Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer xLiveCZ Installer & Updater

viliamko111 (309)|21.4.2011 12:13
vsp : Ty si myslis, ze ty TV, patrne neoficialne streamovane, budou mit delsiho trvani?


to je otazka na mna ? no ostava len dufat, na strane druhej , pokial do toho nebude nik rypat , tak by aj mohli , neviem si predstavit ako by oficialny prevadzkovatel sam od seba taketo veci dohladal a prisiel na to ...jedine ze mu to nejaky "dobrak" posune ako bonz...

vsp:A nahravat neni z vetsiny zdroju asi problem, problem je udelat interface pro blbe, v ANSI C to asi tady nikdo nenaprogramuje, obavam se
Snadno si muzes pohrat sam.

jj ,to som vtedy skusal a fungovalo to )
viliamko111 (309)|22.4.2011 20:13
Marcel79
chcem sa spytat,ci by nebolo mozne ORF1,2 a VOX presunut zo sportovych do CS ,teda z dôvodu,ze tam su aj Sat1,Pro7 a ostatne, ze by boli spolu nemecke a rakuske. Ale ak je to takto zamerne a je na to nejaky dúvod, tak samozrejme nic sa nedeje.
peatro (1054)|22.4.2011 21:43
to jo, mel by v tom udelat poradek, regionalni presunout tam kde patri do regiounu :-)
dimensionone (54)|22.4.2011 21:49
Chalani, mám problém s formátom obrazu na TV JoJ, zobrazuje sa mi v stlačenom stave ako 4:3, no je deformovaný, z čoho vyplýva, že by správne mal byť v 16:9. Tak sa zobrazuje napr. aj v ich archíve. Napr. program DR.LUDSKY, ale aj iné.

Dá sa s tým niečo robiť? Skúšal som si prepínať formáty obrazu priamo na diaľkovom, no nepomáha to. Iné programy, mi to nerobia, len táto joj :(.

Inak mám najnovšiu verziu xLive
viliamko111 (309)|22.4.2011 21:56
je to jednoduche - na DO stlac tlacitko 4 co je ZOOM ,vyhodi sa ti tabulka kde mozes obraz roztahovat do boku do vysky. a nakoniec je tam moznost zas obraz obnovit do povodneho(to zas ked budes sledovat nieco ine aby ti obraz nezostal zas roztiahnuty,lebo XT si pamata vzdy tebo naposledy upraveny ZOOM obrazu
dimensionone (54)|23.4.2011 11:03
Pri JoJ som to skúšal, no neporadilo sa mi to nastaviť na celú obrazovku :(
RossiD (1271)|23.4.2011 11:49
[quote=viliamko111;341593]je to jednoduche - na DO stlac tlacitko 4 co je ZOOM ,vyhodi sa ti tabulka kde mozes obraz roztahovat do boku do vysky. a nakoniec je tam moznost zas obraz obnovit do povodneho(to zas ked budes sledovat nieco ine aby ti obraz nezostal zas roztiahnuty,lebo XT si pamata vzdy tebo naposledy upraveny ZOOM obrazu[/quote]

U on-line Tv tento zoom vetsinou nefunguje a pokud ano, tak jen omezene, stejne jako pretaceni sledovaneho poradu ...
viliamko111 (309)|23.4.2011 13:00
nerozumiem ako vam to nefunguje. mam xlive10 a sledujem ceske tv prirodzene len cez XT kedze na kabli ich nemam(okrem CT). ZOOM cez tlacitko 4 pouzivam pravidelne. A mne funguje. teda, ak myslime na to iste. Prevazne prima a jej love acool vysielaju viac menej stale vo formatoch, kde mam z prava az lava obraz zuzeny, preto si ho tymto zoomom roztahujem na celu obrazovku. v xlive9 zoom naozaj nefungoval, musel sa manualne upravit v menu.rss ale teraz mi ide zoom po aktualizacii automaticky , bez moje upravy menu.rss

dalej co ma uputalo, ze co sa tu stale spomina joj. ved joj cez XT nejde online,alebo mi nieco unika ? je len v archivoch pokial viem
peatro (1054)|23.4.2011 13:55
[quote=RossiD;341636]U on-line Tv tento zoom vetsinou nefunguje a pokud ano, tak jen omezene, stejne jako pretaceni sledovaneho poradu ...[/quote]

tam musis prepsat v menu view na 7, myslim u toho kde chces mit plne ovladani
viliamko111 (309)|23.4.2011 14:31
presne tak. aj ked ja opakujem ,nechapem preco u vas zoom nefunguje, ale ja som menu rss nemusel prepisovat,po aktualizacii na xlive10 mi zoom funguje.ale komu nie tak postup je takyto.
cez pc si najdite sda1 , respektive disk,na ktorom je nainstainalovany xLive

v menu disku si najdi SCRIPTS otvor ho - v nom xLIVE otvor ho -v nom MENU otvor ho
potom hladaj tuto cast



