Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

Dalko (124)|8.1.2012 12:39
[quote=Pytkin;389410]bud rad .. bez tak by si sa vratil k 2.7 , keby si vyskusal 3.0 a zistil , aky je pomaly ..[/quote]

Vypadá to, že kompletně končí podpora starších verzí XTR a vývojáři se plně soustředí na vývoj nových produktů (XTR SW 3, chipset Realtek 1186) a FW 3.5, 4.0.
Pytkin (7947)|8.1.2012 12:52
jo .. uz sa to tu objavilo pred par dnami .. dufajme ze sa to vyvojarom podari .. lebo FW3 na SW2 je podla mna absolutne nepouzitelny ..
killerman27 (871)|8.1.2012 13:11
[quote=Hantronix;389687]Prosím o opravu TV Slovácko v regionílních TV (hlavně TV Kyjov) do příští aktualizace. Bylo dřív na Stream, teď je na YouTube.
Taky bych chtěl pořádat o úpravu položek itemBorderColor="255:0:0", rowCount="5" a columnCount="6" u položky "Moje menu" v souboru czech.rss.
Nevím, kolik lidí používá "Moje menu", ale myslím, že většina si si tam netvoří dvojité aktivní/neaktivní ikony, takže minimálně ten rámeček by se tam hodil. Jinak se v tom špatně orientuje.
Já si to vždycky opravím sám, ale musím to udělat po každé aktualizaci.
Předem díky.[/quote]

Sorry, bude to tedy až v té příští, na všechny tvé podněty mrknu. Já používám dvojité ikony v mojemenu ;-) mám tam pár věcí které nejdou zveřejnit :-D

Tuto aktualizaci už jsem měl připravenou než jsem si přečetl tvůj příspěvek :-(

Aktualizace xLiveCZ v. 3.6
ratafak (21)|8.1.2012 20:56
Ahojte,
taka mala drobnost/blbost, ale dali by sa prehodit polozky "Preinstalovat vse x" a "Mas vse aktualni, vrat se do menu" ked sa da skontrolovat aktualizacie xLiveCZ?
Totiz, je to jeden klik navyse "smerom dole" ked nesledujem web a len tak skusim na xTR skontrolovat nove verzie a nahodou nie su, tak musim na dialkovom ist dole a dat vratit sa do menu. Jednoduchsie by bolo rovno kliknut OK, ked nie je nova verzia.

Dik :)

P.S.
niekto tu spominal implementaciu TV-Programu, na to pouzivam bud android aplikaciu v mobile TV TVGuide TIVIKO - EU, ale ak implementovat, tak mozno parsovat z nejakej webstranky typu
http://www.programy-tv.sk/, http://www.tiviko.com/, http://tv-program.sk/

Ta prva webstranka poskytovala svoje udaje aj pre Firefox rozsirenie, tak by mozno nebol problem sa s nimi nejak dohodnut.
Hantronix (118)|8.1.2012 21:35
[quote=killerman27;389725]Sorry, bude to tedy až v té příští, na všechny tvé podněty mrknu. Já používám dvojité ikony v mojemenu ;-) mám tam pár věcí které nejdou zveřejnit :-D

Tuto aktualizaci už jsem měl připravenou než jsem si přečetl tvůj přispěvek :-(

Aktualizace xLiveCZ v. 3.6[/quote]

OK. To nevadí. Já jsem si to zase upravil. Možná si taky udělám dvojité ikony.
Zkoušel jsem některý ty programy, co vyžadovaly veřejnou IP adresu a už u nich není ta hláška z XTR. Ale je tam zase ta obrazovka s textem a MusicBoxem v rohu, jako tam bývalo dřív.
cardinalek (7)|8.1.2012 22:07
Ahoj, mám problém s archivem TVN...dostanu se až k poslednímu kroku, což jest spuštění, ale nic se nestane, po zmáčknutí RETURN se v lepším případě dostanu do menu, v horším případě se restartuje Xtreamer. Ostatní archivy fungují normálně...prosím o radu, nevím co dál. Zkoušel jsem smazat XLiveCZ, ale ani reinstall nepomohl. Díky.
killerman27 (871)|8.1.2012 23:02
Hantronix sakrys, jeste pred vikendem jsem to zkousel a ty TV sly asi uz je zase funkcni blokace :-(

