Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

dipol100 (104)|28.3.2013 09:48
Prosím o radu, k čemu přesně je vlastně tlačítko TV SYS. V návodu se uvádí, že se jím má nastavit typ připojené TV (PAL/NTSC) a výstupní rozlišení. Výstupní rozlišení se jím opravdu nastavuje, ale nenastavuje se jím i druh přehrávaného souboru (PAL -25fps/ NTSC -23.976)? Můj problém je v tom, že pokud pustím video (v režimu TV SYS na PAL), které má 23.976 fps, tak jsou veškeré pohyby místo plynulého pohybu cukavé (auto místo aby plynule jelo, jede stylem cuk cuk cuk), pokud pustím toto video v režimu TV SYS na NTCS, tak je obraz o trochu tmavší, barvy sytější, ale pohyb není cukavý. Používá se tedy tlačítko TV SYS k nastavení typu připojená televize, nebo typu přehrávaného videa? Myslel jsem si, že k nastavení typu TV a video bez rozdílů fps (25/23.976) přehraje S850H vždy plynule, ale u mě tomu tak není, jak to řešíte vy?
PaPe3814 (3)|28.3.2013 14:05
Tak jsem vyzkoušel donwgrade FW z r5412 na r5382 a problem s wmv se nezměnil.
Jen jsem zaregistroval, že procházení adresářů na síti bylo méně plynulé a jednou to spadlo. Vrátil jsem se zpět k r5412. Oproti r5382 má podle mě jen toto drobné vylepšení, jinak mi připadá úplně stejný.

Ohledně free FW, našel jsem Honki-Firmware 46111 4.10-D850H.zip:
http://www.mhdworld.de/en/downloads/category/3-emtec.html

IPKG:
http://www.mhdworld.de/en/downloads/category/4-ipkg.html

Stránka, jak flashnout tenhle FW
http://www.mhdworld.de/index.php?option=com_content&view=article&id=59%3Afirmware-flashen&catid=34%3Afirmware-ipkg&Itemid=41&lang=en

Forum, stojí za přečtení:
http://emtec.mhdworld.com/modules/newbb/viewtopic.php?start=110&topic_id=7224&viewmode=compact&order=ASC&type=&mode=0


Zkoušel jste někdo tento FW, jsou nějaké zkušenosti, jak to funguje a co se dá čekat?
hama (8)|2.4.2013 20:25
Ano mám to,hlavne kvôli tomu že tam šlape twonky media server používam to s PS3.Youtube nefunkčné,problém s časom,problém s nahrávaním niektorých staníc proste sa nespustí časové nahrávanie ,inak všetko ostatné v pohode,dobré triedenie staníc v DVB-T ,akurát že po sieti to nejde viac ako cca 45Mbit/s,ale to je problém aj z iným firmwerom,inak do toho emtecu som skúsil nainštalovať firmware s eagetuM9 a išlo to v pohode aj s iTV ale bacha musíš mať DO eaget lebo potom to nereagovalo na to origo.
dipol100 (104)|10.4.2013 15:20
[QUOTE=dipol100;450864]Prosím o radu, k čemu přesně je vlastně tlačítko TV SYS. V návodu se uvádí, že se jím má nastavit typ připojené TV (PAL/NTSC) a výstupní rozlišení. Výstupní rozlišení se jím opravdu nastavuje, ale nenastavuje se jím i druh přehrávaného souboru (PAL -25fps/ NTSC -23.976)? Můj problém je v tom, že pokud pustím video (v režimu TV SYS na PAL), které má 23.976 fps, tak jsou veškeré pohyby místo plynulého pohybu cukavé (auto místo aby plynule jelo, jede stylem cuk cuk cuk), pokud pustím toto video v režimu TV SYS na NTCS, tak je obraz o trochu tmavší, barvy sytější, ale pohyb není cukavý. Používá se tedy tlačítko TV SYS k nastavení typu připojená televize, nebo typu přehrávaného videa? Myslel jsem si, že k nastavení typu TV a video bez rozdílů fps (25/23.976) přehraje S850H vždy plynule, ale u mě tomu tak není, jak to řešíte vy?[/QUOTE]

