Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

Saxel (2279)|7.2.2014 16:22
Potvrzuji, archivy jsou funkční. Skvělá práce!
flep (34)|13.2.2014 23:03
Asi dělám něco špatně, ale mně archiv ČT nefunguje.
Tripper10 (23)|14.2.2014 07:43
Špatně neděláš nic, archivy ČT opět nejdou :-( Přidám ještě poslední vyjádření ČT na přímou otázku- kdo je vlastníkem práv a zda dochází ke změnám nastavení archivů?: "Máte pravdu, že u hojného počtu pořadů je vlastníkem práv ČT, ale ne u všech, velké množství pořadů vzniká v koprodukci.
K častým změnám nastavení webových archivů nedochází, změny se řídí vysíláním pořadů v televizi a právy, která se k nim vztahují.
S pozdravem
Eva Růžičková "
Takže je mi záhadou, proč to každou chvíli nejde...
Saxel (2279)|14.2.2014 07:57
Archiv ČT šel ještě ve středu večer, ve čtvrtek je opět tma. Mám obavu, že neustálé opravy přestanou Killermana27 bavit a zůstanem bez archivu. :-(
killerman27 (871)|14.2.2014 21:24
a me je zahadou proc posilas deme..ni dotazy na CT, doufdam ze jsi jim poslal jeste odkaz na xlivecz atd.... :-(
wencaS (853)|14.2.2014 22:36
Protože jsou mezi námi tak kvalitní práskači, co klidně prásknou i sebe! Ten deme.t je schopnej napsat do softwarové firmy že mu nefunguje crack do jejich softu!:-R
Takovejch víc, si představ jakej by byl klidnej život: kriminálník hned po činu si namíří na fízlárnu a řekne jim "Proved sem to a to. Vadí to?"


Já dal 9.2. novou verzi xListPlay s novou metodou získávání playlistů a 12.2. youtube změnili kód. A to jim nikdo nepsal stupidní dotaz (aspoň se to ke mně nedoneslo).

Takže konečný scénář vidím asi následovně: aplikace si budeme vyvíjet pouze pro svojí potřebu a pro pár dobrých přátel. A množství změn se zmenší na minimum.
Druss81 (18)|15.2.2014 09:10
Je to tak... nechapem cloveka, moze byt rad ze nieco funguje...Chlapci, sice to pouzivam velmi malo ale i tak Vam Ďakujem za tuto feature pre xtreamer!
Tripper10 (23)|15.2.2014 20:29
Nemusíš ze mě dělat blbce, to zase nejsem. Ptal jsem se obecně, bez toho, abych prozrazoval, o co se jedná. Pokud by jim šlo o to blokovat podobné přehrávače, tak nemají problém si toto na netu dohledat, i když nevěřím, že mají takové zadání a jsou za to placeni. V tom podle mě není podstata problému s vypadáváním přehrávání. Z ČT pouze napsali, že nepodporují jiné způsoby přehrávání, ne, že je blokují! Čili mým dotazem se podle mě nic nemění a jde o hysterickou a nepřiměřenou reakci a doufám, že kvůli jedné malé a nic neznamenající botě (za kterou se přesto omlouvám) nepřijde spousta uživatelů o užitečný software.
killerman27 (871)|17.2.2014 16:53
ct funkcni
Saxel (2279)|17.2.2014 17:13
Potvrzuji. Velký dík.
wencaS (853)|18.2.2014 20:54
Smutné zjištění: youtube nelze přehrávat v 1080p! Maximum je 720p! Pro 1080p není možné získat zdroje pro sestavení url na video stream!
Tedy i při nastavení na kvalitu 1080p dostanete maximum těch 720p i u videa u kterého existuje 1080p a prohlížečem si ji v klídku přehrajete.
Nastavuje se preferovaná kvalita a při nedostupnosti se hledá nejbližší nišší kvalita.