cardinalek

vice v SZ
dimensionone (54)|9.1.2012 21:38
Mám problém so zamŕzaním streamov a tím aj zamrznutím celého Xtreamera. Skúšal som vymazať Xtreaming aj xLiveCZ, potom som pripojil Xtreamer k počítaču a spustil som disk scan. Následne som všetko reinštaloval a dnes sa mi to stalo zase. Púšťal som CT archív, a pri konci programu to zrazu zastalo a nepomohlo nič len vytiahnutie šňúry zo zásuvky.
Riešil niekto niečo podobné? A vyriešil?
Sealex (290)|9.1.2012 22:04
killerman27, Kumen: Díky moc za další výborný update. Obzvláště jsem nadšený z Ulozto Live, z ČSFD trailerů a youtube playlistu plného skvělých koncertů.

Bylo by supr, kdyby se vám ještě k ČSFD trailerům podařilo dostat nějaký popis. Např. žánr, režie, hrají.
majsoft (147)|10.1.2012 09:57
Ahojda, mohl bych poprosit o predelani instalacky pro xtreamer prodigy ? vcera vysel novy FW sic jen beta ale xlive je jiz zprovoznen. kdyz postupuji dle navodu pro xtreAMER PRO tak to nejde, pravdepodobne to ma jine cesty. dik moc za odpoved a popripade o snahu. :)
killerman27 (871)|10.1.2012 10:10
Samozrejme, vcera jsem betu instalnul, ale jaksi zapomeli uvest ze maji chybicku a polozka v menu xtreamering neodkazuje tam kam by spravne mela, takze dneska vecer na to mrknu, ale asi to udelam jako primy odkaz na xlivecz a ne na xtreamering, az to opravi v dalsi verzi FW bude to klasika jako na vsech xtreamerech.

dimensionone

za sebe muzu rict ze jsem z ct archivu koukal snad jen na serial 4teens protoze se tocil u nas v Orlove, a u toho mi to hralo v pohode.
majsoft (147)|10.1.2012 10:16
jj diky. xlive sem musel rucne nainstalovat ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) a adresar je uz primo pod scripts ne pod xtreamering. v tom je asi ta chyba. ale nemyslim si ze to v pristim fw udelaji tak jak to bylo, no uvidime.
killerman27 (871)|10.1.2012 18:01
Tak zatim bad news:

xliveCZ lze spustit, to je to nejmensi, ale.....

celkove nefunguji funkce prirazene pro tlacitka
napriklad tlacitko "1" pro instalaci
dalsim velkym problemem je ze se nejak nechce spoustet skript pro rozparsovani parametru rtmpdump, takze momentalne nefunguje spousta veci, ktere vyuzivaji rtmpdump, kdyby to ale nekdo chtel mermomoci zkusit tak si stahnete z odkazu soubor a jen jej rozbalte na disk v prodigy

scripts pro prodigy

heslo: prodigy

soucasti je xtreamering,xlivecz a myxlive tak jak je distribuovan s Xtreameringem
killerman27 (871)|10.1.2012 21:19
tak malá změna už to jede
velice, ale velice a opravdu hodne dekuji Martinimu za cenné rady

xLiveCZ na Prodigy
kmarty (81)|10.1.2012 22:18
Aktualizace Updateru v3.2

Razeni v menu by ted melo byt v poradi:
  • Instalace vseho pokud neni nic nainstalovano (t.j. pouze prvotni instalace) *
  • Aktualizace vseho pokud je k aktualizaci vic jak jeden balicek*
  • Aktualizace jednotlivych aktualizovatelnych balicku*
  • Navrat do menu
  • Preinstalace vsech nainstalovanych balicku*
  • Instalace jeste nenainstalovanych balicku*
*) Polozky ktere nemaji v danou chvili vyznam se samozrejme nezobrazuji.
2ratafak: Doufam ze to ted bude lepsi :-).
dimensionone (54)|11.1.2012 08:53
Super
majsoft (147)|11.1.2012 18:53
[quote=killerman27;390421]tak malá změna už to jede
velice, ale velice a opravdu hodne dekuji Martinimu za cenné rady

