Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita videa XBMC vs Popcorn, Xtreamer, Tvix, apod.

PV_ox (182)|9.11.2010 00:32
Zdravím,

rád bych se zeptal jestli je nějaký rozdíl v kvalitě přehrávaného videa na

1) XBMC na nettopu s ION resp. ION2
2) Media Player (Popcorn, Xtreamer, Tvix, apod.)

Jedná se mi o přehrávání především těchto dvou video formátů:

a) DVD - požadován upscaling na 1080p
b) MKV 1080p

Přehráváno bude na kvalitní 55" TV, tak bych nerad TV degradoval nekvalitním přehrávačem.

Předem díky moc za vaše názory.

Petr
jarino1978 (8045)|9.11.2010 11:26
the best = Xtreamer PRO
SPAWN (744)|9.11.2010 12:02
Kdyz mas opravdu kvalitni TV 55'' tak bych sel do HDI DUNE MAX info: http://www.hdprehravace.cz/hdi-dune-cz/dune-hd-max.html
artam (1147)|9.11.2010 12:16
A pokial chces, aby to vedelo vsetko mozne (a niekedy aj nemozne), tak jedine HTPC. :D :D :D

Inak, co sa kvality vystupu tyka, tak v podstate to vzdy zavisi od firmware/software ci uz v medialnej krabicke, alebo v HTPC. Obrazovo moze mat HTPC rovnako kvalitny vystup, ako medialna krabicka, ale v niektorych pripadoch aj kvalitnejsi (ak vyrobca krabicky odflakne firmware) :).

Vsetko je vec osobnych preferencii. Hlavny a principialny rozdiel medzi HTPC a krabickou nie je ani tak kvalita vystupu, ako skor v moznosti volby. U HTPC je moznost kompletne vymenit lubovolnu cast software (kodek, player, GUI, atd...) za lubovolny iny s lubovolne inou kvalitou spracovania obrazu. U krabicky je to zavisle len od vole vyrobcu krabicky a jeho firmware, ale dekodovanie obrazu vcitane postprocessingu spracuvaju pevne zadratovane chipy, cim je do urcitej miery dana kvalita vystupu a firmware moze riesit uz len pripadne doladenie parametrov pre tieto dekodery v nejakom rozmedzi.

A tak dalej, a tak dalej... ;)
PV_ox (182)|9.11.2010 12:45
[quote=artam;306164]A pokial chces, aby to vedelo vsetko mozne (a niekedy aj nemozne), tak jedine HTPC. :D :D :D

Inak, co sa kvality vystupu tyka, tak v podstate to vzdy zavisi od firmware/software ci uz v medialnej krabicke, alebo v HTPC. Rozdiel je len v moznosti volby, kde u HTPC je vzdy moznost vymenit software (kodek, player, GUI, atd...) za lubovolny iny, kdezto u krabicky je to zavisle len od vole vyrobcu krabicky a jeho firmware (kde sa ale castokrat s kvalitou vystupu neda robit prakticky nic).

A tak dalsj, a tak dalej... ;)[/quote]

No to je prave to. Ja bych nejradsi mel HTPC nettop s ION prip. ION2 a na nem XBMC, protoze mi to da funkce, ktere mi zadny jiny media player dohromady asi neda napr.

- pokrocila sprava rozsahle knihovny filmu s moznosti napr. vybirat vsechny filmy s danym hercem, filtr jen na ceske filmy, apod.
- bezproblemove stahovani informaci o filmech z CSFD do knihovny
- centralni sprava knihovny na jednom miste pro vice prehravacu
- funkce "Follow me", tzn. v praxi, koukam na film na jednom prehravaci, pak ukoncim sledovani, ulozim si zalozku kde jsem skoncil a nasledně mohu sledovat z jineho prehravace film presne od mista, kde jsem minule skoncil.

Ale jde mi prave o to, abych neuprednostnil HTPC kvuli temhle vychytavkam a nemel pak horsi obraz nez na standardnich Media Playerech, tzn. napr. horsi nebo zadny upscaling DVD na 1080p, horsi zobrazovani kvalitnich MKV 1080p, apod., protoze za to by mi ty vychytavky asi nestaly...
artam (1147)|9.11.2010 14:08
Tvoje obavy su pomerne zbytocne. Upscaling DVD je marketingovy nezmysel, ktory sa ujal v dobach, ked pre HD televizory nebol k dispozicii domaci zdroj HD videa, tak sa vyrobcovia DVD prehravacov predbiehali v tom, ktory z ich prehravacov to urobi "lepsie".

