Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky multimedialny prehravac ?

nemamcas (97)|3.12.2010 21:43
Zdravim,

Ktory je najlepsi multimedialny prehravac co sa tyka formatov a plynulosti prehravania ?
Xtreamer SW/PRO,eGreat,WD TV LIVE alebo Evolve BLADE ?
jarod72pm (841)|3.12.2010 22:05
tak jak si to napsal tak bych to bral jako od nejlepšího (podobný co mám je -Asus O!Play jsem spokojen jen záleží na výbavě a to se pak rozhoduješ)
jinak ten Xtreamer není špatný a dá se jinak osobně bych WD a Evolve nebral ale to je můj názor.
nemamcas (97)|3.12.2010 22:34
Ze vraj WD TV LIVE prehra Samsung Oceanic 40 Mbps bez problemov a na Xtreameri kostickuje ale zas to mi moze byt jedno
David32 (55)|4.12.2010 12:46
[quote=nemamcas;312002]Ze vraj WD TV LIVE prehra Samsung Oceanic 40 Mbps bez problemov a na Xtreameri kostickuje ale zas to mi moze byt jedno[/quote]

no toto cos psal nepřehralje jenom SW ale xtreamer pro to přehraje ok jinak bych určitě bral Xtreamer PRO (mám ho doma a nemůžu si stěžovat)
nemamcas (97)|6.12.2010 17:34
Co sa tyka formatov (MKV,M2TS) a zvuku (DTS,DTS-HD,DTS-MA,DTS-HR) ktory z tychto prehravacov ja natom najlepsie kedze budem prehravat z externeho HDD zaujal ma egreat ktory je najlacnejsi... sice neviem ktory egreat mam zobrat je ich asi 5
WinKye (67)|7.12.2010 12:01
Xtreamer je vyrobek firmy Umax, což rozhodně žadna velka kvalita neni!!!
Evolve bych určitě vynechal!!
Jako nejlepší bych viděl WD HDTV Live a Asus O!play HD2
Ja osobně sem zvolil WD a můžu potvrdit že plynule přehraje i to
výše zmiňované demo samsung, jinak přehrávám z 3,5" HDD a zatím
cokoliv sem ztáhnul tak vše přehrál, menu je opravdu přehledné.
Cenově taky rozumná volba (za cenu Xtreameru mam WD player i WD HDD 1,5TB)
Konečné rozhodnutí je samozřejmě jen na tobě.... ;-)
nemamcas (97)|7.12.2010 15:13
[quote=WinKye;313003]Xtreamer je vyrobek firmy Umax, což rozhodně žadna velka kvalita neni!!!
Evolve bych určitě vynechal!!
Jako nejlepší bych viděl WD HDTV Live a Asus O!play HD2
Ja osobně sem zvolil WD a můžu potvrdit že plynule přehraje i to
výše zmiňované demo samsung, jinak přehrávám z 3,5" HDD a zatím
cokoliv sem ztáhnul tak vše přehrál, menu je opravdu přehledné.
Cenově taky rozumná volba (za cenu Xtreameru mam WD player i WD HDD 1,5TB)
Konečné rozhodnutí je samozřejmě jen na tobě.... ;-)[/quote]

Ja som zas pocul ze WD TV LIVE vydrzi maximalne rok a dost mi vadi ze nema miesto na interny HDD
WinKye (67)|7.12.2010 17:23
[quote=nemamcas;313070]Ja som zas pocul ze WD TV LIVE vydrzi maximalne rok a dost mi vadi ze nema miesto na interny HDD[/quote]

Tak tohle slyšim poprve!!!
No i kdyby nahodou (čemuž u tehle značky opravdu nevěřím), tak zaruka je 2 roky!
Jinak ten WD player je krásně malinký, když ho položíš na ten HDD (který je asi o polovinu větší),
tak pořád to bude menší než ten Xtreamer....ale tisíc lidí, tisíc chutí....
Mi osobně to takhle vyhovuje, jelikož nemam PC v obýváku, a sem tam si ten HDD vezmu k PC,
uložím data....přenášet ten Xtreamer,těch kablů odpojovat, nebo zněj ten HDD vytahovat....no
nevim no! Nevím jaké podmínky a nároky máš ty,takže jak už sem říkal...rozhodnutí je jen na tobě!
Pytkin (7947)|7.12.2010 17:32
kde si prisiel na to , ze Xtreamer je vyrobkom UMAXu ?
dodomt (276)|7.12.2010 17:44
[quote=WinKye;313107]Jinak ten WD player je krásně malinký, když ho položíš na ten HDD (který je asi o polovinu větší),tak pořád to bude menší než ten Xtreamer....ale tisíc lidí, tisíc chutí....[/quote]

Videl si XTR nazivo? lebo asi nie... XTR je velky ako 2x 3.5" hdd...

