Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ W1000 vs. Epson EH-TW3200

tommmyt (542)|8.12.2010 08:23
teď když koukám na projektor tak jsem si uvěodmil a doplním že mam nejen obraz maximálně posunutý na projektoru na tu jednu stranu ale ještě mam samotný projektor o pár stupnů mírně otočený do leva aby ten obraz byl na té promítané zdi na středu. Protože ten projektor co mam doma asi neumí hodit obraz na stranu o tolik aby byl vlastně projektor jakoby v přímé ose s jednou stranou promítaného obrazu.. takže tím že mam ještě trošku otočený i samotný projektor tak tím vzniká ta deformace samozřejmě více.. Možná že když by nebyl projektor ještě trošku otočený a jen by byl obraz hozený na stranu z funkce projektoru tak by ta deformace ale neměla být, ne?? (jenže jak píšu muj projektor asi neumí hodit ten obraz do strany tolik..)
RoPo (6061)|8.12.2010 08:34
Je předvánočně vyprodaný. Pravděpodobně bylo jen pár kusů. Doufat, že se nejdnalo jen o podzimní předprodej/výprodej. U některých modelů to tak bývá. Jedině doufat, že se ve VO ještě naskladní nebo bude až po novém roce.
RoPo (6061)|8.12.2010 08:40
[quote=ezechiel1917;313209]tommyt: Mrizky se nemusis absolutne obavat, je pozorovatelna tak do 50cm :) [/quote]

Ano, mřížka - ta u LCD bývá. Opomněl jsem zmínit, ale podle mě je to absolutně irelevantní vlastnost. Ptotože kdo kouká na projektovanou plochu z 50-100cm :-E

[quote=ezechiel1917;313209]tJa bych k tomu shrnuti dodal ze TW3200 je sice vetsi, ale za to ma skvele moznosti korekce umisteni obrazu, a moznosti umisteni projektoru vuci platnu jsou opravdu obrovske. Navic jde o projektory na domaci kino, takze mobilita a velikost urcite ten hlavni parametr pri vyberu nebude.[/quote]

Korekce u Epsonu je taková, že obraz lze horizontálně posouvat cca. o 47% vlevo nebo vpravo A/NEBO ve vertikální ose až o 96% nahoru nebo dolů. S tím, že nelze zcela použít obě krajní meze na maximum. U Benq je v nastavení možnost upravit vertikální keystroke (lichoběžníkovost). Horizontální jsem nenašel = pravda moc jsem jej nehledal, protože projektor je přesně na středu osy plátna, tak jak jsem měl nachystanou přípravu na PJ.

S rozměry souhlas. Někomu může však vadit. Já nechci mít velkou krabici u stropu. Jinak rozměr nehraje vůbec roli. Kdyby nebyla pro mě jiná možnost s danými parametry jako je W1000+ vzal bych TW3200.

[quote=ezechiel1917;313209]
Epson je v ECO modu urcite tissi nez DLP.[/quote]

S tím bych v kostce souhlasil. Rozdíly jsou však tak malé, že uchem těžko rozlišitelné. (byl jsem před rokem na audiu, a uši mám jak natopír na svůj věk, tvrdila paní doktorka... tak věřím, že nejsem hluchý a i nepatrné rozdíly poznám).

[quote=ezechiel1917;313209] K ostrosti se nemuzu vyjadrit pokud nemam dva porovnavane projektory vedle sebe. Zkusenosti ze zahranicnich for nevyplivaji zadne konkretni zavery pro zadny z techto dvou kousku (nekde horsi Benq nekde Epson).[/quote]

Ano. Je to tak. Někde vede TW3200, jinde W1000+

[quote=ezechiel1917;313209]
Jinak jsem promeril spotrebu a je nasledujici:
Standby <1W
ECO mod 212W
Normal 264W[/quote]

Jestli je zájem mohu změřit ostatní režimy u W1000+.
ezechiel1917 (498)|8.12.2010 08:45
Pro optimalni zobrazeni je ale i v manualu doporucenou umisteni na stred. S posunem jsem si hral a zadne rozostreni ci deformaci jsem bezne nepozoroval. Samozrejme musi byt projektor rovnobezne k promitaci plose.