Nezoufejte ale, netýká se to jen xLiveCZ nebo xListPlay. Stejně jsou na tom i všechny ostatní aplikace na youtube, GlavTV počínaje a všemi ostatními co jim to vykradli konče. 9-).
Freedom1972 (2)|22.2.2014 14:47
Dobrý den, jsem nováček v užívání XtreameruPRO a chtěl jsem si nainstalovat xLiveCZ. Proto jsem podle návodu do adresáře sda1 nakopíroval složky scripts a perl ze zipu Xtreamering_1.3.4. V menu si pak vybral Xtreamering a zmáčkl 1 pro download. Vše se nahrálo, já zmáčkl instalaci. Po chvíli mi to skočilo opět do menu a když jsem šel opět do Xtreameringu, tak to chtělo opět download (neznalo to současnou verzi). Co dělám špatně???
mistr.martin (70)|24.2.2014 18:26
[QUOTE=Freedom1972;482831]Dobrý den, jsem nováček v užívání XtreameruPRO a chtěl jsem si nainstalovat xLiveCZ. Proto jsem podle návodu do adresáře sda1 nakopíroval složky scripts a perl ze zipu Xtreamering_1.3.4. V menu si pak vybral Xtreamering a zmáčkl 1 pro download. Vše se nahrálo, já zmáčkl instalaci. Po chvíli mi to skočilo opět do menu a když jsem šel opět do Xtreameringu, tak to chtělo opět download (neznalo to současnou verzi). Co dělám špatně???[/QUOTE]


Nevím ale pro všecky nováčky i pro mojí potřebu jsem udělal úplně jednoduchý návod , je to na SW 3 i pro Prodigy (teoreticky)...
Kdo chce tady je odkaz :
Klidně i zveřejněte na stránkách...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Ještě bych měl dotaz , díky kterému jsem se hlavně registroval , je možné nějak změnit youtube kvalitu na 480p či aby to automaticky snížilo o stupeň když to nezvládá ?
Mám internet , který tak tak zvládá 720p (podle nálady jak kdy ale ) , ta kvalita low už se mi zdá dosti špatná na 50 palcové televizi , děkuji za odpověď předem.
wencaS (853)|24.2.2014 22:38
Tam je možnost si předvolit kvalitu pro youtube. A funguje tak že se nejprve hledá nastavená kvalita a vyšší se ignorují. Pokud neexistuje nastavená hledá se nejbližší dostupná nišší. 1080p nelze. Nejsou k ní momentálně informace a použije se 720p (pokud existuje). Obvykle v praxi většina videí stejně jede jen v 360p. 480p jsem zaznamenal opravdu opravdu velmi málo.
mistr.martin (70)|26.2.2014 03:02
Mě jde spíš o to, aby to xtreamer automaticky snížil při nedostatečne rychlému načítání videa,mám tam nastaveno 720p, občas jde ok ale nechci to mít trvale na low...

já víceméně sleduji youtube jen pro pár kanálů, kde 720p je všude...