V zasade ziadna krabicka nerobi pri upscalingu s obrazom ziadne specialne postprocessingove operacie, mimo to, DVD treba do TV pustit tak ako je v standardnom rozliseni a ten televizor si upscaling urobi sam a castokrat lepsie. Pokial pouzijes HTPC, tak je to len otazka volby, ake softverove "vylepsenie" obrazu pouzijes, takze mozes dostat obraz "lepsi", ako z medialnej krabicky, ale samozrejme aj horsi. Mas moznost volby, ci to zmrsit alebo vylepsit. :)

Okrem toho, co to je za pojem "horsi zobrazovani kvalitnich MKV 1080p"? V com to ma byt horsie? A co je to "lepsie"? Zobrazenie bude tak dobre, aky kodek a software pouzijes. Zase je to len o moznosti volby - mozes mat obraz lepsi ako medialna krabicka alebo horsi. As you wish. :D Ale principialne v tom zasadny rozdiel nie je.
PV_ox (182)|9.11.2010 17:32
No ja jsem prave myslel, ze v tom upscalingu byva vetsi rozdil, ze zalezi jak kvalitni cipy a algoritmy ho dopocitavaji napr. jsem cetl hodne chvaly o cipu DCDi Faroudja, ktery byva v kvalitnich AV receiverech, tak jsem myslel, ze bude i rozdil v tom jestli bude upscaling provadet TV, kodek v XBMC nebo nejaky media player.

Co se tyce kvality zobrazeni MKV 1080p, tak zde mi slo o to, ze jsem nekde cetl, ze jsou i rozdily v kvalite obrazu jednotlivych grafickych karet (i kdyz asi ne moc vyznamne), tak jsem myslel jestli neni nejaky vetsi rozdil v kvalite obrazu z grafickych karet, ktere jsou preci jen viceucelove zamereny (vyjma videa, hry, apod.) oproti media playerum, kde jsou specializovane obvody a procesory vyhradne na zpracovani videa jako napr. Sigma Designs...
artam (1147)|9.11.2010 21:59
Heh, vidno, ze si obetou roznych mytov a PR masazi. :D

Rozdiel v kvalite grafickych kariet sice je, ale plati to prakticky len pri vystupe cez analog (D-Sub).
Pri vystupe cez HDMI idu von len 1 a 0 a tie idu zo vsetkych kariet rovnake. Graficke karty funguju len ako posuvac digitalneho toku zo softveru prehravaca na HDMI konektor (kedze oni jedine ho v tom pocitaci maju, ze ano). Sice sa graficke karty este podielaju aj na dekodovani videa (DXVA a podobne), ale to su len matematicke operacie, ktore obraz sami nijak neprikrasluju ani nemrsia, pretoze ta matematika je zas len dana softverom kodeku.

Keby si vedel, ake triky sa deju pri dekodovani h.264 u tych specializovanych obvodov typu Sigma Designs, tak by si asi hovoril inak... ;) U specializovanych obvodov sa na malu plochu kremika musi vtesnat strasne kvantum veci, ako dekodovanie a dalsi processing obrazu a preto sa tam nachadza len nevyhnutne nutny zlomok funkcii z celeho matematickeho aparatu, definovaneho pre dekodovanie standardu h.264. Mnoho procesne narocnych vypoctov sa "obchadza" roznymi fintami, aby tie obvody vobec stihali dekodovat on-the-fly. Matematicke algoritmy sú nahradené roznymi "tabulkovymi" maticami, ktore sice vo vysledku produkuju chyby, ale divak si ich v obraze nevsimne (zato staci dat staticky obraz a krokovat po snimkoch, to sa potom deju veci, to si skus porovnat s kvalitnymi kodekmi na PC :)).

Tu su jednoznacne vo vyhode pocitac a softverove kodeky, ktore nezapasia s nedostatkom miesta na kremiku a je mozne ich naprogramovat presne tak, ako treba. Samozrejme ze oproti jednoucelovym obvodom to potom zerie aj viac procesoroveho vykonu (okrem inych dovodov).

