Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

aadis_aadis (12)|10.3.2014 10:57
[QUOTE=mistr.martin;484117]Sem se divil , že by to někdo koupil a měl to pak bez disku :-)

S tou délkou by to snad neměl být problém , když mě tu jde 6 metrů ok , nejlepší to prostě vyzkoušet .-)
Tohle jsem nezkoušel tam připojit externí disk , jak už jsem psal mám to uvnitř a s tou wifi jsem to nezkoušel , tu jsem použil pouze na test a vzhledem k tomu , jak špatně mi tu fungovala jsem jí zrušil úplně viz pár příspěvků zpět...




Ale měl bych ještě tohle pro ostatní :
Hoši ještě jedna věc co s Novou a jejich archivem , jde to nějak zprovoznit ?

A ještě jedna - nějak mi nešla cca před 3 dny česká televize , nenachází mi to žádné pořady a nevím jestli je to jen u mě...[/QUOTE]

Tak u ČT mi archiv funguje bez problémů, no a ta NOVA to tam má nějaké chaotické a celkem dost okleštěné.

A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli je normální ,že on-line mi jede akorát Očko, jinak nic?
mistr.martin (70)|10.3.2014 12:47
Divné , to abych to zkusil přeinstalovat komplet , už sem to i zkoušel ale jen přes aktualizace a to nezabralo...

Online vůbec nepoužívám , nevím.

V xlive používám prakticky jen archivy prima , ČT ale málo kdy ale a hlavně youtube , na střídačku s tím co je tu standardní v apps , podle rychlosti netu , v xlive je to praktičtější ale v tom druhém zas to přeskakování a pauzování...
Jinak mám xtreamer tak 3:2 ---3 filmy , seriáy : 2 YT , archivy.
puschpull (921)|10.3.2014 13:07
Já se přiznám, že v době toho roku, kdy jsem měl Xtreamer Pro, tak jsem xtreamering , xLive atd ... zkusil vždy jen po aktualizaci, ale upřímně jsem si to nepustil ani jednou. Naprosto jsem neměl potřebu. Chtěl jsem jen aby spolehlivě hrál filmy z HDD, flashky a hlavně z domácí sítě a sdílených složek na PC. A měl s tím posledním občas XPro problémy. Nakonec odešel do věčných lovišť a je klid. Kupoval jsem ho z druhé ruky, měl už v té době skoro 3 roky za sebou ...
aadis_aadis (12)|10.3.2014 14:18
Je fakt, že jsem si přístroj pořídil hlavně kvůli tomu, abych si mohl přehrát natočené video na foťák v plné palbě (bohužel MOV mi hraje přerušovaně, ale když to převedu na AVI, tak to jde - i když je tam mírná ztráta kvality :-( ).
Přehrávání DVD je komfortní, ale je to třeba namrskat na disk.
A z torrentů můžu stahovat filmy v jakémkoliv formátu a nemusím to převádět na DVD a pak to vypalovat - paráda!
No a když už mám ten xLive, tak se aspoň můžu mrknout na nějaké případy 1. oddělení, nebo něco takového, v případě, že to (jak normálně) zapomenu nahrát ;-)
whitesak (406)|11.3.2014 11:36
Pokud chces videa z fotaku v MOV formatu prehravat plne palbe a tyto MOV se ti sekaji, tak existuje lepsi reseni nez prevadet do AVI se ztratou kvality. Mam vyzkousene, ze staci MOV kontejner "zmenit" do jineho kontejneru - neboli nijak neprekodovavat video, ale jen znovu zmuxovat do jineho kontejneru bez ztraty kvality!
Nejlepsi a odzkousena varianta je do MKV pomoci mkvtoolnix - respektive mkvmerge GUI http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html
Je to primitivne jednoduche a trva to vteriny (velmi rychle). Vyzkousej, melo by to fungovat, ja to tak pouzivam.
BTW: Toto nepatri do tohoto vlakna...
aadis_aadis (12)|11.3.2014 13:00
[QUOTE=whitesak;484224]Pokud chces videa z fotaku v MOV formatu prehravat plne palbe a tyto MOV se ti sekaji, tak existuje lepsi reseni nez prevadet do AVI se ztratou kvality. Mam vyzkousene, ze staci MOV kontejner "zmenit" do jineho kontejneru - neboli nijak neprekodovavat video, ale jen znovu zmuxovat do jineho kontejneru bez ztraty kvality!
Nejlepsi a odzkousena varianta je do MKV pomoci mkvtoolnix - respektive mkvmerge GUI http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html
Je to primitivne jednoduche a trva to vteriny (velmi rychle). Vyzkousej, melo by to fungovat, ja to tak pouzivam.
BTW: Toto nepatri do tohoto vlakna...[/QUOTE]

