Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr sat. přijímače

kukuu (21)|5.12.2010 10:21
Prosím o radu.
Po letech nám na baráku zprovoznili satelitní vysílání. Jde o společnou parabolu, rozvod do jednotlivých bytů. Netuším kam parabolu nasměrovali a co přijímá.
Jde mi o příjem HD programů. Nepotřebuji žádný špičkový přijímač, limit do 5 tisíc. Zatím určitě nebudu potřebovat placené programy, mám O2TV. Takže jen nějakou základní kartu - CSlink, Skylink...

Zatím jen zběžně mě zaujali:
Ferguson Ariva HD 200 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

TechniSat TechniBox SIR - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Topfield SBP-2010 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

DI-WAY ICE 7000HD IRDETO - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

GoSAT GS7050HDi - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Díky za rady.
losos (2977)|5.12.2010 11:17
I když jsi se vlastně na nic neptal, jednu radu, TU HLAVNÍ, ti přece jen dám :
1. NEJPRVE si zjisti, co vám do rozvodu po baráku vlastně zapojili. Třeba máte v rozvodu jen obyčejný analog s několika kanály, ke kterému není potřeba žádný sat. přijímač, ale třeba tam máte napojený skutečně signál z LNB z paraboly, k němuž je potřeba sat. přijímač... - a teprve potom, až to budeš vědět na beton, tak si něco kup...
2. totéž...
3. totéž...
Pitomec (10211)|5.12.2010 11:27
Když píše o společné parabole, tak tam asi satelitní signál bude :)

Bral bych ten TechniSat
kukuu (21)|5.12.2010 11:42
Je to satelitní signál... Skutečně máme napojený signál z LNB z paraboly.
Má někdo konkrétní zkušenosti - TechniSat
Pitomec (10211)|5.12.2010 11:45
Minimálně tam máš oficiální čtečku Irdeto a TechniSat obecně patří k tomu lepšímu co trh nabízí. Akorát pozor, nedáš do toho kartu Cryptoworks (nebo bys musel dokoupit CAM), ale jelikož asi pořizuješ nový zařízení se vším všudy, tak tě to nemusí zajímat (Skylink to vezme v pohodě).
losos (2977)|5.12.2010 12:07
[quote=Pitomec;312363]Když píše o společné parabole, tak tam asi satelitní signál bude :)
[/quote]

Měli jsme na paneláku společnou parabolu a přesto byl v rozvodech analogový signál - bylo to převedeno na některé z klasických kanálů 1-12 a 21-60 - a stačilo jen na TV přepínat kanály. Bylo to tak uděláno schválně, aby si účastníci nemuseli kupovat sat.přijímače... Někde to používají dodnes.
Tož tak... ;)
Pitomec (10211)|5.12.2010 12:14
"Jde o společnou parabolu, rozvod do jednotlivých bytů." - z toho je to snad jasný a to by si tazatel i přímo naladil sám v TV (jiná věc by byla u převodu DVB-S>>DVB-T). A řešení s modulováním do TV pásma se používá pořád, ono by to v takových panelákách s třeba 200 byty ani jinak dost dobře nešlo (tam už nefachá ani Unicable) a jedině to snad překlápět do toho DVB-T by ještě byla varianta.
losos (2977)|5.12.2010 13:19
"Jde o společnou parabolu, rozvod do jednotlivých bytů." - tak z toho to určitě jasný není...ale mně je to fuk...
U modulování do TV pásma je přece také společná parabola, a rozvod do jednotlivých bytů." :D
Dagy2 (3153)|6.12.2010 07:17
Kukuu ako vidíš, Pitomec aj losos tu použili niekoľko výrazov o možných spôsoboch pripojenia "spoločnej" paraboly do STA rozvodu: unicable, modulování do analogu, modulování do DVB-T.
Takže platí lososova prvá odpoveď: najprv si zisti aký rozvod vám vlastne namontovali. Potom sem príď s odpoveďou.

