Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

killerman27 (871)|13.11.2011 13:33
peatro (1054)|13.11.2011 16:17
K te aktualizaci v3.3 doporucuji pouzivat stary rtmpdump, s tim novym mi nejde spustit nova ani nova prima archiv..
Mart-in (143)|13.11.2011 16:23
opet skvela prace..diky Pavle..pllls..nemohl bys zkouknout nezarazene - muvi - porady? nevypisuje to, asi neco zmenili jak se do nich pustil seznam..ja tam koukal na odvazne palce..tak me to chybi ;) dikkkyyy moc
killerman27 (871)|13.11.2011 16:39
[quote=peatro;377520]K te aktualizaci v3.3 doporucuji pouzivat stary rtmpdump, s tim novym mi nejde spustit nova ani nova prima archiv..[/quote]

no tak to nevim, ale schvalne jsem vcera testil porady a tv ktere rtmpdump pouzivaji, vse hralo korektne, nova -Expozitura cely 9 dil bez zaskobrtnuti, nova prima dva dily poarticky uplne v pohode, pokud ti to blbne proved si cistou instalaci, tzn smaz cely xlivecz s tim ze si pozalohuj co potrebujes

Mart-in mrknu na to behem tydne, dam pak vedet
edit hotovo, bylo to az moc snadne ;), tedy ty porady na zbytek se jeste kouknu
Hantronix (118)|13.11.2011 17:58
Prosím o opravu TV Slovácko v Regionálních TV.
tonottt (7)|13.11.2011 20:08
dnes pred chvilou som urobil update na 3.3 všetko prebehlo v poriadku.Potom som si všimol že sa da upgradovat aj ine veci v xlive.ked som to urobil uplne sa mi stratilo vase xlive cz. pripajam foto obrazovky nemam ani potuchy co sa stalo...ani ked natvrdo vypnem xtreamer nenabehne xlivecz...budem asi musiet vymazat a nanovo nainstalovat..pripadne mate nejake navrhy?je tam dva krat položka MYXLIVE
DSC00111.jpg
killerman27 (871)|13.11.2011 20:20
tonottt

toto zpusobuje aktualizace MyxLive, protoze westerim pouziva wencaS instalator, vcera jsem mu posilal novy upraveny a pozadal o aplikovani aby nedochazelo ke konfliktu s nasim. Staci kdyz si stahnes tuto prilohu a nechas prepsat index.php v xtreameringu:https://sites.google.com/site/pavelbaco/xlivecz/scripts.zip?attredirects=0&d=1

dokud to westerim nevymeni ten instalator bude k tomuto konfliktu dochazet stale. Ale verim ze po odzkouseni jej vymeni. Cili ke konfilktu pri aktualizaci MyxLive dojde minimalne jeste jednou.

Edit: na to Slovácko se mrknu
jarino1978 (8045)|13.11.2011 21:29
inak podaktorým to po up 3.3 hlási permanentne 404 chybu = sa ani nedostanú do XLIVE CZ. Po potvrdení spustenia XLIVE CZ = 404...
Ras2 (79)|13.11.2011 21:43
Ja som mal 404 pri instalacii, zatial som zistil, ze nejde pocasie. Mam tam iba 5 Zrusit a Volba mesta z CZ i SK, inak prazdno. Ked stlacim 5 vyskoci okno s Could not resolve hostname `'.$ROOT.": Host not found, idem to este trochu otestovat
pas131 (37)|13.11.2011 21:44
[quote=jarino1978;377642]inak podaktorým to po up 3.3 hlási permanentne 404 chybu = sa ani nedostanú do XLIVE CZ. Po potvrdení spustenia XLIVE CZ = 404...[/quote]

