Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyuzitie 2 tunerov

vengeance (20)|23.12.2010 14:12
ahoj vsetci

uz som si tu precital ix zaujimavych veci aj som sa dozvedel co ma zaujimalo a mozno je niekde popisane aj co sa chcem spytat. dalej ale uz sa mi nechce hladat a mam viac otazok takze postupne:

ake zakladne funkcie dosiahnem s prijimacom s dvomi tunermi?

mam totiz podozrenie ze moje zapojenie ktore mam nie je spravne. kedze som si pred casom zaobstaral podla mna celkom slusnu zostavu dodavka + montaz, myslel som ze predajca a jeho technici vedia zariadit a nainstalovat system na zaklade poziadavky klienta ktory plati prachy :-)

je to sat prijimac topfield 4010 pvr
dva tunery, timeshift, hdd 160
ked nahravam napr stv1, mozem sucasne pozera stv2, markiza, tvdoma a nic viac.
ked nahravam joj, mozem sucasne pozerat joj+, ta3 a este cosi.

opravte ma ak sa mylim, patrim totiz do toho kosa uzivatelov ktorí su v danej oblasti viac laici ako profesionali, ale predstavoval som si pôvodne ze ked mam na jednom tuneri program A, mozem si z neho nieco nahravat a druhy tuner zabezpeci ze sucasne mozem sledovat vysielanie na akomkolvek inom programe. nielen na nejakych dalsich piatich. kedze som sa vlastne vcera tu dozvedel ze je aj nieco take ako transponder, tak mi napadlo ze vlastne ja mam mozno vyuzity len jeden tuner! podozrenie je mozno opodstatnene v zmysle konvertora. ten je typu monoblok. terminologiu presne nepoznam ale su to prakticky dva konvertory v jednej umelej krabicke, ide odtial jeden kabel. zmyslom bolo prijimat signal z dvoch druzic.
otazka znie, ci pre 2-tunerovy prijimac maju byt dva konvertory a teda dva kable alebo jeden monoblok s dvomi kablami co je mozno to iste, alebo ci staci monoblok ten co mam ja, cize dva konvertory a jeden kabel. alebo extremny pripad staci 1 konvertor? tym padom bol by len pre jednu druzicu ale ci dokaze aj dva programy naraz... neviem. menej konvertorov ako 1 je uz ale ozaj malo.

zaujalo ma to preto lebo ja uz zacinam riesit nove zostavy s HD kvalitou a namiesto toho zistujem ze mozno nemam spravne vyuzitu ani sucasnu. kedze pred kazdym nakupom od snurok do topanok po zaoceansku lod treba navstivit toto forum, tak chcem poprosit o dobru radu ako sa da vyriesit tento problem. mozno staci iba nieco doladit avsak priznam sa ze som este nikdy neladil sat, nenastavoval programy a co ja viem co. na to ze som myslim dost technicky typ, satelitna technika mi tak trochu usla. mozno si staci precitat navod ked to uz nejde. murphologia aplikovatelna aj tu.

uz som v sekcii tv riesil aj ci tv so vstavanym tunerom alebo zvlast tv a prijimac extra. nakoniec som sa aj podla odporucani inych uzivatelov rozhodol pre samostatne zariadenia.
poziadavky su
Full HD
2 tunery
HDD
timeshift
minimalny hluk od hdd resp ventilatorov

takze vlastne dalsia dobra rada od vas bude typ na spravny sat prijimac ktory prosim pekne nevydava otravne zvuky rotacie hdd ci ventilatora. pôvodne som chcel tf 7710 hdpvr ale mnohi tu chvalite aj vantage radu od 6000 hore
uprednostnil by som hdd extra prijimac, nie zabudovany. avsak externy hdd ide pripojit len cez usb alebo aj inak? chcel by som aj vyuzit nejaku moznost nahravania na dvd, co bude sice zriedka, ale stava sa aj u nas ze nejaka stanica urobi chybu a vysiela nejaky program ktory sa fakt oplati pozriet viackrat

dakujem za odpovede
Pitomec (10211)|23.12.2010 14:15
Potřebuješ TWIN MONOBLOK a z něho povedeš 2 kabely do SAT přijímače. Pak to bude fungovat nezávisle.
vengeance (20)|23.12.2010 14:22
vdaka za rychlu odpoved paráda

takze sat s 1 tunerom dokaze to iste co mam zatial ja? je to zrejme len vyuzitie viacerych stanic na jednom transponderi
pristup montaznej fy mi pride dost lahostajny
vengeance (20)|23.12.2010 14:24
a je rozdiel v kvalite?
ak ano, ktorych vyrobcov odporucate?
Pitomec (10211)|23.12.2010 14:28
[quote=vengeance;317038]vdaka za rychlu odpoved paráda

