Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domaci kino nebo multimedialni centrum

MartasKP (710)|7.11.2010 15:38
Ahoj vsichni.Jelikoz jsem se delsi dobu o toto tema nezajimal,jaksi mi ujel vlak :D .Predelavam byt a chtel bych si koupit i neco ve stilu domaciho kina.Nekteri me od domaciho kina odrazuji s tim,ze je lepsi MMC.priznam se,ze o MMC vim jen neco okrajove a vubec se mezi znackama nejsem schopen zorientovat.
Jelikoz mam TV od LG,vybral jsem si domaci kino

http://www.lg.com/cz/tv-audio-video/systemy-domaciho-kina/LG-blu-ray-domaci-kina-HB905PA.jsp

Rad bych se tedy zeptal,jake jsou vyhody a nevyhody kazdeho reseni.A u toho domaciho kina,zda je moznost ho jednoduse propojit s PC a tim treba prehravat video ci prohlizet obrazky primo z PC.
Priznamse,ze DLNA mi absolutne nic nerika.
dodomt (276)|7.11.2010 15:56
Zalezi na tebe co od toho chces... Ako chces prehravat filmy (CD,DVD,BD,HDD) aky zdroj filmov bude (DVD, BD, z HDD) a hlavne si nenapisal kolko do toho chces investovat...

dodo
MartasKP (710)|7.11.2010 16:06
dodo : ta cena je tam dana plus/minus tim LG domacim kinem.Je to cca 10k.
Prehravat budu zatim DVD,Divx.Do budoucna BD.A jak jsem psal,jde mi o to,jestli to domaci kino lze propojit s pocitacem a jako zdroj dat pouzivat HDD v pocitaci.Jeste bych to mozna doplnil o externi USB HDD,zda-li je moznost k tomu domacimu kinu plnohodnotn pripojit.
U toho MMC se mi spise jedna,jestli ma vystup na 5.1 repro a to nejen fyzicky,ale jestli z toho ten prostorovej zvuk dostanu.
dodomt (276)|7.11.2010 16:33
Prepojit ho prepojis bud kablom alebo alebo wifi... potom pomocv DLNA streamujes filmy z PC mozno DLNA nebude ani treba a prehravac bude vediet prechadzat aj siet...

USB to ma ale ci dokaze roztocit HDD to veru neviem :) USB urcite.

MMC maju vacsinou opticky vystup a nie cinche na 5.1 takze s tym to bude tazsie co viem ta Dune ma 5.1 vystup ale dune stoji 300-350e a viac...

Idealne k MMc je mat doma reciver a repro ale to uz je hodne nad tvoj rozpocet...

dodo
MartasKP (710)|7.11.2010 16:43
Spise je to zbytecne,Vyhodou je tam jen ten HDD,coz mi vlatne u toho kina nahradi flash-ka ci propojeni s PC.K tomu je tam vyhoda jednoho ovladace.
dodomt (276)|7.11.2010 18:47
Z toho kina nikdy nedostanes taky zvuk ako s AVR a k tomu repro... takze zbytocne to nie je... Ale ako som pisal vyssie kazdy podla toho co prefreuje...

dodo
MartasKP (710)|7.11.2010 20:24
To s tebou souhlasim.
Ted je otazka,jestli tu kvalitu v panelakovem byte 6x3,5m a omezenymi moznostni rozestaveni repro ocenim a poznam.
Samozrejme,ze jde i o penize,ale je otazka.jestli ta zvysena cena by byla vyvazena pozorovatelnou kvalitou.
vivid.sk (11472)|7.11.2010 21:16
Ted je otazka,jestli tu kvalitu v panelakovem byte 6x3,5m ocenim

ocenis :D
MartasKP (710)|7.11.2010 21:26
A socasne se mnou i sousede :D ... mozna se pletu,ale neco jineho je,kdyz mas moznost rozestavit repro v barakumkde mas obyvak 6x6m a nemusis ten zesilovac skrtit a neco jinyho je,kdyz je mas na celkove OZVOCENE plose max 3,5x3,5m a to jeste zadni satelity nemas za sebou ale vedle sebe.
Je my jasny,ze tam rozdil v ty kvalite bude,ale spis je pro me otazkou,jestli ten rozdil bude opravdu vyvazen tou cenou.
K romu si jeste pridej moji hluchotu zpusobenou nekolika lety prace na letisti :D v blizkosti bezicich motoru
vivid.sk (11472)|7.11.2010 23:07
jestli ten rozdil bude opravdu vyvazen tou cenou.

To je asi taka otazka, ci je BMW 10x lepsie ako Skoda, kedze je 10x drahsie. Odpovedz si sam.
Samozrejme doplnim, ze kvalitne repro hraju dobre aj potichu.A pri zvysenej hlasitosti nerobis taky ramus ako pri lacnych duniacich systemoch, kedy sa cely byt vratane okien trasie ale o kvalite reprodukcie sa moze len zdat.

Ako realny priklad mozem uviest, ze pri mojej posluchovej hlasitosti ~50 (to je hodnota, kedy to je relativne hlasno na vychutnanie muziky) cez dvoje zavrete dvere do spalni nepocut ani tuk (moj posluchovy priestor v obyvacke v panelaku je pod 20m2).

Naproti tomu, keby chcel "oznamit" susedom aku muziku pocuvam, tak dokazem bez kompromisov. :D. Ja si vsak myslim, ze toto nieje ucel hifi.

pre kazdeho kto aspon trosku pochybuje, staci zajst do najblizsieho hifi studia (nemyslim predajnu kavovych mlyncekov a rychlovarnych konvic) a vypocut si na vlastne usi.


