Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

Lebl@luxfery.net (4)|27.12.2011 20:24
Díky moc za ten odkaz. Dělali ze mně trošku blbce , že prej emtec adapter stojí 2000 :D. Jak vidim ani náhodou. Určitě to zkusim. díky.
Bohužl na PC se mi netváří nijak. Při připojení s ani nenainstaluje ovladač a pouze se zapíše jako " Neznámé zařízení" tak fakt nevim :(
KamilZ (10277)|27.12.2011 21:23
To nevím, zkusil bych jiný USB port a případně kabel. Nemusí se Emtec přepnout do nějakého spec. módu?
Lebl@luxfery.net (4)|27.12.2011 21:54
[quote=KamilZ;387046]To nevím, zkusil bych jiný USB port a případně kabel. Nemusí se Emtec přepnout do nějakého spec. módu?[/quote]
Asi jo zkusim všechno a uvidim.:( O tom modu nebo formátu disku jsem už taky uvažoval, ale nikde jsem nic nenašel:(
bastlir (3245)|27.12.2011 22:28
[quote=Lebl@luxfery.net;387007]Dostal jsem k Vánocům EMTEC Movie CubeS850H a mám pár problémů.
- Nevíte někdo jaké WIFI adaptéry použít ? Zkusil jsem BELKIN a ZYXEL a ani jeden nereaguje. Vůběc mám trošku problém se připojit k domácí síti, přitom všechno ostatní se připojuje v pohodě. Nemáte zkušenosti co a jak nastavit ?
- Další co se mi nedaří je propojení s notebookem.Na notebooku by se měl CUBE tvářit jako další disk, ale bohužel není vidět. Zkusil jsem ještě na dvou jinejch a taky nic. Nevíte někdo co s tim ?

Určitě jak postupně budu objevovat tak napíšu svoje zkušenosti. Díky[/quote]

To je celkem starý problém. Historicky Emtecy podporují jen své USB-WiFi. Ceny jsou celkem standardní. Provoz na i na PC je bezproblémový.
Emtec si USB-WiFi ihned najde a pracuje s ní.
Lebl@luxfery.net (4)|28.12.2011 08:53
[quote=Lebl@luxfery.net;387058]Asi jo zkusim všechno a uvidim.:( O tom modu nebo formátu disku jsem už taky uvažoval, ale nikde jsem nic nenašel:([/quote]
Tak díky za pomoc, nakonec se ukázalo, že je to kabelem:). Mělo mně to napadnout. díky :)
KamilZ (10277)|28.12.2011 09:17
[quote=Lebl@luxfery.net;387113]Tak díky za pomoc, nakonec se ukázalo, že je to kabelem:). Mělo mně to napadnout. díky :)[/quote]
:-) Tak to je ten lepší případ.
krystf1 (9)|31.12.2011 12:15
Nevite nekdo jak to vypada s D900H? Na strankach o tom neni ani zminka ale v katalogu 2011 ktery je tam je stazeni uveden je. A jelikoz rok 2011 uz skoro konci tak by me zajimalo co s tim bude. 850ka se mi hodne libi ale skoro bych si pockal na ten novejsi model.
krystf1 (9)|9.1.2012 16:30
Tak o D900H asi nikdo zatim moc neslysel, no nevadi :) Ale mel bych jeste jednu otazecku, jak dlouho trva startovani ty hracky? Zkuste mi to prosim nekdo kdo ji vlastnite stopnout :)
bastlir (3245)|9.1.2012 17:18
[quote=krystf1;390034]Tak o D900H asi nikdo zatim moc neslysel, no nevadi :) Ale mel bych jeste jednu otazecku, jak dlouho trva startovani ty hracky? Zkuste mi to prosim nekdo kdo ji vlastnite stopnout :)[/quote]

S načtením všech ovladačů 45 vteřin.
krystf1 (9)|9.1.2012 19:44
[quote=bastlir;390042]S načtením všech ovladačů 45 vteřin.[/quote]

Super diky, a ma to nejaky StandBy mode? Nebo proste bud je to porad zapnute a nebo kazde spusteni trva tech 45s? A jen ciste tvuj subjektivni nazor, jsi s nim spokojeny? Nebo je neco co te na nem hodne sere? :)
petrmet (55)|11.1.2012 15:45
[quote=krystf1;390086]Super diky, a ma to nejaky StandBy mode? Nebo proste bud je to porad zapnute a nebo kazde spusteni trva tech 45s? A jen ciste tvuj subjektivni nazor, jsi s nim spokojeny? Nebo je neco co te na nem hodne sere? :)[/quote]