Mě to chybu 404 hodilo, nicméně do xLiveCZ jsem se dostal, archivy a další šly, nešlapal komplet youtube. Nicméně po čisté aktualizaci 404 zmizela a jede vše jak má. Jen to počasí tam neni.
jarino1978 (8045)|13.11.2011 21:49
tú chybu po updatoch hlásilo , ale inak sa CZ sekcia vždy rozbehla. Teraz sa podaktorým po inštalácií nerozbehlo nič, nemôžu sa vôbec dostať do CZ sekcie. Už ma podaktorí otravovali....
killerman27 (871)|13.11.2011 22:01
se na to vy....
zkontroluj si index.php v xtreameringu, kdyz tak si ho stahni znovu a prepis, nechapu proc vam to nekterym tak blbne, aktualizaci jsem delal na trech XTR SW1 a vsude bezproblemu
asi zkusim priste ten linuxovy format archivu s aktualizaci na stazeni jak mi radil derby00

nicmene cista instalace by ti mela zabrat
jarino1978 (8045)|13.11.2011 22:04
u mňa je to OK, ale poslal som už pred hodinou viacerým cez skype moju zložku z XTR. Zatiaľ je ticho...
killerman27 (871)|13.11.2011 22:42
kdo mate problem s aktualizaci stahnete si ji zde manualne a rozbalte na disk ci usb flash v xtreameru, zvolte prepsat vse
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Sealex (290)|13.11.2011 23:12
killerman27: Díky moc za novou verzi, nový Prima archiv je parádní. U mě instalace proběhla bez problémů, vše funguje, pouze problém u počasí, kde se nezobrazí žádné město k vybrání a po stisku 5 to ohlásí chybu. Je to stejné i při čisté instalaci.
Výběr města v počasí zlobí i u tvého archivu, co jsi poslal.
kmarty (81)|13.11.2011 23:42
[quote=peatro;377520]K te aktualizaci v3.3 doporucuji pouzivat stary rtmpdump, s tim novym mi nejde spustit nova ani nova prima archiv..[/quote]
Tak uz to po ciste instalaci jede?

Jinak N*** v "České TV alternativa" aktualne nejede protoze neni k nalezeni na serveru odkud se to sosa.
Na archivy ti uz odpovedel killerman27, ja muzu jen potvrdit ze opravdu jedou.


BTW. Vsichni kdo maji na disku Xtreameru linuxovy filesystem (t.j. nemate tam NTFS, ale napr. Ext3 - typicky kdyz mate nainstalovany XMP), nezapomente si po aktualizaci prekontrolovat prava spustitelnosti u souboru msdl, msdl.sh, nova.sh a rtmpdump.
kuko61 (257)|14.11.2011 03:21
kmarty - diky moc za nasmerovanie, uz som zacal o sebe pochybovat, ked mi nepomohla ani cista instalacia :D Po nastaveni prav uz archivy funguju.
Hantronix (118)|14.11.2011 08:04
U mě aktualizace na 3.3 bez problémů a bez chyby.
Jen mi taky nejede počasí. Je tam jen prázdná obrazovka a po stisku 5 to hlásí chybu.
Tím pádem nejde změnit město a na úvodní obrazovce mám pořád Karviná.

Teď trochu OT: Co má MyxLive navíc, co nemá xLiveCZ? Proč instalovat ještě MyxLive? Navíc když jsou pak problémy s kompatibilitou.
Podle mě má xLiveCZ všechno, co od něj požaduju a kvůli čemu jsem si Xtreamer koupil.
killerman27 (871)|14.11.2011 08:15
s pocasim se jiz dlouhodobe nic nemenilo, zkuste si nekdo udelat zalohu weather.conf tento pak smazat a zkuste vybrat mesto. Jinak na to kouknu co je tam za problem. Ale jak rikam jiz dlouho se v nem nic nemenilo.
Sealex (290)|14.11.2011 09:40
Pokud se použije záloha weather.conf (případně se upraví kód města ručně), tak na úvodní stránce je chtěné město, ale na nefunkčnosti sekce počasí to nic nemění. Nesouvisí to s přesunem některých zdrojů z netu na lokal?
killerman27 (871)|14.11.2011 09:45
ne to nemuze souviset pocasi je odjakziva na lokale a jak rikam nic se s nim nemenilo, vecer se na to kouknu
peatro (1054)|14.11.2011 13:12
[quote=kmarty;377693]Tak uz to po ciste instalaci jede?[/quote]

jojo uz to jede, jeste sem nasel chybu neaktualizujiciho casu v zakladnim menu, pravdebodobne je treba zapsat funkci nebo format casu s refresh az po uzavreni /mediadisplay.