Vlevo/vpravo lze posunout o 47% sirky obrazu projekce, Nahoru/dolu o 96% vysky obrazu.
RoPo (6061)|8.12.2010 08:49
Ano, střed je vždy ideální, ale někdo prostě nemůže takto projektor umístit.
Deformace obrazu by neměla být pozorovatelná.
ezechiel1917 (498)|8.12.2010 08:54
Jasny, ja to jen zminuji v souvislosti s manualem a ze jsem ve vysledku nejaky rozdil nezaregistroval. Priznam se ale ze jsem to nezkoumal detailne nejakymi testy, pouze sledovanim bezne projekce filmu. Me samotneho u me doma prekvapilo ze bych mohl mit projektor prakticky kdekoliv, ale stejne jsem si to nakonec prizpusobil na stred (tu moznost mam)
tommmyt (542)|9.12.2010 07:50
Napadla mě taková otázka, její odpověd je asi jasná, ale radši jí napíšu. Jak se zachová obraz TW3200 když na něj budu pouštět 24p neboli 23,976 ? Jestli se nepletu tak většina Blu-ray filmů je v 24p nebo právě 23,976.. tak jestli to TW3200 bude promítat tak jak je to uložené (čili uvidím konečně původní záměr tvůrců) nebo se to nějak přepočítává jako na dvd nebo film co vysílaj v tv??? Zda záleží i z čeho se to bude pouštět tak to píšu z WDTV Live na který bude připojen malý disk..
ezechiel1917 (498)|9.12.2010 12:17
uvidis to v zameru tvurcu :) TW3200 zobrazuje kazdy puvodni snimek 2x za sebou (pulldown 2:2) - Tedy 48Hz. Zadne pravidelne ci mikro trhani v obraze, plynulost je vynikajici. Na prehravaci samozrejme zalezi, pokud ale umi korektni 1080p24 bude vse v poradku.
tommmyt (542)|10.12.2010 01:24
Ted mě napadlo, jestli vy dva (ezechiel a Ropo) chcete zkusit takový malinkatý testík těch dvou projektorů tady. Samozřejmě záleží na kvalitě fotky, ale je to i ve vláknu TW3500 že tam někdo nafotil pár kousků doma promítaného obrazu Blu-ray.. že by jsme takový malinkatý test udělali tady :-) Pokud máte aspon trošku dobré fotáky, jestli by jste vyfotili nějaké promítané Blu-ray, ezechiel TW3200 a RoPo Benq 1000+ :-) Pár odlišných scén- asi hlavně i nějakou tmavou pro ten kontrast v tmavých scénách atd...

Nemůžu spát tak jsem hledal na netu a něco našel, třeba tady jsou nějaký obrázky a ten obraz vypadá hodně dobře: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1289554

Ten Epson 3200 blu-ray vypadá dobře:
http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1255&t=29947338&start=240

http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1255&t=29947338&start=285

ale jestli ty barvy u toho epsonu tady na těch obrázkách nejsou až moc přehnané takové kontrastní.. to na tom prvním odkazu to logo a auto se mi možná zdá lepší, těch barev je tam tak akorát..

Nemůžu spát , tak jsem našel ještě jednu asi nejdůležitější www, jsou tam fotky na obraz tw3200
http://www.avforums.com/forums/projectors/1351455-epson-tw3200-3600-owners-thread.html
a ten obraz už není tak šíleně barevně kontrastní, takže to ukazuje jak si lze asi s obrazem pohrát, neboli jaký mod obrazu, to jiný obraz barevně.. možná že by to tam mohlo být právě naopak trošku více barevnější..