No a co, že to nepatří sem.
DÍKY za perfektní radu :-)
Ještě, kdyby se to dalo i upravit třeba v Pinnaclu bez ztráty, tak to by bylo...
(ale to sem taky nepatří ;-) )
Ještě jednou díky !!!
ddfs (5)|27.3.2014 23:28
Ahoj,

diky Killermanovi, WencaS a spol. jak se hezky staraji o xLIVE. Mam ale problem: kdyz nainstaluju xLiveCZ (je jedno jestli starym (manuaul), nebo novym postupem (telnet)) tak sice vsechno funguje, ale pouze do restartu Prodigy Black. Po restartu mi to hlasi, ze neni spusten xLive sluzba a xLiveCZ neni nainstalovan. Adresar se scripts zmizi.. Kdyz adresar vykopiruju pres sambu do PC a po restartu ho tam dam zpatky, tak to stejne nefunguje. V Prodify mam interni 2 TB WD HDD, FW 4.2.7.
killerman27 (871)|4.4.2014 08:26
to bude chyba disku nebo neco podobneho, neni to bezne chovani a xlivecz je v tomto nevinne
pn (19)|9.4.2014 13:38
Zdravim.Prosim chtel bych se zeptat jestli vam funguji archivy Prima a Nov..Me uz vice nez tyden to nejede.Diky za odpoved
killerman27 (871)|11.4.2014 18:04
Prima je dle namatkovych pokusu spustit porady funkcni, vice je v PM
andel61 (77)|11.4.2014 20:25
me prosím také prima archiv nefunguje,ani se do něj nedostanu vyhodí mi to chybu.A v archivu novy mám jen seriály ale ostatní položky jako sport a porady jsou prázdné.předem děkuji za pomoc.
mistr.martin (70)|12.4.2014 12:34
Také bych se přimlouval za tu novu , nikdy mi ještě nefungovala...
tatka2 (7)|27.4.2014 22:49
Podle návodu na těchto stránkách https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy jsem se pokusil zprovoznit xLiveCZ. Zaktualizoval svoji SW3 na verzi 4.2.7 a postupoval jak je popsáno - návod s apploaderem. Jenže problém nastal, když jsem chtěl otevřít xLiveCZ v APP/Aplikace. Aplikace se mi vůbec neotevře, jen problikne a nic. Ostatní položky v App fungují, resp. jdou otevřít. Můžete mi prosím někdo poradit kde je chyba nebo co dělám špatně? Děkuji.
Tripper10 (23)|28.4.2014 10:07
Nevím jak ostatním, ale o víkendu nešly vůbec otevřít archivy ČT a Primy- po najetí do kategorie např. Seriály vyskakovalo chybové okno.
mistr.martin (70)|28.4.2014 13:05
tatka2 : Podle návodu na těchto stránkách https://sites.google.com/site/pavelb...ecz-na-prodigy jsem se pokusil zprovoznit xLiveCZ. Zaktualizoval svoji SW3 na verzi 4.2.7 a postupoval jak je popsáno - návod s apploaderem. Jenže problém nastal, když jsem chtěl otevřít xLiveCZ v APP/Aplikace. Aplikace se mi vůbec neotevře, jen problikne a nic. Ostatní položky v App fungují, resp. jdou otevřít. Můžete mi prosím někdo poradit kde je chyba nebo co dělám špatně? Děkuji.



Těžko říct kde byla chyba , ale je tu ještě můj jednodušší návod :-)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tatka2 (7)|28.4.2014 13:53
Díky moc, vyzkouším až budu u "stroje".
Saxel (2279)|29.4.2014 07:59
[QUOTE=Tripper10;487755]Nevím jak ostatním, ale o víkendu nešly vůbec otevřít archivy ČT a Primy...[/QUOTE]
Dnes ráno jsem zkoušel a oba archivy byly funkční. Nefunkční je pouze Vojo - zobrazují se jen prázdné obrazovky...
Tripper10 (23)|29.4.2014 08:08
Včera už mi taky běhaly, tak fajn :-)
tatka2 (7)|29.4.2014 09:10
[QUOTE=tatka2;487780]Díky moc, vyzkouším až budu u "stroje".[/QUOTE]

