Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záhada s DI-WAY konvertorem+ FUBA 80

Devr (15)|13.11.2010 22:43
Zdravím, pořídil jsem parabolu Fuba 8O a konvertor Diway monoblock Twin 4.3°. Namontoval jsem konvertor a zavěsil parabolu, seřídil a to tak , že jsem konvertor uchytil ( pohled za parabolou) za levou rouru konvertoru jako nulovou polohu na 19,2 volná roura napravo by měla brát automaticky 23,5. Mám zjištěno, že levej tubus konvertoru odpovídá vDIseqc Part 1 a pravej Part2, to mám nastaveno.
Ale teď to hlavní,chová se to tak, že pokud nasměruji 19,2, tak konvertor bere i 23,5 jedním tubusem a naopak, prostě nešilhá, ale signál mám u obou družic, ale vždy jen přes ten jeden tubus.
To je tak kvalitní ta parabola a nebo je divný ten konvertor :)

V podstatě prolaďuji obě družice , ale nač teda Twin. Vadí to něčemu a stalo se to už někomu?

Díky
losos (2977)|13.11.2010 23:10
Jestli to opravdu bere jedním tubusem zjistíš tak, že jeden z nich zakryješ alobalem a potom ten druhý...
Devr (15)|13.11.2010 23:46
No to jsem právě zkoušel a fakt to tak je.
Nasměruji 19,2 na levej středovej tubus a přiřadím mu Diseqc Part1...signál naběhne,program jede, zkouším rukou a reaguje opravdu středovej tubus.
Přepnu na 23,5 kde mám přiřazen Diseqc Part 2 a signál není, tak změním part 1 a signál naběhne, zkouším opět rukou a reaguje zase levej středovej tubus. Pokud provedu nasměrování na 23,5 Part2, tak signál jede pokud přepnu na 19,2 part 1, tak nic....změním Par + na 2 a jede i 19,2.
Zajímavé, že by ta parabola dokázala obě družice posílat do jednoho konvertoru? Asi ano....nevím zda se to už někomu stalo.
losos (2977)|14.11.2010 00:07
Mýlíš se. Vůbec to tak není. Ovlivňuje to ten přepínač DiSEqC 1.0.
Part 1 VŽDY přepne na ten jeden vstup (krk) (Ten, co je víc na východ a je určen pro Astru 1 na 23,5°E).
Part 2 zase VŽDY na ten druhý.
Tak je to u většiny monoblocků. U některých je to ale naopak... Já nevím, kterou verzi máš...
Možná máš v Menu přijímače více možností k nastavení DiSEqC 1.0.
Například MiniA a MiniB, to se obvykle používá pro monoblocky. Nevím, jak to tam máš..., neuvedl jsi, jaký máš sat. přijímač, a to je chyba (každý zapomíná, že existuje mnoho typů a není to u všech stejné, i když je to podobné).
Devr (15)|14.11.2010 00:19
Mám satelita 2000 HD a v menu je jen DiSEqC 1.0. Part 1-2-3-4.
Mů případ je že Pokud aktivuji u příslušné družice Part 1 nebo 3, tak je funkční levej tubus a part 2 a 4 aktivuje pravej tubus.


Myslím , že by to mělo být nastaveno přesně takto.
Levej tubus uchycen v objímce a nasměrován na 19,2 ohnisko, DiseqC part1.
Pravej tubus volně by měl automaticky šilhat na 23,5 DiseqC part2

Je tak?
losos (2977)|14.11.2010 00:35
[quote=Devr;307180]Mám satelita 2000 HD a v menu je jen DiSEqC 1.0. Part 1-2-3-4.
Mů případ je že Pokud aktivuji u příslušné družice Part 1 nebo 3, tak je funkční levej tubus a part 2 a 4 aktivuje pravej tubus.[/quote]

Ano, to je správně. Doufám, že DiSEqC 1.1 máš nastaveno na zakázat (vypnuto).
Pokud myslíš "levý" ten, co je víc na východě...
Pokud ano, nastav DiSEqC 1.0 na Port1, nahoře na stránce na prvním řádku "Satelit" musíš mít přitom zvolenou družici ASTRA 1 (19,2°E).
Potom přepni na tom prvním řádku na ASTRA 3 (23,5°E) a DiSEqC 1.0 nastav na Port2.
A musí to fungovat. Zbývá jen pootočit parabolu tak, aby ten východní krk (Port1) přijímal opravdu Astru 1, respektive to nastavuj podle toho západního krku pro Astru 3, v přijímači si nastav ČT HD (11973 V 27500) a otáčej parabolou, až ti ČT HD naběhne. Družice A1 musí potom fungovat automaticky v tom druhém krku. (na Portu2).
Čti i zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Devr (15)|14.11.2010 01:00
Ok, zítra dopoledne zkusím a napíšu jak to dopadlo. Zatím díky.
MarPit (43)|14.11.2010 01:10
Podle mě máš jen špatně nastavený porty DiSEqC 1.0. Měl jsem monoblok Di-Way, pro Astru 23,5 (hlavní) nastav port na 2 a pro šilhající Astru 19,2 nastav port na 1. Teď mám monoblok Inverto a tam je to přesně naopak. Případně pootočit parabolu.