Tady černá Epson 3200 v Living Room mode a Cinema mode:
http://www.avforums.com/forums/projectors/1351455-epson-tw3200-3600-owners-thread-2.html

obrázky z toho Benq w1000+ jsem nikde moc nenašel
RoPo (6061)|10.12.2010 10:50
Jak chceš porovnávat? Sice mám už starší FZ10 s relativně velmi světelným a dobrým objektivem, ale fotí do JPG, což je pro porovnání na nic. Protože rozdíly z fotek nepoznáš díky kompresi. Nehledě, že budeš na ně koukat přes 6-ti nebo 8-mi bitový LCD... (mám 30" DELL, tak vím, jaký je rodzíl v zobrazení mezi běžným LCD a tímto 10bit DELLem)
Ohledně tmavých scén. Žádný "domácí" foťák nemá takovou osvitovou pružnost jako lidské oko.
Z fotek uvidíš přesně to, co jsi našel na těch fórech. Projektory musí být vedle sebe, aby jsi je mohl dobře porovnat. Jinak je to o ničem.

Porovnávat můžeš jen fotky vyfocené ve stejném prostředí s promítnaným obrazem z obou projektorů zároveň a to vždy z plátna, protože povrch zdi (jakékoliv) není nikdy zcela homogenní.

Ano dle zahraničních fór vypadá obraz jak z W1000+, tak WT3200 velmi dobře.

Regulace obrazu je u obou projektorů velmi rozsáhlá. Nejde jen o černou, ale barevná škála od tmavě černé po tmavě šedou nebo hnědou, kde se odstíny mohou slívat díky menšímu statickému kontrastu.
tommmyt (542)|10.12.2010 10:55
sem se asi špatně vyjádřil, ne vysloveně porovnávat, to dá rozum že z obrázků to je jinačí než ve skutečnosti.. ale třeba z těch fotek co jsem našel na webu mam tak o 100% lepší představu jaký ty projektory dělají obraz :-)
RoPo (6061)|10.12.2010 11:15
O 100% lepší představu? Nechci tě chytat za slovo, ale jakou představu jsi měl před tím?

Jak jsem psal dříve. Projektory jsou dobré oba. V kostce jsem shrnul jejich vlastnosti. Aby jsi měl skutečné porovnání, tak musíš obraz vidět na vlastní oči. Jinak je neporovnáš.
tommmyt (542)|10.12.2010 11:36
tak o 50% :-D představy jsem měl jen písemné, ted i trošku obrazově . Jasně, stejně to není na dané fotce jako je originál promítaný obraz, záleží na fotce, ale furt lepší než nic. Ono když to budeš chtít zjistit do detajlu (třeba tu černou)- jasně že to musíš vidět na vlastní oči, ale přeci jen se něco i z těchto fotek dozvíš, mrkni na tyto dva obrázky a určitě tam sám vidíš rozdíl. Já třeba jsem v současnosti na tom prvním obrázku protože mam sice projektor ale není full hd a díky tomu druhému obrázku už zhruba vím co za full hd obraz mohu čekat :-)
fringe_z4.jpg dark1.jpg
RoPo (6061)|10.12.2010 12:17
U FullHD a HD Ready je propstný rozdíl v ostrosti u tak velké uhlopříčky při promítání odpovídajícího signálu.

Ohledně černé a tmavých odstínů mám obavy, že to normálním foťákem nejde dobře vyfotit. Právě kvůli osvitové pružnosti v tmavé místnosti, která se s okem nedá porovnat.

Pokud tě to tak moc zajímá a záleží ti na tom doporučuji si zajet do nějakého showroomu, kde mají tyto projektory.
tommmyt (542)|10.12.2010 12:43
hele napadají mě dvě otázky :-D Ta první je asi nesmysl - když si vezmeš že výsledný obraz je široký třeba 2 metry, tak jestli kvalita obrazu bude jiná když budeš promítat z 2 metrů a objektiv na široko a nebo když budeš promítat třeba z 4 metrů a objektiv na projektoru zůženej..??