Edit: Tak uz tan nova_archiv zase nejede, sice se pripoji zpusti, ale potom Xtr hlasi nepodporovane rozliseni..
viliamko111 (309)|14.11.2011 14:29
BTW. Vsichni kdo maji na disku Xtreameru linuxovy filesystem (t.j. nemate tam NTFS, ale napr. Ext3 - typicky kdyz mate nainstalovany XMP), nezapomente si po aktualizaci prekontrolovat prava spustitelnosti u souboru msdl, msdl.sh, nova.sh a rtmpdump.[/QUOTE]


ja mam tiez na discku Ext3, nechcem vypadat jak total lama, ale vies ma nakopnut nejakym postupom ako mam ,(cestu) tie prava spustitelnosti prekontrolovat ?


mam totiz tieto problemy co sa tyka archivu : novu nespustim- vyhodi mi okno nepodporovany format prehravania, pri spusteni hocicoho z ct,markiza, mi zas XT na tvrdo zamrzne a musim ho natvrdo off,nic ine stym nejde urobit. tak ze ci to nahodou tiez nesuvisi s tym formatom Ext3
kmarty (81)|14.11.2011 14:58
A) Prihlasis se na xtreamer (telnetem, sshckem) a v adresari xLiveCZ spustis: chmod 755 msdl msdl.sh nova.sh rtmpdump

B) pripojis disk Xtreameru (nebo Xtreamer samotny) na kterem je xLiveCZ nainstalovany k pocitaci s Linuxem a v adresari s xLiveCZ spustis: chmod 755 msdl msdl.sh nova.sh rtmpdump

(ano, nejde o kontrolu, jde o prepsani prav na ty funkcni. Kontrolu provedes napriklad pres: ls -l )

Jinak novinka, archiv n*** nejede (dopoledne jeste sel).
kometa2 (4)|14.11.2011 16:31
Mám ten samí problém jako Peatro. Archiv Nova hlásí nepodporované rozlišení. Díky moc za jakoukoli radu,
kmarty (81)|14.11.2011 21:17
Ad n***: Vydrzte.
jarino1978 (8045)|14.11.2011 21:43
inak musel som tým dobrodruhom poradiť toto :
- odinštalovať komplet XLIVE CZ
- odinštalovať komplet Xtreamering
- nanovo inštalovať Xtreamering 1.2
- poslať na HDD scripts
- inštalovať X LIVE CZ

Iba týmto spôsobom sa zbavili 404 hlášky a už im to ide.
efriko (32)|14.11.2011 22:04
Bomba,moc děkuji za nový archiv primy
killerman27 (871)|15.11.2011 09:11
Info k pocasi: omlouvam se ale udelal jsem kiks v czech.rss proto nejede pocasi, v pristi verzi bude opraveno, pokud to nekdo nemuze prezit s Karvinou v uvodu(aspon vite jake tu mam pocasi :-) )tak si jen opravte tento radek v czech.rss

z:
Počasí
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLiveCZ/category/Pocasi/index.php

na:
Počasí
http://127.0.0.1/media/sda1/scripts/xLiveCZ/category/Pocasi/index.php

hold pri tom mnozstvi uprav se stehovanim z metafeeds do xtr jsem se uklepl, tak me neaukamenujte :-D
king76 (3)|15.11.2011 23:40
mam zadane heslo - dostanu se do vyberu serialy,sport,zabava atd. vyberu serial a urcity dil, rozkliknu ho a ukaze se mne popis toho urciteho dilu+okynko PREHRAT. Po spusteni prehrat se dostavam na dalsi obrazovku kde jsou dalsi dve ikonky-FULL SCREEN a PREVIOUS. A zde koncim -bud se muzu vratit na predchozi obrazovku anebo uplne vypadnu do uvodniho menu Extremeru.
Kde by mohla byt chyba???