Tak se mi podařilo xLiveCZ nastavit a vše večer běželo jak mělo - díky za návod mistr.martin. Jenže radost netrvala dlouho. Ráno než jsem šel do práce jsem se chtěl ještě pokochat, jak mi xLiveCZ pěkně funguje. Ale ouha. XLiveCZ jsem sice spustil, ikony tam byly všechny tak jak večer, ale když jsem klikl na cokoliv, jen to načítalo a nic. Při aktualizaci mi to hodilo hlášku: Nelze načíst základní XML http://xtr-updats.wencas.cz/packages.php. Prosím, můžete mi ještě někdo poradit co s tím? Nemám už sílu pročítat 156 stránek diskuze. Jen pro upřesnění: mám SW, bez disku, xLiveCZ na flešce a v 4.2.7. Díky moc.
mistr.martin (70)|29.4.2014 19:30
Není zač , návod byl vytvořen i pro mou potřebu a špatnou paměť :-) , rád se podělím s dalšími , protože oficiální návod se mi zdá zbytečně složitý...

Jinak k tomu problému:
Včera jsem taky jel na Xtreamerovi a stalo si mi to samé , nešlo nic v Xlive , bylo to tím že v něm nefungoval internet , vyzkoušel jsem i místní prohlížeč a nejel , zpravil jsem to tak , že jsem šel do nastavení xtreameru - síť a tam jsem klikl na drátová síť a nastavil to na DHCP znova a potvrdil ok a už to vše běhalo , tedy kromě YouTube v Xlive , archivy všechny ok , ale YouTube klasické Xtreamerovské normálně jelo...
Dnes ještě nevím jak je na tom...
tatka2 (7)|30.4.2014 10:14
[QUOTE=mistr.martin;487948]Není zač , návod byl vytvořen i pro mou potřebu a špatnou paměť :-) , rád se podělím s dalšími , protože oficiální návod se mi zdá zbytečně složitý...

Jinak k tomu problému:
Včera jsem taky jel na Xtreamerovi a stalo si mi to samé , nešlo nic v Xlive , bylo to tím že v něm nefungoval internet , vyzkoušel jsem i místní prohlížeč a nejel , zpravil jsem to tak , že jsem šel do nastavení xtreameru - síť a tam jsem klikl na drátová síť a nastavil to na DHCP znova a potvrdil ok a už to vše běhalo , tedy kromě YouTube v Xlive , archivy všechny ok , ale YouTube klasické Xtreamerovské normálně jelo...
Dnes ještě nevím jak je na tom...[/QUOTE]

Ano, taky jsem si toho všiml, nastavil DHCP a xLiveCZ funguje. Díky. Jenže ta aktualizace mi stále vypisuje že nemůže načíst základní XML - tak prostě nebudu aktualizovat.
mistr.martin (70)|30.4.2014 22:55
[QUOTE=tatka2;488003]Ano, taky jsem si toho všiml, nastavil DHCP a xLiveCZ funguje. Díky. Jenže ta aktualizace mi stále vypisuje že nemůže načíst základní XML - tak prostě nebudu aktualizovat.[/QUOTE]


Ono už nějakou dobu aktualizace nebyli a podle mě se ti automaticky nainstalovala nejnovější verze...
Jinak ten aktualizační server mi taky nejde , to by byla spíš otázka na daného člověka , který se o to stará - což je v tomto případě myslím wencaS
Jo a včera už normálně šlo i to YouTube v xlive viz reakce před tím...
Janas3 (28)|18.5.2014 14:00
Ahoj, fungují Vám archivy Primy a ČT ? Mám prodigy, instaloval jsem firmware 4.2.7, a protože byl o hodně pomalejší při startu vrátil jsem se nakonec novou reinstalcí k původnímu fw 4.2.38. Od té doby mi nejede archiv Primy a ČT a nevím, jestli je to mou reinstalcí, nebo to nefunguje z jiného důvodu. Pls tuší někdo co to může být za problém a jak se dá vyřešit ?
mistr.martin (70)|23.5.2014 10:43
[QUOTE=Janas3;489331]Ahoj, fungují Vám archivy Primy a ČT ? Mám prodigy, instaloval jsem firmware 4.2.7, a protože byl o hodně pomalejší při startu vrátil jsem se nakonec novou reinstalcí k původnímu fw 4.2.38. Od té doby mi nejede archiv Primy a ČT a nevím, jestli je to mou reinstalcí, nebo to nefunguje z jiného důvodu. Pls tuší někdo co to může být za problém a jak se dá vyřešit ?[/QUOTE]