xLiveCZ na Prodigy[/quote]

super, diky diky :)
honzash (1)|12.1.2012 18:19
prosím o informaci kde může být chyba, když mi na xliveCZ jde spustit ze sportovních TV jen REDBUL TV a 2x EUROSPORT a u zahraničních zpravodajských nic, většinou začne odpočítavání párkrát se podaří návrat zpět, ale většinou se xtreamr restartuje a již nenačte xlivecz. Jedná se o extreamr DVD z USB diskem, verze xliveCZ 3.6. Dík Honza
viliamko111 (309)|12.1.2012 21:29
nikdy nerieste nefunkcnost tychto tv streamov sposobom ze hladate chybu u seba, su to vsetko (tie tv streamy) zalezitosti, ktore bud idu alebo nejdu, a ich nefunkcnost ze zapricinena od zdroja, cize s tym nic vy neurobite a neovplyvnite . chyba nieje u teba
ratafak (21)|13.1.2012 17:39
DAKUJEEEM, o dost lepsie :)

[quote=kmarty;390454]Aktualizace Updateru v3.2

2ratafak: Doufam ze to ted bude lepsi :-).[/quote]
hasch (24)|14.1.2012 21:26
Můžete mi někdo sdělit jak se používá MOJE MENU v xLiveCZ?? Fungu je to???
STále mi skáče Unable to service request.
Díky moc
vladocigi (30)|14.1.2012 23:21
Ahojte,
ako viaceri z vas, tiez vlastnim prodigy. konecne nam uz funguje aj xtreamering... hned som sa toho chytil a zacal som si tam vytvarat vlastne veci... vsetko krasne funguje ale, hoci som prisiel snad az na koniec internetu, nenasiel som sposob ako sfunkcnit multicastove streamy: rtp://@xxx....

Poradte kto mozte, alebo ze by to nebolo mozne?

dakujem za kazdu radu....
killerman27 (871)|15.1.2012 00:16
vladocigi

ahoj, posli mi link a muzu na to mrknout, poripadne se s nama podel o ty vlastni veci, jesti nejsou prisne tajne

Diky
vladocigi (30)|15.1.2012 00:37
Diky za rychlu reakciu.
Samozrejme "tie veci" nie su tajne, taktiez linky niesu... Jediny problem je ze tieto multicastove adresy funguju iba v ramci vlastnej siete. Kedze v mojej sieti bezi multicastova televizia, urobil som si kategoriu s linkami... Ibaze funguju iba unicastove linky.... niektore z nich - zda sa mi - su pouzivane v xlivecz odkazoch.
napr. TV markiza v unicaste http://88.212.35.223:2002 funguje - ale v nizkej kvalite
TV markiza v multicaste rtp://@232.232.64.255:5004 bezi vo vysokej kvalite

Takto nam to tu bezi bez problemov v PC vo vlc, ale dostat to xtreameru akosi neviem :(

diky za kazdu radu.
killerman27 (871)|15.1.2012 00:52
aha, tak to nemam jak zkusit, ja tu zadny multicast nemam, ale zkus tenhle zapis:

http://127.0.0.1/media/sda1/scripts/xLiveCZ/msdl.sh?type=test&url=rtp://@232.232.64.255:5004

ale multicast jsem fakt na xtreameru nikdy nezkousel, kazdopadne primo xtr tusim tento protokol nema v podporovanych
Pytkin (7947)|15.1.2012 00:55
mozno by na to bolo treba pouzit udp proxy .. tusim tu uz dakto nieco take riesil .. ale mozo na popcorn ?
vladocigi (30)|15.1.2012 11:49
Diky, tak sa mi to nakoniec z casti podarilo... nasiel som prispevok od bebe814 z 12-10-2011 v kategorii "spravne nastavenie v RSS" (pisem to tu aj pre ostatnych co by mali zaujem o spustenie multicastu):

