Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelit + 3TV

nuchtala (44)|22.12.2010 21:20
Zdravím,poté co u nás dost zdražili kabelovku a navíc to překopali na DVB-C,tak jsem se rozhodl pořídit satelit.Vůbec tomu nerozumím a budu to tady muset nastudovat.Mám 3 TV .Obývák- plazma DVB-T,dětský pokoj - starší Panasonic 72ka,ložnice - starší Mascom.Důležité jsou pro mě ale dvě...obývák a dětský pokoj.V ložnici nevím jak to pořešit... :-)
Mohli by ste doporučit nějaký set .Hlavně požaduji HD.Nevím,jestli jsou potřeba dvě družice.Potřebuji hlavě sportovní pořady (Eurosport atd.),nějaké dětské a něco jako Spektrum apod.
losos (2977)|22.12.2010 22:51
Začni číst třeba tady :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

Osobně doporučuji parabolu s motorem, stojí to za tu zábavu...
vivid.sk (11472)|22.12.2010 23:01
Parabola s motorom prave moc zaujimava nieje, hlavne ak su aktivne 3 TV naraz.
Skor multibeam s viacerymi LNB.

To uz by som ale zavolal nejakemu schopnemu montaznikovi, ktory by cely setup navrhol a spojazdnil (vratane spojenia vsetkych 3 STB vratane zdielania jednej karty).
jito (999)|23.12.2010 08:52
Můj osobní názor je ten,pokud budou zavádět dig.kabelovou TV(asi UPC) tak bych zůstal u kabelové TV.
Když si spočítám nutnou investici do kompletu pro 3 TV,tak se dostanu na cenu přes 11-12 tisíc.A to se nebudeme bavit o tom,že všechny přijímače budou HD.To by vylezlo ještě víš.
Při ceně cca.500kč měsíčně za Multi a HD balík od Skylinku,tak za kab.TV zaplatíš 599kč a s tím signálem si můžeš dělat co chceš,podle tvé potřeby.Nemluvě o tom,že programová nabídka je větší než Skylinku.
Další "plus" UPC Digital je,že k každé kabelové přípojce dostaneš zdarma 2Mb internet.Žádný rychlík,ale na prohlížení stačí.
interfernet422 (1575)|23.12.2010 09:41
Parabola 400 Kč, LNB QUAD 600 Kč, 3× Ariva 100 HD cca 5100 Kč + kabely a F bižuterie a nemám ani 7 tis. Když bude chtít lepší přijímače, tak si připlatí. Ale s tímhle mu to bude fungovat taky. Jo a zapomněl jsem na kartu tak to ještě + 1600. Stále mám do 11 tis. rezervu. Cenou je Skylink bezkonkurenční a nejsi závislý na drátu co ti vede do bytu.
Pitomec (10211)|23.12.2010 09:56
Ten Ari-šrot aspoň 6x (3x na provoz + 3x rezervní, když kleknou). A cenou to taky moc bezkonkurenční není, kdy budeš platit min. 2x paušál a ještě 80Kč za doplňkovou kartu (sdílení pak taky není na věky - kdybys to měl náhodou na mysli - a hlavně není pro každýho, když tomu někdo nerozumí), o programové nabídce nemluvě (tazatel chtěl Spektrum, což Skylink nemá) a příjmu SK programů v ČR a naopak už taky zvoní hrana, což bude znamenat dokoupení dalších karet.
Pavel_tempx2 (829)|23.12.2010 10:14
interfernet422:
ježiš jenom to né :/

parabola za 400Kč? to je rovnou na vyhození, kvalitnější parabola která vydrží i menší vítr je tak za 1000-1500Kč
LNB 800-1000Kč
přijímače 2000+2000+3000=7000Kč
3x karta = něco kolem 5000Kč

celkem nějakých 14tis. kč

poplatky za HD + multi na jednu kartu jsou u Skylinku 454Kč, když vezmu že UPC je za nějakých 604Kč (v akci 302Kč), je tam víc programů, víc HD atd. a kdyby to byla srovnatelná nabídka se Skylinkem, tak by rozdíl stačil na financování UPC na cca 7let a 9měsíců (z těch 14tis. na pořízení DVB-S)

