Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

Vladek96 (4)|23.3.2013 13:47
Ahoj všichni, cca měsíc mám SW3 s FW 4.0.2., instalace Xtreamering_1.3.4 vyřízena dle návodu během 15 min. Vše plně 14 dní funkční a skvělá práce - mnohé díky všem. Ale od včerejška mám podobné zkušenosti jako puschpull a miro22222. Zkusím ještě ten scandisk. Jen jako zpětná vazba. Vladek.
puschpull (921)|24.3.2013 12:33
... dnes mi zmizela ze sítě u WORKGROUP ....
restart nepomohl, takže se nedostanu už na sdílené složky domácí sítě
ach jo .... snad se to nějak podaří vyřešit.
Vše po poslední aktualizaci XLiveCZ a v jejím důsledku mnoha nucených restartech
(nechci si stěžovat, za práci zde odváděnou mnoho díků, jen konstatuji momentální fakta)
puschpull (921)|24.3.2013 13:44
... ještě upřesňuji
WORKGROUP po opakovaném restartu PC a Xtreamera už jde
nicméně stále chybí "Síťová sdílení"
Také jsem zjistil, že ve "Favorites" kde byla v oblíbených síťová složka, tak ta zůstane po kliknutí neotevřena.
A pokud se v "Síti" doklikám k dané složce na sdíleném PC v domácí síti, tak po stisknutí "8" na dálkovém ovladači není aktivní volba "Přidat k oblíbeným" (u složek na HDD vloženého v Xtreameru to lze)
Je toho nějak více, co se stalo.
Jsem zvědav co konkrétně to dělá dalším uživatelům, a hlavně jak z toho ven ?
:-)

---------- Doplněno v 13:44 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:43 ----------

P.S. ten scandisk zkusím až jako poslední možnost - opravdu bych nerad přišel o 2TB filmů, která na HDD v pozici A mám (v pozici B je druhý 2TB disk, ale na něm není systém, tak ten bych nerad podroboval později tomu scanu ...
srato (56)|24.3.2013 18:08
ztratu archivu CT po posledni aktualizaci potvrzuji, mam dva pristroje PRO a SW1 - na prvnim aktualizace nainstalovana a archiv nefunkcni (nejaka chyba 404 pokud si dobre pamatuju) na druhem prozatim bez aktualizace vse naprosto v poradku
killerman27 (871)|24.3.2013 19:15
zdarec,

ano problem je v novem rtmpdumpu jak jsem zjistil, vse krome archivu CT funguje na novem.

vydal jsem hotfix v balicku shscript ktery opravuje fungovani archivu ct, nez prijdu na to proc nefunguje s novym rtmpdumpem

[QUOTE=puschpull;450274]P.S. ten scandisk zkusím až jako poslední možnost - opravdu bych nerad přišel o 2TB filmů, která na HDD v pozici A mám[/QUOTE]

scandiskem tezko prijdes o nejaka data: https://www.svethardware.cz/slovnik/s#scandisk
Hantronix (118)|24.3.2013 19:58
Tak jsem teď provedl aktualizaci (po hotfixu) a otestoval archiv ČT.
Test 1: Archiv ČT z xLiveCZ 6.5 - funkční
Test 2: Položka z archivu ČT v MojeMenu 1.7 - funkční
Test 3: Archiv ČT po aktualizaci na xLiveCZ 6.6. - funkční
Test 4: Položka z archivu ČT v MojeMenu 1.7 po aktualizaci xLiveCZ na 6.6 - funkční
Test 5: Položka z archivu ČT v MojeMenu 1.7 po přegenerování odkazů v MojeMenu - funkční
Testováno na Xtreamer SW.
kmarty (81)|24.3.2013 20:53
[QUOTE=killerman27;450305]... nez prijdu na to proc nefunguje s novym rtmpdumpem...[/QUOTE]
Poslal jsem ti info Jabberem.
Strucne: rtmpdump z nejakeho duvodu blbe(?) rozparsuje Playpath. Lecba na to je, pomoci primeho uvedeni playpath (rtmpdump na to ma prepinac). Otazkou je jestli je to bug nebo "ficura" novyho rtmpdumpu. Ten stary to nedelal a rozparsoval to dobre.
killerman27 (871)|24.3.2013 20:59
dik, do dalsi aktualizace na to mrknu a pripadne predelam skripty
killerman27 (871)|25.3.2013 19:55
ct udelala nake zmeny(zatim nevim jake) a nefunguji skripty :-(
vsp (704)|26.3.2013 11:24
Nezkousel jsi debugovat iVysilani a brat to pres jejich api? Jestli ho ovsem maji pres https, tak to bude asi na dlouho.

