Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

kamzikjardo (36)|21.3.2012 13:54
Ja mám ten istý problém.co s tým?nasiel som na fóre staršie dáta co majú byt na hdd,tak sa mi to podarilo aspoň spustiť ale xtreamering mám 1.1 a aktualizoval nejde,respektíve robí to čo aj tebe.
killerman27 (871)|21.3.2012 14:16
problem bude v tom ze se to rozbali do scripts/scripts cili staci vzit a presunout ze scripts/scripts vse jen do scripts nebo to cele smazte stahnete si tento file: je to to same jen si to budete moci rozbalit spravne do rootu disku ci flashky:

http://download.xtreamer.net/Firmware/APP/Xtreamering.zip

rozbalit primo do rootu nevytvarejte zadne podslozky
kmarty (81)|21.3.2012 14:17
Xtreamering 1.3.3 ma chybu, ten balik se nerozbali do ./scripts/, ale do ./scripts/scripts/.

Instalace, vcetne xLive doinstalaci, totalne dlabe na pristupova prava (t.j. pokud je pouzity nativni filesystem - t.j. ne NTFS, ale ext2/ext3 - , pak je nutne projit celou strukturu a kazde binarce nastavit pravo spusteni).
Sysinfo mi na Mk1 spolehlive zmrzne (ani ho neuvidim, zatuhne jeste predtim, reboot nutny).
Dal jsem se na to radsi vykaslal a obchazim to obloukem.

Nemam z toho prijemny pocit.

EDIT: Aha, zatim co to bastlim, killerman uz odpovida :-).
kamzikjardo (36)|21.3.2012 14:53
[QUOTE=kmarty;402676]Xtreamering 1.3.3 ma chybu, ten balik se nerozbali do ./scripts/, ale do ./scripts/scripts/.

Instalace, vcetne xLive doinstalaci, totalne dlabe na pristupova prava (t.j. pokud je pouzity nativni filesystem - t.j. ne NTFS, ale ext2/ext3 - , pak je nutne projit celou strukturu a kazde binarce nastavit pravo spusteni).
Sysinfo mi na Mk1 spolehlive zmrzne (ani ho neuvidim, zatuhne jeste predtim, reboot nutny).
Dal jsem se na to radsi vykaslal a obchazim to obloukem.

Nemam z toho prijemny pocit.

EDIT: Aha, zatim co to bastlim, killerman uz odpovida :-).[/QUOTE]

No konečne to ide!!!dva dni sa trapim s tým......
visa (44)|21.3.2012 22:21
[QUOTE=killerman27;402635]visa: co jsi vyvadel?

jinak tedy novy prima archiv bude v pristi verzi, kterou se pokusim vydat o vikendu[/QUOTE]

tak ten disk ( samsung) normálně umřel. Vydržel týden. už je vyreklamovanej :-)
kamzikjardo (36)|21.3.2012 22:22
[QUOTE=kamzikjardo;402680]No konečne to ide!!!dva dni sa trapim s tým......[/QUOTE]

Aby som nezabudol dakujem za promtnu pomoc s problémom.preco nik neupozorni toho kdo robí xtreamering na chybu nech to opravia?ale som dosť sklamaný prakticky malo ktorá tv ide a dost často totálne zamrzne xtreamer.a aj novinka v 2.7.1 AirPlay viac mrzne ako ide.skoda.klobuk dole ale všetkým ktorý sa tu snažia a programuju
wencaS (853)|21.3.2012 22:34
[QUOTE=kmarty;402676]Xtreamering 1.3.3 ma chybu, ten balik se nerozbali do ./scripts/, ale do ./scripts/scripts/.

Instalace, vcetne xLive doinstalaci, totalne dlabe na pristupova prava (t.j. pokud je pouzity nativni filesystem - t.j. ne NTFS, ale ext2/ext3 - , pak je nutne projit celou strukturu a kazde binarce nastavit pravo spusteni).
Sysinfo mi na Mk1 spolehlive zmrzne (ani ho neuvidim, zatuhne jeste predtim, reboot nutny).
Dal jsem se na to radsi vykaslal a obchazim to obloukem.

Nemam z toho prijemny pocit.