[quote=bebe814;371368]tak som to nakoniec rozbehal pomocou udpxy


Nova TV Test
http://192.168.0.100:4022/udp/232.2.3.3:1234




pustam to cez udpxy -p 4022....
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=371368&postcount=127
[/quote]

O dva prispevky dalej bebe814 pise:
[quote=bebe814;371368]
...akurat sa mi nepodarilo spravit install aby sa ./start_iptv pustil niekde na zaciatku /etc/init.d/.... aj ked sa to remountne ako rw tak sa tam neda zapisovat -> nevie niekto poradit? ...
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=371416&postcount=129
[/quote]

Na konci prispevku je link na zip subor v nom sa nachadza aj aplikacia udpxy. Ide o to ze ked chcem spustit multicastove linky, musim sa najprv prihlasit do boxu cez telnet a udpxy spustit prikazom:
udpxy -p 4022
Nedari sa mi ten prikaz nechat spustit automaticky... skusal som to aj cez php script... stale nic. viete mi este v tomto poradit?
Pytkin (7947)|15.1.2012 12:14
no sak on to pise .. musis to nastartovat niekde /etc/init.d/ .. tam su skripty ktore rozne veci spustaju .. niektory si skopiruj a vyedituj ho ..
vladocigi (30)|15.1.2012 13:34
citujem:
....tak sa tam neda zapisovat -> nevie niekto poradit? .....
naviac /etc/init.d/ tam nieje. :(
killerman27 (871)|15.1.2012 16:23
vladocigi

stahni z prilohy zip a rozbal si jej primo do /scripts/xLiveCZ

v tom rss souboru kde chces poustet ty multicasty si dej hned za zacatek rss tedy za neco takovehoto:

tento kod:

[code]
udpproxy = getURL("http://127.0.0.1:80/media/sda1/scripts/xLiveCZ/udpxy.php");
[/code]

tim zajistis spousteni a kontrolu behu udp proxy pri kazdem najeti do polozky s tema multicastama

EDIT: jeste pro jistotu doplnim ze udpxy.php predpoklada ze je ve stejnem umisteni jako binarka udpxy
hasch (24)|15.1.2012 20:19
[quote=hasch;391316]Můžete mi někdo sdělit jak se používá MOJE MENU v xLiveCZ?? Fungu je to???
STále mi skáče Unable to service request.
Díky moc[/quote]

NÁVODY???

Přečetl jsem .
No super díky moc takže to jsem totálně v hajzlu. Hrozně by se mi to hodilo, ale tohle je fakt mimo moje vzdělání. !!!!
killerman27 (871)|15.1.2012 21:13
jsou tam i priklady souboru ke stazeni, co vic k tomu jeste potrebujes vedet?

nechces aby to snad nekdo delal za tebe? nebo co konkretne si od toho slibujes?
vladocigi (30)|15.1.2012 22:00
killerman27, srdecna vdaka... konecne to slape podla mojich predstav... Snad tu pomoc budem dakedy moct odplatit...
killerman27 (871)|15.1.2012 22:04
vladocigi

cool. to jsem rad
hasch (24)|16.1.2012 20:15
[quote=killerman27;391518]jsou tam i priklady souboru ke stazeni, co vic k tomu jeste potrebujes vedet?

nechces aby to snad nekdo delal za tebe? nebo co konkretne si od toho slibujes?[/quote]

Představ si, že máš třeba operovat mozek, dostaneš knížku s popisem operace- Myslíš, že to pacient přežije????