Me hodne vadi pohyb po EPG, napr. nahrani poradu v nasledujicich dnech je umeni, samo to odroluje na dnesek driv nez stacim stisknout tlacitko nahravani. Pak mi vadi, ze musim myslet na to, ze ktereho programu chci nahravat a pokud ma dlouhy nazev ( NOVA CINEMA, BARRANDOV,...), tak pridat jeste nahravani z CT1.
petrmet (55)|11.1.2012 16:00
Mam problem s prehravanim nekterych videi stazenych do PC z YouTube. V pocitaci je programem VLC bez problemu prehraju, ale po nakopirovani do Emtecu hlasi Neplatny soubor. Jsou to vetsinou *.mp4, asi problem s kodeky. Neporadite mi nejaky jednoduchy free konverzni program typu : Pridej vstupni soubory, Zadej vystupni slozku, stiskni Konvertuj ? Nechci si pocitac zaplacat haldou editacnich a konverznich programu. Diky.
bastlir (3245)|11.1.2012 23:19
[quote=krystf1;390086]Super diky, a ma to nejaky StandBy mode? Nebo proste bud je to porad zapnute a nebo kazde spusteni trva tech 45s? A jen ciste tvuj subjektivni nazor, jsi s nim spokojeny? Nebo je neco co te na nem hodne sere? :)[/quote]

Popisovaný start je ze StandBy mode. Jinak ... je to můj už druhý Emtec, takže jsem věděl, do čeho jdu. Je to super mašinka, ale jak to už bývá, nikdy si nekoupíš nic stoprocentního. Jak píše Petrmet, to EPG mě neskutečně vytáčí, ale je to o zvyku. Na druhou stranu máš možnost celkem dobré editace plánu. Takže ... zatím bych neměnil ani za Popcorna. Navíc Emtec má slušnou podporu.
rtepema (1)|18.1.2012 00:19
Zdravím všechny,
hodlám koupit EMTEC S850H. Pročetl jsem valnou část fóra, nenalezl jsem zatím zda je program, nahraný přes EPG, pojmenován na disku podle názvu pořadu v EPG. Další dotaz je na nahrávání seriálů. Když se v názvu mění dodatková slova, případně čísla dílů. Nevadí to?

Díky za odpověď. PM
petrmet (55)|18.1.2012 23:22
[quote=rtepema;391962]Zdravím všechny,
hodlám koupit EMTEC S850H. Pročetl jsem valnou část fóra, nenalezl jsem zatím zda je program, nahraný přes EPG, pojmenován na disku podle názvu pořadu v EPG. Další dotaz je na nahrávání seriálů. Když se v názvu mění dodatková slova, případně čísla dílů. Nevadí to?

Díky za odpověď. PM[/quote]

Jsme ve foru o D850H, tak odpovím, jak je to s tímto MMC. S firmwarem 4564 ukládá pořady s názvem podle EPG, s novějším firmwarem jsou znaky s diakritikou nahrazeny několika podtržítky, viz předešlé příspěvky. Jak je to s nahráváním seriálu nemám zkušenosti.
Petr
lipOs (3)|31.1.2012 10:53
Zdravím všechny.
Jsem čerstvým majitelem Movie Cube D850H a rád bych se připojil do tohoto fóra, ve kterém se řeší zkušenosti a případné neduhy a problémy. Současně bych rád poděkoval všem zde diskutujícím za cenné informace při rozhodování o nákupu tohoto zařízení.
Rád bych se podělil o několik svých zkušeností pro případné další zájemce o toto zařízení nebo pro někoho, komu se nadaří problém vyřešit a současně asi shrnu to, co je již napsáno v předchozích příspěvcích.
Prvně bych rád uvedl, že moje zařízení už má tichý větrák a firmware byl nainstalován r5382. Nefunkční YouTube vyřešilo přeinstalování firmwaru. Pro reinstal firmware je potřeba aby install.img byl přímo v základním adresáři usb zařízení.
Koupil jsem D850H s 1,5T diskem. Pro připojení do domácí sítě jsem si pořídil Wifi USB adaptér od Emtecu (jak je zde doporučeno). Zařízení se s ním bez problémů připojí do domácí sítě Wifi. Stačí v menu nastavení sítě vybrat Wireless Setup, zvolit např.Connection1, Infrastructure (AP), zvolit vaší domácí síť, DHCP Auto, a už jen zadat přihlašovací klíč (WEP nebo WPA) a chvíli počkat než si zařízení načte síť a nastaví IP adresu. U zařízení jsem neuvažoval s připojením D850H na disk ve stolním počítači, ale s napojením počítače na disk v mém D850H. Abych připojil počítač (Win7) na disk v zařízení zapnul jsem na D850H funkci NAS v nastavení sítě a v počítači do příkazové řádky napsal \\NAS. Počítač si načetl nový síťový prvek a nyní mám přístup na disk v zařízení a můžu vesele posílat data z počítače do D850H. Nastavení sítě a spárování s počítačem mi zabralo z celkového nastavení D850H nejvíce času. Jen wifi je na větší objem dat pomalá, ale jeden film je otázka 5min. Kopii celého disku z PC budu řešit tak, že disk z D850H připojím přímo do PC a časem, až budu doma řešit UTP rozvod tak zařízení připojím přes kabel.
Ostatní nastavení obrazu, zvuku, kódování textu je opravdu přehledné, jednoduché a intuitivní. Nastavení nahrávání mi přijde stejné jako u jiných STB. Stačí v EPG vybrat co chcete nahrávat a přes hlavní menu nastavit v harmonogramu nahrávání případnou úpravu času a délky nahrávání.
Na zařízení jsem zkoušel přehrát filmy snad ve všech video formátech (i MKV), zkoušel jsem přehrát filmy s kódováním zvuku 2.0 (MP3) i 6.1 (AC3) se starší televizí připojenou přes scart a zařízení přehrálo zatím vše (předchozí STB mi AC3 posílal místo na scart pouze na digitální audio výstup).
Další zkušenosti zatím nemám, ale celkově jsem zatím velmi spokojen a zařízení funguje přesně tak, kvůli čemu jsem ho kupoval.