Ceske videopodcasty
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/category/czech.rss


/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy1.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy2.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy3.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy4.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy5.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy6.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy7.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy8.png

SwitchViewer(7);





kto ma miesto SwitchViewer(7); cislo 0, treba ho prepisat prave na to cislo 7. daj ulozit , znovu zapni, chod v XT do menu a znovu si zapni xlive a zoom by ti uz mal fungovat ako ho popisujem
RossiD (1271)|23.4.2011 14:51
[quote=peatro;341653]tam musis prepsat v menu view na 7, myslim u toho kde chces mit plne ovladani[/quote]

Ufff, tak to jsem asi chybel ve skole /na foru/, toto mi opravdu uniko a na obou XTR jedu s temito funkcemi po staru a tedy omezene.Clovek se porad uci, diky za osvetu ! :)
RossiD (1271)|23.4.2011 15:13
2 viliamko111
Taktez dekuji za instruktaz :)
viliamko111 (309)|23.4.2011 15:16
a mas to ? uz ti to fachci ako ma ? ))
RossiD (1271)|23.4.2011 15:49
Ale kdepak, jsem mimo a doma budu az v nedeli v noci, pote vyzkousim. :)
viliamko111 (309)|23.4.2011 15:55
aha, daj vediet ) ale isto ti to bude fungovat)
RossiD (1271)|25.4.2011 11:59
[quote=viliamko111;341660]

Ceske videopodcasty
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/category/czech.rss


/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy1.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy2.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy3.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy4.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy5.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy6.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy7.png
/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/busy8.png

SwitchViewer(7);





kto ma miesto SwitchViewer(7); cislo 0, treba ho prepisat prave na to cislo 7. daj ulozit , znovu zapni, chod v XT do menu a znovu si zapni xlive a zoom by ti uz mal fungovat ako ho popisujem[/quote]

Tak jak se divam, vse je bez me upravy jiz v SCRIPTS u SwitchViewer nastaveno na hodnotu "7".Zoom je tedy plne funkcni a ma domenka pretrvavajici z dob minulych byla tedy spatna, jak rikam - clovek se porad uci.Dekuji za cenne info !
viliamko111 (309)|25.4.2011 19:13
tak super ), inak ake mas teraz skusenosti s tymi on line tv ? u mna stale niektore trva zopar sekund kym nabehnu,no na strane druhej , uz sa mi vobec nestava co prve dni po spusteni, ze by ma z nich vyhadzovalo. mam niekedy naschval kvoli testovaniu cely den pusteny jeden kanal astale ide, bez prerusenia)
RossiD (1271)|25.4.2011 19:23
On-line TV bez problemu, take u mne chvilku trva nez dany kanal najede, ale vydrzet se to necha :) Kazdopadne alfou/omegou tohoto sledovani je kvalitni internetove pripojeni.
viliamko111 (309)|25.4.2011 19:39
ale aj kvalitou pc od zdroja vysielajuceho ) ja som dnes skusal po domacej sieti streamovat cez vlc do mojho dvb-t setaboxu , postupoval som podla navodu a funguje to. ale , problem ten ze to seka ,mrzne.. problem ale nemoze byt netom,lebo sak xt ide bez problemu, podla mna mi nestiha cpu..sice niesom odbornik na pc ale myslim si ze v tom moze byt problem
srato (56)|26.4.2011 00:03
Mam jeden drobny problem a doufam, ze mne ho pomuzete vyresit (ani ne tak kvuli mne, ale spise kvuli zene ktere to neda spat)
xPRO fw 2.70, xLive 10.0, Czech v2.0 a vse mne funguje (vcetne archivu Novy apod) Nezobrazuji se mne ale ikony, proste mam jen cerne ctverce po kterych prejizdi kurzor a vyhledat ten spravny jde jen podle popisu. Snad pomuzete a dekuji za vasi jiz odvedenou praci, je to parada
viliamko111 (309)|26.4.2011 07:14
ja by som na tvojom mieste v menu xlive vymazal polozku versionCZ a pozom by som dal aktualizovat cez wencaS updater a malo by to byt ok
jarino1978 (8045)|26.4.2011 17:50
xlive 10.5
peatro (1054)|26.4.2011 19:05
uz to ma nekdo predelane na verzi 10.5 ?