Opravdu nikdo neví, k čemu je přesně tlačítko TV SYS? Jestli se musí přepínat v závislosti na puštěném filmu, nebo v závislosti na typu připojené TV?
petrmet (55)|27.4.2013 23:10
Nemá někdo praktickou zkušenost, zda v EMTECu funguje disk 3 TB např. WD30EURS ? Nerad bych investoval peníze do disku, který by mi pak na nic nebyl. Díky za odpověď.
KamilZ (10277)|28.4.2013 06:39
Praktickou zkušenost nemám, ale už z principu věci a stáří produktu fungovat nebude, resp. pokud ano, tak uvidí pouze 2TB.
lipOs (3)|7.6.2013 10:07
[QUOTE=dipol100;447048]Jakou rychlostí vám funguje kopírování souborů (filmů) z PC na HDD v Emtecu přes wifi a přes LAN? Já se nedostanu na vyšší rychlost než u wifi na 1,25 MB/s (10 Mb/s) a u LAN na 4 MB/s (32 Mb/s).[/QUOTE]

Ahoj. Mám D850H připojeno přes wifi (wifi dongle EMTEC 300Mbps) a se starým routerem s jednou anténou a 150Mbps jsem se nedostal přes 1,2MB/s a kvalita signálu byla mizerná. Obecně kvůli problémům s kvalitou signálu jsem koupil nový router s 300Mbps a dvěma anténama 2x 5dBi a teď sunu přes wifi do D850H soubory cca 2,3MB/s.
petrmet (55)|8.6.2013 08:56
[QUOTE=lipOs;459354]Ahoj. Mám D850H připojeno přes wifi (wifi dongle EMTEC 300Mbps) a se starým routerem s jednou anténou a 150Mbps jsem se nedostal přes 1,2MB/s a kvalita signálu byla mizerná. Obecně kvůli problémům s kvalitou signálu jsem koupil nový router s 300Mbps a dvěma anténama 2x 5dBi a teď sunu přes wifi do D850H soubory cca 2,3MB/s.[/QUOTE]

Ahoj. Já to připojuji přes USB a přenos jede cca 20 MB/s tj. cca 1 GB/min. :-)
petrmet (55)|19.7.2013 00:00
Pořád se mi nedaří v Praze naladit multiplex 4. Na settopboxu i na DVD rekordéru ho naladím bez problémů. Na Emtecu když dám automatické ladění, tak najde vše kromě multiplexu 4, když dám ruční ladění a zadám frekvenci 642 MHz, šířka pásma 8 MHz, což by měl být 42. kanál, tak ohlásí chybu. Na settopboxu mi hlásí kvalita i síla signálu dobrá. Nechce se mi smířit s tím, že by to bylo jen slabým tunerem. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost ?
hama (8)|19.7.2013 09:45
Skús zmeniť region na taliansko.Daj potom vedieť či to pomohlo.
petrmet (55)|19.7.2013 12:02
[QUOTE=hama;462495]Skús zmeniť region na taliansko.Daj potom vedieť či to pomohlo.[/QUOTE]
Když jsem změnil region na Itálie, změnilo se to, že už se správně zobrazují frekvence, takže mohu vybírat kanály. Ale kanál 42. (multiplex 4.) stejně skončí ERROR, kanál 41. (multiplex 2) to normálně naladí.
Ještě poznámka : když se změní region na Itálie, tak pak je v EPG místo diakritiky rozsypanej čaj.
bastlir (3245)|19.7.2013 17:35
[QUOTE=petrmet;462499]Když jsem změnil region na Itálie, změnilo se to, že už se správně zobrazují frekvence, takže mohu vybírat kanály. Ale kanál 42. (multiplex 4.) stejně skončí ERROR, kanál 41. (multiplex 2) to normálně naladí.[/QUOTE]

