Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Samsung LED UE46C6900-zab.sat.přijímač

allfin (10)|23.12.2010 14:57
Vážně uvažuji o koupi tohoto TV.Mám satelit pevně nastaven na 3 družice a zajímá mně zda při ladění sat.programů umí tento zabud.satel.přijímač naladit programy ze 3 družic, zda je technicky přizpůsoben na 3 porty na přepínání.Děkuji.
Pajdo (47)|23.12.2010 14:58
Ano ....
jircy (29)|24.12.2010 08:58
Vlastním úplně stejnou TV a má klasický DiSEqC.Tedy zadat A,B,C,D a vše funguje.Jen se mi zdá,že přes klasický sat.přijímač jsou lepší SD kanály.Momentálně mi odešel modul,tak jsem se k němu vrátil.
Jinak zab.sat.tuner má dost ořezané menu a běžné činnosti,které se dají dělat na klasice,tak tady se člověk zapotí,třeba prohazování kanalů v oblíbených.
allfin (10)|24.12.2010 11:40
[quote=jircy;317155]Vlastním úplně stejnou TV a má klasický DiSEqC.Tedy zadat A,B,C,D a vše funguje.Jen se mi zdá,že přes klasický sat.přijímač jsou lepší SD kanály.Momentálně mi odešel modul,tak jsem se k němu vrátil.
Jinak zab.sat.tuner má dost ořezané menu a běžné činnosti,které se dají dělat na klasice,tak tady se člověk zapotí,třeba prohazování kanalů v oblíbených.[/quote]
Děkuji za odpověď,tak teď nevím zda vzít s tím sat.přijímačem nebo bez něho a dokoupit samostatný.
jito (999)|24.12.2010 12:05
Určitě samostatný.
Má to své výhody-jak technická výbava přijímače,tak obsluha a možnosti používání.
allfin (10)|24.12.2010 13:42
Ještě poslední otázka, jaký HDD disc použít(typ - označení) napřímo k zapojení do této TV , aby to dobře nahrávalo i přehrávalo.Děkuji a přeji hezké vánoce.
jito (999)|24.12.2010 13:49
Já mám odzkoušený WD 2Tb a WD750Gb s vlastní napájením.
A ještě A-DATA 320Gb bez napájení.
jircy (29)|24.12.2010 21:44
[quote=allfin;317207]Ještě poslední otázka, jaký HDD disc použít(typ - označení) napřímo k zapojení do této TV , aby to dobře nahrávalo i přehrávalo.Děkuji a přeji hezké vánoce.[/quote]

Já osobně mám připojený tento:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Pokud ale připojíš klasický sat.přijímač nebudeš moci na něj nahrávat tv.program.Ten jde jen nahrávat na HDD z vestavěného tuneru.Další věc,pokud chceš zároveň na HDD nahrávat z TV a přehrávat třeba soubory z PC,tak je ho třeba rozdělit.Formátovaní na TV a v PC si bohužel nerozumí i když ho stejně naformátuješ(NTFS).Jednu část disku nechat na nahrávání pořadů z televize a druhou na vlastní soubory(videa,fotky atd).Nahraný pořad z TV počítač nevidí a lze je přehrát zase jen v TV,ochrana proti kopírování.Bohužel nic není dokonalé.
JUCE (265)|28.12.2010 17:10
[quote=jito;317182]Určitě samostatný.
Má to své výhody-jak technická výbava přijímače,tak obsluha a možnosti používání.[/quote]