EDIT: Aha, zatim co to bastlim, killerman uz odpovida :-).[/QUOTE]

Xtreamering 1.3.3 chybu nema. Byl zapocat killermanem. Já sem z toho udělal jeden balík pro všechny modely a to jen proto že se dsapac pro kterého to killerman začal tvoit v tom topil. Od začátku to bylo stavěné pro ruční instalaci ... stáhni fajl ... rozbal do rootu sda1! To, že Xtreamer to pojal jako novou ofic verzi a aniž by otestoval aktualizaci, je věc druhá. BBC-iPlayer potřebuje složku perl, která je v rootu sda1 a proto to nelze zabalit bez zložky scripts! Dost nechápu lidi jak neustále dokola, jak tupý blbci, si tady přečtou návod na ruční instalaci, ale přesto stále dokola se snaží instalovat automaticky. Boha proberte se už konečně!


[COLOR=#ff0000]Edit:[/COLOR] Bohužel dsapac nebyl do dnešního dne schopnej pochopit použítí postinst.sh!
kmarty (81)|21.3.2012 23:02
[QUOTE=wencaS;402751] ... rozbal do rootu sda1! [/quote]v tom problem neni, proste jsem to presoup o uroven vys.

[QUOTE=wencaS;402751]To, že Xtreamer to pojal jako novou ofic verzi a aniž by otestoval aktualizaci, je věc druhá.[/quote]jenze to je prave to a v zasade jedine co se mi na tom fakt nelibi. Je to sakra vyrobcova oficialni aktualizace. To co vypustili jim rozhodne dobre jmeno nedela.

[QUOTE=wencaS;402751]BBC-iPlayer potřebuje složku perl, která je v rootu sda1 a proto to nelze zabalit bez zložky scripts! [/quote]to je ovsem starost Xtreameru, resp jeho odflaknute oficialni instalaci.
Ale na druhou stranu mne tesi oficialni pritomnost Perlu v Xtreameru. I kdyz je skoda ze neni vyslovene soucasti firmwaru (a tedy nelze na nej spolehat na 100%)

[QUOTE=wencaS;402751]Dost nechápu lidi jak neustále dokola, jak tupý blbci, si tady přečtou návod na ruční instalaci, ale přesto stále dokola se snaží instalovat automaticky. Boha proberte se už konečně![/quote]vis, ale tady znovu narazime na obrovsky rozdil mezi komunitnim ... ehm ... bastlenim a oficialnim updatem primo od vyrobce. Nediv se ze se to meri jinym metrem.
Jo, a narazku na tupyho blbce si vyprosuju :-).

[QUOTE=wencaS;402751][COLOR=#ff0000]Edit:[/COLOR] Bohužel dsapac nebyl do dnešního dne schopnej pochopit použítí postinst.sh![/QUOTE]kez by mel potize jen s timhle. Zrovna postinst.sh budiz, i presto ze jsem se mu snazil jeho pouziti vysvetlit (ale chapu ze tenhle scriptik je ode mne zdokumentovany mizerne a navic jen v cestine. Nicmene pohled do prvniho postinst.sh z existujicich + nahled do updateru co se s nim dela by mel prinest okamzite jasno). Ale ja se proste nemuzu zbavit dojmu ze lepi veci aniz by tusil jak presne funguji. Treba se pletu.
wencaS (853)|21.3.2012 23:26
V podstatě s tebou souhlasím ve všech bodech. Až na to, že perl, jak jsem psal, je zde součást BBC-iPlayeru, autor je vpetr. Do jaké míry je zainteresován v Xtreameru netuším. Až to upraví, tak uděláme opravnou verzii.
japopp (11)|21.3.2012 23:27
Mám problém. Nevím čím to je, ale začal mi xtremer sw1 zamrzat a být nedostupný pokud změním port pro přístup z web prohlížeče z portu 80 na jiný ... dříve mi to v pohodě šlo, ale ted když to udělám, tak mi ani nenajede xtreaming a následně se nejsem schopen se do xtreameru dostat po síti s vyjímkou ftp ... nemáte někdo podobnou zkušenost popř. radu ? Podle mě jsem v poslední době nic nedělal, jen jsem aktualizoval firmware a také xtreaming. Jediná možnost nápravy je potom dát výchozí nastavení .. znovu nastavit xtreamer a poté to zase funguje. Děkuji.
wencaS (853)|21.3.2012 23:31
Já někde v nastavení si všim, jestli mi paměť neklame, něco jako toto: port 80 only supported
Ftp jede standartně na portu 21.
kmarty (81)|22.3.2012 00:00
Tyjo, ja sem asi slepej. Nevim kde to vidite/menite vy, ale kdyz si v /sbin/www/lighttpd.conf pridam dalsi:[code]$SERVER["socket"] == ":8080"{
server.document-root = "/sbin/www"
}[/code]tak normalne ziju (puvodni poslouchani na portu 80 nechavam, ono je to potreba i pro interni zalezitosti Xtreameru).
japopp (11)|22.3.2012 00:03
wencas: jj ftp mám 21 ten mi jede ale potřebuju změnit port kvuli port forwardingu z při přístupu přes prohlížeč (upnp) a tam je nastaven defaulně port 80. Já měl nastaven port 7000 - fungovalo to, ale po upgradu xtreamingu se mi to seklo a musel jsem dát výrovní nastavení a už mi to nejde nastavit tak jak to fungovalo dřív. Nevím jestli to dobře vysvětluju ....
wencaS (853)|22.3.2012 00:10
kmarty
http://myxtreamer/