Já jsem jen konstatoval, že to nedam, protože je to na mě už na úrovni programování. Musel bych tomu asi věnovat čas a to hodně a ještě nevím jak by to dopadlo. Já jsem rád, že jsem dal tu poslední aktualizaci XliveCZ. Ale jinak díky moc za veškerou ochotu - upřímně !!
killerman27 (871)|16.1.2012 20:35
Ono to tak tezke neni, da se udelat prikladovy soubor a pak uz delas jen copy&paste

ale musel bych vedet co si od toho moje menu slibujes?
Hantronix (118)|16.1.2012 21:47
Manželka se mě ptala, jestli by se někde nedala najít a přidat Fashion TV CZ&SK (http://www.tvfashion.eu/). Pokud ne, tak alespoň originální Fashion TV (http://www.ftv.com/live).
killerman27 (871)|16.1.2012 22:03
v sovok tv je tusim fashion TV, origo je podle vseho jen nejake klipy z youtube a na eu neni projistotu nicmoc krom videii z youtube, ktere si muzes pridat do yt_channels_soukromy.rss ktery patri do youtube slozky v xLiveCZ
Hantronix (118)|16.1.2012 22:16
Jo. Ten kanál http://www.youtube.com/user/fashiontvCS jsem tam už manželce před nějakou dobou přidal.
Ale myslel jsem, že to vysílání na http://www.ftv.com/live je živý stream. Teda aspoň to tam píšou.
hasch (24)|16.1.2012 22:36
[quote=killerman27;391717]Ono to tak tezke neni, da se udelat prikladovy soubor a pak uz delas jen copy&paste

ale musel bych vedet co si od toho moje menu slibujes?[/quote]

Já jsem chtěl do toho menu dát to co sleduji často v archívu :
1. Událost na ČT
2. Zprávy Nova
3. Autosalon Prima
4. Vyprávěj ČT
5. Partička Prima

Jinak snad ani nic. Takhle jsem si představoval, že si to tam naházím, jestli to teda vůbec jde???
Asi taková byla má představa
killerman27 (871)|16.1.2012 23:15
Hantronix
jo tvari se to jako zivy stream, krom toho ze se tam generuje nejaky token a id videa pro youtube live o kterem slysim prvne toho moc nevim
Hasch
precti si soukromou zpravu
nodan (2)|17.1.2012 00:14
Prosím o pomoc, jsem v koncích a už nevím na koho se obrátit. Snad pomůže Xtreamer GURU Killermann. Dopředu dík.
Problém: Mám Xtreamer SW už dva roky. Měl jsem starou LCD FULL HD televizi a v rámci propojení HDMI kabelem běželo vše OK - maximální spokojeost. No okolnosti mě donutily koupit televizi novou. Tak jsem přečetl Stereo-Video a koupil LEDku SAMSUNG UE46D6750 - vyšla v testech velmi dobře. Skvělý obraz, hezký design, spousta funkcí. Takže spokojenost. Pak jsem připojil XTREAMER standardním HDMI kabelem a mám obrovský problém. Zhruba o pár desítek milisekund - nevím jak to přesně změřit se mi rozchází zvuk od obrazu a to u všech filmů i u jakéhokoliv připojení. Zkusil jsem i klasiku přes cinche, tam se mi zdálo že je ta prodleva ještě větší. Zkoušel jsem snad všechny nastavení, ale bez výsledku. Dokonce jsem zkusil přehrávat filmy i ze sítě, stejný problém. Zřejmě to vypadá na něco s televizí. U TV se nechá nastavit synchronizace zvuku, ale jen pro digitální výstup. Já ale nechci honit zvuk přes zesilovač, chci aby mi to hrálo dobře z televize. Přemýšlím, že TV vrátím (mám ji přes Eshop), s XTREAMEREM jsem maximálně spokojenej. Neřešil jste někdo podobný problém? Ještě jednou díky za jakoukoliv pomoc.
Hantronix (118)|17.1.2012 16:36
[quote=killerman27;391760]Hantronix
jo tvari se to jako zivy stream, krom toho ze se tam generuje nejaky token a id videa pro youtube live o kterem slysim prvne toho moc nevim
[/quote]
OK. Tak na to kašli.
Díval jsem se, že v Sovok ten FashionTV funguje.
A funguje v hudebních TV někomu http://www.retromusic.cz/ ? Mě už asi 2 týdny nejede. Ale na webu jede.
marfy (27)|17.1.2012 20:39
Pánové, mám u Xtreamer PRO jeden zásadní problém. Když přecházím z jednoho archívu do jiného, např. si pustím něco z archívu PRIMA a pak jdu třeba do archívu ČT, tak se poměrně často stane, že po pokusu spustit další záznam přístroj zatuhne a pomůže jen restart. V podstatě se to děje denně. Kde hledat problém?
killerman27 (871)|17.1.2012 21:06
nodan No guru nejsem a covece to slysim prvne, vim ze obcas je problem se zpozdenim zvuku kdyz to jde pres AV reciever, ale ze se to zpozduje pri primem pripojeni na telku to jsem jeste nikde necetl. Predpokladam ze se starou telkou to jelo ok. Dela ti to u vsech videii nebo jen u nekterych? Snad jednou se mi zdalo ze je zvuk nejaky divny ale stacilo prepnout v digitalnim vystupu na tu posledni volbu v nastaveni xtreameru - AAC/FLAC....