Na webu budou delat zmen jeste dost, protoze napr. to jejich html5play funguje jen polovicate a jen nekde.
killerman27 (871)|26.3.2013 15:55
jeste jsem nezkousel nic, jen jsem se letmo podival, cas na to budu mit az koncem tydne
kuko61 (257)|30.3.2013 15:29
[QUOTE=killerman27;449500]no to asi nepujde:
Z licenčných dôvodov je toto video dostupné iba na území Slovenskej republiky.
tohle je hlaska kterou dostanu :-( i u Kosti i u serialu z joj plus
muzu zkusit dat skripty primo do xlivecz z meho hostingu, teoreticky by mohly fungovat na uzemi slovenska, ale prakticky to nemam jak odzkouset[/QUOTE]

Neviem, ci mas od niekoho feedback, urobil som update na 6.6 a tieto serialy na SK chodia bez problemov. Takze velke diky.
Dal by sa do niektoreho z dalsich updatov pridat aj serial Castle (Vtierka Castle). Zatial v archive nie je ziadny diel, ale mal by pribudnut v druhej polovici buduceho tyzdna.
Joj zaraduje tieto serialy do archivu trochu divne. Epizody Walking Dead a Kostí su v archíve sedem dní po odvysielaní premiéry a potom ich odstrania. A epizodu Castle zase zaradia do archivu az 7 dni po odvysielani. :)
killerman27 (871)|31.3.2013 09:56
Ano nez jsem to vydal posilal jsem to na odzkouseni, takze jsem vedel ze to na uzemi SK funguje, ale i presto diky.
Vtierka Castle bude v pristi aktualizaci, Fanda mi funguje.
kuko61 (257)|1.4.2013 02:06
Dik, s Fandom to bol asi nejaky docasny problem, uz funguje aj mne. Predtym nesiel ani vo VLC na PC a MMC sa s tym asi nevedelo vysporiadat a vytuhlo.
kolosek (17)|1.4.2013 12:12
Zdravim,
v prve rade musim smeknout, paradni prace kluci!!
Dale bych se rad zeptal, zda se mam dal pidit po Nově (voyo) nebo je to uz pase? Pro pripadne rejpaly bych rad podotknul, za by me jen zajimalo, zda to jeste jede nebo ne ;) (nasel jsem ruzne informace, takze sem z toho takovej zmatenej).

Diky
killerman27 (871)|1.4.2013 19:45
jeste to jede, ale znam jen asi 3 lidi co dokazali heslo najit :-)
whitesak (406)|2.4.2013 17:20
Ctyri, pouzivam (respektive manzelka) celou dobu existence ... :-)
killerman27 (871)|4.4.2013 20:42
Hantronix (118)|7.4.2013 17:59
MojeMenu v.1.8

Nová verze MojeMenu v.1.8.
Aktualizujte online přes XTR.