takze sat s 1 tunerom dokaze to iste co mam zatial ja? je to zrejme len vyuzitie viacerych stanic na jednom transponderi
pristup montaznej fy mi pride dost lahostajny[/quote]SAT s 1 tunerem nedokáže totéž co SAT se 2 tunery, a to ani při tvém současném zapojení - ty totiž můžeš nezávisle sledovat a nahrávat programy, které jsou ve stejném pásmu a se stejnou polarizací, pochopitelně na stejné družici, což SAT s 1 tunerem neumí a tam můžeš nahrávat pouze to, co zrovna sleduješ. Ale i tak je lepší to udělat, jak jsem výše uvedl, tj. TWIN MONOBLOK.
vengeance (20)|23.12.2010 15:04
šumové číslo 0,3 dB vs 0,1 dB
predpokladam ze snahou je co najnizsi sprievodny sum signalu, teda 0,1. je medzi 0,3 a 0,1 rozdiel alebo je to marketing? ceny su prijatelne aj pri 0,1 dB. ak kvalita je poznatelna na zaklade sumoveho cisla, potom su bezne konvertory aj s mensim sumovym cislom?

vdaka za odpoved
Pavel_tempx2 (829)|23.12.2010 16:02
0,1 až 0,3dB je v pohodě ;)
panasonic650 (1124)|23.12.2010 16:54
[quote=vengeance;317038]takze sat s 1 tunerom dokaze to iste co mam zatial ja? je to zrejme len vyuzitie viacerych stanic na jednom transponderi[/quote]
Su take co to viac menej dokazu s jednym tunerom. Snazil som sa to podchytit v tejto teme. Zatial je vsak malo ludi co poslalo svoje skusenosti. Vid tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26150
Pitomec (10211)|23.12.2010 17:15
[quote=vengeance;317044][COLOR=red]šumové číslo 0,3 dB vs 0,1 dB[/COLOR]
predpokladam ze snahou je co najnizsi sprievodny sum signalu, teda 0,1. je medzi 0,3 a 0,1 rozdiel alebo je to marketing? ceny su prijatelne aj pri 0,1 dB. ak kvalita je poznatelna na zaklade sumoveho cisla, potom su bezne konvertory aj s mensim sumovym cislom?

vdaka za odpoved[/quote]To vůbec neřeš, protože šumový číslo psaný na konvertoru je akorát jedna velká lež a kdyby to nebylo tak okatý, tak tam budou výrobci klidně psát 0,01dB 9-)
Dagy2 (3153)|23.12.2010 18:29
vengeance, až sa nechce veriť, že ti jedna firma dodá twin-tuner a k tomu jednoduchý monoblok LNB.
To by stálo normálne za black list takýchto firiem.
vengeance (20)|24.12.2010 14:35
No ved prave. neviem aka uroven poznania bola pred 2 rokmi ale ked mam predstavu tak snad predajca by mal ponuknut technicky ciste riesenie. na zakaznikovi je ci to prijme alebo ide do lacnejsieho kompromisu. v tomto pripade vsak bol maly cenovy rozdiel. na druhej strane ekonomicka sila spolocnosti je mala tak chapem ze 90 % zakaznikov v tom case chcela nejaku parabolu nejaky prijimac a zeby dobre bolo. heh. nakoniec, na predajni mali iba 1-tunerove sat bez hdd. tento sa objednaval aby som mohol dostat komplet balik d+m :-)
teraz ma bude zaujimat percento vysielania programov v hd
Dagy2 (3153)|24.12.2010 16:19
Vengeance, to si kupoval pred dvomi rokmi? To je neuveriteľný predajca.
Mám dva roky HD twintuner samozrejme s twinLNB ako inak a so 4-mi družicami.
V roku 2008 boli minimálne 4 HD twintunery - vyberal som medzi nimi Vantage 8000, Topfield (snáď 7700? neviem, ten som vyhodil prvý), Humax iCord a TechniSat HDS2.
Máš pravdu, niektorí predajcovia sú úplne prihlúpi, namiesto toho, aby si vypočuli čo chceš, trochu ťa poučili o tom aké sú úskalia, hneď ponúkajú komplet za 5 korún.

osobne preferujem len interný HDD, pretože keď používa prístroj celá rodina tak externý USB bude robiť problémy - občas ho niekto vezme so sebou a pod.
Zabudni na vypaľovanie na DVD. To je nezmysel. Na to si kúp externý HDD a tam archivuj, alebo ešte lepšie, za pár šupov máš dnes NAS server a nahrávky tam skopíruješ cez LAN.
DVD/BD je drahé a hlavne náročné medium na čas a zabraté miesto doma.