Co sa DCDi Faroudja tyka, tak ten v spotrebnych medialnych krabickach nenajdes, takze to je zbytocna polemika. Okrem toho, co mas furt s tym upscalingom z DVD takym alebo onakym, sposobom? :) Tym ziadnu velku kvalitu obrazu neziskas. Pokial som ja porovnaval upscaling z PC a priamo v TV, tak ziaden zasadny rozdiel sa nekonal a zo vzdialenosti 2 m od televizora to bolo prakticky absolutne jedno. SD zostane SD.
vivid.sk (11472)|10.11.2010 00:03
A hlavne si treba uvedomit, kedy bola Faroudja vyvinuta (r. 1996) a kam primarne smerovala.
V tychto casoch este nebolo ani slychu o nejakych HDMI zdrojoch, toboz nie o nejakom HD materiale. Dnesne PC algoritmy na upscale su daleko za moznostami, ktore boli pred 15 rokmi, kedy nebol iny ako analogovy vystup (vo sfere, kde sa dalo logo Faroudja najst - a to napriklad vo vyssich radach AVR, premiovych DVD playeroch, atd).
Pytkin (7947)|10.11.2010 01:06
NO tak treba ale povedat , ze su profi zariadenia , ktore maju upscaling na vyssej urovni .. ich cena sa ale rata v stotisicoch .. cize taky upscaler nema ziadne taketo lacne zariadenie , typu TV alebo media player ..
PV_ox (182)|10.11.2010 12:45
Artamovi diky moc za detailni info a i ostatnim diky za doplneni. Tak jste me presvedcili, ze na XBMC dosahnu minimalne stejnou a treba i vyssi kvalitu obrazu nez na standardnich media playerech a ty ostatni moznosti mi u XBMC vyhovuji mnohem vic, tak ted uz je to jasna volba.
exekutor11 (19)|10.11.2010 22:38
Vlastnim htpc (ion) prehrvam v nom filmy v MPC home cinema a teraz mam doma uz tyzden na testovanie Xtreamer pro. Obraz sa mne paci lepsie na xtreamery....720p jednoznacne lepsi obraz ako na htpc a upskale dvd na 1080p je vynikajuce, dovolim si tvrdit ze uplne porovnatelne ako na PS3. Pytal si sa na kvalitu obrazu a ja osobne idem kupit tiez xtreamer, lebo obraz sa mne paci o dost viac ako na mojom htpc. Tv samsung UE55C6000
jarino1978 (8045)|10.11.2010 22:45
[quote=exekutor11;306539]upskale dvd na 1080p je vynikajuce, dovolim si tvrdit ze uplne porovnatelne ako na PS3. [/quote]

úplne súhlasím
PV_ox (182)|10.11.2010 23:12
[quote=exekutor11;306539]Vlastnim htpc (ion) prehrvam v nom filmy v MPC home cinema a teraz mam doma uz tyzden na testovanie Xtreamer pro. Obraz sa mne paci lepsie na xtreamery....720p jednoznacne lepsi obraz ako na htpc a upskale dvd na 1080p je vynikajuce, dovolim si tvrdit ze uplne porovnatelne ako na PS3. Pytal si sa na kvalitu obrazu a ja osobne idem kupit tiez xtreamer, lebo obraz sa mne paci o dost viac ako na mojom htpc. Tv samsung UE55C6000[/quote]

Hmm, diky moc za nazor i kdyz teda me se to moc nelibi, protoze bych radsi to XBMC kvuli funkcim, ktere pozaduji a ostatni media playery je nemaji...:-)

Ale tak kvalita obrazu by podle me mela byt u prehravani filmu ta nejzasadnejsi vec, mnohem dulezitejsi nez vsechny ty serepeticky kolem... To ze Xtreamer (potazmo ostatni prehravace?) maji lepsi obraz nez HTPC je opacny nazor nez tu byl publikovan predtim, tak treba se tu jeste k tomu strhne zajimava a myslim, ze pro spoustu lidi prinosna debata...

exekutor11:
- upscaling ma tedy podle Tebe vyrazne lepsi Xtreamer. Zkousel si nejak nastavenimi na graficke karte nebo zmenou kodeku poresit a zlepsit tu kvalitu upscalingu na HTPC pripadne ten upscaling vypnout a nechat to na TV?
- jeste bych se rad zeptal jak je to s kvalitou u MKV 1080p, kde se upscaling nedela? tam je kvalita obrazu stejna?

Diky.
vivid.sk (11472)|10.11.2010 23:27
nova verzia XBMC podporuje napriklad aj Lanczos resize (takze to netreba riesit externe cez ffdshow) a da sa predpokladat, ze ten vystup bude viac nez dobry.