A druhá věc je to co mě dost zajímá - full hd a jednotlivé pixely. Já mam projektor který není full hd a když mam šířku obrazu třeba 2 metry a pustím tam třeba dvd, vidím jak je ten obraz dělaný z "pixelů", čili z malých bodů.. dvd to je nějakých 720x576.. Zkrátka to není jeden krásný vyhlazený obraz, ale pocituju tam jak je to sestavené z těch malinkatých bodů.. A nebo je to tou mřížkou co muj projektor trošku má tak mi přijde že ten obraz je prostě dělaný "sestavený" z malích částí... to těžko říct. Proto mě zajímá full hd projektor protože jestli se nepletu tak tam už jednotlivé pixely nevidíš vubec (?) když je ten obraz tvořen tolika malíma (1920..) a pak je to prostě jeden kvalitní obraz..? Třeba ty obrázky co jsou v příloze to mi přijde dooost dobrý (ted nemyslím barvy ale celkový obraz) , protože je to prostě jeden krásný obraz jako v kině a nejsou tam vidět jednotlivé malinkaté pixely. Samozřejmě je to jen fotka a ve skutečnosti to je asi jiné, ale o to ted nejde, jen přibližuji o co mi jde.. zajímalo by mě , jestli se v tomto směru liší obraz full hd z LCD a full hd DLP projektoru? Kde by jsi mohl ještě vidět nějaké pixely nebo techlologie na toto nemá vliv? A nebo je to jen velikostí obrazu? čím větší -tím to bude samozřejmě horší... čím menší obraz -tím v tomto směru jeden krásný kvalitní obraz bez pixelů..
55907.jpg 55303.jpg
4pepe (96)|10.12.2010 14:04
čo sa týka toho zoomu predpokladám že ten objektív má nejaké vlastonsi konkrétne svetelnosť, to máš ako u foťáku konkrétne zrkadlovka predáva sa setový18-55 zoom objektív so svetelnosťou 3,5-5,6 objektív s lepšou svetelnosťou podáva lepšie výsledky ale je drahý. Tak predpokladám že u tých projektoroch bude použitý nejaký s premennou svetelnosťou( možno sa mýlim). Obecne je známe že najlepšie sú na tom objektívy bez premenného ohniska, tam je svetelnosť 1,8 bežná.

Ja mám na svojom diy projektore objektív http://alag3.mfa.kfki.hu/astro/giantlenses/127mm.htm#Beseler_Vu-Lyte_Opaque_D127mm_F3.6_f460mm_11 najlepšie čo som mohol zohnať. Dokáže vykresliť aj 19" lcd obrazovku.

Čo sa týka mriežky na svojom diy hd projektore ju pozorujem od 1,0m, no dosť dôležité je aj to čo do toho púšťaš.

mám tam aj foto z projekcie, a ani na tých fotkách mriežka poznať vôbec nie je, ak chceš pozri v mojom podpise P2
RoPo (6061)|10.12.2010 14:16
tommmyt: Čtu tvoje rozpoložení a nestačím se divit. Asi máš zásadní problém s pochopením všech souvislostí naráz.

Na vše co se ptáš jsou odpovědi oboje správné - ano i ne.

Pokud je má promítaný zdroj nízké rozlišení, zobrazovací jednotka špatný upsaling, zobrazuje se na velké uhlopříčce a ty ještě sedíš blízko, tak je vše špatně.

To je stejné, jako když koukáš na billboard. Z dálky všechno je OK, z blízka vidíš pixely jako kráva. To je prostě fyzika optiky s tím nic nenaděláš.

U LCD hraje v roli ještě vlastní technologie promítání přes LCD matrici - z blízka je možná viditelnější pixelizace.

Pokud pořídíš FullHD projektor a budeš jej krmit FullHD obrazem, tak budeš mnohem víc spokojenejší než teď. Pokud pořídíš FullHD projektor a budeš jej krmit SD rozlišením tak záleží na projektoru jak se popere s upscalingem.

Nemám čas vše rozepisovat, ale snad je to srozumitelné.

