Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

poradte hd satelit

haskyvk (17)|7.12.2010 11:57
zdarvim.planujem si kupit hd satelit,no potrebujem poradit,nakolko som laik a nechcem kupovat nieco co mozno casom olutujem.kartu chcem skylink hd.a k funkciam: aspon na 2-3 satelity naraz bez predstavenia anteny,nahravanie na externy hdd,cena zhruba do 350 euro co je max.dakujem
Dagy2 (3153)|7.12.2010 13:26
jedna z tisíc možností (nekonfliktná, funkčná bez potreby čokoľvek niekde inštalovať, hľadať, downloudovať):
1x parabola 85cm
1x držiak paraboly
1x držiak pre viacero LNB
4x LNB
1x Diseq prepínač 4/1
10ks F-konektor
x metrov koax káblu
1x prijímač TechniSat HD8SX
1x CI modul TechniCrypt
1x SkyLink karta ICE !!!
1x HDMI kábel
1x slušný TV
2x divák
1x WD USB disk 320GB (najlepšie aj s USB káblikom)
haskyvk (17)|8.12.2010 11:52
jasne len cena trosku prevysuje moje moznosti.oplati sa kupit set alebo si to dat poskladat?
Dagy2 (3153)|8.12.2010 12:58
niekedy samozrejme formou setu zakomponuje predajca lepšiu cenu. Ale treba vedieť čo v tom sete je.
Ak ti stačia 2 družice 19.2E a 23.5E, môžeš ušetriť na 4xLNB+Diseq a nahradiť 1xmonoblokLNB.
juurosik (117)|8.12.2010 22:09
[quote=haskyvk;313321]jasne len cena trosku prevysuje moje moznosti.oplati sa kupit set alebo si to dat poskladat?[/quote]

Ja by som kúpil Ariva 200 HD za 105 € s !!!. Na "bazos.sk" kúp parabolu, monoblok twin, držiak a kabel za cca 35 €. Kartu Skyling Standart za cca 60 €. Poprípade tam môžeš zobrať aj Arivu za 80 € bez!!! Keď to zrátaš, za ostatné môžeš kúpiť bohatého Ježiška. Zdôvodnenie: kvalitný a bezproblémový príjem. Ja už má doma dve a spokojnosť celej rodiny
haskyvk (17)|9.12.2010 22:22
[quote=juurosik;313506]Ja by som kúpil Ariva 200 HD za 105 € s !!!. Na "bazos.sk" kúp parabolu, monoblok twin, držiak a kabel za cca 35 €. Kartu Skyling Standart za cca 60 €. Poprípade tam môžeš zobrať aj Arivu za 80 € bez!!! Keď to zrátaš, za ostatné môžeš kúpiť bohatého Ježiška. Zdôvodnenie: kvalitný a bezproblémový príjem. Ja už má doma dve a spokojnosť celej rodiny[/quote]

no konecne model.paci sa aj mne .co parabola?staci 80 cm a z coho?fe alebo?lnb kolko ale stacia dva?aky hdd doporucujete?hm viem vela otazok.co koncova cena(priblizne),aky hdmi kabel doporucite k hd tv?fu ale som asi moc narocny.ja len preto aby som mohol predajcovi oponovat ak by nukal co nevie predat.viete ako to chodi
Dagy2 (3153)|10.12.2010 07:54
ad parabola: Fe alebo Al je jedno, hlavne aby bola pevná (vystužený okraj) proti vetru a oceníš keď bude mať držiak s dvomi strmeňmi.

ad LNB: no to je len na tebe, koľko družíc chceš prijímať. jednu, 5, 6 ?

ad HDD: hlavne taký, aby fungoval s STB ktorý kúpiš.

ad HDMI: ak je dlhý 1.5m tak je to jedno. V Tescu za pár drobných.
Pitomec (10211)|10.12.2010 09:50
[quote=juurosik;313506]Ja by som kúpil Ariva 200 HD za 105 € s !!!. Na "bazos.sk" kúp parabolu, monoblok twin, držiak a kabel za cca 35 €. Kartu Skyling Standart za cca 60 €. Poprípade tam môžeš zobrať aj Arivu za 80 € bez!!! Keď to zrátaš, za ostatné môžeš kúpiť bohatého Ježiška. Zdôvodnenie: kvalitný a bezproblémový príjem. Ja už má doma dve a spokojnosť celej rodiny[/quote]To není přijímač, ale šrot - pomalý přepínání programů, debilní ladění (kdy si přijímač plete polarizaci), chybí tabulka programů přes celou obrazovku (lze tedy vidět jenom řádkový rozpis naladěných programů a kurzorem krokovat nahoru a dolů, což při počtu několika set programů je opruz) :-k
losos (2977)|10.12.2010 14:33
[quote=Pitomec;313868]chybí tabulka programů přes celou obrazovku (lze tedy vidět jenom řádkový rozpis naladěných programů a kurzorem krokovat nahoru a dolů, což při počtu několika set programů je opruz) :-k[/quote]