Mám ale jeden dotaz: Stalo se vám, že po nainstalování nového firmware se nabídka programů (přes volbu OK) zobrazí jakoby dvakrát (nebo se stínem)? Jedna ve které se dá listovat a druhá jakoby pod ní. V předchozím firmware mi to nedělalo. Díky za odpověď
bastlir (3245)|31.1.2012 16:45
[quote=lipOs;394690]Zdravím všechny.
Jsem čerstvým majitelem Movie Cube D850H a rád bych se připojil do tohoto fóra, ve kterém se řeší zkušenosti a případné neduhy a problémy. Současně bych rád poděkoval všem zde diskutujícím za cenné informace při rozhodování o nákupu tohoto zařízení.
Rád bych se podělil o několik svých zkušeností pro případné další zájemce o toto zařízení nebo pro někoho, komu se nadaří problém vyřešit a současně asi shrnu to, co je již napsáno v předchozích příspěvcích.
Prvně bych rád uvedl, že moje zařízení už má tichý větrák a firmware byl nainstalován r5382. Nefunkční YouTube vyřešilo přeinstalování firmwaru. Pro reinstal firmware je potřeba aby install.img byl přímo v základním adresáři usb zařízení.
Koupil jsem D850H s 1,5T diskem. Pro připojení do domácí sítě jsem si pořídil Wifi USB adaptér od Emtecu (jak je zde doporučeno). Zařízení se s ním bez problémů připojí do domácí sítě Wifi. Stačí v menu nastavení sítě vybrat Wireless Setup, zvolit např.Connection1, Infrastructure (AP), zvolit vaší domácí síť, DHCP Auto, a už jen zadat přihlašovací klíč (WEP nebo WPA) a chvíli počkat než si zařízení načte síť a nastaví IP adresu. U zařízení jsem neuvažoval s připojením D850H na disk ve stolním počítači, ale s napojením počítače na disk v mém D850H. Abych připojil počítač (Win7) na disk v zařízení zapnul jsem na D850H funkci NAS v nastavení sítě a v počítači do příkazové řádky napsal \\NAS. Počítač si načetl nový síťový prvek a nyní mám přístup na disk v zařízení a můžu vesele posílat data z počítače do D850H. Nastavení sítě a spárování s počítačem mi zabralo z celkového nastavení D850H nejvíce času. Jen wifi je na větší objem dat pomalá, ale jeden film je otázka 5min. Kopii celého disku z PC budu řešit tak, že disk z D850H připojím přímo do PC a časem, až budu doma řešit UTP rozvod tak zařízení připojím přes kabel.
Ostatní nastavení obrazu, zvuku, kódování textu je opravdu přehledné, jednoduché a intuitivní. Nastavení nahrávání mi přijde stejné jako u jiných STB. Stačí v EPG vybrat co chcete nahrávat a přes hlavní menu nastavit v harmonogramu nahrávání případnou úpravu času a délky nahrávání.
Na zařízení jsem zkoušel přehrát filmy snad ve všech video formátech (i MKV), zkoušel jsem přehrát filmy s kódováním zvuku 2.0 (MP3) i 6.1 (AC3) se starší televizí připojenou přes scart a zařízení přehrálo zatím vše (předchozí STB mi AC3 posílal místo na scart pouze na digitální audio výstup).
Další zkušenosti zatím nemám, ale celkově jsem zatím velmi spokojen a zařízení funguje přesně tak, kvůli čemu jsem ho kupoval.