Tak bývá téměř pravidlem, je to určitě nějaká pí....na. Emtec má tunery kvalitní. Spíš bych se věnoval anténnímu přívodu. Nebo bych ho na zkoušku vyměnil se setoboxem.
petrmet (55)|19.7.2013 20:14
[QUOTE=bastlir;462533]Tak bývá téměř pravidlem, je to určitě nějaká pí....na. Emtec má tunery kvalitní. Spíš bych se věnoval anténnímu přívodu. Nebo bych ho na zkoušku vyměnil se setoboxem.[/QUOTE]
Přesně toto jsem si myslel taky. Dlouho se mi do toho nechtělo, ale tento týden nastala situace, že jsem přístroje musel přemístit, tak jsem toho využil a dal anténní přívod do Emteca a pak teprve do settopboxu a DVD rekordéru a doufal jsem, že 4. multiplex naladím.
Když se opět nepodařilo, napsal jsem sem do fóra.
bastlir (3245)|19.7.2013 22:02
[QUOTE=petrmet;462545]Přesně toto jsem si myslel taky. Dlouho se mi do toho nechtělo, ale tento týden nastala situace, že jsem přístroje musel přemístit, tak jsem toho využil a dal anténní přívod do Emteca a pak teprve do settopboxu a DVD rekordéru a doufal jsem, že 4. multiplex naladím.
Když se opět nepodařilo, napsal jsem sem do fóra.[/QUOTE]

Hmm, to je divný! Mně to naladilo i kanály, o kterých jsem ani nevěděl, že existují. Problém je v tom, že u nás není servis a musí se to dost problematicky posílat do Německa. Pak mě ještě napadá, půjčit si anténní zesilovač.
petrmet (55)|19.7.2013 23:41
[QUOTE=bastlir;462554]Hmm, to je divný! Mně to naladilo i kanály, o kterých jsem ani nevěděl, že existují. Problém je v tom, že u nás není servis a musí se to dost problematicky posílat do Německa. Pak mě ještě napadá, půjčit si anténní zesilovač.[/QUOTE]
Měl jsem podezření na slabý signál, ale po těchto posledních pokusech mám pocit, že 4.multiplex má nějaké nestandardní parametry, takže kombinace 4.multiplex,Praha,EMTEC je problematická. Pamatuji, že když začali vysílat 1.multiplex z Cukráku silným signálem a ze Žižkova na stejné frekvenci slabým signálem, tak GOGEN settopbox to taky nezvládal (preecho) a Panasonic DVD rekorder to zvládl bez problémů.
bastlir (3245)|20.7.2013 17:20
[QUOTE=petrmet;462556]Měl jsem podezření na slabý signál, ale po těchto posledních pokusech mám pocit, že 4.multiplex má nějaké nestandardní parametry, takže kombinace 4.multiplex,Praha,EMTEC je problematická. Pamatuji, že když začali vysílat 1.multiplex z Cukráku silným signálem a ze Žižkova na stejné frekvenci slabým signálem, tak GOGEN settopbox to taky nezvládal (preecho) a Panasonic DVD rekorder to zvládl bez problémů.[/QUOTE]

Nojo, tím, že já vidím na Ládví, tyto problémy neřeším.
sabko76 (2)|14.3.2014 23:02
Zdravim vsetkych na fore. Mam tento Emtec uz asi 3 roky s internym harddiskom 1,5TB. Kedze tento sa mi uz naplnil, rozmyslam o pripojeni externeho do USB. Mozem pripojit 3TB disk ? Viem, ze interny je obmedzeny na 2TB, ale co externy ? Skusal to niekto ? Dakujem za odpovede.
bastlir (3245)|14.3.2014 23:13
Omezení v PC je věcí BIOSu a tady firmwaru a je jedno, k čemu je HDD připojený. Rozděl HDD v PC na dvě partition. A ještě jedna věc, toto není datové uložiště. MMC je určeno pro záznam pořadů v nepřítomnosti. Nevýhodou aspoň tohoto typu je absence možnosti střihu hned na MMC, takže ti u nahrávek zůstávají ocásky před a po nahrávání.
sabko76 (2)|16.3.2014 13:23
Dakujem pekne za rychlu odpoved. To rozdelenie v PC ma nenapadlo, urobim to tak a dam potom vediet ako to dopadlo.
johancz (4)|2.2.2015 10:16
našel jsem hardwarově shodný přehrávač s označením HDR21DVD rozdil pouze v typu DO. Nemá náhodou někdo DUMP paměti flash z tohoto přístroje?
johancz (4)|14.2.2015 11:09
nemá náhodou nekdo jeste ten firmware r4022 pro D850H ? už ho nemužu nikde sehnat. dik
bastlir (3245)|14.2.2015 15:35
Kdybys chtěl, mám jen 5382, 5412 a 5505.

