Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniBox SIR nahrávání

Liuni (5)|10.12.2010 09:42
Prosím o radu, pořídil jsemsi výše jmenovaný satelitní receiver. Po nahrání pořadu vznikne nahrávka s koncovkou trp. Dle recenze na tento produkt je nahrávka kodovaná. Existuje nějaký software který kódování zruší aby byla možnost dále zpracovat nahrávku v PC. Děkuji všem za radu.
z@y (22)|12.12.2010 16:43
Kolbis (0)|1.11.2011 10:05
Zdravím,

tento přijímač s kartou SkyLink (čisté IRDETO, zatím jeeště nezaregistrovaná) mi zaznamenává kódované programy kódovaně. Alespoň tak naznačuje znak "dolaru" v seznamu nahraných pořadů. Jsem v satelitním příjmu začátečník a tak se chci ujistit.

Je možné, že pořad nahraný včera jde normálně sledovat a řekněme za týden už ne? Respektive je pak vidět při přehrávání jen černá obrazovka? Změní se snad za ten týden nějak kódování a už to holt přehrát nejde?

A doplňující dotaz. Pokud bych přijímač osadil modulem Mascom CR/IR [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a kartu zastrčil do něj. Nahrávaly by se pak pořady dekódované nebo bych si vůbec nepomohl?
mirekv (7169)|1.11.2011 10:33
Nedá se někde nastavit formát nahrávky? Já mám Technistar od stejného výrobce a nahrává v běžně koukatelném a zpracovatelném *.ts.
golfLC (1941)|1.11.2011 10:46
[quote=mirekv;375167]Nedá se někde nastavit formát nahrávky? Já mám Technistar od stejného výrobce a nahrává v běžně koukatelném a zpracovatelném *.ts.[/quote]

Technistar je od technisatu, ale technibox sir si dal len technisat vyrabat, je to kopia DIZIPIE [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] s technisatom má spoločný len názov, inak nič, ani fw, ani menu, ani moznosti nastavovania typu nahravok, o komforte ani radšej nepíšem :-(
Kolbis (0)|1.11.2011 10:48
Technistar není Technibox. Technibox má vestavěnou čtečku IRDETO a certifikát SkyLink Ready. A součástí certifikace prý snad bylo, aby pořízené nahrávky nešlo zpracovat a zůstaly zakódované.

Jak to je dopodrobna ale nevím. V každém případě formát záznamu nikde nastavit nejde a nahrané *.ts (*.ts4) zpracovat v PC nejde.
mirekv (7169)|1.11.2011 13:27
[quote=golfLC;375168]Technistar je od technisatu, ale technibox sir si dal len technisat vyrabat, je to kopia DIZIPIE [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] s technisatom má spoločný len názov, inak nič, ani fw, ani menu, ani moznosti nastavovania typu nahravok, o komforte ani radšej nepíšem :-([/quote]
Hm, tak to je teda dobrý, když se pod značkou skrývá šmejd.:-( Proč to Technisat dělá?
golfLC (1941)|1.11.2011 16:13
[quote=mirekv;375181]Hm, tak to je teda dobrý, když se pod značkou skrývá šmejd.:-( Proč to Technisat dělá?[/quote]

poskytovatelia sat príjmu mali požiadavky na prijímač (irdeto, kodovana nahravka, ...) ... technisat to poriešil takýmto spôsobom, kde ich to vyšlo isto oveľa menej, ako vlastný vývoj a výroba... aj ked podľa mňa na úkor svojho mena....
sirdo (1320)|1.11.2011 17:19
[quote=golfLC;375205]poskytovatelia sat príjmu mali požiadavky na prijímač (irdeto, kodovana nahravka, ...) ... technisat to poriešil takýmto spôsobom, kde ich to vyšlo isto oveľa menej, ako vlastný vývoj a výroba... aj ked podľa mňa na úkor svojho mena....[/quote]