- Položky zaktualizovány na verzi xLiveCZ 6.7
- Zrušen archiv Pětka (protože už neobsahoval žádnou položku)
- Doplněn Program kin
- Několik systémových úprav
- Úprava souboru pro soukromé streamy. Odkazy na streamy mohou být jak mezi tagy , tak i mezi tagy
- Ke stažení je nový vzorový soubor streams_soukromy.rss a také upravený návod
Dreamon (4)|15.4.2013 09:37
Zdravim vas. Pred nedavnom som si kupil Xtreamer Prodigy black. Pred kupou som samozrejme prestudoval cele forum ohladom tejto masiny, rady, navody, priaznive ale aj tie nepriaznive ohlasi. A musim priznat, je to tu dost nepriehladne. Samozrejme velka vdaka patri ludom, ktory prinasaju pre nas neznalych rozne navody a rady. Nechcel som sem pisat a otravovat co a ako. Samozrejme snazim sa vsetkemu porozumiet co najviac a neprosit a nespamovat zbytocne toto forum. Dnes som ale uz musel napisat a poziadat touto cestou vas znalych v oblasti tejto temi co sa tyka Xtreamera o pomoc. Jedna sa mi o to, ze potrebujem naviest na presny postup pri instalovani ci uz xLiveCZ, xLive, xTreamering, atd. Ako som uz naznacil, zacinam mat v tom chaos, hlavne koli tomu, ze je to akosi nepriehladne. Mam firmware 4.0.2. Dakujem za trpezlivost.
killerman27 (871)|17.4.2013 10:40
https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy

jednodussi asi budes mit navod s apploadrem, pokud nejsi tedy zdatnejsi
lskarda (8)|20.4.2013 14:48
Ahoj,
po poslední aktualizaci mi přestala fungovat část Radio.
Po prokliknutí do skupiny Česká rádia (nebo jiná) se mi objeví jen levý panel s písmeny. Dnes jsem si vsiml, že stejný problém je v čísti XXX +18, první volba Live. Mám Xtreamer Pro a Xtreamer MK1 a na obou se to chová stejně. Nevíte, čím by to mohlo být? Zkoušel jsem i reinstalaci všech balíčků.
Rádio v XliveCz jsem si moc oblíbil. Líbí se mi, že u tohoto internetového rádia zhasne při poslouchání televize.
Objevil se tento problém ještě někomu?
Díky za radu.
Luděk
killerman27 (871)|20.4.2013 15:15
Na dropboxu kde mam uložené jak radia tak některé online TV změnili cesty k public souborům. Proto je to prázdné. Opravím to v příští aktualizaci. Tento problém je už celkem dlouho a nikdo se neozval. Tak jsem si pomalu říkal jestli vůbec ma cenu dělat další verzi:D
killerman27 (871)|20.4.2013 23:29
sybacus (17)|23.4.2013 13:45
Ahoj,může mně někdo poradit ?
Mám Prodigy fw 4.0.2 a problém s XLiveCZ,které jsem instaloval přes telnet a mám ho v community. Na fw 4.0.2 jsem přešel když XLiveCZ měl verzi 6.6 a tu tam mám pořád i když tlačítkem "5" dávám aktualizaci. Nezadařilo se s verzí 6.7 ani 6.8. Píše to aktualizace proběhla v pořádku, ale je tam pořád 6.6.Nepomůže ani přeinstalace všech položek naráz ani jednotlivě. Při jednotlivé aktualizaci jde jen ta první co vyberu,další už hlásí chybu. Zjistil jsem, že se to povede,když otevřu xtreaming a aktualizuju přes tlačítko "1", ale jen dokud XLiveCZ neopustím.Jakmile se vrátím do hlavního menu,tak se zpátky už nedostanu a po restartu opět verze 6.6. Stejně tak mně naposledy fungovalo Moje menu asi při verzi 1.6 od té doby - not found. Kontrolu disku jsem přes modrý kabel provedl několikrát a hlásí to, že je vše ok. Tak už fakt nevím....
killerman27 (871)|23.4.2013 14:29
jednoduse si to vyzkousej, vyndej HDD, pripoj flashku a proved instalaci dle navodu, pokud ti to bude fungovat je problem v disku
Hantronix (118)|24.4.2013 21:42
MojeMenu v.1.9

Nová verze MojeMenu v.1.9.
Aktualizujte online přes XTR.