verze 10.5 http://dl.dropbox.com/u/18768322/xLive10.5.rar

upravene menu............btw jsem pouzil ikonku v linku na oficial 10, kdo ji bude chtit prepsat na Czech at ji potom sem nahodi, ja nemam photoshop a kvuli tomu se mi to nechce instalovat :-)

Edit: velice graficky provedena je ta polska Xlpla, nejlepe udelana, to se musi uznat, dokonce ma udelane EPG na kanaly
viliamko111 (309)|26.4.2011 19:21
[quote=peatro;342260]uz to ma nekdo predelane na verzi 10.5 ?[/quote]

mne XT nedava moznost na aktualizaciu..ale aj tak , neaktualizovat, kym nebude udpater od wencaS upraveny,sak potom to zas nepojde cs rozhranie
wencaS (853)|26.4.2011 21:15
Měli by sme naše xLive oddělit od ofic aby při aktualizaci nevznikali problémy. Já už mám něco připravené a volám to přímo z Xtreameringu. Kdo máte upravený index.php xtreameringu tak si to porovnejte a dokopírujte jen změny. Za pozadí nutno poděkovat, díky acnew!

A ještě jsem připojil archivy.rss (patří do složky /sda1/scripts/xLive/category/ ) přidávají na konci tvujsvet (seriály, filmy, videa ... ). Nutno říct že jsem to měl delší dobu rozdělané a server nějak nestíhal tak jsem se k tomu vrátil asi po měsíci přičemž v neděli a včera dopoledne to hrálo krásně, mno teď se to seká .... zase server nestíhá dávat data. Asi. Tak to jen skuste takhle jak se to bude chovat u jiných uživatelů.
peatro (1054)|26.4.2011 21:59
Pozor neni tam xmoviewall a xradio, takze pokud prepisete, tak o to prijdete
wencaS (853)|26.4.2011 22:05
[quote=wencaS;342318]..................
Kdo máte upravený index.php xtreameringu tak si to porovnejte a dokopírujte jen změny.
......................[/quote]
Šak sem to napsal dost srozumitelně. Nebo ne?
peatro (1054)|26.4.2011 22:18
asi ne :-). ale jedna vec co by jsi mel jeste opravit a to je ten navrat z Updateru zpet do menu, at me to vyhazuje do toho ceskeho

edit: jinak zkousel jsem ty serialy a seka to pekne
viliamko111 (309)|26.4.2011 22:57
chalani a ide vam to bez problemov ? nemoze tam niekde byt chyba ? zas p aktualizacii na novsi xlive mi robi to ze on line cs tv mi po chvily pravidelne vyhadzuje ze medium vyjmuto..to mi nerobilo doteraz..(
peatro (1054)|26.4.2011 23:04
to nebude tim, proste ty TV jsou nestabilni
viliamko111 (309)|26.4.2011 23:07
je to mozne, ale potom je to sakra nahoda, pretoze ich mam on line stale ,a teraz , konkretne nova proste po par sekundach ostane stat..myslim on line nova , ak moze nech to niekto skusi ci to robi aj jemu. ja uz idem spat, zatial sa majte
H.Umberto (214)|27.4.2011 03:04
Včera jsem sledoval online ČT24 a stalo se mi podobné cca po 30 sekundách projekce zátvrd.Měl jsem za to ,že je přetížený net.
MalaAdel (143)|27.4.2011 12:06
[quote=jarino1978;342241]xlive 10.5[/quote]