a mozno potrebovali nejaky aparat do predaja pre retazec typu LIDL :)...
kovarjos05 (69)|2.11.2011 00:50
[quote=golfLC;375205]poskytovatelia sat príjmu mali požiadavky na prijímač (irdeto, kodovana nahravka, ...) ... technisat to poriešil takýmto spôsobom, kde ich to vyšlo isto oveľa menej, ako vlastný vývoj a výroba... aj ked podľa mňa na úkor svojho mena....[/quote]

golfLC, proč sem dáváš zprávu z digi-zone starou už 1 rok? Za tu dobu se hodně změnilo, asi moc nesleduješ vývoj Technisatu. Já jsem ho koupil před 3 měsíci a je to origo German a šlape jak hodinky. Tak si to nedříve ověř než něco napíšeš a nebalamuť tady lidi.
Kolbis (0)|3.11.2011 11:31
[quote=Kolbis;375163]Zdravím,
Je možné, že pořad nahraný včera jde normálně sledovat a řekněme za týden už ne? Respektive je pak vidět při přehrávání jen černá obrazovka? Změní se snad za ten týden nějak kódování a už to holt přehrát nejde?
[/quote]

Tak si odpovím sám. Dělal jsem nějaké pokusy a vyplynulo z toho následující. Disk USB FAT32. Pokud se nahraje více pořadů, jsou v pořádku. Jakmile se ale začne po jednom mazat, občas se stane, že některý zbylý pořad pak nejde přehrát. Velmi pravděpodobně přijímač omylem smaže i něco co smazat neměl... S kódováním a dobou od nahrání to asi nemá nic společného.
Hornet F-18 (1328)|3.11.2011 11:39
[quote=Kolbis;375550]Tak si odpovím sám. Dělal jsem nějaké pokusy a vyplynulo z toho následující. Disk USB FAT32. Pokud se nahraje více pořadů, jsou v pořádku. Jakmile se ale začne po jednom mazat, občas se stane, že některý zbylý pořad pak nejde přehrát. Velmi pravděpodobně přijímač omylem smaže i něco co smazat neměl... S kódováním a dobou od nahrání to asi nemá nic společného.[/quote]

Tak toto bude asi problem FAT32....ja sa s tym otravujem pri Isio S1. Pri formate usb tsd by to nemalo robit.
Kolbis (0)|3.11.2011 12:33
[quote=Hornet F-18;375552]Tak toto bude asi problem FAT32....ja sa s tym otravujem pri Isio S1. Pri formate usb tsd by to nemalo robit.[/quote]

Blbé je, že ten Technibox jiný formát jak FAT32 nepodporuje. I když dám formát přímo pomocí přijímače, naformátuje klíčenku jako FAT32.

Co je to přesně formát tsd? Nešlo by tu klíčenku takto naformátovat pomocí PC? Třeba by to pak fungovalo
sirdo (1320)|3.11.2011 13:14
a neskusali ste svoje FAT 32 USB kluce po premazani niektorych nahravok nechat zdefragmentovat nejakym kvalitnym defrag programom, aby medzi nahravkami neostavali "hluche" miesta?...
golfLC (1941)|3.11.2011 14:45
Chyba je tam iná, a to v číslovaní nahrávok a pridružených súboroch na info z EPG-SFI, očíslovanie nahrávky a info o nahrávke, súbore, ako takom. Po vymazaní určitej nahravky medzi ostatnými tam na uložisku s FAT32 niečo ostáva, čím vzniká problém s uložením práve nahrávanej nahrávky. SIR iný format, ako FAT32 nepodporuje a dáva aj súbory do úplne inej podoby, ako klasický technisat, vid príloha...

tu defragmentacia nepomože, tá spraví len poriadok so súbormi na uložisku, ale niektoré by tam nemali byť po zmazaní nahrávky!!!!
subory SIR.jpg.jpg
Kolbis (0)|3.11.2011 16:45
Nevím co se přesně děje, ale na vině je téměř jistě firmware přijímače. Ten při mazání smaže něco co mazat neměl a naopak.

