Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sestava sat HD + mult. centrum

dind (21)|10.12.2010 13:23
Plánuji koupit TV - asi LG 50PK550, k ní HD satelit na SKYLINK (do cca 6 tis) + mult. centrum (cca 3 tis?). Doporučíte mi funkční sestavu aby se dalo bez přepojování kabelů, disků...nahrávat na HDD v HD - v mult. centru nebo v satelitu? Centrum by mělo být zapojeno přes LAN do sítě, budu tam stahovat z PC nějaké mkv...
Díky
Pytkin (7947)|10.12.2010 13:32
no musis mat satelit co ma siet .. odporucam dat HD aj do satelitu .. je to istota ..
dind (21)|10.12.2010 13:48
[quote=Pytkin;313909]no musis mat satelit co ma siet .. odporucam dat HD aj do satelitu .. je to istota ..[/quote]

Asi je to lepší volba mít disk i v sat. - nemusí při nahrávání jet sat. i MC. Celkem mi to připadalo zbytečné mít 2 HDD. Nějaký tip na sat.? Neočekávám pokročilé možnosti jen - spolehlivost, rychlost, nahrávání v HD bez problémů, export do PC...Arivu 200 asi ne...
Pytkin (7947)|10.12.2010 14:35
Ja pouzivam dreambox a som maximalne skokojny .. konkretne DM800 ..
dind (21)|10.12.2010 15:22
[quote=Pytkin;313938]Ja pouzivam dreambox a som maximalne skokojny .. konkretne DM800 ..[/quote]

Má dobré recenze, jen někde jsem našel že chybuje při nahrávání v HD. Ale bylo to staré - z 2008. Od té doby je asi novej firm. i rychlejší HDD
Dagy2 (3153)|10.12.2010 16:02
dind:
tiež uprednostňujem interný HDD a ventilátor ako nejaké cvičenie s USB diskami. Nie som doma sám a nahráva sa hromada vecí každý deň (priblblé puberťácké filmy, šport, automagazíny a pod.), tak to musí šlapať bez potreby niekde niečo stále kontrolovať a zastrkovať. Niekto si požičia USB a je to v ťahu.
Dobre si ale odskúšaj vybraný prijímač a multicentrum aký hluk robí disk a ventilátor.
Mám STB TechniSat a toto bola jedna z požiadaviek - jemné šumenie neruší ani v noci, navyše disk musí spoľahlivo vypínať, keď nenahrávaš.
Ako LAN úložište na ostatné nahrávky som ako predvoj multicetnra kúpil Xtream e-trayz. Tak tento v žiadnom prípade nemôže byť v jednej miestnosti s TV alebo AVR ! To je skoro ako vysávač!
Neviem či Xtream PRO robí tiež taký rachot ale mám pocit že používajú jednu a tú istú škatuľu.
Moje riešenie je, že úložisko je "v pivnici" pretože beží aj s PC v LAN sieti. Samotný prehrávač bude streamovať a bude bez disku.
Pytkin (7947)|10.12.2010 18:13
dind : ziadne problemy .. slape to jak hodinky ..