Popsal bych tady 1/2 stránky a asi by jsi byl opět na začátku - měl by jsi stejné dilema "být či nebýt".
tommmyt (542)|10.12.2010 14:39
Pokud je má promítaný zdroj nízké rozlišení, zobrazovací jednotka špatný upsaling, zobrazuje se na velké uhlopříčce a ty ještě sedíš blízko, tak je vše špatně. Pokud pořídíš FullHD projektor a budeš jej krmit FullHD obrazem, tak budeš mnohem víc spokojenejší než teď. Pokud pořídíš FullHD projektor a budeš jej krmit SD rozlišením tak záleží na projektoru jak se popere s upscalingem.
----------
Šmariá, todle je srozumitelný snad každýmu. To snad ví i prvňáček že když bude mít full hd tak obraz bude lepší a když tam dá sd tak to bude horší.. Ty tu píšeš úplný základy, ale jsem ten dotaz myslel právě více do hloubky.. nechme to být.
RoPo (6061)|10.12.2010 14:54
[quote=tommmyt;313940]
Šmariá, todle je srozumitelný snad každýmu. To snad ví i prvňáček že když bude mít full hd tak obraz bude lepší a když tam dá sd tak to bude horší.. Ty tu píšeš úplný základy, ale jsem ten dotaz myslel právě více do hloubky.. nechme to být.[/quote]

Asi tak... protože by jsme tady popsali 1/2 stánky a žádný výsledek. To je spíš na akademickou debatu u piva než tady.
tommmyt (542)|10.12.2010 15:05
Pivo piju jen v létě když je extra horko :-D ale v pohodě :-) no já už to mam rozmyšlený, po svátkách objednam nějaky full hd projektor, tak už jen rozhodnout mezi tvým Benq 1000+ a Epson 3200 , nevím nevím který:-)
ezechiel1917 (498)|10.12.2010 21:04
porovnani obrazu z fotek je fakt nesmyslny. Jediny korektni porovnani je vzit dva projektory, promitat vedle sebe stejny zdroj a porovnat to na vlastni oci.
ezechiel1917 (498)|10.12.2010 21:15
[quote=tommmyt;313874]sem se asi špatně vyjádřil, ne vysloveně porovnávat, to dá rozum že z obrázků to je jinačí než ve skutečnosti.. ale třeba z těch fotek co jsem našel na webu mam tak o 100% lepší představu jaký ty projektory dělají obraz :-)[/quote]

no predstavu bych si z tech fotek na ktere jsi poslal odkazy moc nedelal, ten kontrast tak velky neni -> silene ztraci detaily v tmavych barvach, ve skutecnosti bych takovy projektor hned vratil ;)
tommmyt (542)|10.12.2010 21:25
jo toho jsem si taky všiml
tommmyt (542)|12.12.2010 10:55
našel jsem jedno video kde promítá benq 1000 a ten obraz je nějakej divnej, vidíte tam taky takový červený, žlutý, zelený, červený pruh??? to je případná vada dlp projektorů?
ezechiel1917 (498)|12.12.2010 12:49
To je ten rainbow effect, normalne videt takhle neni, je to kamerou, prirovnal bych to k CRT televizim kde jezdil taky pruh kvuli blikani ale normalne to takovym zpusobem lidske oko nepozorovalo. Ten rainbow effect maji vsechny DLP projektory a je to videt u horsich projektoru pri rychlych scenach, tem lepsim se toci kolecko s barvama ze kterych se mixuje obraz rychleji (zjednodusene receno), napr Benq W1000+ 3x jsou ale i rychlejsi 4x takze cim rychleji tim se ten efekt minimalizuje. Nekdo to nepozoruje vubec (zavidim), ja to vidim i u tech nejrychlejsich kdyz hybu ocima, proto jsem DLP vzit nemoh.
RoPo (6061)|12.12.2010 12:51
[quote=tommmyt;314338]našel jsem jedno video kde promítá benq 1000 a ten obraz je nějakej divnej, vidíte tam taky takový červený, žlutý, zelený, červený pruh??? to je případná vada dlp projektorů?
YouTube - FULL HD BENQ W 1000[/quote]

To je vada kamery nebo projektoru. Či to může být problém rozdílu snímkových frekvencí snímací kamery a promítaného videa. Dle videa na YT nedokáži posoudit. Rozhodně u W1000+ žádné pruhy nejsou. To by bylo neprodejné. W1000+ má proti W1000 zvýšen počet otáček kotouče s barevnými segmenty a jsou jinak složené. Nelze tedy dle videa W1000 posuzovat W1000+. Co jsem však četl tak barevné podání W1000 je velmi dobré avšak recenzenti a majitelé se shodují, že W1000+ je na tom ještě lépe proti W1000.