Ješte me napadá zasekává se první vždy zvuk obraz kolikrát i jede nejde toto nějak poladit aby zvuk šel primárne a zastavovalo to obraz?
kmarty (81)|26.2.2014 11:41
O automatickem snizeni si muze clovek akorat zdat.
Na to by se to nesmelo stahovat jako celek (ktery si rovnou sosa Xtreameri videoplayer), ale muselo by se to stahovat po malejch blocich, hlidat podteceni bufferu (jakozto info o tom jestli dalsi "chunk" muze byt ze stejne kvality nebo jestli se musi sahnout po horsi) a do toho nejak zabranit tomu videoplayeru aby neskoncil hned po prehrani toho malyho bloku. Zkratka to, co dnes zajistuje primo Xtreameri videoplayer (pamatuju si to dobre?), to by se muselo resit nejakym silenym backendem ktery by tu automatiku resil.
Jinak se vybira mp4 varianta (ta, kterou Xtreameri videoplayer dokaze primo prehrat), proto nejsou k dispozici vsechny verze kvality (ty jsou totiz ve webm - mam pocit ze zrovna 480p je zrovna v nem, mp4 je jen 360p a pak az 720p).
wencaS (853)|26.2.2014 12:12
480p bývá i ve flv a je hratelné narozdíl od flv 240p (to mi nehrálo, ale vyskytuje se taky jen minimálně). Jsou tam ještě 3gpp, a o 3D nemluvě. Pro vyšší rozlišení 1440p až 4k stejně nejsou dostupné informace stejně jako pro 1080p.
Obvykle se vyskytnou tyhle možnosti:
[CODE]
1280x720
[type] = video/mp4; codecs=\"avc1.64001F, mp4a.40.2\"
- - - - - - - - - - - - - -
640x360
[type] = video/webm; codecs=\"vp8.0, vorbis\"
- - - - - - - - - - - - - -
640x360
[type] = video/mp4; codecs=\"avc1.42001E, mp4a.40.2\"
- - - - - - - - - - - - - -
320x240
[type] = video/x-flv
- - - - - - - - - - - - - -
320x240
[type] = video/3gpp; codecs=\"mp4v.20.3, mp4a.40.2\"
- - - - - - - - - - - - - -
176x144
[type] = video/3gpp; codecs=\"mp4v.20.3, mp4a.40.2\"
[/CODE]
mistr.martin (70)|26.2.2014 12:12
aha , špatné a co třeba zastavení videa a počkání až se to načte nešlo by toto nějak udělat ? :-)
mistr.martin (70)|26.2.2014 12:20
ještě jedna věc co navázání videa po tom , co to třeba v 10. minutě naštvaně přeruším na stejném místě , či pouze po těch 10 m blocích :-) , díky za reakce...
wencaS (853)|26.2.2014 12:28
Navázání je problém s časovou platností linku na stream. YT používá timestamp. Pokud by se měla uchovávat informace ke streamu, tak za hodinu, neřkuli druhý den by se stejně nesputilo přehrávání.

Přímo navázat umí xListPlay při přepnutí na celou obrazovku, pak video začne hrát od času ve kterém k přepnutí dojde. Uchovávat do budoucna by fakt bylo nesmyslné.
Na 10-tou minutu se dostaneš po třech stiscích šipky nahoru a 2 x doprava. To platí pro YT aby to někdo nechápal pro archívy tv!
mistr.martin (70)|26.2.2014 14:31
[QUOTE=wencaS;483100]Navázání je problém s časovou platností linku na stream. YT používá timestamp. Pokud by se měla uchovávat informace ke streamu, tak za hodinu, neřkuli druhý den by se stejně nesputilo přehrávání.

Přímo navázat umí xListPlay při přepnutí na celou obrazovku, pak video začne hrát od času ve kterém k přepnutí dojde. Uchovávat do budoucna by fakt bylo nesmyslné.
Na 10-tou minutu se dostaneš po třech stiscích šipky nahoru a 2 x doprava. To platí pro YT aby to někdo nechápal pro archívy tv![/QUOTE]


Jo koukám na to , myslíš to youtube jak je v App a druhý odspodu ? tam to opravdu přeskakuje a navazuje , ale zase jak si sem přidat vlastní youtube kanály ?
Když tam dám sign in , tak to chce zadat něco do youtubu , což jde blbě bez nějaké klávesnice k tomu určené :-D

viz obrázky (opraveno - reupload jinam)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
wencaS (853)|26.2.2014 22:31
Příště obrázky dávej na postimage, imageshack apod. Tohle je opravdu naposledy co sem qůli obrázkům opsal kód!
Tohle já vůbec nepoužívám, ale zřejmě si to provážeš jako to jde v TV s fackobůkem.

