Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kabeláž k satelitnímu příjmu

Achmed (57)|10.11.2010 21:34
Zdravím.
Řeším teď problém se zapojením kabelu pro příjem DVB-S. Bydlím v RD. Momentálně mám natažený koaxiální kabel z vrchního patra (já bydlím v přízemí), kde je přípojka (klasická koax zásuvka) z antény ze střechy. Kabel mám vedení ve zdi, dole u mě v obýváku trčí koncovka, a kterou je přez koaxiální spojku napojen jiný 10metrový kabel vyvedený do TV.

V prvním patře je už namontovaný a zprovozněný satelitní komplet. Kvůli nemožnosti (nechtěnosti majitele) vrtat do baráku a jednoduše ztáhnout kabel z paraboly v prvním patře ke mě dolů to musím řešit nějakou jinou, složitější cestou. Napadlo mě, zda by šlo využít stávající koax přípojku (zástrčku) v prvním patře, včetně zalitého koaxiálního kabelu ve zdi. Napadlo mě:

- natáhnout extra kabel s F-konektorama z monobloku ke koax zásuvce - tam udělat nějaký přechod na klasickou koax koncovku a zapojit to do koaxiální zástrčky.
- dole u mě střihnout na stávajícím koaxiálním kabelu koncovku, udělat místo ní zase F-konektor a připojit na tento kabel další, 10metrový s F-konektorama, který vyvedu až do satelitního přijímače.

Já se v tomhle moc nevyznám, hlavně bych chtěl ujistit/vyvrátit tuhle myšlenku. Jinak bych strašně uvítal jiné nápady s ohledem na to, že do baráku by neměl být žádný zásah (včetně malých blbých dírek na protažení kabelu).
Pitomec (10211)|10.11.2010 21:38
- dole u mě střihnout na stávajícím koaxiálním kabelu koncovku, udělat místo ní zase F-konektor a připojit na tento kabel další, 10metrový s F-konektorama, který vyvedu až do satelitního přijímače.
Achmed (57)|10.11.2010 21:40
Díky moc za ujištění a za radu.

Admin může téma smazat. Díky
panasonic650 (1124)|10.11.2010 22:14
Existuje aj nieco take ako okenna prechodka co eliminuje nutnost vrtat pri tahani kabla zvonku. Vid obrazok.
prechodka.jpg
Pavel_tempx2 (829)|11.11.2010 10:53
Achmed: pokud už nebude potřeba přijímat signál z antény, tak není problém ten kabel střihnout a prodloužit...jinak existují ještě takové krabičky:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
na které jde napojit jak signál z antény, tak signál ze satelitu do jednoho kabelu a dole to (stejnou krabičkou) zase rozbočit ;)
Pitomec (10211)|11.11.2010 14:43
[quote=panasonic650;306528]Existuje aj nieco take ako okenna prechodka co eliminuje nutnost vrtat pri tahani kabla zvonku. Vid obrazok.[/quote]Útlum asi 30dB, takže nepoužitelný, ale hlavně že to radíš, ty ignore-liste :-k
MarPit (43)|13.11.2010 00:30
[quote=Pitomec;306633]Útlum asi 30dB, takže nepoužitelný, ale hlavně že to radíš, ty ignore-liste :-k[/quote]

A smím vědět co tedy jiného použít, když nesmím vrtat skrz plastové okno a ani zeď ? Tuhle průchodku používám také, ještě se používá verze "Profi", ta je opravdu tenká. Jen nevím, jestli je lepší a vyplatí se za vynaložené peníze. Dozvědět se něco o těchto průchodkách je i na netu problém, nebo jsem špatně hledal ............ Díky za případné info.
panasonic650 (1124)|13.11.2010 12:03
Ja som prechodku pouzival mesiace bez problemov. Teraz uz mam vyvrtanu dieru v stene a prechodka je v supliku ale ziadnen narast kvality nenastal. Zato ked som vlozil do cesty utlmovy clen -10dB tak to bolo viditelne. Takze ak chces tak mozes verit bludom o -30dB alebo si to kup za par korun a uvidis. Podla mna v byte ktory je prenajimany a nesmies robit ziadne upravy tohoto typu je to super alternativa. Urcite lepsie ako ked ludia prevrtaju ram plastoveho okna.
Pitomec (10211)|13.11.2010 14:57
[quote=MarPit;307004]A smím vědět co tedy jiného použít, když nesmím vrtat skrz plastové okno a ani zeď ? Tuhle průchodku používám také, ještě se používá verze "Profi", ta je opravdu tenká. Jen nevím, jestli je lepší a vyplatí se za vynaložené peníze. Dozvědět se něco o těchto průchodkách je i na netu problém, nebo jsem špatně hledal ............ Díky za případné info.[/quote]Nevím kdo by ti měl zákazat vyvrtat tenkou dírku (tj. 5mm pro Belden H121) přes plastový rám nebo zeď? Já to dělal mockrát a žádný problém s tím nebyl. Jinak koax. kabel musí mít správnou impedanci a té se dost těžko dosáhne "zplacatěním", jak je to vidět u těch průchodek - v opačném případě je pak signál značně degradován a obvykle i nepoužitelný.