Ice age, to uz hej.
titulky 2D? to snad asi nie je problem...uvidim a ked to uvidim, dam vediet.
jarino1978 (8045)|10.11.2010 22:28
[quote=demolition;306533]Co uz :)
Mám to doma a zbaviť sa toho nehodlám. Avatara mam na haku, ale taka Ice age, to uz hej.
titulky 2D? to snad asi nie je problem...uvidim a ked to uvidim, dam vediet.[/quote]

- Ice Age tak v roku 2012....
- tie titulky si určite pozri
- inak tu máš toho Avatara / Panasonic

AUDIO:

Codec Language Description
------------------------- ------------- -----------
DTS-HD Master Audio English 5.1 / 48 kHz
Dolby Digital Audio French 5.1 / 48 kHz
Dolby Digital Audio German 5.1 / 48 kHz
Dolby Digital Audio Italian 5.1 / 48 kHz

SUBTITLES:

Codec Language
----- --------
Presentation Graphiccs English
Presentation Graphics English
Presentation Graphics Dutch
Presentation Graphics French
Presentation Graphics German
Presentation Graphics Italian
Presentation Graphics Turkish

Ale možno Panas spraví Santa Clausa a vyhodí toho Avatara 3D s našou regionálnou podporou :)
cover.jpg CDsmall.jpg
demolition (26)|11.11.2010 17:07
3D Ice Age 3 mam doma, ja som skor cakal, ze mi niekto odpovie k danym prehravacom a nie tu rozpitvavat dostupnost blu ray 3D diskov.
artam (1147)|11.11.2010 17:16
Nikto tu nenapisal ten najpodstatnejsi rozdiel:
PS3 nema HDMI 1.4, takze cely firmwarovy 3D trik spociva v tom, ze po HDMI 1.3 sa z dovodu limitu prenosovej rychlosti posiela 3D obraz v polovicnom rozliseni, na rozdiel od plne 3D vybavenych BD playerov s HDMI 1.4. Preto ma PS3 menej ostry obraz. A to je cele, koniec debaty. ;)
demolition (26)|11.11.2010 17:34
[quote=artam;306674]Nikto tu nenapisal ten najpodstatnejsi rozdiel:
PS3 nema HDMI 1.4, takze cely firmwarovy 3D trik spociva v tom, ze po HDMI 1.3 sa z dovodu limitu prenosovej rychlosti posiela 3D obraz v polovicnom rozliseni, na rozdiel od plne 3D vybavenych BD playerov s HDMI 1.4. Preto ma PS3 menej ostry obraz. A to je cele, koniec debaty. ;)[/quote]

PS3 ako primarny prehravac uz neriesim, kvoli zvuku. HDMI 1.3 ? to je podla mna kravina.
Ved vyrobcovia uz nemozu oznacovat 1.3 1.4 ale high speed a podobne.
Mam 1.4 kabel s pren. rychlostou 10,2 Gbit/s a tak isto taku rychlost najdes aj na oznaceni 1.3.
Nedavno som pouzival nejaky sunt kabel na full HD z krabice od satelitu a nevidel som rozdiel medzi nim a kablom za 125 eur, monster.
SPAWN (744)|13.11.2010 21:33
[quote=jarino1978;306395]a. ) na SK/CZ trhu si nekúpiš ani jeden 3D BD disk, ešte raz slovom, ani JEDEN ! Ak si kúpiš 3D TV Panasonic, dostaneš demo disk s pár ukážkami, to je všetko. Ak si kúpiš 3D TV Samsung, dostaneš 3D BD Monštrá vs. Votrelci bez CZ titulkov ( čo by ešte šlo, nakoľko sú to 2D titulky, na ktoré sa dá dívať len vtedy, ak si dáš dole okuliare, ale zasa sa bez nich nedá dívať na film ) a bez CZ dabingu. Takže disky totálne o ničom, naviac v mizernej kvalite !
b. ) odpoveď je v bode a. )
c. ) 3D BD, ktoré sa dajú objednať v USA sú pre ich región, ktoré u nás neprehráš ! Opäť odpoveď je v bode a. )
d. ) ja nepotrebujem google.. ktoré sú to z toho zoznamu ?
e. ) ja CZ/Sk podporu nepotrebujem, pretože ovládam ENG,NEJ,RUS jazyk. Ale čo ten dotyčný, ktorý sa na to pýtal ( myslím, že konkrétne jeho otec ) ???
f. ) mám dodnes niečo viac, ako 200 BD diskov s filmami, zálohy mám na HDD a asi 400-500 filmov na DVD, taktiež mám zálohy na HDD. Zbytok sú vlastné nahrávky z DVB-S, napr. HBO HD, seriály tipu Susedia, more rozprávok na DVD a z DVB-S, dcéra je momentálne učarená z Youtube ( rozprávky ) a čo je pre mňa najväčšie zlato, sú nahrávky z kamery, tzv. home video. Takže ja osobne mám legal a práve XTR PRO som kupoval kvôli tomu, aby som ho využil na prehrávanie z HDD. Moje diskové pole má momentálne veľkosť asi 8 TB....