Nu, je vidět, že jsi Arivu viděl možná tak jenom z rychlíku... - listovat se dá po celých obrazovkách, nebo lze zadat přímo číslo programu, nebo lze program vyhledat i podle názvu ! Pravděpodobně jsi si toho v té rychlosti nestačil všimnout... :D
Pitomec (10211)|10.12.2010 16:16
[quote=losos;313936]Nu, je vidět, že jsi Arivu viděl možná tak jenom z rychlíku... - listovat se dá po celých obrazovkách, nebo lze zadat přímo číslo programu, nebo lze program vyhledat i podle názvu ! Pravděpodobně jsi si toho v té rychlosti nestačil všimnout... :D[/quote]Ten šrot jsem měl zrovna včera v ruce, ty rychlíku :-)- A když tam je 400 programů (což jsem naladil), tak si pamatovat konkrétní program a předvolbu, to je skutečně výkon a v tom seš jasná jednička (ovšem Kalouskova :D ). Listování po stránkách je taky pomalý a třeba Golden Interstaru, kde je tabulka s programy přes celou obrazovku a lze kurzorem pohybovat libovolně, se to nevyrovná ani omylem. Prostě Ariva je low-end krám a může někoho oslovit tak leda kvůli sdílení (dokud ještě jde).
losos (2977)|11.12.2010 16:25
[quote=Pitomec;313969]...Ten šrot jsem měl zrovna včera v ruce, ty rychlíku :-)-....[/quote]
Díky za info o tom včerejšku, jen jsi ještě zapomněl uvést, který to byl rychlík... :D :D :D
Sorry za tu legraci, ale samo se to přímo nabízelo !
haskyvk (17)|11.12.2010 16:55
co hovorite na amiko shd7900?moze byt?
Dagy2 (3153)|11.12.2010 17:56
haskyvk počkaj ešte mesiac-dva, potom budú všetky tieto prijímače ešte o 50% lacnejšie.
Predpokladom je, že SkyLink fakt dopredá ICE karty a česká RRTV donúti vypnúť SkyLink vypnúť SK stanice v ČR a možno následne české v SR.
Bude zaujímavé sledovať reakcie všetkých nových majiteľov predvianočných supersetov. Budú napálení na všetkých okolo. Darmo sa tu omiela dokola to isté.

Každý dotaz z tých cca 5 len za posledný týždeň tu končí rovnako - veľké plány, doporučenia na STB od 200EUR do 100EUR a nakoniec 10 ďalších dotazov na rôzne exotické stroje.
Ale za cenu Amika to kľudne kúp. Veď keď kupuješ "adidasky" na trhu tiež musíš počítať s tým, že po prvom nosení ich hodíš do smeti a kúpiš ďalšie.
VlaDamorava (466)|11.12.2010 20:50
[quote=Dagy2;314190]haskyvk počkaj ešte mesiac-dva, potom budú všetky tieto prijímače ešte o 50% lacnejšie.
Predpokladom je, že SkyLink fakt dopredá ICE karty a česká RRTV donúti vypnúť SkyLink vypnúť SK stanice v ČR a možno následne české v SR.
Bude zaujímavé sledovať reakcie všetkých nových majiteľov predvianočných supersetov. Budú napálení na všetkých okolo. Darmo sa tu omiela dokola to isté.

Každý dotaz z tých cca 5 len za posledný týždeň tu končí rovnako - veľké plány, doporučenia na STB od 200EUR do 100EUR a nakoniec 10 ďalších dotazov na rôzne exotické stroje.
Ale za cenu Amika to kľudne kúp. Veď keď kupuješ "adidasky" na trhu tiež musíš počítať s tým, že po prvom nosení ich hodíš do smeti a kúpiš ďalšie.[/quote]

jj, AKCE, za tu cenu, no nekup to! Klasická reakce: "Proč ty komplety máte tak drahé (přístroj s čtečkou a CI slotem), to koupím v supermarketu levněji.