Ako som uz pisal davnejsie - mne sa moc upscaling, ktory robi(l) standardne XBMC nepaci (WMR9 cez grafiku Nvidia). Hrany vyzeraju urcite lepsie cez OverlayMixer (hlavne pri horsich zdrojoch videa).

V novej verzii bude snad vacsia moznost customizacie.

A co sa tyka porovnania.

Je nutne dodrzat vsetky rovnake podmienky (rovnako nastavene presety a ich vsetky parametre). Nepouzivat korekcie, v nastaveni playera ani grafickej karty a podobne.
Logicky by mal obraz 1080p vyzerat rovnako dobre (ale predpokladam, ze to bude aj v zavislosti od dekodera)
vomic (671)|13.11.2010 10:33
Nenech se zblnout žádný PR, rozhodně jdi do XBMC na Ionu. Měl jsem půjčený Xtreamer Pro od kamaráda, uvažuji totiž o svém třetím zařízení do ložnice (mám dva XBMC na Ionu). Rozhodně je Xtreamer zajímavý a kvalitní produkt ale XBMC kvality především v tom co popisuješ že chceš jako knihovny CSFD ani zdaleka nedosahuje.
Kvalita obrazu: 720p, 1080p je podle mého soudu uplně srovnatelná ... neumím s nejlepší vůlí řici, že by byl z jednoho nebo druhého lepší obraz ... přijdou mě oba parádní (plasma full HD 50" panasonic).
Kvalita SD videa mě moc nezajímá upřednostňuji HD, ale například nové divx Castle seriálu moje XBMC perfektně upscaluje, že je radost se na ně dívat a rozdíl od 720p ripu není tak velký jak bych čekal nebo jak je u horších (starších) SD - nicméně samotřejmě na HD to nemá, ale neurazí. Na Xtreameru mě dokonce přišlo toto SD video o něco horší, ale klidně to může být nastavením, zase tak pečlivě jsem ten upscaling v Xtreameru nepitval.

Shrnutě, přidám si nakonec pár kaček a jdu do třetího XBMC, prostě já jako osoba co používá roky XBMC na Xtremeru vidím mnoho a mnoho nedostatků oproti XBMC, který bych nepřekousnul. Jsem už moc zmlsanej :)
Kvalita videa HD je plně srovnatelná, kvalita SD videa zřejmě také byť mě přišlo XBMC lepší.

Možnosti XBMC jsou ale uplně někde jinde a hlavně vývoj je naprosto někde jinde a defakto denně XBMC přichází s novými vylepšeními, addony a podobně čehož se u Xtremeru či jiného jednoúčelového mediálního centra nedočkáš.
Například addon na stažení titulků z Opentitles.com či titulky.com k filmu/seriálu během sledování je dnes tak daleko že 90% filmů si otitulkuju za pár sekund z křesla během přehrávání filmu přímo v XBMC ... a to je jen kapka v moři možností toho XBMC.

Jen musím podotknout, že používám vždy poslední otestovaný Beta verze XBMC (aktuálně Xbmcfreak LiveCD 10.00 beta4 nuvoton) ... je klidně možné, že starší nebo nebo release verze XBMC mají horší výsledky, ale to mě nezajímá ... porovnávám to co mám.

BTW: přechod na novou verzi live při zazálohování knihovny a profilu je otázka 15 minut včetně instalace.

Prostě, jdi do XBMC a nebudeš zklamaný ... to co chceš ti XBMC 100% poskytne.
ai (2993)|13.11.2010 17:22
To je vlastne cele, jedna antireklama na HTPC, :-) , prehravac proste prehrava nestaras se o nej , zapnes, vypnes, maximalne stahujes nove fw, v momente, kdy ti vse jede, zapomen i na fw upgrade , tim se jen koleduje o problemy ...

kdyz artam rekne, ze kvalita je stejna, pokud neni neco zprasene ,tim to konci ne :-) ,
PV_ox (182)|15.11.2010 00:26
Vsem diky moc za nazory a rady.

Rozhodl jsem se, ze pujdu do HTPC s XBMC.