japopp
Zkusil bych emergency FW. Někdy mám takovej pocit, že si "nesedne zrovna nejlíp".
japopp (11)|22.3.2012 00:14
[QUOTE=wencaS;402768]Zkusil bych emergency FW. Někdy mám takovej pocit, že si "nesedne zrovna nejlíp".[/QUOTE]

jj asi to udělám, jen nevím co vše si zazálohovat aby mi zůstalo moje menu ..
wencaS (853)|22.3.2012 00:24
[QUOTE=japopp;402769]jj asi to udělám, jen nevím co vše si zazálohovat aby mi zůstalo moje menu ..[/QUOTE]
moje menu máš na mysli menu v xLiveCZ? tak o to nemusíš mít strach. Emergency FW s HDD (usb disk ...) nic dělat nebude.
kmarty (81)|22.3.2012 01:15
[QUOTE=wencaS;402768]kmarty
http://myxtreamer/[/QUOTE]
Njn, to mam za to. Moc cucim do xtreameru pres SSHcko :-)
Billy-sk (37)|22.3.2012 18:59
Takze podla navodu som nainstaloval 1.3.3 a mam smolu (verziu fw mam Prodigy 3.0.3) - teraz mi vobec nenabehne Xtreamering a pise ze mam nainstalovat Xtremer LIVE.

PS: uz som to vyriesil, skopiroval som nazad ten apps.xml.backup do apps.xml a uz to zase ide.
wencaS (853)|23.3.2012 01:55
Aktualizuj FW na 3.0.5 !!
wencaS (853)|23.3.2012 01:56
[COLOR=#ff0000]Bohužel veliké změny na youtube. Ještě včera xListPlay (YouTubeMixFor ...) fungovalo znamenitě a dnes nedostanu jediný link. Youtube původní YouTube Mix for ... nejprve přejmenovali a momentálně je to úplně zrušené. Samozřejmě kódy interpretů, které jsem zatím nasbíral, jsou už k ničemu. Momentálně netuším jestli se to povede opravit ani jestli to YouTube jenom nepřeorganizovává a časem se to vrátí, v což bych rád doufal, ale moc tomu nevěřím.[/COLOR]
Sealex (290)|23.3.2012 15:17
wencaS: koukal jsem na youtube a nyní se mi u zpěváků objevovala volba Top Tracks for ... není to náhrada za YouTube Mix for ?
Jedná se vždy o playlist až 100 nejlepších songů.
snek49 (7)|23.3.2012 16:03
Ahoj, jsem úplný začátečník a nevím ani jak na mém Xtreameru pro spustit předinstalaci. Píšete napsat adresu, ale já nevím kam a jak to spustit... Můžete mě prosím navézt, jak úplného blba? Díky moc...
Hantronix (118)|23.3.2012 17:50
[QUOTE=wencaS;402895][COLOR=#ff0000]Bohužel veliké změny na youtube. Ještě včera xListPlay (YouTubeMixFor ...) fungovalo znamenitě a dnes nedostanu jediný link. Youtube původní YouTube Mix for ... nejprve přejmenovali a momentálně je to úplně zrušené. Samozřejmě kódy interpretů, které jsem zatím nasbíral, jsou už k ničemu. Momentálně netuším jestli se to povede opravit ani jestli to YouTube jenom nepřeorganizovává a časem se to vrátí, v což bych rád doufal, ale moc tomu nevěřím.[/COLOR][/QUOTE]
Tak jsem se na to díval a je to opravdu změněné.
Adresa
http://www.youtube.com/artist?a=GxdCwVVULXc83xwMVvNYAbFMvuIoRRpI
už nefunguje. Ale jmenná adresa např.
http://www.youtube.com/artist/C+CMusicFactory
funguje pořád jak fungovala. A taky se z ní dá zjistit ta unikátní. V tomto případě je to
http://www.youtube.com/artist/emEEt3uKeKI
Takže jedině předělat skripty, aby akceptovaly ten nový tvar adresy.
Pokud by ses do toho pustil, tak bych opět mohl pomoct s kódy interpretů.
A asi se to vážně teď jmenuje Top Tracks for ...
wencaS (853)|23.3.2012 23:56
Hantronix
Dobrý pokus, ale nejsem debil abych na to nepřišel sám, jen sem byl línej tady editovat post (na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] editovaný je). Od včera řeším jiný problém. Nasbírané kódy interpretů upraveným scriptem z některých kategorií obsahují ještě i starý tvar, někde se vyskytuje kód a někde jméno autora, někde všchny 3 varianty, takže mi script nasází spoustu duplicit.