Mluvil jsem o xListPlay. Najdeš ho v App -> Comunity. Ale tam si vlastní kanály nepřidáš, leda by byli hudební, protože to je čistě hudební záležitost.
mistr.martin (70)|27.2.2014 01:05
[QUOTE=wencaS;483154]Příště obrázky dávej na postimage, imageshack apod. Tohle je opravdu naposledy co sem qůli obrázkům opsal kód!
Tohle já vůbec nepoužívám, ale zřejmě si to provážeš jako to jde v TV s fackobůkem.

Mluvil jsem o xListPlay. Najdeš ho v App -> Comunity. Ale tam si vlastní kanály nepřidáš, leda by byli hudební, protože to je čistě hudební záležitost.[/QUOTE]

Kdepak já na facebooku vůbec nejsem :-P a to je mi 24

jo takhle tak to mi nepomůže hudbu max v pc a sluchátka skusim to nějak pořešit v tomhle youtube z těch obrázků...

Ale díky za reakce.
mistr.martin (70)|28.2.2014 01:08
Tak hoši :-) funguje to parádně
To YouTube z těch mých obrázků , nakonec stačilo podle instrukcí to zadat normálně do prohlížeče na pc a hned hotovo viděl jsem všechny kanály co mam odebírané na YouTube v pc i na xtreamerovy na telce , navíc s možností posouvat v čase , a zastavovat kdy chci...
:-D potěšilo to docela

tady je pár ukázek :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
takže youtube v xlive pro mě asi končí :-)
wencaS (853)|3.3.2014 19:11
To je tvoje volba. Mně osobně ten xtreamerácký youtube vůbec nevyhovuje. Já si vlastně ani nepouštím youtube z xLiveCZ, až na pár drobných vyjímek. Pouštím si předně xListPlay, právě kvůli muzice.


Mno, ale teď jsem si tak trošku s youtube pohrával a zjistil že i starý Xtreamer Pro mi přehraje videa z youtube ve 3D. Z toho usuzuju že jakékoli MMC může poskytnout 3D z youtube pokud máte 3D televizi.

Takže si hraju s myšlenkou to zabudovat nějak do xLiveCZ.
S ohledem na to jak je v xLiveCZ youtube stavěné se vybízí 2 možnosti provedení.
[LIST=1]
  • Jednodušší na realizaci: kdesi se předvolí že preferuju 3D videa a pak se toto pokud se vyskytne pustí bez dalších keců. Ještě to nějak skloubit s kvalitativním nastavením ...
  • Složitější na realizaci: při výskytu 3D videa zobrazit popup okno s dotazem zda pustit ve 3D nebo klasické 2D. Zde by mohl vzniknout čas na to šáhnout pro brejle. :-E Ale znemožnilo by to plynulost přehrávání celého seznamu bez nutnosti uživatelského vstupu.

  • I když teď po malování nevím kde mi hlava stojí, a budu dohánět resty xListPlayMyListCreatoru a xListPlay, chtěl bych, podle ohlasů, tomu věnovat trochu času. Opravdu to myslím vážně, to podle ohlasů.

    Tak a teď se vyjádřete, jestli by byl o 3D zájem a jakou variantu upřednostnit!!!
    mistr.martin (70)|3.3.2014 22:54
    Pro mě za mě nemám 3d telku ale nebránim se technologickejm novinkám :-D
    Ale když už , tak dát na výběr 2d/3d a abych to nastavoval jen jednou někde v menu...

    Spíš bych měl ještě jednu specialitku , když ho zapnu (SW 3 s wifi) tak se mi tam objevuje v rohu obdélníček a v něm hláška wifi plug-in , taky mi ta wi-fi funguje jen občas , má někdo nějaký nápad aby neprudila ? když stejně jedu přes kabel...
    Zmizne to když otevřu hdd , někdy samo , jak kdy ale otravuje to.