Full HD 1080p coz pro me bude hlavni format videi na hlavni 55" TV v obyvaku by mel byt uz z principu na vsech prehravacich prakticky totozny a co se tyce SD formatu, tak verim, ze i na XBMC si bude mozne ze vsech dostupnych variant upscalingu vybrat takovou, ktera bude kvalitou srovanatelna se samostanymi HW media prehravaci. Z SD ale stejne nevykouzli HD ani ten nejlepsi upscaling, tak to nebudu brat jako klicovou vlastnost, podle ktere bych se rozhodoval.
ezechiel1917 (498)|15.11.2010 02:22
kvalita SD me z xbmc nejak nenadchla. Navic mi funguje vetsinu casu pouze bilinear upscalingovy filtr, tedy zaklad. Lanczos3 optimized ma uz slusnou kvalitu a mel by behat i na ION platforme. Me ale pod linux verzi v poslednich verzich XBMC zlobi.

Ja bych presto uprednostnil XBMC pred dedikovanymi prehravaci, preci jen ta rozsiritelnost doplnky je skvela vec. I kdyz treba cloveka nezajima tvorba vlastni knihovny filmu/serialu/hudby tak mit pristup do online archivu CT/Novy a podobnych online sluzeb se hodi a zadny prehravac tolik moznosti nenabidne.
matusco (376)|15.11.2010 10:01
[quote=ezechiel1917;307457]
Ja bych presto uprednostnil XBMC pred dedikovanymi prehravaci, preci jen ta rozsiritelnost doplnky je skvela vec. I kdyz treba cloveka nezajima tvorba vlastni knihovny filmu/serialu/hudby tak mit pristup do online archivu CT/Novy a podobnych online sluzeb se hodi a zadny prehravac tolik moznosti nenabidne.[/quote]

Pri vsetkej ucte, to by som netvrdil. Skus si najprv zistit, ako je na tom ten Xtreamer. On-line archiv Primy, Ct, Barrandov, on-line vysielanie roznych tv stanic a spustu MM obsahu tahaneho z net-u.

Vyhoda je ta, ze sa o to stara komunita ludi okolo daneho prehravaca a ja bez toho, aby som do Xtreamer-a vrtal a doplnal cez addone tak to tam mam automaticky.
ezechiel1917 (498)|15.11.2010 12:30
Tak vidis tak to je na tom stejne jak xbmc, i doplnky v xbmc se muzou aktualizovat automaticky.

Ja se klidne priznam ze jsem k podobnym prehravacum skepticky, jedine v cem se mi libi je jejich cena. Xbmc pouzivam pres 7 let a podpora ze strany vyvojaru me za celou dobu nezklamala. U prehravacu jako xtreamer muzu jen drzet palce aby to bylo obdobne.
ai (2993)|15.11.2010 21:13
[quote=ezechiel1917;307457]Ja bych presto uprednostnil XBMC pred dedikovanymi prehravaci, preci jen ta rozsiritelnost doplnky je skvela vec. I kdyz treba cloveka nezajima tvorba vlastni knihovny filmu/serialu/hudby tak mit pristup do online archivu CT/Novy a podobnych online sluzeb se hodi a zadny prehravac tolik moznosti nenabidne.[/quote]
Predem bych rek, ze proc ne, to je vec kazdeho, umi se v tom vrtat, at si poridi na media co chce, ovsem ...
za morem uz to nabralo obratky,a proc by se to vyhlo Evrope, i u nas si myslim, a to online streaming pres web klient nebo mozna i pres browser, nevim co se chyne, zrejme ty web klieti, je to kontrolovatelne pro ty, co videa poskytuji. Jen pouhy Netflix zabere 20% broadband provozu ve vecernich hodinach pres tyden v USA. Prehravace maji tedy web klient vevnitr a na spoustu jinych stanic. BoxeeBox jich ma kolem 100, a mozna to pujde smerem, ze se ty Web client , budou moci pridat, jako jednoduche aplikace , neco jako pro iPhone, iPad apod. Podobne co ted delaji lidi pro lidi, ovsem jeste partyzansky pro Xtreamer ted, ovsem uzivatelsky prijemneji.

