Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dá se zapnout TV i satelit jedním DO?

maiki (154)|22.11.2010 22:55
a mít tak jen jeden DO?
vivid.sk (11472)|22.11.2010 23:27
Samozrejme (a nielen 2 pristroje).
dodomt (276)|23.11.2010 09:35
Pitomec (10211)|23.11.2010 20:24
[quote=maiki;309076]a mít tak jen jeden DO?[/quote]V některých případech stačí jenom zapnout SAT a ten pak sám zapne i TV.
vivid.sk (11472)|24.11.2010 11:13
[quote=dodomt;309128]Napriklad.

http://www.logitech.com/en-us/remotes/universal-remotes

dodo[/quote]

funguje uz v HARMONY ucenie na zaklade "prilozenia" povodneho DO k novemu?
(t.j. stlacis LEARN, stlacis gombik na univerzalnom DO, prilozis povodne DO, stlacis gombik a vybavene. Mas naucene.)

Lebo co som v minulosti zachytil, islo to programovat len cez ich "internetovu aplikaciu". A na to sa mozem vykaslat vyhladavat nejake kody.

Zmenilo sa odvtedy nieco?
dodomt (276)|24.11.2010 18:15
[quote=vivid.sk;309397]funguje uz v HARMONY ucenie na zaklade "prilozenia" povodneho DO k novemu?
(t.j. stlacis LEARN, stlacis gombik na univerzalnom DO, prilozis povodne DO, stlacis gombik a vybavene. Mas naucene.)

Lebo co som v minulosti zachytil, islo to programovat len cez ich "internetovu aplikaciu". A na to sa mozem vykaslat vyhladavat nejake kody.

Zmenilo sa odvtedy nieco?[/quote]

Dnes mi prislo novucicke Harmony One este som ho vsak nedrzal v ruke kedze som v praci ale podla toho co som zatial o nom precital tak ONE sa dokaze ucit od druhych DO. Na spodu ma senzor prilozis proti povodne DO a ucis. Akou formou to vsak funguje neviem. Ked zistim mozem napisat. Mne sa vsak viacej paci to pouzitie cez web je to podla mna jednoduhsie ako sa bavit s ovladacami... Bez tej app ho v podstate nenaprogramujes a nevyuzijes na 100% kedze nebudes moc nastavit aktivity a makra.

dodo
vivid.sk (11472)|24.11.2010 19:11
Daj vediet, ako to dopadne.
Mne sa vsak viacej paci to pouzitie cez web je to podla mna jednoduhsie

Urcite nie. Zadalsie, nie kazdy chce mat standardne tlacitka tam, kde ich zvolil vyrobca.
A nakoniec, kde mas istotu, ze databaza pristrojov je spravna a budu tam aj starsie vyrobky, pripadne noname znacky?

Naucenie jedneho setu na DO sposobom LEARN (kazde tlacitko samostatne) mi netrva viac ako par minut (jedno tlacitko nie viac ako 3 sekundy), zadalsie to robis len raz.

Bez tej app ho v podstate nenaprogramujes a nevyuzijes na 100% kedze nebudes moc nastavit aktivity a makra.


Toho sa prave bojim. Ja mam DO, kde mozem vyuzit makra bez akehokolvek softu, kedze sa zadava priamo, ktore tlacitka sa maju stlacit po zvoleni makro klavesy. Takze jednym klavesom je mozne zapnut teoreticky az 5 zariadeni.
-Vl- (366)|24.11.2010 19:24
[quote=vivid.sk;309397]funguje uz v HARMONY ucenie na zaklade "prilozenia" povodneho DO k novemu?
(t.j. stlacis LEARN, stlacis gombik na univerzalnom DO, prilozis povodne DO, stlacis gombik a vybavene. Mas naucene.)

Lebo co som v minulosti zachytil, islo to programovat len cez ich "internetovu aplikaciu". A na to sa mozem vykaslat vyhladavat nejake kody.