S těmi adidaskami kecáš. Mě Vietnamec říkal: "Víc pruhů, víc ADIDAS!"
haskyvk (17)|11.12.2010 23:33
no dozvedel som sa akurat h,,,.!asi bolo zbytocne sa tu aj pytatjeden chvali to s druhy hani.budem aj ja mudry ked kupim kokotinu.myslel som fundovane forum,poradia
panasonic650 (1124)|11.12.2010 23:38
haskyvk... ved je to net... co by si cakal vsakze ? obcas ide autorom prispevkov len ukazat kto ma dlhsieho... treba sa naucit citat pomedzi riadky..
VlaDamorava (466)|12.12.2010 11:25
[quote=haskyvk;314277]no dozvedel som sa akurat h,,,.!asi bolo zbytocne sa tu aj pytatjeden chvali to s druhy hani.budem aj ja mudry ked kupim kokotinu.myslel som fundovane forum,poradia[/quote]

Hned v 1.odpovědi ti Dagy2 vypsal komplet, položku po položce. Je jasné, že na levné přístroje budou různé názory. Někomu to stačí, jiný ti to nedoporučí. Je na tobě, rozhodnout se co si koupíš.
Já bych ti poradil Optibox Koala, slušný přístroj za dobrou cenu.
Dagy2 (3153)|12.12.2010 11:42
panasonic a haskyvk ja to vidím trochu inak (aj s ohľadom na iné nám obom dobre známe vlákno).
haskyvk chcel si návrh na zostavu. Obratom si tu dostal plnú špecifikáciu toho čo potrebuješ. A ak mám dať svoj názor na niečo, tak to musí byť 100% - dostal si teda tip na plne funkčnú zostavu, za ktorú dám ruku do ohňa. Úspešnosť tohto prístroja je 100:0% (môžem ti dať hromadu linkov zo 4-och fór kde ľudia kúpili a "neprohloupili").

Na tvoj požiadavok nižšej ceny si dostal iný návrh - namiesto 200EUR za 100EUR. Vedľa je vlákno, ktoré sa hrdí 200 000 prečítaniami. Takže stačí prejsť a zistíš či chceš do toho prístroja ísť alebo nie. K nemu sa ja ťažko budem vyjadrovať lebo som ho nevidel ani z TGV, nikto s priateľov ani rodiny ho nemá. Ale z reakcií majiteľov na fórach odhadujem spokojnosť 75:25%

Potom je hromada ďalších značiek a prístrojov, často jeden prístroj omarkovaný rôznymi názvami. Tu by som videl úspešnosť 50:50. Zase ak si praješ linky pošlem ti v SZ.

Ďalej sú ešte horšie prístroje, ale tie nikto z tých čo tu väčšinou odpovedajú na dotazy typu aký prístoroj asi nepozná, pretože používajú osvedčené a plnefunkčné prístroje. Ja osobne by som ich použil len ako podložku. A tí čo kúpili a opláchli sa (ako mi to vysvetlili niektorí tu na fóre) nebežia hneď toto všetko zavesiť na fórum. Škoda. Niektoré z ich poznám od kolegov a z rodiny, pretože po ich sťažnostiach na SkyLink sa vždy ukázal problém v ich prístroji.

Takže sa tu nepodpíšem pod to, aby som ti poradil prístroj a ty tu budeš v januári písať ako si lietal cez vianoce po obchodoch a opravároch a rodina ťa vysťahovala z domu.
1/ po prinesení domov ho budeš musieť pravdepodobne preflešnúť pretože budeš chcieť čítačku použiť napriamo pre SkyLink kartu. To môže znamenať aj koniec záruky a s tým nechcem mať nič spoločné.
2/ má len jeden CI-slot, čo možno ak vyjde zámer RRTV oľutuješ už vo februári.
3/ prístroj ktorý si dotazoval je na trhu koľko - mesiac, dva? Koľko ľudí ho vlastní a koľko s ním môže byť serióznych skúseností?
V SZ ti posielam ešte jeden link na všeobecný pohľad. Ak máš záujem prečítaj si ho.
geronimoh (2327)|12.12.2010 11:43
[quote=haskyvk;314277]no dozvedel som sa akurat h,,,.!asi bolo zbytocne sa tu aj pytatjeden chvali to s druhy hani.budem aj ja mudry ked kupim kokotinu.myslel som fundovane forum,poradia[/quote]