Přesně jak už psal losos :-)
Devr (15)|14.11.2010 13:22
Povedlo se, včera mi to nějak nešlo. Mám nastaveno viz foto.
Pokud při tomto nastavení zapnu na přístroji program MTV Germany, který je na 19,2° a zakryji rukou ústí "A" na konvertoru, obraz zmizí.
Pokud při tomto nastavení zapnu na přístroji TV Očko, Prima, které jsou na 23,5° a zakryji rukou ústí "B" na konvertoru, obraz zmizí.

Signál na obou družicích: intenzita signálu 90%, kvalita signálu 76%...snad to stačí..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nechtěl jsem laborovat hned na balkoně , tak jsem použil provizorní věšákový úchyt z okna :)))

Díky za rady.
losos (2977)|14.11.2010 18:24
Gratuluji a jen dodám, že také říkám, že je to jednoduché... ;)
a pořiď si DiSEqC motor, to teprve bude paráda...monoblok vyměniš za singl LNB - A JE TO !
Prohlédni si, co lze pomocí motoru chytat - např. v textu "settingy.txt", co doprovází vždy mé settingy pro Arivu...

P.S. - pěkná fotka - parabolu na věšáku jsem ještě neviděl...to je hodno zápisu do Guinessovy knihy... :)
Devr (15)|14.11.2010 20:14
Jo jo, to mám také v plánu pořídit si motor. Tohle jsem chystal pro tchána a já určitě použiji motor.

Jáký doporučuješ. Mám vybraný tenhle....stačí?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale nevím co znamená "Není vhodný pro příjímače AB "

Je tam i za 1600 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a má Kovové převody.



Ještě k těm setingům, marně pátrám jak si uložit seting, kabel mám a program AliEditor.exe, ale jak na to netuším. Třeba mi poradíš.
To se propojí a kde se ukáže ten přístroj? Asi by jsi musel znát Satelitu 2000, ale třeba je to podobné. Chtěl byc si uložit seting , uspořádat a zase ho tam šupnout, přes dálkáč je to otrava.
losos (2977)|14.11.2010 20:46
Přečti si "Jak na to u Arivy 200...", mělo by to být to samé i pro tvůj stroj...
Motor asi vyhoví.
Devr (15)|15.11.2010 00:14
Trochu jsem si to četl , ale nemám v tom moc jasno.
Strčil jsem do stroje flešku prázdnou 8GB nastavil Dump a dal start, projelo to do 100% a na flešce mám zálohu DumpFile.abs to je ok, ale potřeboval bych objasnit

Totiž mám seting pro satelitu, který má zase SatElita_A3+A1_SKYLINK_PRIOR_13042010.udf, dal jsem ho na flešku a chtěl nahrát přes userdb, což by mělo být jen nahrátí seřazených programů, ale v nastavení userdb to říká no file.

Vidí to jen v Dump file .abs, ale to mám zase strach aby mi to nepřehrálo i soft. Dump znamená kompletka i se softem?
Proto se ptám co znamenají
Co znamenájí:
Dump
userdb
defaultdb
Allcode+bootloader

protože vím , že se dá nahrát v režimu userdb jen ty tv programy.
losos (2977)|15.11.2010 18:42
Dump - slouží JEDINĚ JEN A JEN k tomu, aby se uložil VEŠKERÝ obsah Arivy na USB Flash disk

userdb - to je tvůj setting, tvé nastavení, které může být jiné, než je v defaultu (také je to jedna z možností, jak do přijímače natáhnout z celého souboru DumpFile.abs jen nějakou část - v tomto případě jen tu část "userdb").

defaultdb - je defaultní nastavení - to se objeví, když zadáš tovární nastavení (nebo je to i název způsobu natažení části "defaultdb")

Allcode+bootloader - slouží k nahrávání firmware, nebo settingu, kompletně v Arivě přepíše vše novou nahrávanou verzí, čili je to nejbezpečnější způsob změny firmware, či settingu. Doporučuji používat jen tento způsob - obzvláště těm začínajícím...

Firma SatElita asi používá nějaké označení (jméno) svých firmware a settingů. Abys je mohl do přijímače natáhnout, musíš je mít odzipované a uložené na prázdné USB flešce. Ulož si na ni jen samotný soubor DumpFile.abs, který má tu správnou jednotnou délku : 4 194 304
Ten soubor se může jmenovat možná u této firmy SatElite i jinak, ale to možná nevadí, rozhodující je ta délka, podle ní poznáš, který soubor to je a ten natáhni do přijímače přes Allcode+bootloader...

Pokud máš další dotazy, měj smilování s mým datlováním a ozvi se na Skype, mikrofonem to vyřešíme raz dva. ;)
Devr (15)|15.11.2010 21:52
Moc díky za rady, začínám se v tom konečně orientovat. Budu zkoušet a uvidím. Každopádně tě asi budu potřebovat a otravovat :) až do 14 dnů koupím motor který se musí nějak také naladit. Pokusím se napřed sám a případně ti brnknu na skype.
Devr (15)|15.11.2010 21:58
Moc díky za rady, začínám se v tom konečně orientovat. Budu zkoušet a uvidím. Každopádně tě asi budu potřebovat a otravovat :) až do 14 dnů koupím motor který se musí nějak také naladit. Pokusím se napřed sám a případně ti brnknu na skype.