Diky predem za radu
killerman27 (871)|16.11.2011 00:12
a mas to heslo urcite spravne,protoze bych rekl ze ne, kdyz tak mi ho pisni do SZ
BigLive (4)|16.11.2011 15:57
Díky za skvělou práci !
Okrajové info, přepsání odkazu v czech.rss u počasí také jiř funguje :-)
Pěkný den.
Hantronix (118)|16.11.2011 21:20
Tak počasí jsem si opravil a funguje. Díky.
Ale posledních pár dní se mi špatně načítají náhledy TV stanic u CZ&SK, Hudebních TV, Dětských TV a International TV. Čekám třeba i několik minut, než naskočí. Mám jen prázdnou obrazovku s popisky.
Dělá to i ostatním?
Všiml jsem si, že loga se načítají z různých webů. Nebylo by výhodnější, kdyby se to načítalo z jednoho místa? Třeba z http://www.lyngsat-logo.com ? A nebo přímo z Xtreameru. :)
peatro (1054)|19.11.2011 16:57
[quote=pn;374914]Zdravim vsechny
Chtel bych se zeptat jestli nemate nejake info kdy bude novy FW na Xtreamer DVD, Media Player a ostatni ve verzi 3 uz se o tom mluvi dlouho a ani na Umaxu nemaji informace.Dik[/quote]

Nikdo ti nemuze dat zadne info, protoze zadny fw 3.0 pro tvuj Xtreamer nebude, stejne jako pro zbytek realtek 1283 prehravacu.
Proste never vsemu co Xtreamer rika, spise nicemu, Xtreamer je znamy svym lzivym marketingem...:-)
Sealex (290)|19.11.2011 21:03
peatro: já bych to tak černě neviděl. Myslím, že trojka nakonec bude i pro nás, ale musejí nejprve doladit verze pro Sidewinder2 a Prodigy, aby byly vůbec prodejné, pak mohou udělat "dobrou věc" a upravit trojku i pro starší stroje.
Nevím proč je hodně lidí tak negativních, já jsem se svým Xtreamerem Pro spokojen i tak jak je a to jen díky firmě Xtreamer a její podpoře komunity.
peatro (1054)|19.11.2011 22:08
Ja to vidim realnyma ocima, o jake podpore presne mluvis? Oficialni podpora pro RTD 1283 skoncila pred pul rokem....ne ze by pred tim buhvi jaka byla, krome HD audia a php, rss outsourcesing kodu.
Pokud vis jeste o dalsi podpore, sem s tim, at si to shrnem.

"..ale musejí nejprve doladit verze pro Sidewinder2.."
ja jsem jeste nezaznamenal, ze by xtreamer neco doladil a to jsem majitel dele nez rok

Prisel novy HW novy FW a to je vse, nic vic , nic min
pokud tu hruzu budou vubec portovat na RTD 1283 kdy vubec, tak si stejne moc nepomuzes
killerman27 (871)|19.11.2011 23:29
ONLINE AKTUALIZACE v. 3.4
wencaS (853)|20.11.2011 00:01
Dlouho jsem tu nebyl. Pořídili jsme si před prázdninama chalupu a jsme tam bez připojení na internet. Balzám na duši, doporučuju všem to vyzkoušet.

Ovšem emaily po návratu jsou přeplněné. Nejdřív jsem si myslel že odpovím všem. Jenže na chalupě je stále co dělat, za jakéhokoli počasí a nyní je té pošty zase víc. A mně je už jasné, že tu poštu vyřeší snad už jen delete. Takže pokud jsem někomu na email neodpověděl, berte toto jako vysvětlení.


Celkem mi překvapilo že FW mám stále aktuální, Xtreamering jsem doinstaloval 1.2 a je v něm nový MyXLive. Obsahově mizerie a funkčností taky (aspoň u mně).

xLive se aktualizovalo na 10.5 a furt se hlásí jako 10. Hmmm. Změny v něm nevím, moc tam do toho nelezu.


Updater jsem se trochu v tom orientoval a pravděpodobně bude nutná rozsáhlejší revitalizace. Někdy během týdne se na to vrhnu.


Počasí v příloze je pro xLiveCZ v. 3.4, dodělané co jsem začal před chalupářským výpadkem.