Zmenilo sa odvtedy nieco?[/quote]

Učit se kody od originálních DO umí Harmony odjakživa. Ale bez webu a připojení na internet se ani při tomto neobejdeš. Je to ale celkem zbytečné. Většinou u přístrojů co mají v databázi jsou i funkce co orig. ovladač ani nemá. Např. přepínání vstupů. pokud je na orig. ovladači na to pouze jedno tlačítko, tak často na tom Harmony můžeš přímo volit jednotlivé vstupy.
-Vl- (366)|24.11.2010 19:36
[quote=vivid.sk;309517]Daj vediet, ako to dopadne.
Mne sa vsak viacej paci to pouzitie cez web je to podla mna jednoduhsie

Urcite nie. Zadalsie, nie kazdy chce mat standardne tlacitka tam, kde ich zvolil vyrobca.
A nakoniec, kde mas istotu, ze databaza pristrojov je spravna a budu tam aj starsie vyrobky, pripadne noname znacky?

Naucenie jedneho setu na DO sposobom LEARN (kazde tlacitko samostatne) mi netrva viac ako par minut (jedno tlacitko nie viac ako 3 sekundy), zadalsie to robis len raz.

Bez tej app ho v podstate nenaprogramujes a nevyuzijes na 100% kedze nebudes moc nastavit aktivity a makra.


Toho sa prave bojim. Ja mam DO, kde mozem vyuzit makra bez akehokolvek softu, kedze sa zadava priamo, ktore tlacitka sa maju stlacit po zvoleni makro klavesy. Takze jednym klavesom je mozne zapnut teoreticky az 5 zariadeni.[/quote]

Prakticky vše co tady píšeš se dá v Harmony řešit. Kody pod jednotlivá tlačítka si můžeš u jednotlivých přístrojů i activit nastavit jak je libo. Funkci s názvem makro sice harmony nemá, ale nejblíže k tomu tam je seqence pro uložení více povelů pod jedno tlačítko. A pak tam jsou ty activity, které při spuštění také fungují jako makro
maiki (154)|24.11.2010 19:48
No to by bylo super kdyby se naše stará dobrá CRT Samsung sama zapla... ale předpkládám se tu bavíte o HDMI asi že...
dodomt (276)|24.11.2010 20:44
Ako pise kolega visie vsetky tlacitka sa daju poprehadzovat tak ako potrebujes neznamena ze ked ich nastavis z webu tak sa nedaju menit. Vsetko mozes mat poprehadzovane tak ako si zelas :-) ty urcujes kde co bude nie pristroj ten web je na to aby ti to ulahcil.. Maju databazu na 250000 zariadeni a 5000 znaciek takze aj noname tam hadam najdes ak nie tak naucis. :-) zatial pisem pozitivne naladeny uvidim ako "pozitivny" budem po prvom nastavovani :-D co som cital tak je to troska zdlhavejsie kym sa to vsetko zladi.

Maiki: to nema s Hdmi nic spolocne ovladac ovlada Tv cez ir port nie cez hdmi kabel kable s tymto ovladacom nemaju nic spolocne.

dodo
panasonic650 (1124)|24.11.2010 20:46
[quote=maiki;309525]No to by bylo super kdyby se naše stará dobrá CRT Samsung sama zapla... ale předpkládám se tu bavíte o HDMI asi že...[/quote]
Cez SCART to urcite ide... zalezi od TV a "co ho zapina".. ale tu sa bavia o DO
http://en.wikipedia.org/wiki/SCART#Status_and_aspect_ratio_.28slow_switching.29
Pitomec (10211)|24.11.2010 20:47
[quote=maiki;309525]No to by bylo super kdyby se naše stará dobrá CRT Samsung sama zapla... ale předpkládám se tu bavíte o HDMI asi že...[/quote]Stačí spínací napětí na SCARTu, pin8
vivid.sk (11472)|25.11.2010 00:21
[quote=-Vl-;309521]Prakticky vše co tady píšeš se dá v Harmony řešit. Kody pod jednotlivá tlačítka si můžeš u jednotlivých přístrojů i activit nastavit jak je libo. Funkci s názvem makro sice harmony nemá, ale nejblíže k tomu tam je seqence pro uložení více povelů pod jedno tlačítko. A pak tam jsou ty activity, které při spuštění také fungují jako makro[/quote]

Presne to som chcel pocut. Ak funguje funkcia LEARN z ineho DO, tak to uplne postacuje (aspon pre mna).

Ale bez webu a připojení na internet se ani při tomto neobejdeš
.
Stale nerozumiem, naco je k tomu potrebny web?