- Položky zaktualizovány na verzi xLiveCZ 6.8
- Revize položek a jejich názvů (převážně archivu ČT) kvůli zvýšení kompatibility u některých typů přehrávačů
- Oprava CZ rádií
- Pár systémových úprav

killerman27: Samozřejmě i oprava toho názvu souboru, co dělal neplechu při rozbalování archivu. :)
andel61 (77)|25.4.2013 15:01
prosim v xlive cz mi nefunguje nic v cz/sk televizich mimo tech samostatnych ceskych.Dale mi nefunguje web tv vse pise ze to nejde prehrat. v novem xxx18 live mi to pise u vseho take.Taky kdyz si chci v moje menu pridat online tv tak mi to napise 404 not found,ostatni polozky si pridat muzu. Prosim jen o info jestli to dela inekomu jinemu nebo je to jen problem u me. Jedna se o EAGET M6.Predem moc dekuji
killerman27 (871)|25.4.2013 18:58
smaz si pres telnet nova.sh a shscript.xml

rm /usr/local/etc/scripts/xLiveCZ/nova.sh
rm /usr/local/etc/scripts/xLiveCZ/shscript.xml

pak si v menu xLiveCz dej aktualizaci a nainstaluj znovu shscript

mimochodem jsem na M6 narval FW z asus oplay a xlivecz z moservices, akorat by jsi musel ppouzit soubor pro irfake na kody k DO, ty uz mam a muzu ti je poslat kdyby jsi chtel experimentovat
andel61 (77)|25.4.2013 19:26
uz to funguje dokonale .mnohokrat dekuji.jste genius.
Cose tyce experimentovani tak radeji ne ale dekuji za nabidku.
Peter3376 (2)|28.4.2013 20:11
Ahoj,

môžete mi prosím niekto poradiť. Pri posledne aktualizácii ( diaľkové ovládanie 1) mi vypísalo túto chybu:

CHYBA: Nepodarilo se stáhnout soubor http://xtr-updats.wencas.cz/download.php?f=xLiveCZ_6.8

ďakujem za akúkoľvek radu
killerman27 (871)|2.5.2013 13:16
A na PC ti ta adresa funguje? Pokud ano, muzes mit problem s predavanim DNS do prehravace, uz je to tu nekde popsane ze si xtreamer neprevzal nastaveni DNS z DHCP, pamatuju si ze tomu manikovi pomohlo nastavit DNS server manualne v prehravaci.
Peter3376 (2)|2.5.2013 18:54
[QUOTE=killerman27;455618]A na PC ti ta adresa funguje? Pokud ano, muzes mit problem s predavanim DNS do prehravace, uz je to tu nekde popsane ze si xtreamer neprevzal nastaveni DNS z DHCP, pamatuju si ze tomu manikovi pomohlo nastavit DNS server manualne v prehravaci.[/QUOTE]

Na PC mi tá adresa funguje, DNS serves som nastavil, ale neide to..

keď potvrdím voľbu preinstalovať vše - napíše 404 not found,a keď chcem iba aktualizovať na 6_8 zase vypíše to čo som spomínal vyššie
MarianV7 (15)|2.5.2013 19:03
Ahojte
Killerman velká vďaka za ďalšiu aktualizáciu,všetko šlape ako má.
Mám jeden dotaz,nejde mi vôbec nastaviť osobný youtube,ak niekto vie poraďte prosím ďakujem.
killerman27 (871)|5.5.2013 19:16
MarianV7