Mám ale jeden dotaz: Stalo se vám, že po nainstalování nového firmware se nabídka programů (přes volbu OK) zobrazí jakoby dvakrát (nebo se stínem)? Jedna ve které se dá listovat a druhá jakoby pod ní. V předchozím firmware mi to nedělalo. Díky za odpověď[/quote]

Koupě tohoto zařízení je opravdu pro ty, kteří vědí, co chtějí. :-) WiFi síť obecně je pomalejší jak LAN, proto ji pro video nedoporučuji i přes reklamní humbuk výrobců. Navíc dost záleží na použitých protokolech, kdy reálný nejlepší je zatím "n", na zarušenosti prostoru, na nastavení a typu routeru a WiFI-USB ..... Nastavení pak je pochopitelně otázkou zkušenosti.
pazilu (1)|10.2.2012 16:46
Zdravím Vás...

Dlhé roky som bol upútaný na Mágio. Celkom spokojný s funkciami a možnosťami. No nedávno som pripojil anténu a priamo na TV (Samsung) som naladil digitálne vysielanie. A ejhľa TV sa rozžiaril jasom a kontrastnými farbami, ktoré som z mágia nemohol nijako dostať. Signál na Mágiu je dátovo oklieštený. Zvykli sme si doma na nahrávanie a hlavne na timeshift.

Uvažujem o kúpe D850H, ale potrebujem upresniť ako funguje nahrávanie a timeshift- ( TS ):

1) Ak nahráva jeden program z MUXu 1 a iný program z MUXu 2- teda 2 programy súčasne- dá sa pozerať iný (tretí) program z prvého či druhého MUXu ?

2) Funkcia TS beží automaticky, či sa musí aktivovať?

3) Ak chcem prepnúť program, neobmedzuje ma nejaká hláška zrušiť TS ?

4 )Ak sa pri nahrávaní dvoch programov dá pozerať aj tretí, pôjde aj TS ?

5) Ak je spustené nahrávanie, je prístupný HDD a nahrávky na ňom sa dajú prehrať?

Prosím tých, ktorí už tento prístroj majú, keby vyskúšali tieto funkcie a dali mi odpoveď.

Vopred díky.
pida11 (1)|11.2.2012 14:28
Zdravím všechny, ...v týdnu jsem koupil přístroj EMTEC Movie Cube D850H s 1 TB HD, zapojil a nahrál si na HDD s externího USB filmy, hudbu atd. Chtěl bych se zeptat - poradit se zkušenějšími ohledně přesunu souborů, složek na HDD do vytvořených složek na HDD.
Chtěl jsem si přesunout např. film do již vytvořené složky "movie" na HDD. Po zadání příkazu v sekci "kopírování" se na TV objevila grafika šedé linky - jako když proces přesunu probíhá, ale přesun neproběhnul.
Může mi někdo poradit, případně popsat celý postup, jak toto provést? Co dělám špatně? Díky za radu. H.
petrmet (55)|12.2.2012 23:32
[QUOTE=pida11;396930]Zdravím všechny, ...v týdnu jsem koupil přístroj EMTEC Movie Cube D850H s 1 TB HD, zapojil a nahrál si na HDD s externího USB filmy, hudbu atd. Chtěl bych se zeptat - poradit se zkušenějšími ohledně přesunu souborů, složek na HDD do vytvořených složek na HDD.
Chtěl jsem si přesunout např. film do již vytvořené složky "movie" na HDD. Po zadání příkazu v sekci "kopírování" se na TV objevila grafika šedé linky - jako když proces přesunu probíhá, ale přesun neproběhnul.
Může mi někdo poradit, případně popsat celý postup, jak toto provést? Co dělám špatně? Díky za radu. H.[/QUOTE]

Já kvůli pohodlí připojím Emtec k počítači USB kabelem jako externí disk a všechny akce jako mazání, kopírování, přesun, vytváření složek atd. dělám na počítači TotalCommanderem. Ale zkoušel jsem teď přesun souborů přímo na Emtecu a proběhlo to bez problémů. Na dálkáči jsem stisknul tlačítko COPY, vybral jsem vlevo zdroj HDD, vpravo cíl HDD, na zdroji jsem označil soubor, který chci přesunout tlačítkem SELECT, na cíli jsem vybral složku,kam chci přesunout tlačítkem OK, pak šipku doprava, vybrat Přesun tlačítkem OK a přesun proběhl.
hama (8)|13.2.2012 08:38
Používa niekto emtec s ps3 bez pc?Pretože mám problém že ps3 nevie nájsť emtec.Cez pc v pohode.
machun (9)|14.2.2012 12:10
[QUOTE=petrmet;397094]Já kvůli pohodlí připojím Emtec k počítači USB kabelem jako externí disk a všechny akce jako mazání, kopírování, přesun, vytváření složek atd. dělám na počítači TotalCommanderem. Ale zkoušel jsem teď přesun souborů přímo na Emtecu a proběhlo to bez problémů. Na dálkáči jsem stisknul tlačítko COPY, vybral jsem vlevo zdroj HDD, vpravo cíl HDD, na zdroji jsem označil soubor, který chci přesunout tlačítkem SELECT, na cíli jsem vybral složku,kam chci přesunout tlačítkem OK, pak šipku doprava, vybrat Přesun tlačítkem OK a přesun proběhl.[/QUOTE]