Maju databazu na 250000 zariadeni a 5000 znaciek takze aj noname tam hadam najdes

A ako budem vediet, ze prave ten kod je prave ten, co potrebujem (okrem odskusania na pristroji)?
Prave to sa mi zda absolutne zbytocne a nezmyselne, ked naucenie korektneho povelu je vecou par sekund, bez zbytocneho vyhladavania ...... Samozrejme, v pripade ze by som stratil/znicil, povodne DO, tak na rad prichadza moznost priradenia z db.


zatial pisem pozitivne naladeny uvidim ako "pozitivny" budem po prvom nastavovani :-D co som cital tak je to troska zdlhavejsie kym sa to vsetko zladi.

Ved presne o tom od zaciatku pisem. Naco sa skriabat s lavou rukou cez hlavu na pravum uchu, ked to mozes urobit priamo?
dodomt (276)|25.11.2010 08:23
vivid.sk S tym zdlhavym nazyvam to odladovanie zapinania zariadenie alias Activities. To znamena ze nie nahadzanie mojich zariadeni do ovladaca ale nastavenie spustania zariadeni podla aktivit prepinane portov podla toho aku aktivitu zvolim (Pozerat TV, Pozerat Filmy.... atd) a co sa mi ma ako prepnut aky vstup...

Akurat som vstal tak idem na to kuknut...

dodo
dodomt (276)|25.11.2010 12:38
OT: Tak po prvotnej skuske spokojnost. Neviem ci nieco spravili so SW (cital som ze je velmi neohrabany atd....) ale nastavenie prebehlo bez problemov a velmy rychlo. Zariadenia (TV, Xtreamer, AV, DVD, MacBook) boli nahadzane do ovladaca behom hmm... cca 3 minut. Potom si SW sam rozpoznal ake aktivity dokaze spravit s tych zariadeni a dal mi hned na vyber Sledovat Tv a Sledovat film. Pomocou par jednoduchych krokov som povyberal co maju jenotlive zariadenia robit ake vstupi maju byt zapnute cim sa ovlada hlasitost atd. a bolo nastavene. Potom uz stacilo len uploadnut nastavenia do ovladaca a bolo. Vsetko prebehlo v poriadku az na dva pady Logitech app (mohlo to by sposobene ale tym ze som rozbaloval 33GB archiv a pc robil na dalsich veciach...).

S ovladacom sa da precovat aj s jednou rukov (co som cital tak pisali ze je treba pouzit dve ruky) ergonomia je v poriadku spodok je pekne pogumovany a dobre sa drzi v ruke. Co je troska nesikovne riesenie je leskly povrch ovladaca takze samozrejem vidno vsetky odtlacky.

Paci sa mi ze ovladac vie co uz ma zapnute a co nie tazke neprepina nevypina zariadenia zbytocne ak by aj nahodu niekto vypol zariadenie rucne tak to logitech rozpozna a ak nie tak staci iba stlacit help a ovladac sa spyta na par otazok a pomocou nich vsetko odstranite.

To je asi tak vsetko zatial co som zistil. Este doladujem nejake tlacitka ktore chcem mat inak ako mi ich ponukli z webu... Ale nie je to nic strasne :) len napr. krok spat nechcem mat hore nad krizom ale na tlacitku pod krizom... :)

dodo
-Vl- (366)|26.11.2010 05:27
[quote=vivid.sk;309592]
Ale bez webu a připojení na internet se ani při tomto neobejdeš
.
Stale nerozumiem, naco je k tomu potrebny web?
[/quote]

Při učení se naučené povely ukládají na webu Logitech a dále se s něma pracuje jako s ostatními povely od logitech.
maiki (154)|26.11.2010 23:30
muze mi nekdo strucne a srozumitelne prelozit o cem se tu bavite? nemam cas googlit...
dodomt (276)|27.11.2010 09:06
maiki: Prvych par postov bolo o tom ze ci dokazes zapnut jednym ovladacom viac zariadeni naraz. Odpoved ano dokazes.

A dalej sme sa bavili o konkretnom zariadeni/dialkovom ovladaci Logitech Harmony One ktore to dokaze. Je to univerzalny ovladac ktory dokazes naucit ovladat skoro vsetky zariadenia v dome...

dodo