Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

multimedialne zar.pripojitelne na ipbox 200s

palimt (42)|5.11.2010 11:32
Ahojte,rozhodol som sa pre kupu nejakeho multi zariadenia.citam toto forum uz par dni a zistil som o co by som mal zaujem.cital som aj nejake recenzie a tak.jedna sa mi o to,ze mam satelit ipbox 200s.niesom v tom zbehly,ale v ponuke menu mam aj casovac na nahravanie programov.neviem ale kam by sa to dalo nahrat ked ten satelit nema vstavany disk.treba dokupit nejaky sietovy disk kde by to nahraval,alebo sa da pouzit aj disk v notebooku ktory mam doma?ze by sa nejako nazdielal?alebo sa da rovno kupit nejake multi zariadenie ktore sa da nejako prepojit s tym ipboxom a nahravalo by sa rovno nan?napr na alze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vidim multi zariadenia s tv tunerom.neviem co to je,ale asi len pripojenie nejakej kablovky alebo co?proste sa mi jedna o zariadenie ktore mi prehra bezne subory ako divix,flac,mkv,jpg....a dokazem nan aj nahrat nieco zo satelitu.dakujem
palimt (42)|8.11.2010 10:18
no nik mi neodpovedal,tak mi nezostalo nic ine,len cely vikend studovat toto forum.zaujal ma ten xtreamer pro.viete mi ho niekto odporucit,alebo radsej zobrat nieco ine?za dobru vec si radsej priplatim a je mi v podstate jedno ci to stoji 200 alebo 400eur.nerad by som kupil nieco lacne a potom zistil,ze som mohol doplatit a kupit lepsiu masinku.niesom narocny,len potrebujem aby som na to mohol nahravat veci zo satelitu a pozerat mkv,divix a pocuvat mp3,flac.cize ludia co mate xtreamer ste s nim spokojny,alebo by ste teraz radsej menili za nieco ine?dakujem
Pytkin (7947)|8.11.2010 18:09
Xtreamer ma vyborny pomer cena/vykon ..a ma najlepsiu podporu prehravania z internetu ..
PV_ox (182)|9.11.2010 11:27
Bohuzel neznam primo zarizeni ipbox 200s a tak nevim jestli umoznuje nahravani na sitovy disk (pres ethernet). Toto bys mel nejdriv proverit a nejlepe i vyzkouset tak, ze nasdilis disk na nejakem svem domacim pocitaci (notebooku) a zkusis na nej z toho ipboxu nahrat pres ethernetovy kabel.

Pokud se vyse uvedene zdari, doporucoval bych poridit skutecny NAS server a ne nejakou kombinaci s media playerem, jak se ptas v jinem vlakne, protoze tyto hybridy nikdy nestoji za moc a muzes tam mit problemy napr. s rychlosti sitoveho prenosu nebudes treba moct zaroven nahravat na disk z ipboxu a pritom se z media playeru divat na film apod.

Zarucene a funkcni reseni je tedy poridit skutecny NAS server (doporucuji znacky Synology a QNAP) a na nej primo nahravat filmy z ipboxu a taktez tam ukladat ostatni filmy (dvd, divx, mkv, apod.).

Vse potom prehravat na nejakem media playeru (Xtreamer, Popcorn), ktery bude pristupovat k tomu disku (diskum) v NAS serveru.

Vyhoda tohoto reseni je mimo jine i v tom, ze NAS server muzes ulozit do nejake mistnosti, kde Ti nebude vadit preci jen urcita hlucnost disku a v obyvaku budes mit pouze bezdiskove a tudiz mnohem tissi zarizeni.
palimt (42)|9.11.2010 11:47
tak teraz uz v tom mam celkom jasno.vcera som skusal moutnut na ten ipbox moj disk na booku ale len cez wifi,lebo som nemal kabel na prepojenie.skusil som aj nahravat a nahralo to,len to dost sekalo.urcite preto,ze to nebolo po kabli.dnes kupim teda kabel a skusim.este nerozumiem jedenej veci.ked mam NAS,tak on dokaze komunikovat takou rychlostou,za napr multi.zariadenia z neho dokazu citat mkv film a popripade by nan dokazal ipbox nahravat aj satelitne vysielanie?je to tak? a disk ktory je sucastou multi zariadenia to teda nedokaze?
PV_ox (182)|9.11.2010 12:24
Ano, je to tak.