Třeba teď zrovna prohlížím klíčenku, o které si přijímač myslí, že jsou na ní celkem tři pořady. Přitom ten druhý v pořadí nejde přehrát (ukáže se jen černá obrazovka).

Ve složce RECORD je soubor DZT000.DB a v něm jsou opravu názvy všech tří pořadů. Ale tato složka obsahuje jen dvě podsložky (RF0001AA a RF0003AA). Pak není divu, že jeden z pořadů nejde přehrát...

Jinak pro jistotu - přísáhám, že jsem při záznamu a mazání nedělal žádné "psí kusy". Prostě jsem jako normální uživatel pár dnů nahrával a občas něco smazal...
reactor (2)|8.11.2011 10:19
Mám tento přijímač a když pominu ostatní nedostatky, tak se mi trhají nahrávky z HD programů. U některých méně (History HD) u jiných více (Travel Channel HD). Zkoušel jsem i kvalitnější usb flash disk, ale pravděpodobně to je přijímačem. Takže budu muset reklamovat. Dělá to někomu z majitelů taky??

Vyzkoušet aktualizaci firmwaru by bylo fajn, ale tato položku je v menu přeskakována, tak by mě zajímalo zda to vůbec lze a jakým způsobem.
Kolbis (0)|8.11.2011 10:41
Já jsem si nedávno pořídil Technisat Digit ISIO S1, takže teď mi měsíc starý Technibox SIR leží v krabici. Dělalo mi to taky - občasné zamrznutí HD programů. Jak normálně při sledování živě, tak i ze záznamu. Bojím se ale, že ta "závada" je natolik neprůkazná, že se bude blbě reklamovat.

Nicméně - když jsem zjišťoval co a jak ohledně toho ISIO, narazil jsem na https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29413 a tam popis TechniSat - Trik na odstránenie hlášky "ZADNY SIGNAL".

Je tam vysvětleno, že transpordéry Skylink pro přenos HD se nakonfigurované 8PSK pilot ON (neptej se mne co to je) mají problém a pomůže podladit jejich frekvenci o 4MHz. Zkusil jsem to a od té doby asi týden jsem pak nezanamenal vůbec žádný problém. Tak to zkus a dej vědět.

Co si tak matně pamatuji, tak se muselo pro Astru 23,5 změnit kmitočet transpordéru 12109 (já tam měl dokonce nevím proč 12110) na 12105 a kmitočet transpordéru 12207 na 12203.
Kolbis (0)|8.11.2011 10:45
Jinak ještě jeden postřeh k Techniboxu SIR. Dostal jsem radu vypnout v menu automatické aktualizování kmitočtů. Od té doby přestalo zlobit občasné nechtěné přepnutí programu. Příklad - přepnul jsem z ČT4 na ČT1 a po chvilce se to přeplo zpět na ČT4. Někdy to udělalo i 3x, někdy ne. Po vypnutí už to bylo v pohodě.

To přeskakování aktualizace - já jsem to pochopil tak, že na satelitu není v současné době k dispozici novější firmware, takže se to v menu bez vysvětlení přeskakuje. Kdyby tam byl, dalo by se tam zvolit jeho zavedení. Ale je to jen má domněnka.
reactor (2)|8.11.2011 16:05
[quote=Kolbis;376533]Já jsem si nedávno pořídil Technisat Digit ISIO S1, takže teď mi měsíc starý Technibox SIR leží v krabici. Dělalo mi to taky - občasné zamrznutí HD programů. Jak normálně při sledování živě, tak i ze záznamu. Bojím se ale, že ta "závada" je natolik neprůkazná, že se bude blbě reklamovat.[/quote]

Během sledování živě jsem to nezaznamenal, ale u nahrávek z Travel Channel HD je to sekání obrazu i zvuku evidentní. Některé HD programy to dělají méně nebo vůbec, ale zkusím to ještě vysledovat. V síle signálu by problém být neměl.