Kdyby jsi nebyl líný pročíst si sekci DVB-S, tak by jsi tam našel spoustu podobných vláken. Opakuje se to pořád dokola : poraďte, co mám koupit za co nejméně, aby to bylo co nejlepší. Kdyby jsi koupil za málo peněz dostatečně dobrý a vybavený přístroj, tak by se nemusely prodávat ty dražší. Pak je na místě, že když ti někdo doporučí levný přístroj, druhý na něm najde nějaké vady a doporučí jiný. Pokud chceš jasné doporučení, oslov někoho, kdo satelitní přijímače prodává i montuje a on ti nejspíš doporučí to, co se zdá jemu nejlepší. Buď pak budeš spokojený, nebo ne. Jinak můžeš zkusit štěstí na jiných fórech věnujících se DVB-S, například : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
haskyvk (17)|15.12.2010 19:13
poradili mi kaon ksc sa4001 ir hd alebo topfield sbi 2050.o prvom test neviem najst.mate nejake info?
jirka106 (77)|16.12.2010 15:02
Info:- kaon ksc sa4001 ir hd :

RDETO MPEG-4 DVB-S2 HD PVR-Ready přijímač s 2 CI
DVB-S2 satelitní přijímač Skylink-Ready pro příjem ve vysokém rozlišení(MPEG-4, H.264)
Vestavěna oficiální čtečka IRDETO a 2 CI sloty pro další moduly CAM
Podpora karet IRDETO (IRD) i PiSYS (ICE)
Možnost výběru továrního lokalizovaného ladění, ladění Skylink nebovlastního uživatelského ladění
Funkce USB2.0 PVR: záznam a přehrávání pořadů, vč. timeshift na externíUSB disk s vlastním napájením nebo USB flash (čelní vstup)
České menu, EPG, titulky, teletext i průvodce nastavením
Dolby Digital dekodér
DiSEqC 1.0 (A až D), 1.2 a USALS kompatibilní
Výstup Dolby AC-3 Digital Audio Bitstream přes S/PDIF
HDMI s HDCP (High-bandwith Digital Content Protection)
MPEG-4/H.264 a MPEG-2
Podpora formátů obrazu 16:9 a 4:3
Rozlišení: 1080i, 720p, 480p/576p, 480i/576i
Český teletext: OSG a VBI pro TV
České titulky: DVB titulky / Teletextové titulky
Vícejazyčné On Sreen Menu (OSD)
Vynikající zvuková a obrazová kvalita
Časovač sledování a nahrávání, až 8 položek z EPG nebo ručně
Časovač usínání 10 až 90 minut
14znakový alfanumerický displej VFD zobrazuje název programu nebo jménopřehrávaného pořadu/souboru
Nízká spotřeba
Ergonomický dálkový ovladač s programovatelným polem pro TV (7 funkcí:TV on/off, TV mute, TV volume, TV channel, TV input) umožňuje ovládat TVbez nutnosti vlastního ovladače
Ovládání možné i 10 tlačítky z čelního panelu (On/Off, Menu, OK, Exit,Rec, Stop, Nahoru/Dolů:CH+/-, Vlevo/Vpravo:Vol+/-)
Výstupy: HDMI, SCART, YPbPr, AV výstup (cinch), S/PDIF (optický)
Elektronický programový průvodce (EPG) stručný a podrobný až pro 7 dnůdopředu
Aktualizace software cestou OTA nebo přes RS-232
Správa seznamu program v PC (RS232) a možnost klonování seznamu přes USB
Hmotnost 2,5 kg
Rozměry (švh) 340 x 54 x 255 [mm]
haskyvk (17)|19.12.2010 10:36
dakujem.celkom sa mi paci kaon.mozem ho mat s montazov za 259euro komplet.moze byt?
jirka106 (77)|19.12.2010 11:32
pcwifi (12)|24.12.2010 00:29
Par lidem sem dal Amiko 8000, problemy nejsou,plne funkcni timeshitf i nahravani. Sdileni po siti (amiko jako klient) zcela v pohode,male chyby v pocesteni - designova chybka... kdo nepotrebuje LAN,jiste postaci model 7900. Tyto krabky jsou celkem cenove prijatelne, ale skutecne ani v lete nebudou stat jak si nekdo mysli polovinu toho co dnes, apropo i kdyby nejakym omylem se tak stalo, jiste dotycny chce sledovat Sat TV co nejdriv a ne az za pul roku...