NAS uz z principu je sitove zarizeni, ktere je pripraveno na sdileni dat vice klienty (v tvem pripade pouze dvemi - ipbox a media player) a jiz zakladni modely znacek Synology a QNAP bez problemu zvladnou zaroven ukladani dat a cteni dat v pozadovanem objemu i pro HD filmy.

Media Player je predevsim prehravac z jeho vlastniho disku, pripadne z disku pripojeneho do USB nebo sitoveho disku, ale to, aby na nej zaroven nejaka dalsi zarizeni ukladala data neni jeho parketa.
matusco (376)|9.11.2010 14:14
[quote=PV_ox;306168]Ano, je to tak.

NAS uz z principu je sitove zarizeni, ktere je pripraveno na sdileni dat vice klienty (v tvem pripade pouze dvemi - ipbox a media player) a jiz zakladni modely znacek Synology a QNAP bez problemu zvladnou zaroven ukladani dat a cteni dat v pozadovanem objemu i pro HD filmy.

Media Player je predevsim prehravac z jeho vlastniho disku, pripadne z disku pripojeneho do USB nebo sitoveho disku, ale to, aby na nej zaroven nejaka dalsi zarizeni ukladala data neni jeho parketa.[/quote]

Nechcem sa hadat, ale napr. zakladny model Synology DS211j ma specifikaciu: CPU: 1.2GHz, 128MB, Xtreamer PRO zase: Chipset: Realtek 1283X JM20336 - Dedicated Storage Controller, Paměť: 256MB DDR 2 SDRAM, 256MB Flash (zdroj: weby oboch produktov)

Mna sameho by to zaujimalo, ci tento zakladny model (s oznacenim J) bude v tomto pripade (sucasne ukladenie a citanie dat pre HD obsah) lepsi ako Xtreamer PRO.

Osobne si myslim, ze lepsou volbou je v pripade zakladatela tohoto vlakna naozaj pouzitie NAS-u (Synology, QNAP, Netgear). Avsak nie zakladneho modelu, takemu sa podla mna Xtreamer PRO takmer vyrovnava - otestovane to nemam, len teoretizujem na zaklade specifikacii.

Napr. Synology:
“+” series = performance range.
standard series (no digit) = mixture of performance and storage.
“j” series = entry level consumer, concerned about capacity but not performance.
(zdroj: recenzia DS211 http://www.kitguru.net/site-news/highlights/zardon/synology-ds211-nas-review-the-ultimate-budget-nas/)

Takze sa da kupit 2diskovy DS211j (cca 180E), DS211 (cca 250E), DS211+ (cca 330E). Rozdiel v cene uzivatel pociti aj na samotnom vykone.
PV_ox (182)|9.11.2010 14:43
Ja jsem take vychazel ze specifikaci a podle nich by mel Synology 210j vse potrebne v pohode stihat. ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ze to uzivateli stiha zaroven prehravani 720p filmu na trech ruznych zarizenich + jeste stahovani pres BT.

Samozrejme vykonnejsi verze budou lepsi a budou mit vetsi vykonovou rezervu.

Nejsem schopen porovnat vykonnost 210j s Xtreamerem PRO, ale myslim, ze nejde vyjit jen ze specifikaci jako rychlost procesoru, pamet apod. Dulezite je, ze ten 210j je opravdu svym poslanim NAS a cely system a SW je tomu uzpusoben, kdezto ten Xtreamer PRO je predevsim prehravac a jak uz zde nekdo psal v jinem vlakne ma dva rezimy NAS a Player, kde v rezimu NAS to funguje jako NAS a neni mozne prehravat a v rezimu Player sice je mozne na disky ukladat, ale je to podstatne pomalejsi a nejsou zde mozne vsechny funkce jako v rezimu NAS. To je pry uvedeno v manualu k Xtreameru a myslim, ze to jasne svedci o tom, ze tam jista omezeni budou.