RBE znám jako barevnné rozdvojení na obrysech, ale ne takto vodorovně. To není RBE, to je problém rozdílu snímkových frekvencí kamery a DLP projektoru.
Thunderol (4)|12.12.2010 21:26
No, sem taky pekne nejisty, jestli jit do W1000+ nebo TW3200. Mam ted Benq W100, duha me netrapi. Kazdy ma sve pro a proti a fakt by se asi hodilo je oba videt v akci. Na TW3200 me laka moznost zoomu, taky mensi hlucnost, verim, ze w1000+ ma zase slusny kontrast atd. (ale nevim jak, ve srovnani s tw3200). To je teda dilema.
RoPo (6061)|12.12.2010 22:45
Napíši moje rychlé shrnutí W1000+ při projekci na plátno Elite Screens.

Pověsil jsem plátno v garáži a testnul W1000+. Koukal jsem na to a testoval asi 2h z 1,8 m na uhlopříčku 230 cm (měl jsem projektor blízko, ale plátno má celkovou uhlopříčku cca 317cm).

Obraz velmi pěkný. Pleťovka výborná. Při pohledu z blízka, při pozastaveném obrazu jsou vidět pixely velmi podobné těm, co jsou na PDP nebo CRT. Kontrastně je obraz velmi dobrý a otestoval jsem mnou zmiňovaný Batman Begins. V Cinema módu v jedné celo-tmavé scéně, kdy vysvítá odlesk zpětného zrcátka vozidla jsem při usilovném mrkání a soustředění se na RBE jsem RBE zahlédl. Svislé barevné proužky - rozložení bílé barvy na RGB složky - na tom světlém místě odlesku zrcátka. V Dynamic módu či standardním módu jsem měl problém tento RBE efekt v daném místě zahlédnout. Mohu tedy zodpovědně napsat, že tzv. RBE lze spatřit velmi zřídka v Cinema módu na velmi specifických scénách. A to jen při usilovném mrkání a člověk toto musí hledat. Celkově jsem čekal mnohem výraznější a častější RBE, jak je u DLP obvyklé. Proto už také chápu, že dle zahraničních recenzí se píše, že u tohoto modelu RBE je téměř vymyzen. Uvádí se také, že RBE je možné těžko zahlédnout v Cinema módu a v Dynamic módu vůbec je to velmi specifické. Toto mohu potvrdit.

Jinak jsem s projektorem spokojen. Jsem ještě zvědav na TW3200 na který se výhledově podívám.
tommmyt (542)|13.12.2010 08:26
to jsem zvědav až k tomu budeš porovnávat tu 3200.. výhledově je zhruba kdy? :-) Ale já to mám možná celkem jasné. Projektory se u nás nějak moc nepředvádí, to bych musel zajet snad až do prahy.. a já neviděl dlp projektor tak nevím jak by na mě působila ta případná "duha". nerad bych koupil projektor a zjistil že mé oči jsou takové že bych se na něj nemohl dívat.. takže proto u zatím více vyhrává 3200.. :-)
RoPo (6061)|13.12.2010 09:41
Duha na tebe působit moc nebude. To mě věř :). Je to tak specifické, že u tohoto projektoru normálně není vidět. Jen když se moc soustředíš a mrkáš jak zběsilej. Alespoň takto jsem se k RBE u tohoto projektoru propracoval. U rychlých pohybů RBE není pozorovatelný. TW3200 shlédnu snad do měsíce nebo do dvou. Nemám moc času... To si pořiď TW3200 hned, když jsi rozhodnutý nebo později nebude či jej nahradí jiný model.

To video ci jsi postnul je opravdu vada projektoru, kamery nebo výsledný efekt rozdílné frekvence kamery a projektoru. Takto RBE jak je vidět na videu VŮBEC NEVYPADÁ. Psal jsem to již dříve.