Vyhoda tech levnych prehravacu (jako treba WDTV Live plus) je v tom, ze je to kolem $100, nemusi to mit HDD u sebe a je to jen na siti pro ten online content, da se to vedle jakekoliv TV, i stare CRT, ktere se valeji ve sklepich a ve skrini, to muzes mit v obyvaku, v kuchyni, v pokiji, kde se cvici a treba i v garazi a porad si s cenou kolem $400. Za to si poridis JEDEN HTPC. Je to tedy i o filosofii jak je to v baraku zarizeno.
zlababa (4)|16.11.2010 14:16
Prave jsem resil podobny problem,
skoro rok jsem byl spokojen s WDTV Live + NAS, nicmene pred par mesici nastal problem protoze se serialy v 720p zacali vydavat s audio kodekem nepodporovanym v WDTV Live a novy firmware porad nikde :(

Tak jsem se koukal po nejakym HTPC resenim, nakonec jsem koupil: ASUS AT3IONT-I DELUXE (ma i dalkove ovladani), 2GB (KIT 2x1GB) DDR3 a SSD OCZ Vertex 2 Series 60GB ( puvodne SSD patriot 30GB, ale ten jsem hned vratil protoze to byl strasne pomalej kram ) jako SW XBMC Dharma beta 4

Puvodne OS Ubuntu, ale tam nebezelo (ani s NVIDIA driverama a spravne nastavenym XBMC) 1080p video plynule.

Nakonec jsem skoncil u W7HP a XBMC a 100% spokojenost, Samsung Demo Oceanic video (40 Mbps) bezi naprosto plynule i z NASu (1Gbps sit), 30fps, zatez procesoru 15-20%.

Cele reseni je bezvetrakove + SSD, takze takze uplne potiche.

Jeste jsem koupil 50x25cm plexi na ti jsem nasrouboval MB a SSD a zavesil na VESA zezadu na LCD TV :) takze to ani nikde neprekazi :)
PV_ox (182)|18.11.2010 14:07
[quote=zlababa;307753]Prave jsem resil podobny problem,
skoro rok jsem byl spokojen s WDTV Live + NAS, nicmene pred par mesici nastal problem protoze se serialy v 720p zacali vydavat s audio kodekem nepodporovanym v WDTV Live a novy firmware porad nikde :(

Tak jsem se koukal po nejakym HTPC resenim, nakonec jsem koupil: ASUS AT3IONT-I DELUXE (ma i dalkove ovladani), 2GB (KIT 2x1GB) DDR3 a SSD OCZ Vertex 2 Series 60GB ( puvodne SSD patriot 30GB, ale ten jsem hned vratil protoze to byl strasne pomalej kram ) jako SW XBMC Dharma beta 4

Puvodne OS Ubuntu, ale tam nebezelo (ani s NVIDIA driverama a spravne nastavenym XBMC) 1080p video plynule.

Nakonec jsem skoncil u W7HP a XBMC a 100% spokojenost, Samsung Demo Oceanic video (40 Mbps) bezi naprosto plynule i z NASu (1Gbps sit), 30fps, zatez procesoru 15-20%.

Cele reseni je bezvetrakove + SSD, takze takze uplne potiche.

Jeste jsem koupil 50x25cm plexi na ti jsem nasrouboval MB a SSD a zavesil na VESA zezadu na LCD TV :) takze to ani nikde neprekazi :)[/quote]

Diky moc za praktickou zkusenost. Moje reseni by melo byt obdobne, mam taky NAS, kde budou centralne ulozene veskere filmy a pak bych chtel HTPC s pouze malym SSD diskem na WIN 7 a XBMC. Jenom to HTPC planuji poridit uz hotove vcetne krabice s tim, ze jen doplnim pamet a SSD disk. Zrejme to bude neco od firmy Zotac. Jenom nevim jestli je lepsi vzit na platforme ION nebo radeji ION 2.

Varianty s ION:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Varianta s ION 2:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Vsem predem diky moc za nazory.
artam (1147)|18.11.2010 17:25
[quote=ai;307638]Vyhoda tech levnych prehravacu (jako treba WDTV Live plus) je v tom, ze je to kolem $100, nemusi to mit HDD u sebe a je to jen na siti pro ten online content, da se to vedle jakekoliv TV, i stare CRT, ktere se valeji ve sklepich a ve skrini, to muzes mit v obyvaku, v kuchyni, v pokiji, kde se cvici a treba i v garazi a porad si s cenou kolem $400. Za to si poridis JEDEN HTPC. Je to tedy i o filosofii jak je to v baraku zarizeno.[/quote]
Samozrejme, ze vsetko je len o tej "filozofii". :D