Dnes ráno autor smazal odkaz ze stránek. Asi to nebylo vše jak má.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
viliamko111 (309)|27.4.2011 12:55
prosim ta a mas moznost otestovat cs on line tv ? vcera mi uplne blbli,ako este nikdy pred tym, kazdy kanal asi po 5-10 sek sek a koniec...stalo sa mi to po upgrade na xlive10,5 aj ked to stym udajne nesuvisi, zajtra ked budem dom si to pekne vratim na povodny xlive
MalaAdel (143)|27.4.2011 13:20
Jede to, ale občas se to sekne na vteřinu. mám to bez UPG na 10.5.
Bejvalo to lepší, respektive úplně plynulý.
To ale asi nemusí být UPG, spíš propustností sítě na straně odesílatele, resp. snížením vzhledem k počtu přistupujících.
Předpokládám, že je na to napojeno dost lidí, včetně jiných platforem, než XTR.
viliamko111 (309)|27.4.2011 13:25
sakra..snad to nietko vylepsi a nepojde to skor touto zhorsujucou cestou..to by mne osobne bolo velmi luto, lebo pre mna je to asi to najlepsie co mi XT moze ponuknut..
MalaAdel (143)|27.4.2011 13:34
To asi pro každého bylo to velmi zajímavé - "nejlepší" na XTR.
Bohužel se dá předpokládat, že to bude horší.
Jinak z počítače se to včera taky sekalo a padalo. To spíš ale vypadalo na špatné nastavení vyrovnávací paměti na PC, respk. ve VLC, které je na tohle zbytečně náročné i na procesor. Vzhledem k času ale bez laborování. Na PC do toho vstupuje ještě spousty jiných problémů, alespoň pod WIN.
viliamko111 (309)|27.4.2011 14:15
jaj, ani nevrav o tom v minulom case..lebo mi je az zle z toho (
wencaS (853)|27.4.2011 19:35
[quote=peatro;342335]asi ne :-). ale jedna vec co by jsi mel jeste opravit a to je ten navrat z Updateru zpet do menu, at me to vyhazuje do toho ceskeho

edit: jinak zkousel jsem ty serialy a seka to pekne[/quote]
Tam je ještě hodně práce na tom. Tohle je moje představa jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Volatelné přímo z menu Xtreamering s možností aktualizace tlačítkem 1 na DO stejně jako u ostatních položek (mám vyřešeno), a zcela oddělit CZ xLive od Xtreamering Live přemístěním do složky xLivecz (třeba). To ještě musíme probrat s killerman27 co a jak do budoucna bude, a pokud to uskutečníme bude to ještě hodně práce. Zatím to je jen moje vize.
viliamko111 (309)|27.4.2011 21:47
H.Umberto, MalaAdel- aku verziu xLive ste mali v momente ked vam tiez tv online mrzli?

chalani, ja viem ze mi budete mnohi asi oponovat, ze to tym nesuvisi..ale znova som si vo verzi x.Live 10.5 presiel vsetky ceske on line tv , a hruza- prima -sek po 15 sek, prima cool ,love detto, tv barandov to iste.nova cinema detoo. jedine ct a nova sa zdali ze pojdu bez toho ze by sekli.
odstranil som xLive a znovu nainstaloval xLive 10. a vsetky potrebne veci aby som mal aj ceske podcasty. vsetky tv mi zas idu plynule bez akehokolvek mrznutia,seknutia...tak ja potom neviem, ale naozaj sa to u mna prejavuje diametralne odlisne v xlive10 a v xlive 10.5
MalaAdel (143)|27.4.2011 22:12
Já 10.0,
viliamko111 (309)|27.4.2011 22:14
tak ja uz tomu nerozumiem. kazdopadne, pre mna osobne je tato verzia ovela viac prehladna ako 10.5
aj ked je to isto otazka zvyku

beriem nazad..naozaj to zacalo blbnut aj na xlive10. takze tym to fakt nieje..
MalaAdel (143)|27.4.2011 22:32
[quote=wencaS;342498]Tam je ještě hodně práce na tom. Tohle je moje představa jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Volatelné přímo z menu Xtreamering s možností aktualizace tlačítkem 1 na DO stejně jako u ostatních položek (mám vyřešeno), a zcela oddělit CZ xLive od Xtreamering Live přemístěním do složky xLivecz (třeba). To ještě musíme probrat s killerman27 co a jak do budoucna bude, a pokud to uskutečníme bude to ještě hodně práce. Zatím to je jen moje vize.[/quote]