Mě to včera normálně obojí fungovalo , vyzkoušej to komplet smazat a postupovat podle mého návodu co je zde v posledních 3 stránkách diskuse.
Pheorinos (24)|11.7.2014 21:50
Nevím kde dělám chybu, ale když se mi podaří xLiveCZ nainstalovat vše je v pohodě a můžu ho plně používat, ale do chvíle než XSW3 vypnu. Po té xLiveCZ v APP-Aplikace-Apploader po mne chce opět instalaci. VER 4.2.7
sybacus (17)|22.8.2014 17:57
Tady nějak umřel pes.... Killerman už se na to tady vykašlal ?
killerman27 (871)|9.9.2014 17:13
jojo, zkusim se do toho dostat zase nekdy v listopadu, do rijna mam jeste praci na projektu EU ktery me totalne vycucava z energie proto jsem se na to od unora v podstate vykalel, delal jsem drobne opravy co mi nekdo nahlasil mailem a nemusela se vydavat cela aktualizace(server side scripty)

Stejne si myslim ze uz vic jak polovinu veci neumim a ze to uz pouziva pramalo lidi
ericek74 (4)|9.9.2014 20:22
cau kille
prosimte mohl by ses podivat jestli budou pridat streamy m3u8 ? napr(KERRANG tv http://cdn.live.simplestream.com/coder11/coder.channels.channel4/hls/4/playlist.m3u8,nebo tento CLUBLAND tv http://rrr.sz.xlcdn.com/?account=AATW&file=clublandtv&type=live&service=wowza&protocol=http&output=playlist.m3u8)at zkousim co zkousim tak mi to proste nejede,nebo nekdo jiny,jestli poradi...nekde jsem cetl,ze streamy s hls nekde ani pustit zatim nejdou...tak nevim
marek8953 (135)|20.9.2014 14:13
Dobrý deň, chcem sa poradiť a poprosiť :
1. Mám Xtreamer 3 se a v ňom 1TB hdd disk na ktorom som pri prvej inštalácií spravil Format a nainštaloval XLIVECZ popis Wencas cez Telnet , vše funguje Ok.Disk je cez Inter.prehľadač v označený ako sda1.
2. Pri pripojený Externého disku 1TB Usb ktorý som tiež formatoval v Pc a následne pripojil k Xtreameru mi už nefunguje XLIVECZ a následne ho nájdem /zložku scripts a sdb1 /na ex.disku .
Kde robím chybu , prečo to nenájde v Internom disku HDD a nespustí to .Ako predvoliť Int.HDD disk .
Ďakujem za dobré rady ......
Marek8953
THeBaNDiT (497)|2.10.2014 16:15
hmm... a nerobis to tak, ze nechas externy disk zapojeny a potom Xtreamer zapnes? Je mozne, ze v takom pripade si Xtreamer prehodi oznacenia diskov a hlada xlivecz na externom disku...


