Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB VIEWER - obraz

Cesťák_VB (82)|10.12.2010 20:15
Prosím o pomoc.
Mám HTPC s WINDOWS VISTA, pravidelně aktualizované se SAT kartou FIRE DTV.
Napadlo mě nainstalovat nový DVB VIEWER PRO 4,5,0,0. Dříve jsem měl nějaký starší DVB VIEWER PRO.
Instalace proběhla OK a naladění dostupnýcgh programů také.
Jakmile jsem však inicioval vybraný kanál program zatuhl a musel být ukončen. Vyřešilo to až nastavení spoutění programu v emulaci WIN XP. Nyní již běží OK.
Mám však pocit, že obraz není OK. Nevím, jestli je to tou emulací, nebo zobrazuje prostě hůř než starší verze.
V nastavení DIRECT X DVB VIEWERU jsem vyzkoušel kdeco, (ffdshow, CoreAvc, system default...) Nejlepší výsledek je, že obraz mírně řádkuje a pokud je vysílán kreslený obraz, obrysové čáry jsou rozmazané. Ve FulHD je to lepší.
Přitom ale, když nastavím: "použít vlastní rendery" tak v možnostech mám použití VSync prostřednictvím AERO. Proč mu tedy VISTA vadí?

ffd filtry a CoreAVC mám aktuální a používám je spokojeně při přehrávání Full HD filmů v MPC a CCCP.

Poradíte?
panasonic650 (1124)|10.12.2010 21:43
no spravne nastavenie by zaujimalo aj mna.... mam ale Win7 a kartu v podpise
Cesťák_VB (82)|10.12.2010 21:56
Zatím mám další poznatek.
Vysledoval jsem, že stabilní obraz vypadá OK, jak se švenkuje kamerou, tak to řádkuje. Skoro to vypadá, jako by nestíhal, ale procesor osciluje mezi 30 a 50%.
panasonic650 (1124)|10.12.2010 22:22
Toto je mohe terajsie nastavenie pre
=====================================
DVB Viewer 4.5.0.0
=====================================
Direct X :
Video A / MPEG2 / ffdshow Video Decoder
Video A / H.264 / ffdshow DXVA Video Decoder
Pouzit vlastni rendery (OFF)
Video Renderer: EVR Enhanced Video Rendedrer
--------------------------------
Pouzit DVBViewer Filtr pro
(OFF) MPG/VOB
(OFF) MP2/AC3/AAC
(OFF) TS/MTS
(OFF) MP3
--------------------------------
Detekce formatu TV/Radio
(OFF) Audio
(OFF) Video
--------------------------------

Potom nastavenie ffdshow neviem....
mozno akurat "ffdshow tryouts revision 3518 Aug 6 2010
vivid.sk (11472)|10.12.2010 23:04
TV vysielanie je prekladane. Treba spravit deinterlace na 50p. (a mozes si vybrat, ci ho spravis softwarovo, alebo hardwarovo)

takze:

HW: Ak mas graficku kartu nvidia pouzi PureVideo Decoder (zaskrkni DXVA). Pripadne funguje dekoder z PowerDVD (taktiez je nutne zaskrknut DXVA)
SW: pouzi ffdshow, povol mpeg2 dekoder, zapni deinterlace, double fps, YADIF.

a vsetko bude ako ma byt.
panasonic650 (1124)|10.12.2010 23:41
Nejake dalsie moje nastavenia


========================================================
ATI Catalist Control Center Version 2010.0406.2133.36843
========================================================
Graphics / Video / Basic Quality
(ON) Use automatic deinterlacing
(ON) Pulldown detection
Graphics / Video / All Settings / Video Playback
(ON) Enforce Smooth Video Playback


1920x1080 @50Hz

Color Pixel Format
RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)

Ostatne su bud OFF alebo na "Use Application Setting"
Cesťák_VB (82)|12.12.2010 11:22
HW: Ak mas graficku kartu nvidia pouzi PureVideo Decoder (zaskrkni DXVA). Pripadne funguje dekoder z PowerDVD (taktiez je nutne zaskrknut DXVA)
SW: pouzi ffdshow, povol mpeg2 dekoder, zapni deinterlace, double fps, YADIF[/

Díky za radu, ale asi budu příliš velká lama, takže to potřebuji více podrobně.

1 - Nainstaloval jsem zkušební verzi PureVideo decoder platinum. Nikde jsem však nenalezl možnost zaškrtnout DXVA. Všechno se nastavuje v prostředí MPC, který nepoužívám. V NVIDIA ani v catalyst, ani v DVB Vieweru jsem příslušné nastavení nenalezl.

2 - V nastavení DVB Viewer na záložce DIRECT X jsem nastavil:
MPEG2 video decodér: NVIDIA video decoder
VC1 video decoder: ffd show DXVA Video Decoder.

Stále to ale není OK.
Nejlepších výsledků zatím dosahiji tak,. že zaškrtnu políčko: Použít vlastní rendery a VIDEO RENDER: EVR Custom Video render.

Obraz vypadá vcelku OK, jen když rychle švenkuje kamera, tak viditelně řádkuje. Je to dobře poznat na kurzoru, který ponechám v obraze. Lítá dolu a nahoru a je rozmazaný.
Cesťák_VB (82)|12.12.2010 11:52
To PANASONIC:
Nastavil jsem to přesně podle Tvého nastavení s tímto výsledkem:

1- Nastavení DVB Vieweru, které popisuješ, není špatné, ale obraz je trochu mázlý a kolem textů, loga stanice, kontur obrazu apod je zřetelné moare. Řádkování při již ale není tak výrazné. Připadá mi to jako kompromis. Buď bude ostrý obraz s řádkováním při rychlém překreslování, nebo se potlačí řádkování za cenu snížení kvality obrazu.