Ja mám TV so vstavaným sat.prijímačom a som veľmi spokojný. Jediný nedostatok je, že (snáď zatiaľ) nefunguje zdieľanie kľúčov na kartách. Ak nepotrebuješ toto, tak TV so vstavaným sat.prijímačom je pre sledovanie sat. príjmu a prípadné nahrávanie úplne postačujúca. Keďže nemám rád niekoľko ovládačov na stole, tak som zvolil 3v1. Len toľko :)
DuskoS (6)|29.12.2010 23:26
Ahoj, tesne pred vianocami som si kupil UE46c6900, vsetko super, satelit ide (SKYLink, Irdeto) obraz ako vymalovany. TimeShift funguje. Ale z coho som dost vytoceny je ze ked idem dat nahravat nieco z kanalov SKYLinku ( Ceskych alebo Slovenskych) tak mi to hodi hlasku "Tento program sa neda nahrat kvoli autorskym pravam pre vysielanu stanicu". Obr. som pripojil. Prosim Vas ako sa zbavim tohto problemu? Samsung pise ze sa nahrate relacie aj tak nedaju prehravat inde ako na tom TV na akom sa spravila nahravka.

Dakujem za rady.
Fotografia0072.jpg
JUCE (265)|31.12.2010 11:30
Ahoj, tu o tom písal vsp:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=318550&postcount=1516
Robia to žiaľ nové Irdeto karty skylink :(
DuskoS (6)|4.1.2011 22:47
Trochu som skusal a zistoval. Neobia to IRDETO karty ale robí to ten IRDETO CAM modul od fi Smit. AJ mne potvrdili ze ho SKYlink ešte necertifikoval a cakaju na ugrade FW. Kartu som skusal u kamosa v CAM module od MASCOM a nahravanie islo.
Fotografia0075.jpg
maxipes6 (27)|6.1.2011 18:48
Nevite, kedy mi mal vyjst ten novy FW pre ten CAM modul od SMIT a ako by sa dal potom zaktualizovat.
DuskoS (6)|6.1.2011 20:58
Neviem, na toto som sa tiez pital a odpoved bola ze v najblizsich dnoch, ale kedy prtesne mi v SKY Link neodpovedali. Myslim ze to ani oni nevedia. Update by mal prebehnut cez satelit, takto ma informovali. Nic blizsie nepovedali.
DuskoS (6)|8.1.2011 09:50
Update na Smit CAM modul by mal byt umiestneny na Astra 23,5st kmitocet 12565.
Pitomec (10211)|8.1.2011 13:00
[quote=DuskoS;320054]Trochu som skusal a zistoval. Neobia to IRDETO karty ale robí to ten IRDETO CAM modul od fi Smit. AJ mne potvrdili ze ho SKYlink ešte necertifikoval a cakaju na ugrade FW. Kartu som skusal u kamosa v CAM module od MASCOM a nahravanie islo.[/quote]Proč by měl Skylink cosi certifikovat, když kódovací systém Irdeto používá i celá řada jiných providerů? Resp. certifikovat si může co chce, ale je to bezpředmětná věc.
JMS (33)|28.2.2011 21:37
Mám několik dotazů pro spokojené i nespokojené majitele UE46C6900.
Vážně uvažuji o koupi této TV.
1. rychlost přepínání programů u DVB-T a DVB-S?
2. jaký typ video souborů přehraje z DLNA serveru přes ethernet?
3. může v zapnutém stavu trvale zobrazovat čas?
Předem děkuji.
michal.vrzak (13)|1.4.2012 17:40
Ahoj, kluci potřeboval bych se zeptat jaký modul používáte v tomto Samsungu zkoušel jsem dva moduly Eurocam, takový červený a teď mám Eurocam a je tam namalovaná mapa ČR a SR a občas mám problém se zakodaváním TV a dělalo to u obouch. Prostě 14 dní TV běží v pohodě a najednou se programy zakodují a na TV je vidět pouze nápis zakodováno a někdy se stane, že běží pouze CT1, která by vlastně měla být také kodována. Pomůže pouze vyndání modulu a potom TV vypnu a zapnu a je vše tak na 14dní zase OK. Podobnou závadu jsem měl v příjímači Ferguson Ariva 200 a tam pomohlo přehrát firmware, jenže u TV mám poslední FW a nic nepomáhá.
Předem dík za rady