    Mám i nejnovější FW , měl sem i předchozí , stejné...
    cardinalek (7)|4.3.2014 21:16
    Dobrý večer, mám malý problém s xLiveCZ. Nezobrazují se mi totiž všechny ikony, např. Youtube...zkoušel jsem přeinstalovat všechny aktualizační balíčky, leč bez úspěchu. Toto mi začlo cca před 3 týdny, předtím bez problémů. Dokážete mi někdo poradit, co s tím? A měl bych ještě jeden dotaz. Prakticky již od začátku mám problém s ovladačem. Musím jej opravdu přesně natočit na krabičku, aby ovládal...je to normální? Případně existuje nějaké lepší náhrada za původní? Moc děkuji
    RoPo (6061)|4.3.2014 21:21
    XT má celkem dost směrový přijímač, tak s tím nic moc neuděláš. Jedině pořídit jiný MMC.
    majsoft (147)|5.3.2014 06:16
    Směrový je spíše ovladač. Já používám na všechno tento ovladač http://www.dalkove-ovladace.cz/univerzalni-ovladace-c-11/general-makro-6-dalkovy-ovladac-s-funkcemi-makro-p-2171 a mířit na xtreamer opravdu nemusím. V klidu si ho na pc naprogramuješ a máš klid. :)
    Ještě jsem nenašel přístroj který by neuměl ovládat, mám ho jak v obýváku tak v ložnici. Vnutil jsem ho i rodičům a ti jsou spokojeni. Velikost je tak akorát a tlačítka jsou příjemná. Před ním jsem vystřídal snad 8 ovladačů v řádech tisíců, ale až s tímto jsem nad míru spokojenej. :)
    cardinalek (7)|5.3.2014 08:49
    whitesak (406)|5.3.2014 17:42
    Ja spokojene pouzivam pro vsechny me domaci audio/video vecicky - samozrejme vcetne Xtreameru - jiz dlouhou dobu ovladac z Lidlu za 169,- Kc :-)
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    Martin48 (8)|6.3.2014 19:10
    Zdravím, stalo se mi to samé. na Xtreamer SW1. Musel jsem naformátovat flash disk kde mám xLiveCZ uložený a nakopírovat znovu Xtreaming a aktualizovat na nejnovější verzi xLiveCZ. Pak jelo zase všechno jak má.
    mistr.martin (70)|7.3.2014 13:31
    Pro všechny koho trápí problém s Wi-Fi Plug-inem po spuštění Xtreameru 3
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    Mám tu řešení , stačí vyndat wi-fi kartu , která se ukrývá pod pevným diskem - stačí : 1. vyndat disk , 2. odšroubovat z vrchu chladič , 3. odšroubovat a odpojit kartu z přístroje , 4. dát vše ( kromě karty :-) ) zpět , tady je foto :

    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    Jinak drátový internet jde v pohodě dál...
    aadis_aadis (12)|8.3.2014 13:23
    Zdravím fšechny. Jsem zde nový a uvítal bych radu(y).
    Včera jsem si pořídil nový Xstreamer SW3.
    Nevím, jak aktualizovat firmware. Nezobrazuje se mi v menu v nastavení nabídka aktualizace(nevím, jestli to není důvod k vrácení přístroje).
    Také bych rád používal xliveCZ, ale nevím, jak jej tam dostat.
    Díky za případné rady.
    wencaS (853)|8.3.2014 16:18
    FW se aktualizuje z flashky pomocí emergency procedury. U každé verze to zdůrazňujou, takže až si najdeš nový FW budeš vědět i jak ho instalovat.