Mimojiné, co ti brání PJ pořídit přes Internet a poté do 14-ti dnů vrátit, pokud nebudeš spokojený?? Pokud nejsi rozhodnutý, tak jdi touto cestou. Jinak se snad nerozhodneš nikdy...
tommmyt (542)|17.12.2010 19:47
Kromě sledování samotného projektoru, dá se nějak zjistit zda jak na člověka působí duha?? Třeba zda na netu je nějaký test? :-D
RadekFM1 (5)|18.12.2010 01:58
TW3200 ma stejne jako ostatni projektory s panely D7 c2fine nativni kontrast 4000:1, takze urcite nebude horsi nez benq 1000.
Horsi je ze ted TW3200 nejde nikde koupit :-(((
Jinak ja taky do dlp jit nemuzu, vidim to hned, staci pohnout ocima a hned vidim duhu na vsech kontrastnich hranach v obraze.
TW3200 Taky nema 12bit zpracovani obrazu, jak jsem tu nekde cetl, ale jen 10bit. 12bit ma jen ovladac lcd panelu.
tommmyt (542)|18.12.2010 08:54
Epson stále mají, jen ne na skladě, takže tak 3 týdny.. na skladě mají skoro všude ten Benq w1000+
tommmyt (542)|18.12.2010 09:14
todle je duha?? :


že pod vyhledáváním rainbow effect projektor mi to spíše nachází toto:

-takový ten modrý žlutý zelený.. pruh
tommmyt (542)|18.12.2010 11:55
I k mému překvapení jsem v jednom obchodě u nás objednal Benq w1000+ , je skladem tak bude hned v pondělí nebo spíše uterý. Cena 24.474,- Tak pak napíšu nejaké poznatky, sám jsem zvědav co napíšu :-D
Thunderol (4)|18.12.2010 22:52
Určitě napiš, sem zvědav na další zkušenosti.
martin_54 (331)|19.12.2010 01:55
[quote=tommmyt;315888]I k mému překvapení jsem v jednom obchodě u nás objednal Benq w1000+ , je skladem tak bude hned v pondělí nebo spíše uterý. Cena 24.474,- Tak pak napíšu nejaké poznatky, sám jsem zvědav co napíšu :-D[/quote]

Nechci ti kazit radost, ale třeba to ještě můžeš stornovat, neb v Alze je teď o tisíc a půl levnější a ještě je k němu plátno zdarma...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dědek82 (0)|19.12.2010 10:32
tak to je super akce, ted mam fakt brouka v hlace kterej projektor vzit, jestli benq1000+ nebo epson3200, co myslite?
tommmyt (542)|19.12.2010 10:36
Dědek82, sice epson jsem neviděl, ale na benq w1000+ sem napíšu své poznatky tak příští středu a sám jsem na něj dooooost zvědav. Ale je pravda, dost píšou že ta vylepšená verze 1000 se povedla

Top 10 Home Theater Projectors:
http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm
Thunderol (4)|19.12.2010 10:37
[quote=Dědek82;316108]tak to je super akce, ted mam fakt brouka v hlace kterej projektor vzit, jestli benq1000+ nebo epson3200, co myslite?[/quote]

Takoveho brouka uz mam nejakou dobu.
Dědek82 (0)|19.12.2010 10:45
tak co s nim?? ta akce je fakt hoooodne lakava!!
RoPo (6061)|19.12.2010 16:49
[quote=tommmyt;315857]todle je duha?? :
YouTube - Panasonic TC-P42G10 plasma yellow-green ghosting, fringing

že pod vyhledáváním rainbow effect projektor mi to spíše nachází toto:
YouTube - Acer H7530D
-takový ten modrý žlutý zelený.. pruh[/quote]

Na ani jednom videu RBE není vidět. Kamerou nelze zaznamenat.

1.video se na hranách při švenku rozpadá díky rozdílu snímkové frekvenci.
2.video - podobný problém díky rozdílné frekvenci rotace kotouče a snímkové frekvenci kamery jsou zde vidět vodorovné pruhy - už jsem o tom psal. Nečetl jsi to?
RoPo (6061)|19.12.2010 16:51
[quote=RadekFM1;315839]TW3200 ma stejne jako ostatni projektory s panely D7 c2fine nativni kontrast 4000:1, takze urcite nebude horsi nez benq 1000.
Horsi je ze ted TW3200 nejde nikde koupit :-(((
Jinak ja taky do dlp jit nemuzu, vidim to hned, staci pohnout ocima a hned vidim duhu na vsech kontrastnich hranach v obraze.
TW3200 Taky nema 12bit zpracovani obrazu, jak jsem tu nekde cetl, ale jen 10bit. 12bit ma jen ovladac lcd panelu.[/quote]

Měřením bylo zjištěno, že statický kontrast je snad 380:1 nebo 400:1. Musel bych se podívat do původní zahraniční recenze.