Můžu se zeptat, jakým způsobem připojíš Emtec jako externí disk. Jsem laik a občas mi domácí wifina nechce Emtec najít.
bastlir (3245)|14.2.2012 14:39
[QUOTE=petrmet;397094]Já kvůli pohodlí připojím Emtec k počítači USB kabelem jako externí disk a všechny akce jako mazání, kopírování, přesun, vytváření složek atd. dělám na počítači TotalCommanderem. Ale zkoušel jsem teď přesun souborů přímo na Emtecu a proběhlo to bez problémů. Na dálkáči jsem stisknul tlačítko COPY, vybral jsem vlevo zdroj HDD, vpravo cíl HDD, na zdroji jsem označil soubor, který chci přesunout tlačítkem SELECT, na cíli jsem vybral složku,kam chci přesunout tlačítkem OK, pak šipku doprava, vybrat Přesun tlačítkem OK a přesun proběhl.[/QUOTE]

Ono je to asi nejvíce o zvyku. Já také používám FTP, ačkoliv je to asi nejpomalejší, ale nejkomfortnější. Nejrychlejší by asi bylo vytáhnout HDD a připojit přes eSATA k PC.
bastlir (3245)|14.2.2012 16:49
[QUOTE=pazilu;396698]Zdravím Vás...

Dlhé roky som bol upútaný na Mágio. Celkom spokojný s funkciami a možnosťami. No nedávno som pripojil anténu a priamo na TV (Samsung) som naladil digitálne vysielanie. A ejhľa TV sa rozžiaril jasom a kontrastnými farbami, ktoré som z mágia nemohol nijako dostať. Signál na Mágiu je dátovo oklieštený. Zvykli sme si doma na nahrávanie a hlavne na timeshift.

Uvažujem o kúpe D850H, ale potrebujem upresniť ako funguje nahrávanie a timeshift- ( TS ):

1) Ak nahráva jeden program z MUXu 1 a iný program z MUXu 2- teda 2 programy súčasne- dá sa pozerať iný (tretí) program z prvého či druhého MUXu ?

2) Funkcia TS beží automaticky, či sa musí aktivovať?

3) Ak chcem prepnúť program, neobmedzuje ma nejaká hláška zrušiť TS ?

4 )Ak sa pri nahrávaní dvoch programov dá pozerať aj tretí, pôjde aj TS ?

5) Ak je spustené nahrávanie, je prístupný HDD a nahrávky na ňom sa dajú prehrať?

Prosím tých, ktorí už tento prístroj majú, keby vyskúšali tieto funkcie a dali mi odpoveď.

Vopred díky.[/QUOTE]

Jelikož toto zařízení je dvoutunerové, odvíjí se od tohoto všechna logika. DVB-T přijímač není DVB-S, a tedy na jednom tuneru nelze sledovat a nahrávat jiný kanál, jako je tomu na jednom transponderu u DVB-S.
Pokud nahrávka je z DVB-T signálu, uložené video je vždy ve formátu *.ts. Jinak z jiného zdroje ve formátu *.mpg.
petrmet (55)|14.2.2012 21:30
[QUOTE=machun;397452]Můžu se zeptat, jakým způsobem připojíš Emtec jako externí disk. Jsem laik a občas mi domácí wifina nechce Emtec najít.[/QUOTE]

Podle manuálu :
2.3.1 Připojení k počítači
(1) Ujistěte se, že přehrávač je zapnutý.
(2) Zapojte konektor kabelu USB do portu přehrávače pro USB zařízení.
(3) Zapojte konektor USB kabelu do počítače.