2- Pokud nastavím obnovovací frekvenci v CATALYST na 50Hz, vidím mírné, ale nepřesvědčivé zlepšení v obrazu DVB, stejně však hodně řádkuje, ale zobrazení ostatních programů (plocha, internet...) je hodně špatné. Domnívám se, že to je proto, že se nejedná o nativní zobrazení TV SAMSUNG, kterou mám nastavenu na skenování (nativní fullHD).

Proč jsem sakra s předchozí verzí DVB vieweru tyto problémy neměl??
Nastaveno jsem měl všude "system default" a obraz byl jako víno.
Nemůže to způsobovat ta emulace na WINDOWS XP?
panasonic650 (1124)|12.12.2010 13:08
Tiez hladam naj nastavenie... Ked zistis, posli sem. Momentalne je obraz subjektivne horsi ako na internom TV SAT tuner. Mozno to len TV vylepsuje natolko ze to nikdy nedosiahnem.
Cesťák_VB (82)|12.12.2010 13:41
Tak již 3 hodiny nastavuji a nastavuji, pohrál jsem si i s nastavením ffdshow podle vivid.sk, a stále narážim na jediné. Boď se to seká a řádkuje, nebo jsou kontury rozmazané.
Připadá mi, že problém vzniká někde hlouběji a některé kodeky si poradí tak a jiné jinak.
Zkoušl jsem nastavit všechny dostupné obnovovací frekvence 25Hz, 25Hz prokládaných - 60Hz, které zobrazují nejlépe. Přesto všude vidím řádky. Jednoduše řečeno, sudé řádky jsou oproti lichým posunuty. Pokud je obraz v klidu je posunutí cca 1-2mm, při pohybu se posunutí zvětšuje. Všechny svislé hrany jsou viditelně zubaté.
Cesťák_VB (82)|12.12.2010 13:48
[quote=panasonic650;314429]Tiez hladam naj nastavenie... Ked zistis, posli sem. Momentalne je obraz subjektivne horsi ako na internom TV SAT tuner. Mozno to len TV vylepsuje natolko ze to nikdy nedosiahnem.[/quote]

S předchozím DVB VIEWEREM jsem měl obraz naprosto v pořádku na nastavení: "SYSTEM DEFOULT".
Takže to vyladit půjde. Možná ale máme každý jiný problém. Já měl na SAMSUNG 46" FullHD vysílání jako pohlednici. Dobře je to poznat především na televizních novinách apod.
Pokud nanaleznu řešení, tak se asi k původnímu DVB vrátím. (jestli jej někde seženu).
Cesťák_VB (82)|12.12.2010 15:47
Podařilo se mi zjistit něco na stránkávh DVB Vieweru.
Píšou, že pro VISTA a WIN7 jsou nové rendery VMR9 a EWR. Pokud používám tyto rendery a mám zaškrtnuté políčko "použít vlastní rendery", funguje DVB VIEWER i bez emulace WIN XP. Ovšem, řádkuse to pořád stejně, navíc se obraz trochu trhá.

Tady je celý text:

Custom Renderers
Added two new Renderer types: “VMR9 Custom” and “EVR Custom”. You can activate them in Options → DirectX → “Use Custom Renderer”.
They are based on D3D9, so your graphics adapter must fully support DirectX9. They use the hardware to composite and render the output and are DXVA and DXVA2 compliant (DXVA2 only for Vista+ and EVR), note: your video decoders must support this.
If you activate the custom renderers the DVBViewer checks if there are Dlls missing. In case they are missing, it displays a warning and asks you to install the files from the MS website. These files are not essential for the renderers to work, but if you want to use the shaders, you will need the files.
Known limitations:
EVR only works with Vista and windows 7.
You can not mix custom and normal renderers. If you select one method you have to stick with it (Video A/B and DVD). PiP does NOT use the custom renderers.
Add: D3D Exclusive Mode: Works only with custom Renderer activated and skinning of the main window deactivated.
You can activate with a tweak in the setup.xml section “MPEG” with the entry
1
Of course it only works in full screen mode. You can't access the popup menu or any other window. You can only use the OSD.
Add: Pixelshaders can be selected to apply various effects on the videodisplay including an anaglyph 3D shader for side by side 3D transmissions.

Windows 7 support
Add: An Overlay Icon for the DVBViewer taskbar symbol, showing the recording status, thanks to rago (W7 only).
Add: Taskbar thumbnails: New Icons for the Taskbar Preview thumbnail buttons thanks to rago
Add: Support for Windows 7 jump list (right click on the programs taskbar icon). The jumplist entries are defined in the file “jumplist.ini”. You can add max. 10 entries. The format is:
[name]=[DVBViewer commandline parameter(s)].
Some examples are included (channels only work for Astra 19.2E users).
Fix: Vista/Win7: Fixed application freezes if the virtual keyboard of windows was used.

Fix: Prevent Screensaver: On windows 7 and Vista the screensaver was prevented even if the setting was deactivated, due to changes made by MS.
vivid.sk (11472)|12.12.2010 19:15
zaujimave,
ja som teraz instaloval novy ntb s Win7 64bit (grafika ATI 54xx) a odskusal som aj DVBV.
Funguje dokonca fajn so standardne nainstalovanym dekoderom od Mikrosoftu
- vystup 50p (Microsoft DTV-DVD decoder). Chova sa to sice trosku inak, ako pri XP (osvedcilo sa pouzit EVR), ale vystup nie je prekladany a je plynuly (staci pozriet titulkovy pruh na TA3).

A co sa tyka prepojenia s TV, jedine spravne nastavenie je 50p. Ak budeds pouzivat 60p obraz bude jemne cukany/neplynuly - pozri opat TA3 a titulkovy pruh, tam je to vidno.