To: wencaS
No jestli jsi to myslel, jak tuším, tak přikládám podle tvých představ zip. Je vněm co je třeba kam doplnit. Je to jen námět k dalšímu zdokonalování.
Je to trochu v rychlosti promazano, ale rozhodně né vše, takže je tam ještě dost balastu. Doufám, že něco zase není umazáno.
Podle zipu nakopírovat podadresář xLiveCZ do ../scripts na stejnou úroveň jako xLive, a věci z podadresaře xtreamingu doplnit do původního adresáře Xtreaming.Je to polotovar, jen na test, vše předem zálohujte.
Bohužel není čas jedu do Maďarska a budu až za 4 dny. V základním menu je odstraněna ruská část, a dodělána xLive CZ a xLive původní a to ostatní, včetně xMovieWall - speciálně pro Paetra, zůstává.
Samozřejmě není doděláno aktualizování ... to musí autor . Navíc se ještě blbě zobrazuje základní menu xLiveCZ je 4x3 a né 5x3 a ostatní maličkosti, taky asi pro autora. Můžete v případě zájmu upravovat. Nedělám si ambice na nic, jen je to náhled nástinu další cesty k osamostatnění CZ sekce jak si představuje wencaS.
hufhendr (3)|27.4.2011 23:53
Zdravím,

postupoval jsem podle příspěvku 11-04-2011, 19:47 a vypadá to dobře. Verze 2.7.0, xLive poslední, zkrátka kompletní aktualizace včetně Xtreamer Mod Pack r183. Poslední jsem přidával právě xLive Installer Updater verze 1.171.

Dobrá práce, díky. K dokonalosti chybí už jen přidat Váš CZ xLive do hlavní aktualizace
killerman27 (871)|28.4.2011 07:28
MalaAdel: mrknu na to , dekuji
wencaS: klidne se to muze prestehovat primo do hlavni cekce Xtreameringu

BTW: jen podotykam ze xtreamring se jednou za cas aktualizuje a budou stejne problemy jako v xLive, ale mozna mam jen spatnou predstavu o tom jak to wencaS planuje. Kdyz tak me wenco zkus odchytit na ICQ, dneska k veceru snad budu a proberem to.
wencaS (853)|28.4.2011 15:30
Samozřejmě že aktualizace Xtreameringu mi dělají stejné vrásky jako aktualizace xLive. Jen si myslím není tak častá a uživatel může zvážit co upřednostní, jestli nový facebook potřebuje nebo ne (já ne) a počká si na doplnění změn. Další věc co bude trochu problém je pokud má Xtreamering uživatel upravený (xMovieWal → nešlo by to řešit náhradou za xJukebox? Pak by nebyl problém jen pojmenování by bylo jiné.)

Na druhou stranu ubylo by proklikávání do české sekce.

Mno jen musím nějak šikovně to tam naincludovat aby aktualizace byla co nejsnazší.

Večer na ICQ. :BB:
RossiD (1271)|28.4.2011 18:25
Hersoft to se na nas chystaji zmeny, super :) Jen se mi chlapi pokuste zachovat xMovieWall, mam v nem komplet udelanou krasnou, funkcni, pohyblivou /rychlou/ knihovnu filmu a predelavat to - brrrrrrrrrrrrr :(
Jinak samozrejme vsem velke DEKUJI !!!!
czchip (143)|1.5.2011 00:45
Ahoj,
mam takovy problem a nejak nejsem schopen pobrat cim by to mohlo byt. Naistaloval jsem update xLive na verzy 10.5 (pres on line update). Nahral z fora xtremeru upravene menu a ikony, vse OK. Po vyskoceni z xlive error 440. Znovu tedy aktualizaca na xlive, schovavam menu.rss a prehrani menu, funguje do vyskoceni z xlive, dobre nahraju zpet zalohu, vsechno funguje jak ma, mimo xlive cz. Udelam rucni editaci a opet error 440. Podotykam ze tohle uz to delalo vzdycky kdyz chci neco zmenit v menu.rss, netusite cim by to mohlo byt? Jo nekdy po uprave je soubor prazdny nekdy ne, ale stejne to nefunguje. Po updatu pomoci xlive cz to pak funguje i restartu, mam podezreni na prava k zapisu, edituju to pomoci samby.
wencaS (853)|1.5.2011 08:22
Pokud soubory edituješ sám tak raději použij PsPad (je free). Ze sítě si v něm soubory otevřeš taky.
error 440? Není to 404? To by znamenalo nenalezeno, tj. neplatná cesta k souboru. 440 nevím co znamená.
Proč ti to po reinstalu nejde netuším. Já nemám čas na aktualizaci a jedu stále na verzi 10.
czchip (143)|1.5.2011 10:40
Problem vyresen, bylo potreba nechat stary soubor s pravama z linuxu a vedle vyeditovat zbytek a ten komplet zkopirovat do menu.rss v xtremearu, pak to funguje ok - teda magie.