Kabel je v příslušenství a konektor je na zadní straně Emtecu ( USB DEVICE ).
kolisek (4)|17.2.2012 15:28
Dobrý den, jsem totální začátečník a potřeboval bych pomoc při změně fimwaru. Stáhl jsem Img. Soubor, dal na flashku, ale dál se mi to nedaří přehrát když se podívám na soubory na flashce tak ho tam nevidím, myslel jsem ,že by to mohlo být starším bootloaderem, ale ani ten není vidět. Vyzkoušel jsem tedy jak je aktulizace systému, ale ani tudy cesta nevedla. A pak mám ještě dotaz ohledně nastavení sítě podle návodu, ani to se mi nedaří tváří se to jako připojené, ale radia nenaladím (musí být kvůli tomu puštěný PC?) . Omlouvám se že otravuji takovými otázkami, které už určitě byly několikrát probírány.
bastlir (3245)|17.2.2012 17:55
[QUOTE=kolisek;398078]Dobrý den, jsem totální začátečník a potřeboval bych pomoc při změně fimwaru. Stáhl jsem Img. Soubor, dal na flashku, ale dál se mi to nedaří přehrát když se podívám na soubory na flashce tak ho tam nevidím, myslel jsem ,že by to mohlo být starším bootloaderem, ale ani ten není vidět. Vyzkoušel jsem tedy jak je aktulizace systému, ale ani tudy cesta nevedla. A pak mám ještě dotaz ohledně nastavení sítě podle návodu, ani to se mi nedaří tváří se to jako připojené, ale radia nenaladím (musí být kvůli tomu puštěný PC?) . Omlouvám se že otravuji takovými otázkami, které už určitě byly několikrát probírány.[/QUOTE]

Součástí nového FW bývá i postup natažení do Emtecu. Pokud FW nevidíš na flashce, tak tam asi není. :-) Připojení Emteca na LAN a následné prohlížení prostřednictvím PC je velmi jednoduché, avšak vyžaduje to základní znalosti struktury a adresového prostředí tvé sítě. Nejrychlejším řešením pro tebe bude pozvat si na to nějakého zdatnějšího kamaráda.
petrmet (55)|18.2.2012 00:10
[QUOTE=kolisek;398078]Dobrý den, jsem totální začátečník a potřeboval bych pomoc při změně fimwaru. Stáhl jsem Img. Soubor, dal na flashku, ale dál se mi to nedaří přehrát když se podívám na soubory na flashce tak ho tam nevidím, myslel jsem ,že by to mohlo být starším bootloaderem, ale ani ten není vidět. Vyzkoušel jsem tedy jak je aktulizace systému, ale ani tudy cesta nevedla. A pak mám ještě dotaz ohledně nastavení sítě podle návodu, ani to se mi nedaří tváří se to jako připojené, ale radia nenaladím (musí být kvůli tomu puštěný PC?) . Omlouvám se že otravuji takovými otázkami, které už určitě byly několikrát probírány.[/QUOTE]

Já bych nejdřív vyzkoušel nakopírovat na flešku nějakej avi nebo mp3 a připojil flešku k Emtecu, abych se přesvědčil, že ji Emtec přečte. Pokud je neuvidíš, hledal bych chybu ve flešce, tj. zkusil bych jinou. Pokud ano, tak bych všechno na flešce smazal a nakopíroval tam ten Install.img do rootu. Ten ale asi po připojení flešky k Emtecu neuvidíš, protože Emtec vidí jen multimediální soubory. Ale aktualizace firmware by měla fungovat.
kolisek (4)|18.2.2012 13:47
[QUOTE=petrmet;398125]Já bych nejdřív vyzkoušel nakopírovat na flešku nějakej avi nebo mp3 a připojil flešku k Emtecu, aby se přesvědčil, že ji Emtec přečte. Pokud je neuvidíš, hledal bych chybu ve flešce, tj. zkusil bych jinou. Pokud ano, tak bych všechno na flešce smazal a nakopíroval tam ten Install.img do rootu. Ten ale asi po připojení flešky k Emtecu neuvidíš, protože Emtec vidí jen multimediální soubory. Ale aktualizace firmware by měla fungovat.[/QUOTE]


Děkuji za radu vyzkoušel jsem mp3,avi, vše je vidět spustitelné. To upozornění že img. neuvidí mě nenapadl, ale při aktualizaci by to mělo nějak reagovat. Tedy pokud vše dělám jak mám. Myslel jsem, že to bude podobné jako přehrát bios, či nahrát upravené win. do stareho PDA.Jestli mohu poprosit o přesný postup jak postupovat a já koupím funglovku flashku aby byla úplně čistá.
petrmet (55)|18.2.2012 17:39
[QUOTE=kolisek;398188]Děkuji za radu vyzkoušel jsem mp3,avi, vše je vidět spustitelné. To upozornění že img. neuvidí mě nenapadl, ale při aktualizaci by to mělo nějak reagovat. Tedy pokud vše dělám jak mám. Myslel jsem, že to bude podobné jako přehrát bios, či nahrát upravené win. do stareho PDA.Jestli mohu poprosit o přesný postup jak postupovat a já koupím funglovku flashku aby byla úplně čistá.[/QUOTE]

Pokud jsi stáhnul firmware z oficiálních stránek Emtec, tak součástí balíčků jsou 2x PDF, kde jsou popsány dva různé postupy aktualizace. Jinak v manuálu je tento postup na str. 32:
System Update (aktualizace systému)
- Tuto položku vyberte, přejete-li si pomocí USB klíče aktualizovat firmware.
1) Nakopírujte do kořenového adresáře USB klíče soubor ‘install.img’.
2) Vyberte možnost upgrade (nainstalovat novou verzi) nebo re-install (provést
opětovnou instalaci) a pro potvrzení stiskněte tlačítko ENTER.