Když jsem ještě měl osmistovku, existoval na tehdejší firmware editor. Nevíte někdo o editoru i na D850H ?
petrmet (55)|29.9.2015 00:38
[QUOTE=johancz;508210]nemá náhodou nekdo jeste ten firmware r4022 pro D850H ? už ho nemužu nikde sehnat. dik[/QUOTE]

Náhodou jsem sem po delší době zabloudil. Ten fw r4022 tu mám, takže pokud ho ještě sháníš, tak se ozvi.
kissman (32)|2.9.2016 23:26
[QUOTE=petrmet;516281]Náhodou jsem sem po delší době zabloudil. Ten fw r4022 tu mám, takže pokud ho ještě sháníš, tak se ozvi.[/QUOTE]
Já potřebují tento firmware,pokud ho ještě máš,přivítám tvou pomoc.Děkuji.
petrmet (55)|3.9.2016 00:11
Poslal jsem ti soukromou zprávu s odkazem na Leteckaposta. Dej vědět, zda jsi firmware dostal, nebo kam ti ho mám poslat.
kissman (32)|3.9.2016 20:30
Děkuji za ochotu,máš ještě toho Emteca d850h?? Existuje nějaký softvér na editaci toho firmwaru?Ve firmware r5505 nejsou kodeky pro avi,potom je nějaký španělský neoficiální verze 10xxx,který není asi ani v češtině a nevím,zda v tom pojede.Doporučení je dle jakéhosi zahraničního fóra r5491.Internetové prohlížeče mě v tom nezajímají,ftp je ale dobrá věc.Lze tento stroj nastavit jako server multimédií tak,aby na něj šlo přístupovat že smart tv,např. pro pc používám serviio.
bastlir (3245)|3.9.2016 21:10
To Kissman: Ahoj, tvé poslední větě tak trochu nerozumím, vždyť to je MMC, a tedy si na něm uložené filmy přehraji i v mobilu. Po tom softu na editaci FW se neúspěšně sháním od doby, kdy jsem přešel od předchozí verze Emtecu na tuto.
petrmet (55)|3.9.2016 21:20
Emtec D850H mám, s firmwarem jsem žádné pokusy nedělal, používám ho na přehrávání filmů, hudby, fotek z HDD a DVD, nahrávání z TV, vše bez problémů (včetně AVI, asi záleží na kodekách), jen u TV je problém s delšími názvy stanic, ale to se dá obejít. Mám tu odkaz na diskuzi, kde řešili editaci firmwaru, ale je nefunkční. Jinak co si pamatuju, tak každý fw měl nějaké mouchy, když něco opravili, tak zase něco jiného pokazili.
bastlir (3245)|3.9.2016 21:26
Ale to je u EMTECu historicky opakující se věc asi u všech typů. Také mám r5505 a nijak to už ani neřeším, co přehraji, to přehraji.
Kdyžtak to přesunu do VU+, který mně zatím přehrál všechno.
kissman (32)|3.9.2016 22:31
V poslední větě mám na mysli funkci server DLNA,aby z něj šli přehrávat videa po domácí síti v TV,která umí síťové přehrávání DLNA.Emteca mám chvíli,je z druhé nebo třetí ruky,tak ho potřebuji tzv:DOdělej DOma.Hlučný je jak digestoř u sporáku!Jinak je jako nový.Nahrávání bych vyžadoval bezstarostné,ne že si nastavím kanál s dlouhým názvem,a nic se nenahraje,mimochodem mě překvapil dosti tupý(málo citlivý) dvb tuner.
bastlir (3245)|3.9.2016 22:54
Tak jak jej popisuješ, tak ho neznám. Já ho neslyším vůbec, mám ho od sebe 2m a nevypínám ho. Vyměň si v něm ventilátor. A na tuner si stěžovat rozhodně nemohu. Ale DLNA zřejmě nepodporuje. Popravdě jsem to nezkoušel, protože tuto technologii pro nespolehlivost nepoužívám, a tedy proto nemám ji rád.
Tyto věci prostě z druhé ruky nekupuji.
petrmet (55)|3.9.2016 23:18
Větrák byl u prvních přístrojů hlučný, pak už to vyřešili. K těm prvním dodávali dodatečně předřadný odpor. Co se týká nahrávání stanic s dlouhým názvem, dá se to obejít. Např. chci nahrávat TV Barrandov od 20.00 do 22.00, tak nastavím ČT1 od 19.55, 5 minut, TV Barrandov od 19.58, 2 hod 20 min. tj. aby se překrývaly, pak se to nahraje. ;)
bastlir (3245)|4.9.2016 00:12
Tomu dost dobře nerozumím, vždyť má dva tunery, a tedy nahrálo by se oboje. A proč by se Barrandov neměl nahrát?
petrmet (55)|4.9.2016 00:39
Třeba pochopíš, když si to vyzkoušíš. Zkus nahrát TV Barrandov. Má dlouhý název ( víc než 8 znaků ). Když už nějaké nahrávání běží, pak tato chyba nenastane. Mám to vyzkoušené mnoho let, není to z mojí hlavy. Nahraje se samozřejmě oboje. Když budeš nahrávat POUZE TV Barrandov, tak zhavaruje a nenahraje se.
bastlir (3245)|4.9.2016 02:30
No asi nepochopím. Barrandov se mi nahrál bez problému, a tak jsem zkusil kanál s asi nejdelším názvem "Prima Comedy Central". Tato stanice se mi také nahrála bez problémů a na disk se uložila jako adresář "CH14_Prima Comedy Centr..." + záznam. Tak co mám zku... aby to nešlo? :-)