Ja mám celé 3D na háku a ak si myslel analgryph, tak ten používam sporadicky asi 6 rokov. A môžem povedať, že je to určite výhodnejšia cesta, ako momentálny boom na peňaženky v podobe 3D TV, 3D BD a pod.
A treba si veľmi dobre spočítať, či dám za shit 60 000 Kč len preto, že je to 3D TV a minimálne 3 roky budem na ňom pozerať len 2D. A za ten čas tento TV morálne, technicky skape...
Alebo si kúpim za 10 Kč obyčajné analgryph okuliare, nemusím obmeniť techniku a zážitok je úplne rovnaký, teda na ho.....

A to, čo si ľudia nevedia uvedomiť je fakt, že celé 3D TV je prepadák , výrobcovia to už priznali, a čo je hlavné, filmové štúdia majú celé 3D totálne v riti, pretože to stojí veľké prachy, scanovanie 2D filmov do 3D trvá 6 mesiacov a stojí to hnusné prachy, ktoré nemá kto zaplatiť. Takže toho 3D obsahu bude neskutočne málo....

Konverzia na TV z 2D do 3D je taký humus, ako je virtuálny surround oproti 5.1.... Veľa ľudí si myslí, že to im stačí a že budú mať z toho taký istý zážitok, ako z nejakej demo 3D ukážky. Hmmm. Hlboký omyl ![/quote]

Ja sem to myslel(3D blu-ray) v globalnim meritku ze neni problem si to dneska obstarat. Ano je pravda ze vsechny 3D filmy jsou bez CZ/SK mutace a to je velky problem. Na EU trhu jsou nektere CEE verze 3D ale je zatim poskrovnu i kdyz ten velky boom prijde pocatkem roku 2011.

Vidim ze ses filmovej nadsenec. Ja osobne zas nevidim duvod to nekde skladovat protoze kdyz se na to podivam tak malo kdy se na to chci divat po druhy to uz musi ten film byt opravdu o necem a vtahnout te do deje pokazde jinak a stale ti ukazat neco noveho. Ja napriklad slavneho AVATARA v 2D ani 3D nikdy celeho nevidel a porvde mi to je jedno :D ALe na film Haciko pribeh psa se rad podivam znovu.

Ale zase mit vse na hdd 8TB neni dobre po tom co my odeslo nekolik HDD ruznych znacek tak uz nevim cemu ma verit. Tim padem diky za DVD(160let) a Blu-ray disky.

Ano ''analgryph'' jsem myslel. Doma se daji udelat na kolene za zlomek. I kdyz se priznam ze pokukuji jen tak po ''RealD'' :-) ale jen pokukuji. Oni si to lidi neuvedomi ze predrazena telka za 60tis je razem za dva roky bez ''dalekohledu a cca za 16tis. Ale to uz je jejich rozum a volba ja bych dvoje bryle nesnes. Marketing vsech firem je mocny carodej. :-)

3D promo disky jsou delane hlavne pro to aby tomu cloveku dokonale vytahly penizky z uctu. :D Jaky je pak sok a prekvapeni po delsi casovem intervalu noseni dalekohledu to netusim.
Pseudo prevod z 2D do 3D je k nicemu k tomu se netreba vyjadrovat to je jeste vetsi reklamni podfuk nez oznaceni LED TV.

Tim bych to uzavrel.
jarino1978 (8045)|13.11.2010 21:47
už len jedno. pokiaľ budeš aj naďalej viesť debaty podobným štýlom, tvoj nick zmizne z môjho ignore listu. :)
vivid.sk (11472)|13.11.2010 22:52
[quote=SPAWN;307148]J
Ale zase mit vse na hdd 8TB neni dobre po tom co my odeslo nekolik HDD ruznych znacek tak uz nevim cemu ma verit. Tim padem diky za DVD(160let) a Blu-ray disky.
[/quote]

verit mozes jedine svojim zaloham na dalsich diskoch :)