Nedá mi nerýpnuť si:
1/ nie si ani prvý a asi ani posledný kto sa pýta na spoločný rozvod. To máš byt určite v osobnom vlastníctve ?
2/ nechceš nič moc, lacný prijímač, nič nebudeš platiť len aby tam išli HD programy....
To keď kupujú rodičia pre deti PC a hovoria, nechceme nič moc, len nejaké hry. A neuvedomujú si, že na hry väčšinou treba najvýkonnejší PC. Ten najlacnejší, totiž väčšinou zvláda "len" serióznu napr. VŠ študentskú prácu ale na hry 10-ročného spratka nemá šancu.
Takže aj prijímač len na HD nebude môcť byť šunt a ani bez nejakej tej zaplatenej korunky nebudeš mať HD programíky.
kukuu (21)|6.12.2010 22:09
Nic složitého. Firma co tady dělala ten satelit nabízela satelitní přijímač, jen nějaký základ. V tu dobu jsem neměl zájem. Jinak DVB-T tady běží dávno, zase společná anténa pro celý barák.
Takže jsem chtěl opravdu jen radu, jaký vybrat satelitní přijímač. HD programy chci vyzkoušet, 2 měsíce zdarma, O2TV můžu zrušit vždycky....
Dagy2 (3153)|7.12.2010 07:26
kukuu snažíme sa ti vysvetliť, že satelitný rozvod môže byť urobený rôznymi spôsobmi. Napr. Unicable alebo multiswitch.
Je to ako auto. Mám auto, čo mám do neho natankovať? My sa pýtame aké auto. Tvoja odpoveď je no také normálne, má 4kola a motor. A tu je ten háčik - diesel alebo benzín. Sám uznáš že do benzíňáku natankovať naftu asi nebude to pravé orechové.
Už sme tu s jedným pánom mali nedorozumenie, ktorý nám tu nadával do hlupákov a nakoniec pravdepodobne uznal že to prestrelil, pretože sa po ňom zľahla zem.

Pokiaľ je v baráku rozvod s multiswitchmi zo spoločného rozvodu je vždy vytiahnutý jeden alebo viac prívodov do každého bytu. Satelitný prijímač musí vedieť ovládať multiswitch a je potrebné urobiť v jeho menu správne nastavenie. K tomuto rozvodu ale pasuje prakticky každý prijímač.
Takže z tvojich linkov sú použiteľné všetky, je treba si vybrať podľa funkcií a spoľahlivosti.

Pokiaľ je v baráku rozvod unicable, budú zásuvky zapojené do série ako v klasickom anténnom rozvode. Pre ovládanie takéhoto rozvodu musíš mať prijímač, ktorý dokáže s týmto rozvodom pracovať.
kukuu (21)|7.12.2010 11:26
Já rozumím, prostě jsem to špatně popsal.Takže je to multiswitch a potřeboval jsem najít vhodný sat. přijímač.
Technisat vypadá slušně, jen jsem se chtěl vyhnout špatnému nákupu, pokud by někdo měl negativní zkušenosti.
Dík za pomoc.
losos (2977)|7.12.2010 11:59
[quote=kukuu;312990]Technisat vypadá slušně, .[/quote]

Dost dobře nechápu, proč tolik potenciálních uživatelů se zde tak často ptá právě na tyto stroje..., když nic zvláštního vlastně neumí a ještě jsou dražší než např. Ariva, či Opticum 403, které toho umí mnohem víc... ;)

Vždyť za cenu toho Technisatu lze koupit např. jednu Arivu 200 HD + jednu Arivu 100E a ještě zbude dost i na kabel LAN, kterým lze obě Arivy pěkně navzájem propojit, atd... :D
Pitomec (10211)|7.12.2010 16:14
Akorát až ta Ariva 50x za večer vytuhne, tak poznáš v čem je TechniSat lepší 8-)
losos (2977)|7.12.2010 16:39
Ten ji předčí ? O kolikrát víc ? :D
Mně Ariva netuhne a mám ji už rok.
Pitomec (10211)|7.12.2010 17:12
Já mám několik TechniSatů v nonstop provozu a vytuhnutí je tak max. 1x za rok. Což se rozhodně nedá říct o dalších značkách, hlavně těch levných. Ona je to pak paráda, když si naprogramuješ nahrávání a místo filmu čučíš na zamrzlej obraz 9-)
Dagy2 (3153)|7.12.2010 19:55
mně netuhne taky
(Technisat :) )