Ona ta vyhoda, ze lacny prehravac stoji okolo $100 je vyhodou len dovtedy, kym sa nezacnu filmy vyskytovat v inych kodekoch s inak nastavenymi parametrami, nez na ktore boli tie prehravace vyrobene. Ked analyzujem historiu za poslednych cca 5 rokov, tak za dobu zivotnosti HTPC by som musel vymenit medialnu krabicku minimalne niekolko krat. A to by som ich podla tej "filozofie" musel vymenit vsetky - v obyvaku, v kuchyni, v izbe kde sa cvici, pripadne aj v garazi... nezda sa mi to ako dobra investicia... to nie je len o cene krabicky, ale aj o celej tej robote okolo takej vymeny. U mna nikdy nerozhoduje len jednoduchy pohlad na cenovku, vzdy beriem do uvahy maximalny stupen komfortu, ktory mi moze poskytnut, zratam si celkove naklady a stratu casu za celu predpokladanu dobu zivotnosti pristroja. Preto mam k medialnym prehravacom svoje vyhrady. ;)
Samozrejme kto chce, nech si nejaky ten prehravac kupi. Je to kazdeho osobna volba.

Okrem toho, tie "lacne" za $100 zvyknu mat zufalo malo ramky a u h264 tym padom problem s vyssim poctom refframes, atd. atd. atd... Vzdy byva nejaky zadrhel ci uz s ovladanim, alebo funkcnostou pri prehravani.
Vyrobca v usili predat co najvyssi pocet svojich vyrobkov potom slubuje pridat "nove" funkcie a chyby odstranit v novom firmware a uzivatelia celu dobu slintaju pri cakani na ten "konecny" firmware, ktory by im problem vyriesil - ale ten finalny konecne funkcny firmware nikdy nepride - vyrobca prehravaca radsej da na trh "novy model" prehravaca. Lebo mu to prinesie vyssie zisky, nez keby mal stale zaplatovat stary firmware. Hlavne si zaplati dobru PR kampan, kde zdovodni, preco je jeho novy produkt lepsi ako ten predosly.
Ak by niekto trvrdil, ze to tak nie je, tak klame hlavne sam seba, pretoze si potrebuje ospravedlnit, ze medialna krabicka, ktoru si kupil nesplna vsetko, co od nej ocakaval a ze lutuje, ze za to vobec vyhodil nejaky peniaz. :)

P.S. FYI - HTPC tiez nemusi mat nutne HDD u seba a moze sa bootovat po sieti a tiez z nej tahat aj content.
artam (1147)|18.11.2010 17:31
[quote=PV_ox;308161]...Zrejme to bude neco od firmy Zotac. Jenom nevim jestli je lepsi vzit na platforme ION nebo radeji ION 2...[/quote]
Ked uz zotac, tak by som bral ten HD-ID11. Nie kvoli tomu ION2, ale hlavne to ma novsi a vykonnejsi procesor, nikdy nevies, kedy sa ti to v buducnosti moze hodit (pre Windows 7 urcite :D).
ai (2993)|18.11.2010 18:29
artam - me je nabizeno Tv serialu, filmu, nebo pres zasilkove levnou sluzbu obdrzet opticky disk za babku, kde mi ty levne krabicky staci a zadna vymena formatu nebo format nelze prehrat nehrozi ......vpodstate videolover a downloader, bitTorrenter si poridi Dune a ma pokoj, s temi $100 krabickami je vzdy v nejakem momente v kelu. Ten streaming je fakt uz tu, hnulo se to zatracene za dva roky, ja uz nemam par mesicu ani TV kabel, nic, jen streaming.

Je fakt, ze to HTPC vzdy zustane jako rozhrani, kde je absolutne free vyber co bude na obrazovce v obvyvaku, to se musi nechat, ale co kdyz mas obrazovky 4 bez TV stanic a nestahujes vyhradne z netu? Nakonec na ten absolutni vyber je tu prave PC s monitorem v domacnosti jako rezerva.
Ja tomu davam rok, ze Nova bude na nejake krabicce, mimo dalsich web klientu, jako ruzni web klienti na Roku, BoxeeBox i WDTV nakonec,jde to tim smerem.
zlababa (4)|19.11.2010 11:34
Mam ASUS AT3IONT-I DELUXE, 2GB (KIT 2x1GB) DDR3 a SSD OCZ Vertex 2 Series 60GB, OS W7 HP, jako SW XBMC Dharma beta 4