u plných nabídek UPC 1108Kč a Skylink 1100Kč to dělá nějakých 145let :D
interfernet422 (1575)|23.12.2010 11:12
Pitomec: Ari šrot má pár známých a nikdo si nestěžuje. Psal sportovní programy, dětské programy a "něco jako Spektrum". Ten má v nabídce CSlink. Hrana zvoní, ale zatím nedozvonila a ještě chvíli - dokud pojedou cryptoworks karty - bude zvonit.
Pavel_tempx2: Parabola na vyhození? Používal jsem dlouho starou levnou "jetou" vyřazenou 60cm parabolu od známého nejdříve na 1W a pak na 23E a bez problémů. Ne vše co je levné je na vyhození a ne vždy vyšší cena znamená i srovnatelně vyšší kvalitu.
Když dokoupí více karet, kde je psáno, že na všech musí mít "plnou" programovou nabídku? Zaplatím na jednu kartu a zbytek karet mám na neplacené programy. V případě potřeby karty přehodím v přijímačích. A akční nabídky UPC nejsou na věky. S kabelovkou se rozloučil a ty mu nabízíš UPC kabelovku. Pokud by chtěl satelitní UPC tak při ročním předplatném bez HD stojí měsíc 300. Nabídka včetně HD programů je samozřejmě dražší.
Je zajímavé, jak UPC (i jiní samozřejmě) do svých nabídek píšou programy, které jsou normálně z družic FTA, aby jejich nabídka vypadala větší.
Pitomec (10211)|23.12.2010 14:02
Ariva je krám a neomluví to ani hodně nízká cena, kvůli které by se to dalo akceptovat.

A CW byl zrovna tento týden prolomen u ORF, takže odzvonění se blíží rychleji, než se kdo naděje.

Mimochodem i Skylink si píše do nabídky třeba Óčko, se kterým ale nemá vůbec nic společnýho...
Pavel_tempx2 (829)|23.12.2010 15:51
interfernet422:
já tam mám v těch výpočtech měsíční poplatek za jednu kartu, musí koupit 3 karty Skylink (je tam i ta jedna levnější varianta) aby měl alespoň základní programy ;)

neporovnával jsem akční cenu, porovnával jsem normální cenu UPC 604Kč vs Skylink 454Kč...to že tam jsou programy které jsou jinde FTA, vždyť to samé má i Skylink, taky tam píše ČT24, Noe, Public, Z1, TA3...navíc pokud by chtěl přes satelit chytat i další družice např. 19,2°, tak potřebuje daleko složitější rozvody (další investice)

a kolik ta parabola stála při koupi? taky se nám někde válí nějaká parabola nad 140cm, která kdysi stála 20tis. a dnes by se dala koupit o dost levněji - v bazaru...neříkám, že cena paraboly=kvalita, chce to pečlivě vybírat a nebrat jenom podle ceny, potom člověk zaplatí další peníze za opravy...
Pitomec (10211)|23.12.2010 17:09
Pokud by chtěl i Astru 19,2E, tak se to dá vyřešit QUAD MONOBLOKEM, což je celkem triviální záležitost (v porovnání s tím, když bude mít jenom Astru 23,5E). Ale jinak samozřejmě platí, že v porovnání s kabelovkou UPC to neobstojí a když se vezme u UPC i akční (a defacto trvalá) cena, tak už tuplem ne.
interfernet422 (1575)|23.12.2010 18:02
Ariva je krám, přesto si jej někdo koupí a své zákazníky si najde.
Výpočty jsou jedna věc, možnosti druhá. Ještě se stále nevyjádřil nuchtala. Jaká kabelovka jej donutila uvažovat o satelitu. Má vůbec možnost pořídit kabelovku od UPC? Pokud ne, tak mi Pavle srovnej ceny UPC direct a Skylinku. To budeme pak s cenama někde jinde.
Ano stanice jako ČT2, Očko, Noe a další uvádí všichni poskytovatelé, jako by byly jen od nich. Navíc uvádí UPC direct i Musiq, CNN, SKY News, BBC World, Bloomberg, Al Jazeera, TV5, Hir TV které jsou FTA na 1°W. Nabídka od t-m taky vypadá, že člověk dostane 100 HD stanic.... dále není nutno komentovat. Víte kdy marketingový pracovník lže? Vždy když promluví.
Kolik stála parabola 60 při koupi netuším, byla dost stará. Uchycení značně zrezlé, šrouby jsem musel protáhnout závitníkem, abych je mohl vůbec přitáhnout. Nebyla to žádná značka, nějaká obyč železná.
Pitomec (10211)|23.12.2010 18:29
Lidi koupí cokoliv, stačí jim to vhodně nabídnout - kdysi to byl zmetek s názvem Opticum Multiroom, kde se vsadilo na to, že na jednu kartu to pojede nezávisle na dvou TV (ve skutečnosti to víc nechodilo než chodilo), dneska je to zase Ariva.
Dagy2 (3153)|23.12.2010 18:40
Poznám tiež pár ľudí, ktorí sú presvedčení, že SAT musí zamrznúť 1x denne, lebo to tak proste je. Pri zamračenej oblohe je výpadok kvôli ozonovej diere, obraz kockuje lebo lebo.
A vedia, že pred zapnutím musia ísť vypnúť kotol lebo inak sa to sekne celé a večer sú bez TV.

Áno, hormada ľudí v ČR a SR má hormadu materiálu za pár korún, pretože ich tak presvedčili predajcovia (len pozri vedľajší príspevok o montáži twintuneru+singleLNB!!!) alebo susedia.
Netvrdím, že čím drahší prijímač tým lepší. Lacné riešenia sú ale skôr pre SAT fanúšikov než normálnych užívateľov s rodinou a deťmi.