PW
haskyvk (17)|25.12.2010 08:19
vdaka vsetkym.kupil som kaon
panasonic650 (1124)|25.12.2010 21:14
[quote=haskyvk;317315]vdaka vsetkym.kupil som kaon[/quote]

Nezabudni dat vediet skusenosti.
jarino1978 (8045)|25.12.2010 21:35
[quote=haskyvk;317315]kupil som kaon[/quote]

tak to ťa ľutujem. sorry.
haskyvk (17)|26.12.2010 08:25
zatial ide vsetko v pohode,trosku ma oneskorenie pri prepinani kanalov,pvr som este neskusal,nakolko este nemam hdd.aj start mu trva asi 15s.no potom fachci v pohode.

jarino1978:mozes mi udat dovod?
jarino1978 (8045)|26.12.2010 08:56
[quote=haskyvk;317529]jarino1978:mozes mi udat dovod?[/quote]

mal si si vybrať inú značku, napr. Technisat. Kaony nie sú spoľahlivé mašiny. Ale želám ti ostrý obraz a spokojnosť.
haskyvk (17)|26.12.2010 09:04
obraz je cisty bez akychkolvek rusivych momentov.teda aspon zatial.hadam som neprehlupil kupov tohto prijimaca.aj tak casom chcem kupit nieco lepsie.
eruna66 (2)|2.1.2011 14:59
Zakoupil jsem si nový přijímač Evolve Apollo HD a problémy s joho naladěním mě tak rozladili,že vic o tento přístroj nestojim.Mučíl jsem se s joho instalací týden a bez vyhovujících výsledků.Dokonce jsem si rozhodil nastavení antény a tak je zpet přístroj v originálním balení.Doporučím ho jen tomu,kde má rád těžké hlavolamy.U mě se potvrdilo přísloví (že za málo peněz,málo muziky).
losos (2977)|2.1.2011 15:06
No, já jsem myslel, že jsi si jej koupil právě proto, že rád bádáš...čili že miluješ hlavolamy... ;)
Pokud ne, tak jsi měl koupit Arivu 200...tam již není moc co řešit... :)
Pitomec (10211)|2.1.2011 15:44
Ariva je z ho*na do kobylince, všechno stejnej šrot :-k
jarod72pm (841)|5.1.2011 09:33
Když už chceš za málo peněz hodně muziky tak ber Argus Edision
Je to Německá kvalita a najdeš na něj i alternativní softy pro lepší obraz .
Na tu Arivu sice ušetříš ale kvalita je nestálá a obraz průměrný.
jarino1978 (8045)|6.1.2011 19:08
Vantage HD alebo Technisat. Nič iné. Alebo potom Dreambox. A to je finito.
dendy01 (16)|7.1.2011 23:00
Chtěl bych koupit nový sat. a nemohu se rozhodnout.
DreamBox DM800 HD PVR nebo DM 800 HD Se PVR a poslední možnost VU+ DUO.
Důležitá je i podpora neofic. FW která u VU+ zatim není tak velká jako u Dreamboxu.
Má někdo zkušenost s těmito příjmači a může některý doporučit.
Pytkin (7947)|8.1.2011 02:28
dendy01 : Peco chvali VU+ DUO , ze je fajn .. Ja mam doma DM800 a pred tyzdnom som susedovi instaloval DM800 SE .. Tie mozem vrelo doporucit .. SE ma rychlejsi CPU , takze asi zvladne viac , rozne MKV a podobne .. To moc nevyuzivam .. Ja to pouzivam len ako satelit .. na SE neni Gemini , ale ten novy system iCVS mi prisiel uplne v pohode ..
dendy01 (16)|8.1.2011 10:13
[quote=Pytkin;321268]dendy01 : Peco chvali VU+ DUO , ze je fajn .. Ja mam doma DM800 a pred tyzdnom som susedovi instaloval DM800 SE .. Tie mozem vrelo doporucit .. SE ma rychlejsi CPU , takze asi zvladne viac , rozne MKV a podobne .. To moc nevyuzivam .. Ja to pouzivam len ako satelit .. na SE neni Gemini , ale ten novy system iCVS mi prisiel uplne v pohode ..[/quote]
Pytkim díky za reakci.Vím že Dreambox DM 800 HD PVR je hodně dobrý stroj s obrovskou podporou SW. DM 800 HD SE PVR je nový stroj a ta SW podpora není tak velká jako u DM 800 HD PVR. Předpokládám možná špatně že podpora pro oba přijímače nebude stejná a dojde třeba ke snížení podpory DM 800 HD PVR ale to jsou jen mé spekulace. VU+ DUO a SW podpora pro něj není taky moc velká a těžko předvídat jestli se zvětší nebo sníží např.: konec podpory DreamElite.
U DM 800 HD SE PVR a VU+ DUO mám obavy s podporou, možná člověk který se v tom orientuje více než já mi poradí.
emilsat (64)|8.1.2011 10:13
[quote=Pytkin;321268]dendy01 : Peco chvali VU+ DUO , ze je fajn .. Ja mam doma DM800 a pred tyzdnom som susedovi instaloval DM800 SE .. Tie mozem vrelo doporucit .. SE ma rychlejsi CPU , takze asi zvladne viac , rozne MKV a podobne .. To moc nevyuzivam .. Ja to pouzivam len ako satelit .. na SE neni Gemini , ale ten novy system iCVS mi prisiel uplne v pohode ..[/quote]