Napadlo mě, nemáš nějaký problém s formátem HDD?
marko65 (193)|4.9.2016 08:45
Mam tento mmc a nahrava mi aj stanice s dlhymi nazvami. Firmware mam r5487. Skusal som aj firmware r5505, tomu chybaju kodeky, vela filmov neprehralo. Firmware, ktorý mam ma tiez chybu, nejde mi youtube a ine aplikacie. Ako ste pisali, vsetky firmware mali nejake chybu. Je pravda, tento mmc sa mi teraz zanasa prachom od kedy mam raspberry, ten plnohodnotné nahradi mmc.

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
petrmet (55)|4.9.2016 10:14
Mám fw 4564. Tak jsem se podíval do svých historických poznámek a našel jsem tam, že byl odstraněn problém s dlouhými názvy stanic, ale zase zkazili názvy nahraných pořadů, kde nejsou ukládány české znaky, jsou nahrazeny "_". Asi jsem zvolil menší zlo.
bastlir (3245)|4.9.2016 10:24
S těmi kodeky pravda je věčný problém. Ale na druhou stranu, co si pamatuji, jen asi 2x jsem něco nepřehrál. Už si ale nepamatuji co. Prachem mně to zapadá také, Emteca mám v sestavě a léta se o něj nestarám, dokonce ho ani nevypínám a když "o něm nevím", tedy mě nezlobí, a tedy jsem s ním spokojený. Jsem smířený s tím, že ať si koupíš, co si koupíš, na všem nějaké mouchy najdeš. A cena a ani značka na to vliv nemá.
kissman (32)|4.9.2016 10:37
Tož jsem z toho na větvi,neboť na stránkách emtec-international vaše firmwary nejsou,krom pomršené r5505,kde nehrají divx ani xvid.Máte je ještě někdo k dispozici?Mnou zmiňovaná r5491 mi nejde nahrát,neboť je dle obrazovky na jinou platformu.
petrmet (55)|4.9.2016 11:02
http://www.emtec-international.com/en-eu/Firmware_D850H
O který fw ti jde? Chybí tam 4022, ale ten jsem ti poslal.
kissman (32)|4.9.2016 12:02
Ahoj, ty o kterých je zde zmímka a které tam nejsou:r4564 a r5487. Ten r4022 již jsem stáhl a díky Ti za něj.
petrmet (55)|4.9.2016 12:20
r4564 na těch stránkách je.
kissman (32)|4.9.2016 12:26
Jo aha,pardon,omluva z mé strany.Díky.Jdu zkoušet.
bastlir (3245)|4.9.2016 18:53
Dej potom vědět, na jakém FW ti chodí všechna videa. Mě nejvíc prudí seřazování kanálů. Škoda, že není nějaký on-line soft na jejich řazení.
petrmet (55)|13.4.2018 20:26
Chci se zeptat, zda někdo nezkoušel, jestli Emtec vezme externí disk 4 TB, když na něm vytvořím dva oddíly po 2 TB . Díky za zkušenosti.
bastlir (3245)|14.4.2018 03:35
Není nic jednodušší, jak to vyzkoušet. :) Nejspíš bude záležet i na FW.
kletch (1)|10.10.2019 11:44
Dobrý den, mám emtec d850H a skvěle fungoval mnoho let. Teď jsem zkusil updatovat firmware na nejnovější ze stránek výrobce (kvůli tomu, že jsem chtěl zkusit využívat internet uvnitř - říkal jsem si, že bude například k dispozici youtube a další appky) Každopádně update proběhl ale po updatu mi emtec píše jen:
Sorry, Unknown hardware. This firmware can´t work.
A před updatem jsem měl verzi firmware r5412 - kterou ale nemohu nikde sehnat ke stažení. Všechny odkazy vedou do prázdna a emtec jako takový už asi neexistuje a nikde žádný kontakt na ně. Distribuce v čr už 6 let není a tak no.
Nenašel by se náhodou někde u Vás ten r5412 (který mi předtím fungoval?)
Předem díky za ochotu.
JK