    xLiveCZ bez aploaderu nainstaluješ takto: http://www.wencas.cz/xtreamer/xtreamer-navody/84 (dodrž verzi FW pro který je uvedeno v návodu)
    mistr.martin (70)|8.3.2014 16:56
    [QUOTE=aadis_aadis;483988]Zdravím fšechny. Jsem zde nový a uvítal bych radu(y).
    Včera jsem si pořídil nový Xstreamer SW3.
    Nevím, jak aktualizovat firmware. Nezobrazuje se mi v menu v nastavení nabídka aktualizace(nevím, jestli to není důvod k vrácení přístroje).
    Také bych rád používal xliveCZ, ale nevím, jak jej tam dostat.
    Díky za případné rady.[/QUOTE]



    a nebo úplně jednoduše podle mého návodu :-)
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    firmware normálně dej na flešku , zapoj jí do něj a drž tak 20s zapínací tlačítko xtreameru a mělo by se to spustit...
    aadis_aadis (12)|8.3.2014 17:18
    [QUOTE=mistr.martin;484001]a nebo úplně jednoduše podle mého návodu :-)
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    firmware normálně dej na flešku , zapoj jí do něj a drž tak 20s zapínací tlačítko xtreameru a mělo by se to spustit...[/QUOTE]


    Díky za rady.
    Hned zítra to vyzkouším (dnes jsem v rachotě :-( )
    A to, že tam nemám nabídku aktualizace, je v pořádku?
    mistr.martin (70)|8.3.2014 17:27
    [QUOTE=aadis_aadis;484004]Díky za rady.
    Hned zítra to vyzkouším (dnes jsem v rachotě :-( )
    A to, že tam nemám nabídku aktualizace, je v pořádku?[/QUOTE]

    Normální uplně...
    Jinak tady jsou:
    http://www.xtreamer.net/downloads/sidewinder-3/sidewinder-3-firmware.aspx

    Pak napiš jak ten můj návod fungoval .-)
    aadis_aadis (12)|8.3.2014 18:02
    [QUOTE=mistr.martin;484005]Normální uplně...
    Jinak tady jsou:
    http://www.xtreamer.net/downloads/sidewinder-3/sidewinder-3-firmware.aspx

    Pak napiš jak ten můj návod fungoval .-)[/QUOTE]


    Díky za všeobecnou péči :-)
    Aktualizaci 4.2.7 již mám staženou. Jen jsem nevěděl, jak ji tam nainstalovat.
    Ono by to možná chtělo pročíst si manuál, ale když von je tak tlustej ;-) a teho času taky není na dvakrát
    aadis_aadis (12)|8.3.2014 18:10
    A ještě by mě zajímala jedna věc. Nevím, jestli to tady někdo bude vědět.
    Mám foťák (Canon 600D), nahraju video (formát MOV) a když to přehrávám v přístroji tak je přehrávání trhané. Je jedno, jestli to přehrávám z karty, vytažené přímo z foťáku, nebo to dám na flashku. Taky jsem zmenšil video ve foťáku na menší rozlišení (1280 na nevím kolik přesně) a je to furt stejné.
    Nevíte jestli to je normálka, nebo jestli se to po aktualizaci spraví, nebo je něco špatně. Když video převedu na AVI, tak je vše OK, ale je tam patrná ztráta kvality.
    aadis_aadis (12)|9.3.2014 09:32
    [QUOTE=mistr.martin;484005]Normální uplně...
    Jinak tady jsou:
    http://www.xtreamer.net/downloads/sidewinder-3/sidewinder-3-firmware.aspx

    Pak napiš jak ten můj návod fungoval .-)[/QUOTE]


    Aktualizace proběhla v naprostém pořádku. DÍKY!

    Teď tam zkusím narvat ten xLiveCZ
    aadis_aadis (12)|9.3.2014 10:00
    To: mistr.martin

    Zatím to šlape - juchůůů
    mistr.martin (70)|9.3.2014 10:31
    vida tak je to ok návod , ještě ho sem dám jednou trochu upravený pro všechny nové , či ty , co to časem zapomenou jako já :-)

    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    aadis_aadis (12)|9.3.2014 10:53
    To: mistr.martin

    Super. Všechno šlape.
    Jen jsem se chtěl zeptat, jestli je normální, že musím mít v přístroji stále vloženou flashku se složkou SCRIPTS a s ostatními soubory, které se tam vytvoří.
    Díky a sorry, že tak prudím
    mistr.martin (70)|9.3.2014 12:44
    Divné , fakt se ti všechno vytvořilo na flešce jo ?
    Ty si jí tam měl po celou dobu od doby , co jsi upgradoval firmware až po konec instalace Xlive ?