Hantronix retro na adrese ktera je v xtr uz nevysila, na webu maji rtmp, ktere je asi chranene tokenem, ktery jsem zatim ve flashi nenasel, nebo maji jiny zpusob ochrany.

marfy kontrolou disku nic nezkazis a kdyz to bude blbnout dal udelal bych emergency update FW, pouze pak nastavis znovu video a audio atd.... I viliamkovi takhle procko zlobilo a resenim byl prave emergency
Hantronix (118)|18.1.2012 08:16
[quote=killerman27;391916] retro na adrese ktera je v xtr uz nevysila, na webu maji rtmp, ktere je asi chranene tokenem, ktery jsem zatim ve flashi nenasel, nebo maji jiny zpusob ochrany.[/quote]
To je mrzuté. :(

Mě taky občas vytuhne Xtreamer. Tak jsem to vyřešil následovně.
Mám doma sadu dálkově ovládaných zásuvek. Tak jsem do jedné připojil napájecí adaptér od XTR.
Pokud vytuhne, tak stisknu tlačítko a dálkově vypnu zásuvku, do které je XTR připojen. Následně ji zapnu a pak znovu spustím XTR. Odpadne tak cesta k TV a hlavně nepohodlná manipulace s odpojením a znovu připojením adaptéru k XTR.
Samostatná zásuvka s dálkovým ovladačem se dá koupit už za cenu kolem 250,- Kč.
Toto řešení nesníží počet zatuhnutí XTR, ale zvýší komfort obsluhy, pokud se to stane. :)
Prostě už automaticky místo dvou ovladačů (TV a XTR) beru do ruky tři (TV, XTR a od zásuvek). 8-)
marfy (27)|18.1.2012 08:50
Po vytuhnutí stačí podržet 5s tlačítko zapnutí na DO, tím se přehrávač vypne, pak stačí jednoduše znovu pomocí DO zapnout a je restartováno.

Mám ale ještě jeden problém, nedaří se mi přehrát žádný záznam pořízený satelitem Technisat Digicorder HD S2X ve formátu .TS .... píše to že není podporován, nebo chybu datového proudu, či co.
Mart-in (143)|18.1.2012 08:53
haha..je srandovni to resit nejakou zasuvkou ;) presne jak rika marfy..staci drzet tlacitko vypnuti a Xtreamer se vzdy sam vypne ;)
Pytkin (7947)|18.1.2012 10:58
marfy : neni ten zaznam zakodovany .. mne popcorn prehrava TS zaznamy z dreamboxu jak vino ..
marfy (27)|18.1.2012 11:30
Není zákodovaný. Záznam TS uložený na hdd Xtreameru si po síti bez problému přehraji na PC např. GOM Playerem. Přímo Xtreamer ho ale přehrát odmítá.