Naprosta spokojenost, absolutne tiche, prehraje naprosto plynule i Samsung Demo Oceanic
peatro (1054)|19.11.2010 17:23
vomic:

bych rad vedel, kde mas na XMBC TV archivy novy, primy, CT a mnoho jinych...coz ja na xtreameru mam, s novym firmwarem 2.5 ktery nyni testuji beta testeri je xtreamer zase dal, casem bude i CSFD knihovna o kterou mi vubec nejde, ve 3.0 slibuji Operu webovy prohlizec, nevim jestli XBMC uz ho ma, vim, ze nemela :-)
samotne moznosti prehravani jako posun obrazu po snimku atd. nevim jak je to s dalkovym ovladanim, nechci mit HTPC abych si delal bolehlav, nejradejji mam, prijit, zapnout a hrat proto urcite prehravac
vivid.sk (11472)|19.11.2010 17:27
[quote=peatro;308375]...ve 3.0 slibuji Operu webovy prohlizec...[/quote]

a zacnu k Xtreamerovi predavat aj klavesnice? alebo to chces vytukavat cez DO?
Tak potom si priprav hrbu casu a dobre nervy...

A nechapem naco by mal mat XBMC Operu (alebo iny alternativny browser), ved na PC si pustim taky browser, aky chcem a nemusim riesit hovadiny.

[quote=peatro;308375]nevim jak je to s dalkovym ovladanim, nechci mit HTPC abych si delal bolehlav, nejradejji mam, prijit, zapnout a hrat proto urcite prehravac[/quote]

Ale ziadny bolehlav nieje na mieste. Ovladanie (s bezdrotovou myskou, pripadne klavesnicou) je viac nez dobre a ty kym vytukas adresu s DO, ja uz za ten cas mam davno cely clanok precitany.

Nevraviac, ze nejake archivy televizii ma nemozu rozhodit. Skratka si otvorim stranku televizie a kliknem. Aky problem? Ze to nemam v jednom rovnakom rozhrani? A?
(design si nechaj pre navstevy, ja mam rad rychly pristup a funkcnost)
peatro (1054)|19.11.2010 17:34
[quote=vivid.sk;308376]a zacnu k Xtreamerovi predavat aj klavesnice? alebo to chces vytukavat cez DO?
Tak potom si priprav hrbu casu a dobre nervy...

A nechapem naco by mal mat XBMC Operu (alebo iny alternativny browser), ved na PC si pustim taky browser, aky chcem a nemusim riesit hovadiny.



Ale ziadny bolehlav nieje na mieste. Ovladanie (s bezdrotovou myskou, pripadne klavesnicou) je viac nez dobre a ty kym vytukas adresu s DO, ja uz za ten cas mam davno cely clanok precitany.

Nevraviac, ze nejake archivy televizii ma nemozu rozhodit. Skratka si otvorim stranku televizie a kliknem. Aky problem? Ze to nemam v jednom rovnakom rozhrani? A?[/quote]

velkym problem za 300,- koupit IR klavesnci a do firmwaru udelat podporu ovladani, kdyz tam bude ten duvod jako Opera, kdyz to umi Dune, proc ne xtr :-)
TV archivy je asi ta nejlepsi feature na XTR, prijde mi to daleko lepsi, nez brouzdat pres weebove rozhrani, proste jednoduchost sama, sipky nahoru dolu a ok, nic jednodusiho uz neni :-)

jak jsem rekl, neni nad to prijit zmacknout a hrat za par korun

je novy produkt iXtreamer s podporou pro produkty Aple :-) takze ten kdo ma iphone ipad, muze vyuzit, asi si koupim k XTR PRO do loznice, vypada to bezvadne. podpora 3,5 " disku a pasivni chlazeni, tichost sama





jinak jeste dodam, ze na Xtreameru take lze stahovat, jak torrenty , tak take z rapidshare.com, fileserver, hotfile a mnoho jine, uzivatele urcite vi + samo se to rozbali do urcene slozky
vivid.sk (11472)|19.11.2010 17:37
[quote=peatro;308378]velkym problem za 300,- koupit IR klavesnci a do firmwaru udelat podporu ovladani :-)[/quote]

nech sa paci, smelo do toho.
peatro (1054)|19.11.2010 17:40
nechapu..........nejsem vyvojar, ja si jen koupim tu klavesnici, ta podpora uz tam bude jak u Dune :-)
vivid.sk (11472)|19.11.2010 17:47
ok, som to pochopil inac.
jarino1978 (8045)|19.11.2010 19:04
[quote=vivid.sk;308376]a zacnu k Xtreamerovi predavat aj klavesnice? alebo to chces vytukavat cez DO?
[/quote]

pripojíš USB klávesy a ideš...