[quote=WinKye;313107]přenášet ten Xtreamer,těch kablů odpojovat, nebo zněj ten HDD vytahovat....no nevim no![/quote]

Ty mas to WD prepojene vzduchom ked nemusis nic odpojovat...?


Velmi zaujimave argumenty inac... :-/

PS: XTR Umax nevyraba...

dodo
petrprv (281)|7.12.2010 18:25
A kdo vyrabi Xstream pro?
Vsude se pise UMAX Xstream pro, na vsech moznych eshopech.
petrprv (281)|7.12.2010 18:27
Kdyz uz se tu tak pekne bavite ...
Ktery ten prehravac zvladne i otevrit www stranku a prehrat neco?
Popripade, kdyz uz umi online video prehrat, jde tam otevrit i jine nez preddefinovane?
Dival jsem se na Asus HD2 a pripada me, ze ne. U Xstreameru pro asi napsat jiny odkaz take nejde, nekde jsem videl snad nejaky konfigurak, co se tam da nahrat. Jde to upravovat?

Dik
Pytkin (7947)|7.12.2010 18:32
pwtrprv : len na ceskych a slovenskych sa to pise .. asi kvoli tomu ze sa nachadza na strankach umax.cz .. inak to ale s umaxom nema vobec nic spolocne .. apropo .. umax je aj tak len obchodna znacka predpokladam .. a sam o sebe moc toho nevyraba ..
petrprv (281)|7.12.2010 18:37
co si pamatuji, tak drive delali treba scannery, jinak umax mozna je "mrtva" znacka jako emgeton a obcas ji nekdo pouzije
nemamcas (97)|7.12.2010 21:35
Ide o to ze k WDTV LIVE budem muset kupovat externe HDD a k Xtreamru PRO mozem interne ktore su o polovciu lacnejsie...

A jak je to unich s podporou DTS-HD,DTS-MA,DTS-HR ?
jarino1978 (8045)|7.12.2010 21:47
[quote=nemamcas;313182]A jak je to unich s podporou DTS-HD,DTS-MA,DTS-HR ?[/quote]

XTR PRO = podpora 100 %
WinKye (67)|8.12.2010 14:16
Xtreamer JE výrobek Umaxu!! (dále nocomment)

Dodomt: ne, vzduchem určitě ne, nejsem Almighty ;-)
ale vezmu HDD se síť. kabelem a jdu (jak jednoduché že?!)
XTR sem naživo neviděl, to máš pravdu, ale dle obrázků na netu,
ale dle toho že pojme 2x HDD, nemůže být tak malý jak píšeš
tjurny (496)|8.12.2010 15:59
ja bych koupil popcorhour A-210
Pytkin (7947)|8.12.2010 16:00
naskyta sa otazka , kto je UMAX ?
dodomt (276)|8.12.2010 16:02
Nejdem sa tu s tebou hadat...

Porovnaj si velkost XTR s WD TV a uvidis aky velky je ten rozdiel medzi nimi ;)
Ked uz sa bavime o tom prenasani tak z XTR odpojis 3 kable a prenesie ho kde chces... ale prenasat multimedalne centrum ktore ma v sebe dajme tomu 4T diskoveho priestoru je pritiahnute za vlasy... mozno tak raz pokym ho naplnis ;)

dodo
radokado (3)|8.12.2010 18:07
[quote=WinKye;313354]Xtreamer JE výrobek Umaxu!! (dále nocomment)[/quote]

xtreamer je korejská firma, UMAX je čínská firma.

Xtreamer is the branded name of a range consumer electronic devices all which are designed and manufactured with or solely by the development teams of Unicorn Information Systems Co. Ltd (Korea).
Xtreamer are manufactured by Unicorn Information Systems LTD and distributed by Mvix Europe Ltd. Both Companies

UMAX group je Maxium Technologies a Shenzhen Representative
ramrim (8)|10.12.2010 14:18
[quote=tjurny;313377]ja bych koupil popcorhour A-210[/quote]

já také-jen že.kde?
Pytkin (7947)|10.12.2010 14:37
no to treba par dni pockat .. len teraz sa zacal predavat ..
rado101k (298)|10.12.2010 20:24
.no myslim ze Popcorn Hour A-210 kupis v nasich koncinach a aj v celej europe cca po 31 januari 2011...v tom lepsom pripade... :-)
vzdy od uvedenia novinky po skutocny predaj to trva cca 2 mesiace.. a A-210 ma zhruba to iste vnutro ako A-200.. :-(
Pytkin (7947)|10.12.2010 20:29
jo .. vnutro je v poriadku .. problem je s tou umelou skrinkou pri a200 .. a vetrak .. predpokladam , ze v A210 neni vetrak a cela skrinka je zelezna , takze je to pasivne chladenie .. ako pri A110 .. to je fajnove celkom ..
tjurny (496)|10.12.2010 20:48
Tak tak bude pasivne chlazenej.
stani (1647)|12.12.2010 17:30
[quote=nemamcas;313182]Ide o to ze k WDTV LIVE budem muset kupovat externe HDD a k Xtreamru PRO mozem interne ktore su o polovciu lacnejsie...
[/quote]