Hezky novy rok vsem priznivcum satelitni techniky .

Ja jsem pouzil image myslim ze mají dost dobry obraz i zvuk .

Allrussian Image for DM 800 Se
Merlin-2.Excalibur_OE-1.6-dm800se
Pytkin (7947)|8.1.2011 20:44
dendy01 : no zavisi co chces .. Ja mam cely zivot Gemini .. a oni uz presli na modularny system iCVS .. na vsetky modely dreamboxu .. takze tam by som sa nebal s tou DM800 SE ..
dendy01 (16)|8.1.2011 23:50
[quote=Pytkin;321268]dendy01 : Peco chvali VU+ DUO , ze je fajn .. Ja mam doma DM800 a pred tyzdnom som susedovi instaloval DM800 SE .. Tie mozem vrelo doporucit .. SE ma rychlejsi CPU , takze asi zvladne viac , rozne MKV a podobne .. To moc nevyuzivam .. Ja to pouzivam len ako satelit .. na SE neni Gemini , ale ten novy system iCVS mi prisiel uplne v pohode ..[/quote]

Pytkin píšeš že Peco chválí VU+ DUO ale nikde jsem nic nenašel ani přes rošířené vyhledávání. Rád bych si také přečetl jeho zkušenosti a dozvěděl se něco o VU+ DUO. Omlouvam se ale asi neumím hledat. Můžeš jsem hodit link kde o VU+ psal.
Pytkin (7947)|9.1.2011 01:51
dendy : aha .. to bolo na slovenskom tvfreaku .. kukni tam .. nemusis sa registrovat ..
dendy01 (16)|9.1.2011 23:01
[quote=Pytkin;321618]dendy : aha .. to bolo na slovenskom tvfreaku .. kukni tam .. nemusis sa registrovat ..[/quote]

Pytkin díky za info našel jsem. Samozřejmě děkuji i ostatním kteří reagovali na můj dotaz. Po přečtení X fór o Dreamboxech i VU+ jsem se rozhodl pro VU+ DUO.
danielito (25)|13.1.2011 21:41
chcel by som sa spytať na DreamBox DM-800HD PVR neviem čo všetko prehrava. Myslite že v pohode prehrá všetky formáty videa HD aj normálne z externeho HDD ? Alebo niečo lacnejšie poradíte prečo je taky drahy ? v čom je iny napr od takej Ariva 200 ktore je 4x lacnejšia a každy ju ohovara ?
Pytkin (7947)|14.1.2011 01:02
danielito : no je tam kopa moznosti si to vyladit, ako chces .. doinstalovat miliarda pluginov na vsetko mozne .. je to linux .. je to komputer .. je to iny svet ..
haskyvk (17)|18.1.2011 07:57
do mojho kaon staci obycajny hdd s usb?kabel usb do pol metra?dost to suri a ujo google mi nic konkretne neporadil.poradite Vy?
karciboy (35)|18.1.2011 13:41
a co takto Topfield 2411, poskulujem po nom, docela sa mi pozdava
ma niekto nejake vyhrady, ktore by staly zato?
Dagy2 (3153)|18.1.2011 14:28
[quote=karciboy;324189]a co takto Topfield 2411, poskulujem po nom, docela sa mi pozdava
ma niekto nejake vyhrady, ktore by staly zato?[/quote]

Mám pocit že komunita Topfieldov sa na tomto fore príliš nevyskytuje. Hlavne asi z dôvodu, že tieto prijímače toho veľa sľubujú ale realita je nakoniec pomerne iná.
Navyše komplikácie s kodovanými nahrávkami a potreba dodatočne dekodovať pre mňa tak trochu patrí na smetisko dejín.
Veľa informácií (negatívnych ale aj pozitívnych) nájdeš na fóre ktoré je priamo vedené ľuďmi od Topfieldu CZ.