A je jedno jestli zadáš artist/emEEt3uKeKI nebo artist?a=emEEt3uKeKI.
Takže pokud si uděláš nový *.list tak ti to fungovat bude už teď.

Navíc ještě mění něco s playerem ... a redirecty se chovají zatím taky pokaždé jinak.

Kdo by chtěl otestovat tak přikládám seznamy co mi v noci nasbíral addlist.php [ATTACH]17042[/ATTACH] Upozorňuju předem je tam spousta nefunkčních.
wencaS (853)|24.3.2012 00:06
[QUOTE=Sealex;402962]wencaS: koukal jsem na youtube a nyní se mi u zpěváků objevovala volba Top Tracks for ... není to náhrada za YouTube Mix for ?
Jedná se vždy o playlist až 100 nejlepších songů.[/QUOTE]
Top Tracks for ... už je tam dlouho. Ty playlisty chytat by taky stálo za to.
killerman27 (871)|25.3.2012 18:40
Rici.S (23)|25.3.2012 22:02
Youtube + Funkce playall v xLiveCZ v. 4.2 je super.To je přesně to co mi v přehrávání videoklipů chybělo.Zatím co jsem krátce zkoušel tak mi chodilo správně.
Díky!!!
slatored (292)|27.3.2012 15:53
Ahoj,
měl jsem na Ploše PC 2 ikony, kterými se otevřela dálková ovládání pro Xtreamer.
Teď mám novou instalaci Win XP a zaboha si nemohu vzpomenout, odkud jsem ty 2 ikony vzal a kde bych je zase našel.
Poradí mi někdo! PLS!
jj
killerman27 (871)|27.3.2012 17:59
nevim co jsi pouzival ale asi sis jen vytahl zastupce z klasickeho weboveho rozhrani, kdyz zadas do pc v prohlizeci IP adresu xtreameru tak tam jsou pak RC a RC2,. to jsou remote control

ale mnohem lepsi je tento remote control, je to opravdu propracovane a vzhledne:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
slatored (292)|27.3.2012 18:16
killermane27 díky, ten odkaz mi ale nefunguje !
Vyzkouším ty dva původní
jj
P.S.
Musel jsem se zaregistrovat a už to funguje - dík!
hyky (15)|29.3.2012 09:56
Asi jsem lama ale v xtreameru jsem naformátoval disk a pokouším se nainstalovat Xtreamering 1.3.3.,když najedu na jukebox odentruji objeví se hlášení že nemám nainstalovaný Xtreamering a zda chci stáhnout a nainstalovat nejnovější ale po stažení a instalaci se tato hláška objeví znovu a jde to pořád dokola.Kde je chyba?
hyky (15)|29.3.2012 16:12
ok díky, jak píše wencaS, jsem tupej blbec.
BystraR (39)|1.4.2012 17:32
Chci poprosit o radu, mam cerstve nainstalovany xLiveCZ ale kdyz v nem chvilku brouzdam a divam se co tam vsechno je, tak se me zacnou stracet ikony. Dole se me pise na cem jsem najety ale ikony nikde. Nevite v cem je problem? Diky za radu

EDIT: Jo jeste se chci zeptat. Zapnu si treba PlayZone a Tankodrom ale prehraje se me jen cca 8 sekund a vypne se to, blbne vam to taky?
jarino1978 (8045)|1.4.2012 20:41
pred 2 hodinami nešiel na XTR PRO Youtube, proste nič, čo sa cez nich prehráva... Či už to je OK ?
jarino1978 (8045)|1.4.2012 22:33
tak ešte raz :
[size=+2] NEJDE YOUTUBE ![/size]
killerman27 (871)|2.4.2012 07:21
BystraR: ke ztracejicim se ikonkam nemam tuseni, playzone je stejny problem jako archiv TV Markiza, zatim nikdo neprisel na to jak to osetrit, protoze se stejnymi parametry to jede na jinych prehravacich normalne(napriklad Iamm)
Jarino1978: nejak nechapu to zvetsene pismo :-), ano s youtubem je problem nicmene slova jako nejde nejsou uplne na miste. Nevim co youtube dela a vyvadi ale co jsem zkusil tak se vysledny link v PC vzdy prehraje kdezto v xtreameru se prehraji napriklad 2 videa a na nejaky kratsi cas neprehrajes nic, po case zase jde prehrat par videi. Tezko hledat chybu kdyz linky na video jsou spravne, coz si ostatne muzes sam vyzkouset pres prohlizec PC
wencaS (853)|2.4.2012 11:44
[COLOR=Red]Online aktualizace[/COLOR]