[QUOTE=PaPe3814;450531]Tak jsem vyzkoušel optický kabel místo koaxiálu a světe div se, křustání komplet zmizelo. Podle mě ta analogová část u D850H není úplně bytelná, zřejmě se ze zdroje přenášely nějaké ruchy. Ale teď to hraje opravdu pěkně. Díky za dobrou myšlenku, někdo to totiž tady na předchozích stránkách zmiňoval, že elektrické rušení se může koaxiálem přenášet. Takže to můžu potvrdit.

Jinak sofwarově mi ta krabička připadá jako úžasný všeuměl. Respektive, mohla by být, kdyby byl nástroj, jak opravovat firmware. Ten kdyby se podařilo vyladit, tak nemá konkurenci. Např. problém s letním časem, nebo názvy při nahrávání filmů s diakritikou.

Ještě napíšu něco k firmwaru.
Díval jsem se, mám verzi r5412, tzn. předposlední. A jak se tady psalo, že poslední FW nepodporuje divx, tak myslím, že r5412 nepodporuje wmv. Zjistil jsem to dlouho potom, co jsem FW flashnul, mám jen 4 videa ve wmv, takže jsem si to ani do souvislosti nedával ani nepátral po příčině. Teprve s tím divx mi dojelo, že by to mohl být FW. Zkusím se vrátit o verzi zpět a dám vědět, jestli wmv začalo fungovat.

Neexistuje někdo, kdo by se zabýval volným FW pro D850H? Třeba pro smartphony existuje spousta volných distribucí Androida?[/QUOTE]
petrmet (55)|10.10.2019 12:23
Firmware jsem uložil na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
bastlir (3245)|14.10.2019 01:15
Vloni jsem jej již hodil do šrotu. Doporučuji ti udělat to samé. :)
kissman (32)|22.12.2019 21:03
Ten firmware jde otevřít na pc v linuxu,zobrazí se strom složek ,ale nevím co dál.Sám bych potřeboval vyladit firmware,diakritiku,nějaké hlášky vyměnit,promazat zbytečnosti v menu atd.Jinak je to zajímavý stroj,zvládá jen max 2tb interní sata disk.Je to Dvoutuner dvb-t,jen škoda že už pro cz kanály nebude schopen příjmu.Přehrává h264 z dvd disků,sice trochu retro,ale proč ne.Kodeky budou pravděpodobně softwarová záležitost,když divx neumí v novějším firmwaru.O čipsetu jsem se moc na webu nedozvěděl,jestli dekoduje hardwarově nebo softwarově.Na jiné modely emtecu existuje neoficiální podpora,i pro kodek h265,Mám jej plně funkční,v top stavu.A druhý na díly.Uvnitř jsem odpojil ventilátor,není nutný.Používám ho dodnes,obraz je v pohodě.
Kdyby někdo četl tento článek zasvěcený ve firmwarech,prosím o alespoň malou pomoc či nakopnutí ,jak na to.I když je to out!