    Ještě mě zajímá tu složku scripts si dával hned na disk Xtreameru , nebo si jí měl na té flešce?

    S tímhle sem teda nepočítal :-D , tak je možné , že to ten přístroj pochopil jinak a nainstaloval to do té flešky , tak schválně skus flešku vyndat a i se podívat na disk xtreameru do složky scripts jestli se změnila , nebo zůstala stejná jako co si stáhl , docela mě to zajímá
    aadis_aadis (12)|9.3.2014 13:15
    To: mistr.martin

    začnu od přostředka

    Ano, tu složku jsem měl na té flashce, protože v xtreameru nemám žádný disk (nebo nevím, jakým způsobem bych na něj něco mohl dostat).

    A ano, po celou dobu jsem měl flashku v přístroji.
    mistr.martin (70)|9.3.2014 13:49
    Aha , to pak ano , chápu , tak v takovém případě ta fleška tam bude muset být , protože není kam jinam ty soubory instalovat a musí tam i zůstat , jestli jí jinak využíváš , nezbývá asi než pořídit na tento Xlive účel jinou , či jinou na používání , nebo dokoupit ten disk :-) a naházet tam všecky filmy , seriály a tak...

    Ten disk : na něj dostaneš soubory přes usb , je tam v Xtreamerovém příslušenství dokonce modrý usb 3.0 kablík (já ho tam měl) , ale je krátký , já to mám vyřešené tak , že mám kabel natažený přes celý pokoj cca 6 metrů k počítači tímto
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    a když chci něco dát na disk prostě zapnu Xtreamer a připojím kabel na tom jednom nezapojeném konci do pc :-)

    V mém případě tam mám tento disk :
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    Ten terabajt je max co do toho můžeš vložit.
    aadis_aadis (12)|10.3.2014 08:30
    To: mistr.martin

    Díky za péči.
    Vyřešil jsem to tak,že jsem na obě flešky i na přenosný hard zkopíroval ty soubory a xLive jede jak divý.

    Spíše bych chtěl spojit xtreamer s počítačem tak, abych furt nemusel přenášet hard disk od PC k xtreameru. Přes WIFI se mi to nějak nedaří, tak to asi zkusím tím kilometrovým kabelem. Budu potřebovat asi osm metrů. Myslíš, že tu půjde?? A nebudou na té délce nějaké ztráty?
    Díky za případné info :-)
    mistr.martin (70)|10.3.2014 10:32
    Sem se divil , že by to někdo koupil a měl to pak bez disku :-)

    S tou délkou by to snad neměl být problém , když mě tu jde 6 metrů ok , nejlepší to prostě vyzkoušet .-)
    Tohle jsem nezkoušel tam připojit externí disk , jak už jsem psal mám to uvnitř a s tou wifi jsem to nezkoušel , tu jsem použil pouze na test a vzhledem k tomu , jak špatně mi tu fungovala jsem jí zrušil úplně viz pár příspěvků zpět...




    Ale měl bych ještě tohle pro ostatní :
    Hoši ještě jedna věc co s Novou a jejich archivem , jde to nějak zprovoznit ?

    A ještě jedna - nějak mi nešla cca před 3 dny česká televize , nenachází mi to žádné pořady a nevím jestli je to jen u mě...
    kmarty (81)|10.3.2014 10:41
    [QUOTE=mistr.martin;484117]Sem se divil , že by to někdo koupil a měl to pak bez disku :-)[/QUOTE]Treba ja to ted tak mam. V Xtreameru mam akorat SD kartu na ktery je xLiveCZ, filmy mam v NASce pres NFS.