[COLOR=Blue]Updater 3.5[/COLOR]



Seznam změn:
  • Přepracované PopUp okno s informacemi
  • - stiskem tlačítka Info se vyvolá
    - zavře se po stisku tlačítka Enter, nebo Return


[ATTACH=CONFIG]17012[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]17013[/ATTACH]
japopp (11)|2.4.2012 23:02
Nejsem doma, takže to nemůžu vyzkoušet, ale asi nepůjde archiv tv n.va tj. vajo ... viz zpráva [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
wencaS (853)|2.4.2012 23:19
Tak jsem zkusil a dnešní díl jednoho ubohého seriálu na vohovneyo.cz, mi spustit šel, 23:09 - takže naprosto mimo vysílací čas, 10 minut to hrálo a pak sem to stopnul.
japopp (11)|2.4.2012 23:35
to wencas: jj dík za info, tak asi to ještě nemaj úplně ošéfovaný, ale kdo ví jaký to bude mít trvání. Tak u nás na to kouká manželka, já tak max na okresní přebor a commeback .. ale to fakt vyjímečně. :D
wencaS (853)|4.4.2012 01:51
[QUOTE=jarino1978;404210]tak ešte raz :
[SIZE=+2] NEJDE YOUTUBE ![/SIZE][/QUOTE]

[COLOR=#008000]Nemá nohy, tak jak by mohlo chodit? Jak dlouho má chodit? Kam má dojít? [/COLOR]:-E
[COLOR=#008000]Jednou to nejde, a třeba jednou zase půjde. [/COLOR]:-)-


[COLOR=#ff0000]Pro připravovanou opravenou verzi xListPlay jsem spáchal nový script na sbírání kódů do seznamů, kterej dokáže vydolovat i nemožné a efektivněji než starý. Za několi sekund vydoloval [/COLOR]
celkový počet 2987 [COLOR=#ff0000]v seznamech: [/COLOR]http://www.wencas.cz/xtreamer/80
MalaAdel (143)|4.4.2012 09:38
Dobrá práce, už se těšíme.
pho (15)|6.4.2012 14:33
Ahoj,
mel bych nasledujici dotaz, tykajici se sw3:
Pred nejakym casem jsem si doma vse zprovoznil (podle navodu http://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy) a vse bezelo. Instaloval jsem z externiho hdd. Pote jsem zarizeni prevezl k rodicum, jimz jsem ho puvodne porizoval. Apploader byl nainstalovan v jeho nabidce vsak chybelo xlive cz, s cimz jsem ovsem pocital, protoze puvodni hdd byl muj a nechal jsem si jej doma. Zkousim tedy znovu instalacni proceduru, ale ani tuk. Mam zasadni problem v tom, ze webovy file browser mi ukazuje nektere soubory jako adresare avubec je to cele zmatene.
Kdyz se pokusim dostat na adresu http://ip_adresa_prodigy/media/sda1/scripts/apploader/index.php, tak ani tuk.
Pls co delam blbe?
pho (15)|6.4.2012 15:08
at delam co delam, ta adresa mi vzdycky hodi 404 :(
pho (15)|6.4.2012 15:08
disk je v USB jako SDA1
killerman27 (871)|6.4.2012 17:18
no a mas na tom disku slozkus scripts/apploader ???
ono se ti ty slozky vytvorily na tvem disku na novem se myslim samy nevytvori
pho (15)|6.4.2012 19:04
praveze mam - jeste jsem to pro sichr preflashnul a instaloval uplne od piky
killerman27 (871)|6.4.2012 19:13
napis mi na skype: killerman27, proberem to at to tu nezaplevujem
pho (15)|6.4.2012 19:15
a jak rikam, kdyz se snazim dostat k
http://192.168.1.103/media/sda1/xtr/scripts/apploader/index.php
tak mam 404