Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení Technisatu HD8-SX a PC s Linuxem

Mike54 (5)|11.12.2010 23:28
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli se někomu podařilo propojit satelitní přijímač Technisat HD8-SX (verze software 2.40.13.4 (1565) ) s počítačem, na kterém běží Linux (konkrétně Arch, verze kernelu 2.6.36-ARCH) tak, aby se dalo po síti kopírovat data z Technisatu do PC. Pod Windows je to velmi jednoduché, oficiální utilitka Mediaport se postará o všechno, nicméně na Linux jsem žádný podobný program nenašel. Zkoušel jsem emulaci přes Wine, Mediaport se ale s Winem nijak moc nekamarádí (vpodstatě ani nenaběhne, jenom zobrazí, že nabíhá, a kousne se). Taky jsem zkoušel na PC nasdílet složku přes Sambu (práva 777, atd...) a v menu na Technisatu přes Media organiser vyexportovat, ale píše "Došlo k chybě Function 'Export' cancelled". Vím, že bych mohl Mediaport spustit na virtuálním stroji, ale s mým Pentiem 4 je virtualizace docela problém. Neřešili jste někdo něco podobného? Netušíte, jakým protokolem spolu Mediaport a Technisat komunikují?

díky, Mike
Dagy2 (3153)|12.12.2010 00:55
ad Mediaport: Bez neho pomocou PC nevyexportuješ nič. Ak nejde v Linuxe je to problém.

ad zdieľaná zložka: musíš nájsť taký spôsob, ktorý nevyžaduje od TechniSatu login do tejto zdieľanej zložky. Hociaký NAS server je v pohode, rovnako zdieľané zložky v XP.
Zdieľané zložky vo Win7 už sú problém. Síce TechniSat dovolí zadať user/passw ale je tam nejaký bug v sw takže pošle zmršený string, ktorý nedovolí korektný login.
Mike54 (5)|12.12.2010 12:20
ad "nevyexportuješ nic" Jasně že to musí jít - stačí zjistit jakým protokolem si posílají data a pak si napsat vlastní utilitku, která to bude dělat stejně. Problém je, že nevím, jak spolu komunikují (ale zrovna se to přes wireshark pokouším zjistit)

ad "login do vzdálené složky" s tím není problém, login ani heslo nejsou nastavené a kdokoli z LANky má ke složce plná přístupová práva, satelit z ní dokonce dokáže přehrávat mpeg filmy, jen do ní neumí vyexportovat data (moc by mě zajímalo proč).

stejně díky za odpověd. M.
Dagy2 (3153)|12.12.2010 12:46
[quote=Mike54;314399]ad "nevyexportuješ nic" Jasně že to musí jít - stačí zjistit jakým protokolem si posílají data a pak si napsat vlastní utilitku, která to bude dělat stejně. Problém je, že nevím, jak spolu komunikují (ale zrovna se to přes wireshark pokouším zjistit)

ad "login do vzdálené složky" s tím není problém, login ani heslo nejsou nastavené a kdokoli z LANky má ke složce plná přístupová práva, satelit z ní dokonce dokáže přehrávat mpeg filmy, jen do ní neumí vyexportovat data (moc by mě zajímalo proč).

stejně díky za odpověd. M.[/quote]
Tým nevyexportuješ nič, myslím práve to, že TechniSat drží všetky veci pod pokličkou. Samozrejme ak máš na to prostriedky (vyčítať reťazce, ktoré posiela Mediaport), čas a chuť dá sa úplne všetko. Napiš ako si bol úspešný.

Keď chceš exportovať dáta do vzdialenej zložky ako to skončí? Vidíš vzdialenú zložku na pravej strane, označíš súbor na ľavej strane, stlačíš žlté export. Ako to skončí, nejaké chybové hlásenie?
Problém u Win7 je, že na pravej strane neotvoríš zložky. Neprejde autorizácia user/heslo.
U NAS serveru sa naproti tomu autorizácia nepožaduje, takže to funguje.
Mike54 (5)|12.12.2010 13:13
Jak jsem psal, napíše "Došlo k chybě Function 'Export' cancelled".
Dagy2 (3153)|12.12.2010 14:07
ešte doplňujúci dotaz: samozrejme počas kopírovania, nevykonávaš s HD8S žiadne iné funkcie - ako napr. nepozeráš TV? Rovnako pre kopírovanie používaš označenie vždy len jedného súboru?
Mike54 (5)|12.12.2010 14:21
Přesně tak, (Na TV se snad při otevřeném Media organiseru asi ani dívat nemůžu) a označil jsem jen jeden soubor o velikosti asi 500MB (na disku, na kterém je složka nasdílená, je 4,5GB volného místa).
Dagy2 (3153)|13.12.2010 11:19
[quote=Mike54;314432]Jak jsem psal, napíše "Došlo k chybě Function 'Export' cancelled".[/quote]

Tak sa mi to stalo teraz tiež. Je to v momente, keď sa stratí LAN spojenie buď na STB alebo LAN-disk -> ja kopirujem na E-trayz a robí občas nejaké psie kusy. Zopakoval som to a teraz to beží.