Ale jak rikam, vychazim jen ze specifikaci a dalsich informaci, sam o sobe ani Synology 210j ani Xtreamer nemam. Mam Synology 1010+ a to je samozrejme vykonove uplne nekde jinde, ale taky pro nej mam mnohem vetsi vyuziti.
matusco (376)|9.11.2010 14:47
[quote=palimt;306158]este nerozumiem jedenej veci.ked mam NAS,tak on dokaze komunikovat takou rychlostou,za napr multi.zariadenia z neho dokazu citat mkv film a popripade by nan dokazal ipbox nahravat aj satelitne vysielanie?je to tak? a disk ktory je sucastou multi zariadenia to teda nedokaze?[/quote]

Domaci NAS je zariadenie, ktoreho ulohou je robit presne to, co popisujes vyssie. V jednom okamihu poskytovat viacerym zariadenia pristup na citanie aj zapis (+ viacero inych doplnkovych funkcii). Od HW vybavy potom zavisi, v akej miere a s akym vykonom dokaze tuto funkciu plnit.

V pripade kupy NAS-u odporucam nastudovat zopar recenzii a presnu specifikaciu produktu, aby si vedel co kupujes a co mozes od zariadenia cakat (napr. DS211j, DS211, DS211+ - vid. moj predchadzajuci prispevok).

Primarnou funckiou Xtreamer PRO je prehravanie MM obsahu a jednou z doplnkovych je funkcia NAS, tzn. ze poskytuje svoj obsah pre simultanny pristup viacerych uzivatelov (vratane seba sameho). Tzn., plni tu istu funkciu ako original NAS, avsak jeho cinnost nie je pre tuto funckiu optimalizovana (scasti sa to da pomocou rezimu NAS - vid. manual).

Sam vies, ako casto budes takymto sposobom buduci NAS vytazovat. Pokial len sporadicky, prip. sa tomu vies vyhnut - potom postacuje samotny Xtreamer PRO. Pokial takyto read/write pristup potrebujes casto, potom sa radsej poobzeraj po nejakom overenom NAS-e, ktory toto bude zvladat.

Pre zaciatok prikladam test NAS boxov, sice uz rok stary ale cosi sa z neho da vycitat.
matusco (376)|9.11.2010 15:00
[quote=PV_ox;306186]Ja jsem take vychazel ze specifikaci a podle nich by mel Synology 210j vse potrebne v pohode stihat. ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ze to uzivateli stiha zaroven prehravani 720p filmu na trech ruznych zarizenich + jeste stahovani pres BT.

Samozrejme vykonnejsi verze budou lepsi a budou mit vetsi vykonovou rezervu.

Nejsem schopen porovnat vykonnost 210j s Xtreamerem PRO, ale myslim, ze nejde vyjit jen ze specifikaci jako rychlost procesoru, pamet apod. Dulezite je, ze ten 210j je opravdu svym poslanim NAS a cely system a SW je tomu uzpusoben, kdezto ten Xtreamer PRO je predevsim prehravac a jak uz zde nekdo psal v jinem vlakne ma dva rezimy NAS a Player, kde v rezimu NAS to funguje jako NAS a neni mozne prehravat a v rezimu Player sice je mozne na disky ukladat, ale je to podstatne pomalejsi a nejsou zde mozne vsechny funkce jako v rezimu NAS. To je pry uvedeno v manualu k Xtreameru a myslim, ze to jasne svedci o tom, ze tam jista omezeni budou.

Ale jak rikam, vychazim jen ze specifikaci a dalsich informaci, sam o sobe ani Synology 210j ani Xtreamer nemam. Mam Synology 1010+ a to je samozrejme vykonove uplne nekde jinde, ale taky pro nej mam mnohem vetsi vyuziti.[/quote]

Plne s tebou suhlasim, vdaka aj za link na tu diskusiu a vyuzitie DS210j (no neviem, neviem, ci by toto Xtreamer zvladol...).