zadavas spravne jmeno? viz obrazek



Peter3376

zkus smazat update.log v ceste /scripts/xLiveCZ/install/update.log
pak zkus aktualizovat po jednom balicku nejprve zacni s xlivecz atd.
pak sem postni soubor update.log(vytvori se znovu po pokusu o aktualizaci)
MarianV7 (15)|5.5.2013 20:56
Ahoj Killerman27
Po vymazaní uptade.log,mi neponúkol aktualizáciu po jednom balíčku,a už vôbec neaktualizoval xlivecz nakolko bolo všetko aktuálne,tak som tie balíčky preinštaloval(to jediné mi išlo).
killerman27 (871)|5.5.2013 21:09
to s tim updatem bylo pro peter3376 je to tam tucne, pro tebe byl ten obrazek, ptal ses na youtube
MarianV7 (15)|5.5.2013 21:59
aha,no čo už.
Ale meno mám správne no napriek tomu mi to nejde,nevieš kde by mohol byť problém ?
killerman27 (871)|7.5.2013 22:26
zkus mi napsat tve youtube jmeno, pripadne zkus kouknout do nastaveni youtube, ochrana soukromi, jestli tam neni neco zakazane
novacek007 (3)|7.5.2013 22:39
Dobrý den,

postupoval jsem podle tohoto návodu: http://www.wencas.cz/xtreamer/xtreamer-navody/84

V menu se mi objevila položka App/Community/xLiveCZ

Pokud chci aplikaci spustit objeví se hláška: xLiveCZ není nainstalován! Prosím nejdříve nainstaluj xLiveCZ...

Instalaci jsem prováděl na USB flash, je stále vložen do zařízení. Naleznu na něm složku "/scripts/xLiveCZ/".

Zařízení vidí USB flash jako SDA, při instalaci jako SDB, s čímž jsem při instalaci počítal a cesty uzpůsoboval.

Jsem nováček, nevím, co vše má být pozapínáno, v Systém Services mám zapnuto pouze AutoPlay.

Mám SW3 SE s FW 4.0.2.

Děkuji za pomoc.
killerman27 (871)|8.5.2013 20:58
No problem je ten ze ten navod je delany pro disky co se pripoji jako sda1 ne jen sda
muzes si to sam opravit

z toho navodu stahujes soubor do tohoto umisteni:

/system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml

v tom souboru musis zmenit u xlivecz a nejlepe i u xlistplay vse z sda1 na sda

PS: jeste jsem si vzpomel ze muzes naformatit tu flashku timto toolem:

http://www.slunecnice.cz/sw/hp-usb-disk-storage-format-tool/

vytvori ti partici a pak by se jiz mela flashka konektit jako sda1 nebo sdb1
kmarty (81)|8.5.2013 21:59
MS Win porad jeste neumeji partisnovat flashku???
novacek007 (3)|8.5.2013 23:07
moc děkuji za radu, vyřešil jsem formátem, pak vše jasné...

ohledně xLiveCZ: blahopřeji, pěkná práce...
andel61 (77)|14.5.2013 13:58
prosim potrebuji poradit. mam xtreamer sw1 .nainstaloval jsem xjukebox ale kdyz ho chci zapnout tak me to hodi chybu 404.Kdyz ho chci vymazat nebo cokoliv jineho s nim delat tak mi zamrzne jak xtreamer tak i pc.prosim o radu co s tim delat .
killerman27 (871)|14.5.2013 14:16
To budou chyby na disku, chce to pripojit xtr usb kabelem k PC a pote spustit scandisk(kontrolu disku)
andel61 (77)|14.5.2013 14:44
jojo uz jsem to udelal smazal a uz to jede. moc dekuji
andel61 (77)|15.5.2013 09:02
prosim xtreamerlive ma na sw1 fungovat nebo to uz skoncilo. MEto pise 404 chybu
killerman27 (871)|15.5.2013 10:46
andel61 (77)|15.5.2013 11:27
jojo vse funkcni je krom toho xtreamer live kdyz dam aktualizaci tak to napise tu chybu.Vse jako xlivecz,jukebox bez problemu.Podle toho navodu jsem to delal.
andel61 (77)|15.5.2013 12:45
je vubec to xlive jeste funkcni protoze v xtreamingu 1.3.4 vtom xlive skoro nic neni .Kazdopadne jsem si stahl xtreaming nejaky dsapac a chtel bych zkusit xlive nakopirovat a prepsat to puvodni.Nemuzu tim prosim neco zkazit?predem dik