A kde je napsáno, že si musím kupovat externí HDD? Koupím si stejně jako ty interní a ext. box k tomu mám(nebo si ho od dvou stovek dokoupím). ;) Takže jaká poloviční cena?
peatro (1054)|12.12.2010 20:02
[quote=WinKye;313354]Xtreamer JE výrobek Umaxu!! (dále nocomment)

Dodomt: ne, vzduchem určitě ne, nejsem Almighty ;-)
ale vezmu HDD se síť. kabelem a jdu (jak jednoduché že?!)
XTR sem naživo neviděl, to máš pravdu, ale dle obrázků na netu,
ale dle toho že pojme 2x HDD, nemůže být tak malý jak píšeš[/quote]

pokud jsem dobre informovan, na vyrobe xtreameru se podili nekolik korejskych spolecnosti, ktere jsou zamerene na vyrobu komponentu pro IT a TV a takovym bratrskym produktem Xtreameru je Mvix

Umax je pouze znacka obchodniho zastoupeni nebo distribuce v CR a nema s Xtreamerem jako takovym nic spolecneho.

A ano xtreamer pro je opravdu prekvapive maly, ilustracni obrazky opticky klamou, nejlepsi je pro vlastni predstavu zjistit si ve specifikacich rozmery, pokud nemas predstavivost doporucuji pravitkem nakreslit na papir, vystrihnout a slepit secundovym lepidlem :-)
sufko (28)|13.12.2010 11:56
Dobrý deň, chcem kúpiť rodičom multimediálny prehrávač a rozhodujem sa medzi:
WESTERN DIGITAL TV Live Hub 1000GB / novinka
alebo
Xtreamer s pasivním chladičem SideWinder 500GB,

cena je prakticky rovnaká, ja sa prikláňam k WD len neviem či podpora FW od výrobcu je OK, a aby korektne zobrazovalo titulky pretože rodičia sú nepočujúci. Ďakujem za každý názor.
Mutt (65)|13.12.2010 12:20
Mám WDTV live a jsem s ním spokojen. Vidím že asi největší zdejší kandidáti pro koupi jsou právě WDTVlive nebo Xtreamer Pro. Chci pořídit nějakej přehrávač bráchovi, může mi někdo napsat výhody, resp. co navíc bych získal přechodem z WDTVlive na Xtreamer? (interní HDD je mi fuk, jsem naopak radši za externí).
dodomt (276)|13.12.2010 12:35
HD DTS Master a True HD zvuk + ceke podcasty a archiv cz/sk tv stavnic.

dodo
Nolwendil (9)|13.12.2010 14:13
Taky řeším dilema, který multimediální přehrávač. Na Xtreameru se mi líbí dobrá sw podpora, nové firmwary přichází stále s novými funkcemi. Líbí se mi třeba možnost ovládat přehrávač přes webové rozhraní (včetně výběru souborů), a tak ho použít k přehrávání hudby bez nutnosti mít zapnutou TV. Na druhou stranu je škoda, že z externí DVD mechaniky nepřehraje DVD či Blu-Ray disky, pokud obsahují ochranu. Je to z důvodu, že by si výrobce musel nakoupit licenci pro přehrávání těchto disků. Jinak přehrávání DVD či Blu-ray ISO či složek prý není problém. (ISO už má ochranu odebranou) Částečným řešením je si po síti připojit DVD či Blu-ray mechaniku z nějakého PC, a mít na něm spuštěný software, který tuto ochranu odstraňuje on-the-fly. A nebo prostě stále mít obyčejný DVD přehrávač na originální DVDčka. Hlavně těch levných DVD s pohádkami máme doma hodně pro malou sestru, a přehrávač už začíná odcházet. Tak jsem si myslel, že bych k Xtreameru dokoupil externí mechaniku, a zabil tak dvě mouchy jednou ranou. Ale není to tak jednoduché. :-(