Chce to trochu trpělivosti, trvá to asi 10 minut.
kolisek (4)|18.2.2012 20:11
[QUOTE=petrmet;398239]Pokud jsi stáhnul firmware z oficiálních stránek Emtec, tak součástí balíčků jsou 2x PDF, kde jsou popsány dva různé postupy aktualizace. Jinak v manuálu je tento postup na str. 32:
System Update (aktualizace systému)
- Tuto položku vyberte, přejete-li si pomocí USB klíče aktualizovat firmware.
1) Nakopírujte do kořenového adresáře USB klíče soubor ‘install.img’.
2) Vyberte možnost upgrade (nainstalovat novou verzi) nebo re-install (provést
opětovnou instalaci) a pro potvrzení stiskněte tlačítko ENTER.

Chce to trochu trpělivosti, trvá to asi 10 minut.[/QUOTE]


Prvně bych chtěl poděkovat za trpělivost, to co ste mi napsal jsem vše vyzkoušel, ale nic nefungovalo. A ani nafomátováni flashky a tak jak jsem napsal předtím koupil jsem novou nenaformátovanou nahrál jsem stažené img. a začalo to fungovat oběma spůsoby. Děkuji
Teď již rozchodit radia a vůbec samotnou síť, ale jak jsem zjistil při instalaci nového firmwaru tedy dodržuji inst. postupně ,objevil se pc. tak snad když to tak půjde dál se to dá dohromady. Ještě jednou díky.
bastlir (3245)|19.2.2012 13:25
Nepříjemnou skutečností aspoň zatím je fakt, že nelze uložit nastavení kanálů, a tedy po každé aktualizaci je třeba "začít na zelené louce".
bastlir (3245)|19.2.2012 13:34
Ještě dotaz, používá někdo novější FW, než je "r5412"? Třeba i beta či alternativní?
kolisek (4)|19.2.2012 15:06
[QUOTE=bastlir;398386]Ještě dotaz, používá někdo novější FW, než je "r5412"? Třeba i beta či alternativní?[/QUOTE]

Dotaz prosím,kde je možné objevit alternativní FW. Není některý, kde by byl nějaký prohlížeč? A nebo neví někdo jak dostat české radia?
hama (8)|19.2.2012 20:32
Nikto neskúšal emtec spojit v sieti s ps3 bez PC ,samozrejme ze cez router, pretože sa mi to nedarí,ale asi emtec nedokáže vidieť ps3 ako media server.
bastlir (3245)|20.2.2012 16:15
[QUOTE=hama;398482]Nikto neskúšal emtec spojit v sieti s ps3 bez PC ,samozrejme ze cez router, pretože sa mi to nedarí,ale asi emtec nedokáže vidieť ps3 ako media server.[/QUOTE]

Pokud ps3 vidíš z PC, tam by mělo být vidět i z MMC, protože skupina neskupina MMC proleze všechno. Tipoval bych, že máš špatně nastavenou bránu, DNS a síť s plovoucími IP adresami.
hama (8)|20.2.2012 18:03
[QUOTE=bastlir;398653]Pokud ps3 vidíš z PC, tam by mělo být vidět i z MMC, protože skupina neskupina MMC proleze všechno. Tipoval bych, že máš špatně nastavenou bránu, DNS a síť s plovoucími IP adresami.[/QUOTE]

Ide mi o to či ma niekto doma PS3 a zobrazí sa mu v PS3 emtec ako media server.Pretože PC sa mi v PS3 zobrazí ako media server ,ale emtec nie.
neomichel (4)|23.2.2012 19:05
Zdravím,

chtěl bych si koupil D850H bez HDD a doma do něj dát svůj 3TB HDD. Má někdo zkušenost s 3TB HDD v D850H?