Osobne taktiez odporucam pouzitie samostatneho NAS-u, ale ako vlastnik Xtreamer-a (a to este prvej verzie Mk1) vsak viem, ze velkej casti uzivatelov bude postacujucim riesenim aj NAS funkcia Xtreamer-a.
palimt (42)|9.11.2010 15:34
no jedine co teda zatial od toho potrebujem je to,aby som na to mohol raz za cas nahravat z ipboxu 200s a potom si to pustit.ako som pisal skor,nebudem sucasne nahravat a prehravat.nevyznam sa do toho,ale myslim,ze ta nahravka co dokaze ipbox vytvorit neni nejako datovo narocna.mozno sa mylim.no a ostatne veci ako mkv,divix.....budem prehravat priamo z XTR.

myslim,ze s pouzitim NAS sa to dost podstatne predrazi.teda ten NAS je asi najdrahsia cast systemu
PV_ox (182)|9.11.2010 16:27
Tak reseni s NAS je urcite o dost drazsi, to jednoznacne, samozrejme je to ale take vyvazene vyssim vykonem toho NAS.

Co se tyce te datove narocnosti nahravky z IPboxu, tak konkretne u toho IPboxu nevim, ale bezne satelity nahravaji v nekomprimovanem formatu M2TS a ten je prave datove dost narocny. Kdyz si zkousel nahravat na notebook, tak si schvalne prepocitej velikost zaznamu na delku filmu (1,5 - 2 hodiny) a uvidis jak velky ten soubor bude. Domnivam se, ze podstatne vetsi nez kvalitni MKV 1080p...

Pokud nehodlas nahravat a prehravat najednou a nebude pro Tebe problem prepinat ten Xtreamer vzdy do rezimu, ktery v danem okamziku potrebujes, tak by Ti ten Xtreamer mohl vyhovet, ale je opravdu otazka, zda bude to ukladani nahravky datove stihat. Pokud to, ale takto nikdo nepouziva tak Ti na to asi jednoznacnou radu nikdo neda. Jedine si ten Xtreamer zkusit pujcit nebo domluvit v obchode moznost pripadneho vraceni a vyzkouset.
palimt (42)|11.11.2010 09:31
tak som to rovno objednal.
XtreamerPRO - bez HDD
a
SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1000GB, SATA II NCQ, 32MB cache, 5400ot., 8.9ms, HD105SI
rozmyslal som aj nad 1,5TB,ale ten nemali skladom,takze tato volba.
skusal som nahravan na book po kabli a program asko Ocko to nahralo celkom fajn.ked som skusil lepsie vysielanie,tak to nahralo,len par krat som pri prehravani videl kocky alebo take posiky na obrazovke.takze ked pride XTR pichnem don disk a poskusam to.ak to bude fungovat,tak ok,a ak by nahodou nie,tak kupim NAS krabicku a disk hodin do nej.takze zatial dakujem vsetkym za pomoc
anwar (20)|11.11.2010 09:57
[quote=palimt;306588]tak som to rovno objednal.
XtreamerPRO - bez HDD
a
SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1000GB, SATA II NCQ, 32MB cache, 5400ot., 8.9ms, HD105SI
rozmyslal som aj nad 1,5TB,ale ten nemali skladom,takze tato volba.
skusal som nahravan na book po kabli a program asko Ocko to nahralo celkom fajn.ked som skusil lepsie vysielanie,tak to nahralo,len par krat som pri prehravani videl kocky alebo take posiky na obrazovke.takze ked pride XTR pichnem don disk a poskusam to.ak to bude fungovat,tak ok,a ak by nahodou nie,tak kupim NAS krabicku a disk hodin do nej.takze zatial dakujem vsetkym za pomoc[/quote]

No nechci ti brát iluze ale je známo že DM500 neumí udělat bezchybnou nahrávku po síti a je možný že tím trpí i tento ipbox který má stejné vybavení. Ale v případě že se nahrávka použije jen na shlédnutí a vymaže toto nemusí až tak vadit.
palimt (42)|11.11.2010 11:49
ano ratam s tym.poskusam ako to bude fungovat,ale pravdepodobne tam tento prijímač do spalne a do obyvacky kupim nieco s HDD.