ked som ja potreboval pouzivat externy disk s Xtreamerom, najprv som nechal pristroj nabehnut a az potom som k nemu pripojil externy disk... (ale uz je to nejaky cas, uz dlhsiu dobu fungujem na sietovom ulozisku, z ktoreho pozeram videoobsah)
marek8953 (135)|2.10.2014 16:25
Dobrý deň THeBaNDiT , asi to tak funguje , ale neviem to pochopiť prečo keď HDD je ako sda1.
Môžem sa poradiť ako vám funguje Xlive , a neskúšali ste niekedy IPTV inštalovať či sa to dá , alebo XBMC .
jarda_33 (64)|14.11.2014 14:14
Zdravím pánové.
Potřeboval bych poradit jak z xtreameru smažu informace o síti, dal jsem tovární nastavení a stále mohu procházet sítí a přistupovat všude.
Na NASu jsem si vytvořil nového uživatele který bude mít přístup jen někam a nevím jak to vnutit Xtreameru.
Potřeboval bych poradit kde se maže nastavení hesla pro síť abych mohl smazat předchozího uzivatele.
Jedná se mě o starší Xtreamer 2.
Jediné co jsem nezkoušel je přehrát firmware, je to jediná možnost ?
pn (19)|8.12.2014 13:13
Zdravim vyvojare,chtel bych se zeptat jestli bude nejaka aktualizace aby uz konecne vse fungovalo,archivy primy nov.. atd Dekuji za odpoved
mistr.martin (70)|12.12.2014 20:52
Dobrý den , hlásím nefunkčnost Stream.cz , prosím , prosím o opravu :-)
Ivo Mašek (10205)|12.12.2014 21:36
Na Streamu.cz se v tom "malinko" vrtali: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Brock (1)|17.12.2014 08:44
Dobrý den, taky bych chtěl poprosit vývojáře o opravu aspoň toho Streamu.
MarioHP (36)|17.12.2014 10:32
Opravene skripty na CSFD a Stream uz jsem klukum poslal, kdy ale vyjde aktualizace nevim.
mistr.martin (70)|17.12.2014 17:34
Mohl bych tě poprosit případně ty soubory dát sem - třeba po ulož.tu , aby si je vzal každý , kdo to potřebuje a nemusel čekat na aktualizaci
Díky ti předem.
MarioHP (36)|17.12.2014 23:49
Tak teoreticky bych tu neco hodit mohl, ale nemam to odzkousene, protoze nemam xtreamer, ale jine mmc a delal jsem to jen v notasu "naslepo", kde mi to slape. Nechci tu zase dat neco co neni otestovane, aby mi nekdo nadaval. Posli kdyztak SZ jestli to chces otestovat a mas xtreamer a muzes zkusit prepsat soucasne skripty a uvidis (samozrejme, ze za funkci uvedenych webu nerucim)
killerman27 (871)|19.12.2014 14:02
Bohuzel uz nemam silu se v tom hrabat, chtel jsem opravit ze startu aspon jojku a ceskou televizi, ale poo x hodinach jsem zjistil.....
jojka = zavadeji nejaky system tokenu, ceska televize to taky silene predelala a ted uz posila streamy v kratkych ts souborech = temer nerealne to dat jeste dohromady.
Ma-li nekdo zajem predam veskere skripty i z meho hostingu a muze v tom pokracovat.
MarioHP (36)|20.12.2014 13:41
Tak mistr.martin to teda otestoval. Kdo chce, muze si tady https://mega.co.nz/#!9lpC0LRa!f7a92uI0OZpgT4V4MqErI-8vI3UCUfdNRa5IAg5KqPI stahnout adresar "category" a tim prepsat adresar "category" v adresari "scripts/xLiveCZ" na disku prehravace. Funguje CSFD, Stream a pohadky ze Stream.

EDIT:
Odstraneny soubory, ktere nejsou nutne k prepsani (youtube atd.)
U stream nyni vypis vsech dostupnych kvalit u videa
mistr.martin (70)|20.12.2014 14:18
Testováno na Xtreamer SideWinder 3

Děkuji Mariovi za zprovoznění Stream.cz , pište zda-li by byl zájem o 1080p kvalitu , případně o výpis všech kvalit videí , já hlasuji pro 1080p a výpis všech kvalit.

Ještě sem vkládám pro připomenutí můj návod na instalaci xtreamer xlive pro nováčky (kvůli dotazu slovenského kolegy přes soukromou zprávu)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
marek8953 (135)|20.12.2014 18:24
Ahoj, ďakujem za opravu Stream.cz a tiež mám záujem o 1080p kvalitu ....
MarioHP (36)|20.12.2014 19:24
To youtube v pristi aktualizaci nemusite resit, dam to pryc a dodelam fullhd.
mistr.martin (70)|20.12.2014 19:36
ok, díky
mistr.martin (70)|21.12.2014 18:50
Díky , je to pěkné :-)
hovnozrout (11)|22.12.2014 11:44
[QUOTE=MarioHP;502538]Tak mistr.martin to teda otestoval. Kdo chce, muze si tady https://mega.co.nz/#!9lpC0LRa!f7a92uI0OZpgT4V4MqErI-8vI3UCUfdNRa5IAg5KqPI stahnout adresar "category" a tim prepsat adresar "category" v adresari "scripts" na disku prehravace. Funguje CSFD, Stream a pohadky ze Stream.

EDIT:
Odstraneny soubory, ktere nejsou nutne k prepsani (youtube atd.)
U stream nyni vypis vsech dostupnych kvalit u videa[/QUOTE]

Chce to po mě nějaký key jak to z toho stáhnu?Díky
MarioHP (36)|22.12.2014 12:56
Key je hned za druhym vykricnikem.
hovnozrout (11)|23.12.2014 09:56
Tak se mi to podařilo stáhnout,vymazal jsem adresar "category" na disku přehrávače v adresáři "scripts" a nakopíroval novy categoy a nejde mi CSFD, Stream ,vše při starém. Mám SW3.Poradí mi někdo prosím?