P.S a ked som uz takto "rozbehnuty" napisem este nejake fakty:

- Ked si kupis novy TV, za 3 roky nema skoro ziadnu hodnotu, len moralnu. A ak sa pokazi, mozes ho v viacmenej vyhodit.
- Ked si kupis poriadne repro, za 3 roky su stale ako nove, akurat vyborne rozohrane a stale ti budu robit radost (aj teoreticky po dobu 20 rokov, pretoze na nich sa ti nema (viacmenej) co pokazit).
- Za tu dobu davno vymenis TV, STB, AVR a vsetky ostatne pristroje, niektore aj viackrat.
- ked si kupis auto, uz tym, ze si ho kupil, stratilo ihned 20% zo svojej hodnoty. Skus povedat, kolko "muziky" by si za tie peniaze mohol dozivotne uzivat .....
1hroch (865)|8.11.2010 07:32
[quote=vivid.sk;305818]- Ked si kupis poriadne repro, za 3 roky su stale ako nove, akurat vyborne rozohrane a stale ti budu robit radost (aj teoreticky po dobu 20 rokov, pretoze na nich sa ti nema (viacmenej) co pokazit).[/quote]

Neplet si repraky s houslemi.
Co unava materialu na zavesem, zmena tuhosti samotne membrany, zasadne se meni podminky pro jake byl menic navrzen. Kdyz uz nic jineho, zvysuje se zkresleni.
MartasKP (710)|8.11.2010 08:26
[QUOTE=vivid.sk;305818]To je asi taka otazka, ci je BMW 10x lepsie ako Skoda, kedze je 10x drahsie.QUOTE]

Ono plati pokud chces mit opicku,tak musis mit i na banany.U toho auta to plati dvojnasob.Ja si radeji koupim tu oktavku.Mozna s ni nenadelam tolik parady jako s bavem,ale svuj ucel splni.

V tomto nasem pripade je to podobne.Samozrejme,ze bych mohl koupit sestavu za 100k+.Je tu ale problem,ze by asi rodina chodila naproti na pole na korinky.
Proto bych rad nasel nejaky kompromis v cenovy relaci kolem 15k nebo 15k-.
Mimo to me zaujala ta sestava od LG.Nechci 10 ovladacu,chci neco aby to rozume hralo atd.
Nepredpokladam,ze bych sestavu AVR,repro a player poridil do 20k.Pokud ano,tak bych to doma mozna ukecal :D

BTW ... s tema repro si to asi trosku nadnesl s tou nesmrtelnosti vid?Mozna ta elektronicka cast vydrzi treba dlouho a zmeny v charakteristikach asi nepostrehnu,ale membrana zejmena basova asi po nejake dobe zacne odchazet.
vivid.sk (11472)|8.11.2010 09:32
[quote=1hroch;305840]Neplet si repraky s houslemi.
Co unava materialu na zavesem, zmena tuhosti samotne membrany, zasadne se meni podminky pro jake byl menic navrzen. Kdyz uz nic jineho, zvysuje se zkresleni.[/quote]

Samozrejme, ale za kolko rokov? za 20, 25 ? A pri akom dennom namahani ? Ved nikto to "nesoli" v panelaku ani na 30% nominalneho vykonu.

Skus repro porovnat s inymi spotrebicmi v domacnosti, ktory z nich ti vydrzi tak dlho?

(menice vies samozrejme pri velmi kvalitnych repro repasovat, ale ja sa tu bavim o beznej spotrebnej triede, nie o highende)



Ja si radeji koupim tu oktavku

Ja tiez. Prave preto som povedat taky priklad, ktory vravi o tom, ze to 10x lepsie hrat urcite nebude. Vzdy je to o moznostiach a prioritach.

Ja by som si napriklad nikdy nekupil TV za 3.000e a viac, a nie preto, ze by som na nu nemal, ale aj preto, ze o 3 roky nebude mat cenu a budu novsie kusky, a taktiez, ze jej vyuzitie u nas v domacnosti je minimalne. Podobne to bude s vyberom repro..

Ak vies, ze ich pustis 1x za tyzden pri jednom filme, tak budes k tomu pristupovat inac, ako ten, kto pocuva denne 3 hodiny muziku.


Nepredpokladam,ze bych sestavu AVR,repro a player poridil do 20k

mozno ano.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

nove kusky:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
k tomu zozen nejaky AVR do tvojho limitu a mas slusne kusky na zaciatok (teraz som v ponuke nenasiel lacnejsie, ale ponuka sa casto obmiena).
MartasKP (710)|8.11.2010 11:01
O to pouzivani se jedna taky.nebudu a nemam ani cas u toho sedet kazdy den.Jednou za cas bych si pustil nejaky film.Samozrejme,ze bych chtel to nejlepsi a nejlepe zadarmo :D bohuzel to tak nefunguje a tak hledam kompromis.proto jsem taky vybiral v teto cenove relaci a ve vodach LG.

Me se libil ten setik od LG.Ladilo by to k TV,Vyhodou je i propojeni komponentu pres simple link.Nevim presne,co si mam pred tim predstavovat,ale ma to DLNA a WiFi.Coz teda jestli chapu dobre mi umoznije za jistych okolnosti prohlizet a prehravat multimedialni soubory z PC.