Statický kontrast 4000:1 je u LCD v této cenové relaci utopie.
RoPo (6061)|19.12.2010 16:53
[quote=martin_54;316074]Nechci ti kazit radost, ale třeba to ještě můžeš stornovat, neb v Alze je teď o tisíc a půl levnější a ještě je k němu plátno zdarma...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Plátno zdarma je mechnické Elite Screen 84" 16:9. Někomu může vyhovovat, ale většinou je malé.
RoPo (6061)|19.12.2010 16:55
[quote=tommmyt;316111]Dědek82, sice epson jsem neviděl, ale na benq w1000+ sem napíšu své poznatky tak příští středu a sám jsem na něj dooooost zvědav. Ale je pravda, dost píšou že ta vylepšená verze 1000 se povedla

Top 10 Home Theater Projectors:
http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm[/quote]

Tak, tak povedla. Proto jsem se pro něj rozhodl.
RoPo (6061)|19.12.2010 17:04
[quote=tommmyt;315888]I k mému překvapení jsem v jednom obchodě u nás objednal Benq w1000+ , je skladem tak bude hned v pondělí nebo spíše uterý. Cena 24.474,- Tak pak napíšu nejaké poznatky, sám jsem zvědav co napíšu :-D[/quote]

Napiš. Jsem zvědav, jak na tebe bude působit obraz a zda budeš vnímat a kdy RBE.
Pamatuj na to, aby jsi vyzkoušel mód Cinema i Dynamic módu a vliv na RBE.
tommmyt (542)|19.12.2010 17:10
No já jsem četl že případná duha (i když zatím si přesně nedokážu představit co to teda přesně je) tak za prvé je tady eliminovaná tím rychlejším kolečkem, ale hlavně že se dá eliminovat - když si pohraješ s modama, s kontrastem, ostrostí nebo tak něco..?
CharlieXXX (77)|19.12.2010 17:35
AHoj, přemýšlíme teď doma, že vyměníme TV za projektor, BenQ W1000+, ale chci se zeptat, jak je to se sledováním přes den? Dá se na to koukat, nebo je potřeba ouplná tma?? Díky
RoPo (6061)|19.12.2010 21:03
[quote=tommmyt;316204]No já jsem četl že případná duha (i když zatím si přesně nedokážu představit co to teda přesně je) tak za prvé je tady eliminovaná tím rychlejším kolečkem, ale hlavně že se dá eliminovat - když si pohraješ s modama, s kontrastem, ostrostí nebo tak něco..?[/quote]

Ano je to tak. Něco jsem tady o tom psal. Ale na W1000+ je to opravdu velmi specifické až tak, že to prostě zcela normálně nevidíš. Vývojářům se opravdu díky vyšší rotaci a také jiné barevné posloupnosti segmentů kolečka povedlo eliminovat RBE na minimální výskyt.
RoPo (6061)|19.12.2010 21:07
[quote=CharlieXXX;316207]AHoj, přemýšlíme teď doma, že vyměníme TV za projektor, BenQ W1000+, ale chci se zeptat, jak je to se sledováním přes den? Dá se na to koukat, nebo je potřeba ouplná tma?? Díky[/quote]

Projektorem bych TV nenahrazoval. Spíše projektor jako doplněk.

Projektor svítí dosti, ale pro projekci za dne bych rozhodně pořídil černé plátno místo matně bílého. Zvýší se ti tím kontrast právě za dne. Ale projektor musí více svítit, což u DLP není problém.
Pokud ti vysloveně na místo kam budeš promítat nesvítí slunko, ale je tam stín, tak sice kontrast bude horší, ale vidět bude dobře. Rozhodně bych uvažoval o černém/tm.šedém plátně se ziskem 0.3.