Díky za radu
bastlir (3245)|23.2.2012 23:27
A není to škoda velkého disku? Za chvíli zjistíš, že nahráváním programů i 500GB disk těžko zaplníš.
KamilZ (10277)|24.2.2012 06:30
[QUOTE=neomichel;399229]Zdravím, chtěl bych si koupil D850H bez HDD a doma do něj dát svůj 3TB HDD. Má někdo zkušenost s 3TB HDD v D850H? [/QUOTE]
Rada je, že Ti to nepojede, max. 2TB.
petrmet (55)|24.2.2012 13:58
[QUOTE=bastlir;399261]A není to škoda velkého disku? Za chvíli zjistíš, že nahráváním programů i 500GB disk těžko zaplníš.[/QUOTE]

Já tam mám 2 TB a za rok se mi ho podařilo naplnit ( zbývá posledních 100 GB ). Přemýšlím, co dál, do NAS se mi nechce, vyměňovat disky podle potřeby taky ne, tak asi nezbyde než připojit externí disk. Když mám hudbu ve FLAC a plno DVD, tak to docela přibývá.
bastlir (3245)|24.2.2012 17:21
Oho! Tak používat Emteca jako server, to bych si asi sakra rozmyslel, protože není na to konstruován. Mám na mysli odvod tepla. Oproti starším typům má i integrovaný zdroj, což také není pro tuto funkci ideální. Já mám NASy dva a vůbec toho nelituji. Asi k tomu časem také dospěješ. :-)
petrmet (55)|24.2.2012 18:19
[QUOTE=bastlir;399330]Oho! Tak používat Emteca jako server, to bych si asi sakra rozmyslel, protože není na to konstruován. Mám na mysli odvod tepla. Oproti starším typům má i integrovaný zdroj, což také není pro tuto funkci ideální. Já mám NASy dva a vůbec toho nelituji. Asi k tomu časem také dospěješ. :-)[/QUOTE]

Jaký server a jaké zahřívání ? Mám v Emtecu 2 TB interní disk a přemýšlím o tom, že k němu ještě připojím 2 TB externí disk přes USB, abych nemusel budovat síť a NAS.
neomichel (4)|25.2.2012 04:06
[QUOTE=KamilZ;399271]Rada je, že Ti to nepojede, max. 2TB.[/QUOTE]

Díky za radu. Koupím teda raději jen 2TB.

Nevíte ještě někdo, když si teď objednám D850H jestli už bude s posledním verzí firmwaru?

Díky
bastlir (3245)|25.2.2012 09:23
V tom případě dělej jak myslíš. NAS = NAS-server.
bastlir (3245)|25.2.2012 09:38
To "neomichel": Tak to silně pochybuji, protože FW instaluje výrobce a nedovedu si představit, že by jej některý prodejce a o internetovém ani nemluvím, aktualizoval. Ale aktualizace samotná je tak jednoduchá, že se není čeho bát a navíc u každého aktualizačního souboru bývá i návod.
neomichel (4)|25.2.2012 13:25
[QUOTE=bastlir;399402]To "neomichel": Tak to silně pochybuji, protože FW instaluje výrobce a nedovedu si představit, že by jej některý prodejce a o internetovém ani nemluvím, aktualizoval. Ale aktualizace samotná je tak jednoduchá, že se není čeho bát a navíc u každého aktualizačního souboru bývá i návod.[/QUOTE]

Podíval jsme se na stránku: http://www.emtec-international.com/en-eu/Firmware_D850H , kde jsou všechny verze firmwarů pro D850H, ale není mi úplně jasné jestli se musí instalovat všechny postupně anebo poslední r5412 obsahuje i opravy problémů s nahrávání z r5382.
bastlir (3245)|25.2.2012 16:47
[QUOTE=neomichel;399429]Podíval jsme se na stránku: http://www.emtec-international.com/en-eu/Firmware_D850H , kde jsou všechny verze firmwarů pro D850H, ale není mi úplně jasné jestli se musí instalovat všechny postupně anebo poslední r5412 obsahuje i opravy problémů s nahrávání z r5382.[/QUOTE]

Stačí poslední verzi.
neomichel (4)|27.2.2012 17:49
Od koho resp. kde jste koupili svůj Movie Cube D850H? Z Emtecmedia, Mall, Korunka? Nevím co je nejlepší a teď nemyslím cenu, ale vše kolem (zákaznická podpora, rychlé vyřízení a případná reklamace kdyby byl přístroj poruchový).
Měl jsem LG a reklamace byla peklo, takže bych se nerad znovu spálil.
bastlir (3245)|27.2.2012 19:09
Koupi jsem to v Korunce. Objednal přes net a pak si pro to dojel do kamenného krámu. Zákaznickou podporu neočekávám a s reklamací nemám zkušenost. Emtecy se ale stejně posílají zpět do Německa. Ale pozor (!), musí se to tam posla vč. zcela úplného příslušenství, jinak jej sami znova dodají a nechají si to pořádně zaplatit.