A pro killerman27 upravený czech.rss
Mně ten datum a čas prostě jel mimo obrazovku tak jsem to poladil, použij to v příští aktualizaci ať si to zase nemusím upravovat.
kmarty (81)|20.11.2011 01:30
Ty blaho, tak ted nevim jestli jsem zrovna dnesni vecer nestravil nad install.php uplne zbytecne :-)
killerman27 (871)|20.11.2011 08:31
[quote=wencaS;378984]
A pro killerman27 upravený czech.rss
Mně ten datum a čas prostě jel mimo obrazovku tak jsem to poladil, použij to v příští aktualizaci ať si to zase nemusím upravovat.[/quote]

Chlape co mas za TV, na trech TV mi to nikam neutika. 42" fullhd, 22" fullhd, 19" 4:3 na vsech to nikde mimo neutika. Je tu jeste nekdo komu to jde mimo obraz?
plavecdavid (12)|20.11.2011 13:28
Zdravim chlapi mam problem nainstaloval jsem si nejakej novej xtreaming a pribilo mi tam my xlive nebo tak neco ale nezobrazi se mi tam uz xlive cz nevite nekdo neco co stim. diky
peatro (1054)|20.11.2011 14:10
[quote=wencaS;378984]
Celkem mi překvapilo že FW mám stále aktuální, Xtreamering jsem doinstaloval 1.2 a je v něm nový MyXLive. Obsahově mizerie a funkčností taky (aspoň u mně).

xLive se aktualizovalo na 10.5 a furt se hlásí jako 10. Hmmm. Změny v něm nevím, moc tam do toho nelezu.
[/quote]

souhlas , ja pouzivam slovinsky projekt od dsapac [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
zakladni navigace tragicka i kdyz graficke zpracovani ikon vyborne, mozna mensi ikony 4 smery navigace a bylo by to perfektni, obsahove daleko zajimavejsi nez myxlive.

Jinak ja jsme si od Killermana hlavicku v zakladnim menu czech.rss taky prepsal..
killerman27 (871)|21.11.2011 10:28
tak a je to, uz mam na offiko foru taky ban :-D
kuko61 (257)|21.11.2011 11:21
vsak im tam o chvilu nezostanu ziadny ludia :D

a otazka - neslo by urobit nieco s tym, aby som po kazdom update nemusel nastavovat execute permission na subory v xLive.CZ? Sice nemam problem pripojit sa cez telnet na SW a prava zmenit, ale myslim si, ze vela ludi nema nainstalovany XMP a potom mozu mat problemy. Mozno by mohol prava nastavit uz instalacny script.
killerman27 (871)|21.11.2011 11:43
uz se na tom pracuje, kmarty predelava uplne install.php a prava v nem budou nastavovana
wencaS (853)|22.11.2011 15:22
Jednodušší by možná bylo začít balit do *.tar (nebo s komprimací *.tar.gz), u kterého se na rozdíl od zipu, můžou zachovat práva, takže jak to zabalíš funkční tak se to i funkční rozbalí.
kmarty (81)|22.11.2011 18:59
To je pravda. Ale moc to neresi pokud to autor baliku bali na filesystemu ktery unixovy prava neumi. (jinak drobet OT: .tar, .tar.gz, .zip, .tar.bz2 se lisi plusminus mego. Cekal jsem rozdily vetsi, hlavne mezi .tar a .tar.gz. Na druhou stranu, jak se rika, mit mego a nemit mego ... to jsou dohromady dve mega :-)).

Napadla mne vcera jedna kravina, doufam ze neni moc silena. Ale fakt vydrzte.

Killerman ma "mezitypovou"* verzi instalaku, ale tu nema vyznam distribuovat, pokud projde ta nova verze.


*) Takovej pokus o prepis ktery jsem zacal delat hlavne proto, abych se vyznal v tom co install.php dela a ma delat. On se zase tolik od puvodniho instalaku nelisi. Nejvic se lisi tim ze mu chybi to ockovani Xtreameringovyho index.php :-).
Sealex (290)|22.11.2011 21:22
Nedalo mi to a upravil jsem template pro zobrazovaní youtube vyhledávání.

změny:
- náhled je nyní ve vysokém rozlišení, zvětšena velikost zobrazovaného náhledu a upraven správný poměr stran
- rozšířen prostor pro názvy videí
- u komentáře zmenšeno písmo a zvětšen počet řádků
- jiné drobné úpravy vzhledu, popisků atd.

instalace: přepište původní soubor yt_search.php v adresáři scripts\xLiveCZ\category\youtube\
peatro (1054)|22.11.2011 22:16
good job, kez by se tak vyobrazovalo vsechno, akurat skoda, ze Youtube uz zase negunguje :-)
kmarty (81)|22.11.2011 22:33
Co to znamena "Youtube uz zase nefunguje"?

Mne teda jede (normalne "original" instalace xLiveCZ).