Každopádně mě zaujaly ještě přehrávače HDI Dune, které mají i webový prohlížeč, dělají se v různých variantách. Navíc je možné připojit i tuner pro nahrávání pořadů... Jen ta cena je už více než dvojnásobná oproti Xtreameru... :-( Máte někdo s těmi HDI Dune nějaké zkušenosti?
ai (2993)|13.12.2010 16:03
[quote=Nolwendil;314729] Hlavně těch levných DVD s pohádkami máme doma hodně pro malou sestru, a přehrávač už začíná odcházet. [/quote]
ja jich mam taky velke mnozstvi,
Ty DVD nejsou chranena, pokud mas vse na siti, normalne je das do PC mechaniky a sdilis.
peatro (1054)|13.12.2010 16:09
dvd jsem zkousel sdilet z pc mechaniky na XTR PRO a celkem mi to drhlo :-)
Nolwendil (9)|14.12.2010 10:57
Sdílení z PC bych se chtěl pokudmožno vyhnout, jelikož mi to nepřijde moc pohodlné. Na druhou stranu v obýváku nám prakticky stále běží nějaký notebook, tak by to možná zas tak strašné nebylo. A na tom notebooku už se dá rozjet ten software, který automaticky bude on-the-fly odstraňovat ochranu u DVD.
Pokud by většina z nich nebyla chráněná, tak by se to dalo řešit i koupí té externí mechaniky. Pár jich testnu, jestli nenajdu i nějaký chráněný disk :-) Ale externí DVD mechanika stojí skoro tolik, co DVD přehrávač s HDMI, který přehraje vše bez problémů. :-D
Je to škoda, že Xtreamer nemá licenci na DVD, popř. i ty Blu-ray (ty mě zatím moc nelákají, vzhledem k cenám filmů).
Líbilo by se mi řešení, jaké bývalo (nebo možná stále je) v Ubuntu - tedy že proprietární kodeky v systému nejsou, protože by za to mohl být Canonical ("výrobce" Ubuntu) popotahován, ale velmi jednoduše si je můžeš všecky najednou na vlastní triko stáhnout a nainstalovat. To by se mi líbilo i u Xtreameru - prostě uživatelská možnost, jak to povolit s tím, že jsem si jako uživatel vědom, že tím porušuji práva DVD fóra. :-D
dodomt (276)|14.12.2010 11:15
Co tak ripnut tie dvd na hdd? Hadam 500 ich nemas nie? :-)

dodo
peatro (1054)|14.12.2010 11:29
[quote=Nolwendil;314930]Sdílení z PC bych se chtěl pokudmožno vyhnout, jelikož mi to nepřijde moc pohodlné. Na druhou stranu v obýváku nám prakticky stále běží nějaký notebook, tak by to možná zas tak strašné nebylo. A na tom notebooku už se dá rozjet ten software, který automaticky bude on-the-fly odstraňovat ochranu u DVD.
Pokud by většina z nich nebyla chráněná, tak by se to dalo řešit i koupí té externí mechaniky. Pár jich testnu, jestli nenajdu i nějaký chráněný disk :-) Ale externí DVD mechanika stojí skoro tolik, co DVD přehrávač s HDMI, který přehraje vše bez problémů. :-D
Je to škoda, že Xtreamer nemá licenci na DVD, popř. i ty Blu-ray (ty mě zatím moc nelákají, vzhledem k cenám filmů).
Líbilo by se mi řešení, jaké bývalo (nebo možná stále je) v Ubuntu - tedy že proprietární kodeky v systému nejsou, protože by za to mohl být Canonical ("výrobce" Ubuntu) popotahován, ale velmi jednoduše si je můžeš všecky najednou na vlastní triko stáhnout a nainstalovat. To by se mi líbilo i u Xtreameru - prostě uživatelská možnost, jak to povolit s tím, že jsem si jako uživatel vědom, že tím porušuji práva DVD fóra. :-D[/quote]

xtreamer prehrava DVD s ochranou :-)
ai (2993)|15.12.2010 04:50
[quote=peatro;314939]xtreamer prehrava DVD s ochranou :-)[/quote]
Tak na WDTV Live PLUS, DVD s ochranou, sdilene z PC mechaniky se zacne cukat, je to nedivatelne
Nolwendil (9)|17.12.2010 12:53
[quote=peatro;314939]xtreamer prehrava DVD s ochranou :-)[/quote]

Určitě? Máš to vyzkoušené, že z DVD mechaniky připojené přes USB a nebo nasdílené přes sambu přehraje klasické kupované DVD? Nebo máš to alespoň potvrzené na oficiálním fóru Xtreameru?
peatro (1054)|20.12.2010 01:24
[quote=Nolwendil;315677]Určitě? Máš to vyzkoušené, že z DVD mechaniky připojené přes USB a nebo nasdílené přes sambu přehraje klasické kupované DVD? Nebo máš to alespoň potvrzené na oficiálním fóru Xtreameru?[/quote]

urcite